Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2010., 12:52   #1
Besplatna zamjena smještaja

Ne znam da li je netko već predlagao ili pisao o toj temi, ali mene zanima tako nešto, znači ima li stranica na internetu gdje se mogu prijaviti porodice ili pojedinci koji nisu baš novčano potkovani, a žele na par dana otići negdje drugdje (mislim prvenstveno na Hrvatsku ili eventualno bližu okolicu (BiH, Slovenija, Srbija i sl.). Primjer: ja bih primio nekoga na par dana (ovisi o dogovoru), a onda bih ako me zanima okolica iz koje je taj netko mi otišli kod njih na par dana. Kužite? Nama recimo ne treba bog zna kakvi komfor (ono osnovno -da imaš gdje prespavati, upotreba kupaone, upotreba kuhinje). I sve to bez ikakve obaveze. Daš broj telefona, dogovoriš se i to je to. Ima li još netko zainteresiran za takvo što? I da li postoji kakva stranica gdje se može naći takvo što?
antun humek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:36   #2
Quote:
antun humek kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je netko već predlagao ili pisao o toj temi, ali mene zanima tako nešto, znači ima li stranica na internetu gdje se mogu prijaviti porodice ili pojedinci koji nisu baš novčano potkovani, a žele na par dana otići negdje drugdje (mislim prvenstveno na Hrvatsku ili eventualno bližu okolicu (BiH, Slovenija, Srbija i sl.). Primjer: ja bih primio nekoga na par dana (ovisi o dogovoru), a onda bih ako me zanima okolica iz koje je taj netko mi otišli kod njih na par dana. Kužite? Nama recimo ne treba bog zna kakvi komfor (ono osnovno -da imaš gdje prespavati, upotreba kupaone, upotreba kuhinje). I sve to bez ikakve obaveze. Daš broj telefona, dogovoriš se i to je to. Ima li još netko zainteresiran za takvo što? I da li postoji kakva stranica gdje se može naći takvo što?
vjerojatno trazis nesto ovakvo

http://www.homeexchange.com/

jedino moras placati pretplatu na stranici ali s obzirom da ustedis na smjestaju koji je najcesce dobar, plus vecina ljudi ti na koristenje da auto, motor neki cak i brod ovo nije losa opcija..

