Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 12:48   #1
Najbolja amaterska predstava

Kazalištarci moji, u pomoć zovem Vaša znanja!

Koje Vam je najdraže amatersko kazalište? Koju ste najbolju predstavu nedavno gledali?
Organiziram večer amaterskog kazališta, pa mi je svaki savjet i preporuka dragocjena.....
BigBadWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 17:47   #2
Quote:
BigBadWolf kaže: Pogledaj post
Kazalištarci moji, u pomoć zovem Vaša znanja!

Koje Vam je najdraže amatersko kazalište? Koju ste najbolju predstavu nedavno gledali?
Organiziram večer amaterskog kazališta, pa mi je svaki savjet i preporuka dragocjena.....
Najbolji su Kaštelani sa izvedbom Keks i glad, koju nisam pogledao, al su pobjedili na Hr. danima amaterskog kazališta i usto imaju najboljeg glumca! Bili su i na telki... Najdraže nemam jer stvarno to ne pohađam...
__________________
"Are You Talkin´ To Me?"
Travis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 15:31   #3
Rijetko gdje se i mogu vidjeti?
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 00:31   #4
Phouala, nitko ne ide u kazalište. A pogotovo amatersko. Ma sram vas bilo.....
BigBadWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 16:09   #5
Meni je najdraže moje (vidi temu započetu 18.03.2010.! )
__________________
Čitaj me na blogu "Nepoznati Zagreb" ...
radoznalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 11:57   #6
Amatersko kazalište je divota.nema formalnosti,smijeh,veselje,zafkancija,uživancija na probama i na predstavama,gostovanjima.....to je ono pravo....opušteno,,doduše i profesionalana kazališta su ono pravo i najolje daleko od toga ali kod amatera je nešto drugačije..........
Kralj Drame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 18:57   #7
Quote:
Travis kaže: Pogledaj post
Najbolji su Kaštelani sa izvedbom Keks i glad, koju nisam pogledao, al su pobjedili na Hr. danima amaterskog kazališta i usto imaju najboljeg glumca! Bili su i na telki... Najdraže nemam jer stvarno to ne pohađam...
kada sam gledao "Keks i glad" razmatrao sam samoubojstvo. To je silovanje kazališta. Nešto najgore što sam ikad vidio. Toliko plitko i sirovo, a humor na razini mutavog desetogodišnjaka.
mr@f is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:47   #8
Quote:
mr@f kaže: Pogledaj post
kada sam gledao "Keks i glad" razmatrao sam samoubojstvo. To je silovanje kazališta. Nešto najgore što sam ikad vidio. Toliko plitko i sirovo, a humor na razini mutavog desetogodišnjaka.


Ovo je toliko smiješno, da sam morao kvotati.


Inače, gledao sam kolegicu koja je radila tu neku predstavu za Lidrano prije 3 godine, sa ekipom sa zagreb. Trešnjevke. Neloše djelce, smiješno i fora. Dobro su prošli te godine na tome.

Prije nekoliko mjeseci sam gledao Mostarce koji su došli s jednim djelom o privatizaciji i inom... u kino dvorani na Savi, neloše i simpatično.

Inače, ne znam gdje bih u gradu (Zgu ili bilo kojem drugom) mogao pogledati koju predstavu amaterskog kazališta. Jednostavno do mene ta informacija ne dolazi, a nije baš da nisam u kazališnim vodama.
Kako onda koriti neke koji nemaju veze s kazalištem i ne znaju za takve predstave o kojima se niti piše, niti priča. Ništa.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:28   #9
Što se tiće zagreba bap neznam za amatersko kazalište...ali zato postoji Kazalište U jastrebarskom koje vodi jedan odličćan gospodin,pisac i redatelj...malo se raspitaj za GKJ (Gradsko kazalište jastrebarsko)
pa pogledaj koju predstavu oduševit češ se....
izvrsni su....barem na razini amatera iako ih ja ne smatram amaterima....:t op::top
Kralj Drame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:27   #10
Vrlo rado. Thnx... Bilo bi super kad bi i u Zagrebu gostovali.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:25   #11
e da bar gostuju......kad bih znao odmah bi išo gledat......
Kralj Drame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:27   #12
Bok!

Mene zanima kako se uclaniti u svojevrsne kazalisne skupine, ne kao glumac, pak kao organizator il redatelj il tako nesto, il scenarist..

Ako itko zna vise o ovome, molio bih da me informirate.. hvala
__________________
My name is Art Vandelay. I'm an architect.
Virgul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:21   #13
Quote:
Kralj Drame kaže: Pogledaj post
e da bar gostuju......kad bih znao odmah bi išo gledat......
BOK!