u zadnje vrijeme ovo postaje dosta popularno, samo sto najcesce ne ugoscujes ti njih pa oni tebe nego u isto vrijeme ti odes kod nekoga, a netko dodje kod tebe doma..
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 18:31   #3
Ili ovako nesto: http://www.couchsurfing.org/
Moja frendica je tako već ugostila nekolicinu ljudi (iz Njemačke, Švedske..., doduše sama još nije nigdje išla). Mislim da je pravilo da se ne ostaje duže od 3 dana kod nekog.
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:21   #4
Nisam mislio na izmjenu stranih turista, za nešto slično znam i sam, već iskljućivo domače ljude iz Hrvatske iz bliže okolice (sa slabijim financijskim mogućnostima), a željeli bi vidjeti malo lijepe krejeve Hrvatske ili čisto zbog promjene okoline na par dana. Postoji li mogućnost zainteresiranih za isto, ili u koliko znaju dali se provodi nešto slično ( NA PODRUČJU RH) molim odgovor putem foruma...Hvala
antun humek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:27   #5
toga kod nas nema.
inace, ideja uopce nije losa, pogotovo sto kod nas ima dosta slabostojecih.
(na veliku zalost).
a realizacija mi se ne cini tako jednostavna. npr, osiguranje imovine kuce (npr. odes u grad A npr, a ta obitelj iz grada A dodje u tvoj grad B i onda te oni opljackaju a ti posten i zateknes kucu opljackanu)
Znam, vecina su posteni, ali tu bi i kriminalci mogli uociti svoju priliku..
Ideje?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:36   #6
Pa ima couchsurfing prilicno puno clanova iz razno raznih dijelova Hrvatske. Samo sto nema bas zamjene stana ali mozes kod nekoga besplatno spavati.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:43   #7
kod couchsurfinga je problem sto ne primaju cijele obitelji, nego samo 1 osobu, eventualno 2 osobe.i ne na tjedan dana, najcesce do 3 dana primaju goste.
couchsurfing nije zamjena..covjek je pitao za klasicnu zamjenu od npr.tjedan dana za cijelu obitelji.
Npr. 1 obitelj (2 odrasla, 2 djece) iz splita ide u osijek 2.isto takvoj obitelji i ovi iz osijeka istovremeno idu u split u stan ovih prvih.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:38   #8
Dobro kaže kosooki to je homeexchange, a ne coachsurfing, al nema baš neke domaće stranice za tako nešto, iako sam vidjela da ima uredno i Hrvata na homeexchange uglavnom na moru i otocima.
Možda da netko to otvori, il na ovom forumu, to je neprofitno a dobro bi došlo ekipi kaj nema puno love
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:23   #9
slazem se da se moze otvoriti tema o homeexchange u hrv. na ovom forumu, pa eto dozvole..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:39   #10
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
a realizacija mi se ne cini tako jednostavna. npr, osiguranje imovine kuce (npr. odes u grad A npr, a ta obitelj iz grada A dodje u tvoj grad B i onda te oni opljackaju a ti posten i zateknes kucu opljackanu)
Znam, vecina su posteni, ali tu bi i kriminalci mogli uociti svoju priliku..
Ideje?
ja definitivno ne bih pristala na tako nešto radi osobnih negativnih iskustava (a stvarno nisam picajzla).
Npr. poznajem ljude koji u Francuskoj mijenjaju svoju trogloditsku kuću, između ostalog, nakon što smo se upoznali preko zajedničkih prijatelja nudili su i meni da se mijenjamo za RIm, kao ili njihov stan u Parizu ili ta kuća. Kuća je lijepa i sve ok, ali što se čistoće tiče datebogsačuva. Ne mogu zamisliti da pustim u svoj stan da u njemu žive tjedan dana ili više, ljudi koji u onakvom stanju održavaju vlastitu kupaonicu.
Jednom drugom prilikom, na inzistiranje prijateljice koja se kao posrednica našla u nezgodnoj situaciji, primim njene dvije nećakinje, studentice od nekih 20 godina. Ostavila sam ključ od mog hrvatskog doma i kada sam se vratila našla sam cijelu kuhinju ispreturanu. Meni to nije jasno, ja si nikada takvu slobodu ne bih dozvolila u tuđoj kući. Ne pretjerujem, ako netko možda misli da se žalim na čistoću ili sl., mogu ja očistiti i sama, ali kada nađem da su mi vadili iz ormara mamin beštek, iako u kuhinji imam više nego dovoljno bešteka, ali ne, balavice su išle prekapati po ormarima, napravili kompletni razmještaj rasporeda u kuhinji, onda blago poludim. U maniji prekapanja po mojim ormarima ostala sam bez čipkanih rukavica, koje nisu imale ekonomsku vrijednost osim sentimentalne - za mene ih je napravila moja mama, bile su jedinstvene i neponovljive i jedna od tih balavica kojima sam dala ključ bez ikakvih ograničenja jer su kao rod prijateljici koja je ujedno i susjeda i pazit će da sve bude u redu, dala si je slobodu da ih otuđi. Naravno, ni na kraj pameti mi nije bilo tražiti po ormarima jeli sve na svom mjestu i kada sam shvatila da rukavica nema, prošlo je previše vremena da bih se nekome mogla žaliti.

Iskreno, uvjerena sam da ima divnih ljudi koji bi bili divni gosti i dolaze iz krajeva koji bi bili ultra zanimljivi za posjetiti, ali ja bih radije u šator nego s nekim mijenjala kuću.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:08   #11
Donata, dobro te razumijem. Ja sam dobar gost kad sam u necijoj kuci ili stanu (npr. kad spavam u stanu sestrine sogorice), pri konacnom odlasku i operem podove itd i ostavim cisto ili cisce nego sto sam nasla. Cak i kad placam smjestaj, ostavim uredno iza sebe, jer mi je neugodno da ostavim nered i da domacin zbog mene ima puno vise posla oko ciscenja. Tako sam odgojena. Moj stan je druga prica, tu se ne opterecujem previse da mora sve biti picikato, jer sam tu svoja, ali tudje jako postujem. Ali da ima ljudi koji dodju besplatno u neciji smjestaj i ostave nered iza sebe, ima.
I ja sam razmisljala o toj zamjeni stanova, ali na kraju sam ipak odlucila da se ne bih upustala u to. Drugo je kad ugostim nepoznate besplatno kad sam ja u kuci/stanu (sto nekad i radim, iako nisam na couchsurfingu nego igrom slucaja,ali to je druga prica) ali kad mene nema to je druga prica. Druga prica je kad ostavim ljudima koje poznajem dobro pa znam kome mogu dati kljuc a kome ne mogu.
Kao sto velis, radije odemo kampirati ili u neki jeftin smjestaj a to se uvijek moze naci. Ionako meni nikad nije najveci trosak spavanje (tu se uvijek da iskemijati nesto povoljno) niti hrana (ako se nema za restorane, uvijek ima ducana), nego prijevoz ispada najveca stavka.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:54   #12
Kao i u svemu, tako bih i ovdje rekao da nema generaliziranja.
100 ljudi - 100 ćudi.