Pošto sudjelujem u organizaciji jednog malog kazališnog festivala, jako sam zainteresiran za ovu temu pa bih se htio uključiti u raspravu.
U Zagrebu mi je kao amatersko kazalište poznat samo Gaudeamus koji djeluje u Kulturnom centru Pešćenica. To mi se čini kao izvrstan izbor, ekipa se čini jako dobra.
Svi koji se u Zagrebu bave kazališnim amaterizmom trebali se predstaviti na SKAZu pa možete proučiti tko je tu sve bio: http://kcp.hr/html/zska/skaz.html

Studio Kubus često oglašava da ima dramske radionice i slično ali ne znam imaju li baš neku amatersku predstavu u produkciji.

Ako ima netko neku recenziju neke amaterske predstave, bilo bi super kad bi to podijelio s nama.
komarac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:14   #14
Mi ovdje njegujemo dobre odnose - predobra predstava koja je pobjedila na skazu u svim kategorijama... ako budete imali prilike, pogledajte,odlična predstava... odličan tekst, glumci ma sve za 10
__________________
zhuri polako ;D
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 18:19   #15
Thumbs up Kazalište Aruša

bez dvojbe!
__________________
Čovjek sa sobom nosi pamćenje svih prethodnih generacija (Nietzsche) My favourite theatre is: Kazalište Aruša powered by KI
intervencije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:29   #16
Za one koje zanima amatersko kazalište, Amadeoff festival može biti zanimljiva polazna točka.

U razdoblju 30.6.-5.7.2011. godine Amadeoff festival nudi izbor od pet predstava s različitih hrvatskih festivala amaterskog kazališta. Sa žiriranih festivala Amadeoff festival dovodi pobjednike u pojedinim kategorijama, dok sa nežiriranih festivala Programski odbor poziva najzanimljivije predstave. Ulaz na sve programe Amadeoff festivala je besplatan.

U utorak, 5.7.2011. stručni žiri proglasit će najbolju predstavu koja će biti nagrađena profesionalnim nastupom na Sceni Amadeo krajem kolovoza.

Stručni žiri Amadeoff festivala: redateljica Snježana Banović, glumac Dean Krivačić i dramski pedagog Denis Patafta.
__________________
Pogledaj, isplati se! Jedan radni dan u drzavnoj sluzbi
ivan_horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 20:16   #17
Stručni žiri Amadeoff festivala u sastavu Snježana Banović, Dean Krivačić i Denis Patafta proglasio je pobjednika festivala: multimedijalni projekt Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava: MMP – Nasilje (otvoreno, izravno i nevidljivo). Predstava je nagrađena ponovljenim nastupom na Sceni Amadeo 4.9.2011.

Obrazloženje stručnog žirija:

Predstava je suvremenim dramaturško redateljskim postupcima ujedinila sve segmente u jedinstveni scenski izričaj čime se ostvarila dinamična, uzbudljiva i homogena predstava koja na izravan način angažirano progovara o pogubnom utjecaju nasilja na svekolike odnose u hrvatskom društvu. Pri tom je važno i podcrtati želju ansambla da ponudi toliko važnu glumačku suigru s partnerima kako bi se izrazila sva slojevitost naoko jednostavnog tekstualnog predloška ispunivši pritom duhovito i s lakoćom, te istančanim osjećajem za improvizaciju zahtijevne zadatke. Usto, treba istaknuti i njihov zavidan osjećaj za ritam - kako pojedinih scena, tako i predstave u cjelini. Riječ je o vrijednom pokušaju da se na konceptualno promišljen način progovara o našoj suvremenosti punoj nemoći pred nasilnom svakodnevnicom te da se na ironičan način poigrava sa sveprisutnim društvenim obrascima. Predstava MMP – Nasilje (otvoreno, izravno i nevidljivo) impresionira jednostavnošću, iskrenošću i ljubavlju svih sudionika čije zajedništvo daje predstavi dodatni teatralni naboj, otvorenost i širinu.
__________________
Pogledaj, isplati se! Jedan radni dan u drzavnoj sluzbi
ivan_horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 17:36   #18
koja su amaterska kazališta u Zagrebu,gdje se može učlaniti?
dajanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:29   #19
Ovo je najbolji amaterski teatar u Zagrebu. http://www.teatarg.hr/,a nalaze se i na Fejsu https://www.facebook.com/teatarg?fref=ts
mil mil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 01:20   #20
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Inače, ne znam gdje bih u gradu (Zgu ili bilo kojem drugom) mogao pogledati koju predstavu amaterskog kazališta. Jednostavno do mene ta informacija ne dolazi, a nije baš da nisam u kazališnim vodama.
Kako onda koriti neke koji nemaju veze s kazalištem i ne znaju za takve predstave o kojima se niti piše, niti priča. Ništa.
Imaš u KNAPu ili CeKaTeu svako malo neki festival amaterskog kazališta ili pojedinačne predstave. Taman da se popune rupe između profesionalnih izvedbi i zatvorenih predstava.
Prije cca mjesec dana je na Pešćenici bio SKAZ sa brdom amaterskih predstava.
http://www.kcp.hr/zska.asp?id=22
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.