Ja bih se osobno recimo urednije ponio kada bih se uključio u zamjenu smještaja i zamijenio svoju sobu (koja je pod ključem ) u kontinentalnoj HR za nečiju pr. sobu na moru. Zašto?
Kada nešto plaćam, onda znam da imam uslugu čišćenja i sl. pa nisam toliko "pedantan", a kada nešto dobivam, onda pokažem zahvalnost time da iza sebe sve ostavim kako je i bilo. E sad, ljudi koji se zamjenjuju samo trebaju prepoznati osobu koja će biti ok prema njihovom inventaru, i to je to... Dakle, samo preostaje avantura
tomi365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 13:50   #13
homeexchange

Mi imamo super iskustva s homeexchangeom

Do sada smo imali 4 uspješne zamjene. Premda, mi ne mijenjamo naš stan u Zagrebu već apartman na moru, koji dajemo u dobre ruke i s povjerenjem kao što i nama ljudi daju svoj stan/apartman u zamjenu.
Volimo putovati i dosta smo tolerantni pa nam je ovo super način da putujemo jeftinije.

Za sada nismo imali priliku mijenjati apartman s ljudima iz Hrvatske, ali zašto ne? Pozdravljam inicijativu!
super_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 16:33   #14
gdje ste išli sve i na kolko dugo prilikom tih zamjena? naravno ako nije tajna
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 17:06   #15
U godinu dana smo bili u Rimu, Oslu i na skijanju u Italiji, a još nas čeka put u Kanadu (oni su bili kod nas, a mi ćemo u Kanadu jednog lijepog dana)...
Rim i skijanje po tjedan dana, a Oslo 4 dana.

sve je stvar dogovora.. koliko ćete ostati, koliko će vas biti, da li je zamjena simultana ili ne, da li treba čuvati kućne ljubimce itd..
naše zamjene su do sada bili nesimultane i sve je prošlo bez problema... sad dogovaramo dalje

ponude nam stalno stižu.. jako puno ljudi s različitih strana svijeta je zainteresirano za Hrvatsku
super_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 20:00   #16
Quote:
super_girl kaže: Pogledaj post
U godinu dana smo bili u Rimu, Oslu i na skijanju u Italiji, a još nas čeka put u Kanadu (oni su bili kod nas, a mi ćemo u Kanadu jednog lijepog dana)...
Rim i skijanje po tjedan dana, a Oslo 4 dana.

sve je stvar dogovora.. koliko ćete ostati, koliko će vas biti, da li je zamjena simultana ili ne, da li treba čuvati kućne ljubimce itd..
naše zamjene su do sada bili nesimultane i sve je prošlo bez problema... sad dogovaramo dalje

ponude nam stalno stižu.. jako puno ljudi s različitih strana svijeta je zainteresirano za Hrvatsku
čekaj,ti moraš iči kod onih koji su bili kod tebe ,tj ovi trebaju doči kod tebe ili nije nužno?
Razmišljala sam o tome jer želim u Pariz otići već duže vremena?
jelenko 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 00:32   #17
kul, čini mi se fora. mogao bih i ja skombinirat nešto s kućom u dalmaciji. imaš neki link gdje mogu malo proučit to?
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 19:27   #18
Quote:
eiro kaže: Pogledaj post
kul, čini mi se fora. mogao bih i ja skombinirat nešto s kućom u dalmaciji. imaš neki link gdje mogu malo proučit to?
Ako trebaš informacije, javi mi se u pp. Upravo mijenjam i kombiniram sve do nove godine kuda ću i kamo. Isto imam objekat na moru, a ne koristim ga.
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 23:09   #19
postoji stranica i na hrvatskom, možda nekom posluži

http://www.mijenjamvikendicu.com/index.html
keira22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 01:01   #20
Imal ko zainteresovan da se mijenja za Sarajevo, i sta nudi?
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.