Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 14:14   #8621
Pa i ja tako razmišljam, ali ne i ostali vozači. A da ne pričam o tome kako svaki dan vidim nekog da iz Ružićeve skreće u Franje Račkog, i obratno.
itoru is offline  
Old 12.07.2017., 23:04   #8622
Quote:
itoru kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći tko ima prednost u ovoj situaciji?

Ova koja se spušta s desne strane (Franje Račkog) ima prednost prolaska.
Ali ima i znak STOP nacrtan na kolniku ispred ovog crvenog Punta desno.
Mutt is offline  
Old 13.07.2017., 15:09   #8623
Malo je drugačije sada nego što je na street view:
Sa fejsa slika ulice od prije par mjeseci gdje je bila već diskusija o ovome.
Ovi iz Titovog trga imaju trokut za obje trake kad idu lijevo, a stop kad idu ravno u Ružićevu.

Vozilo koje je u skroz lijevoj traci iz smjera Titovog trga, može slobodno ići u lijevu traku od ulice Školjić kad propusti ove desno iz Račkog jer onaj iz Ružićeve mora ići u desnu.

Ali kad je vozilo u srednjoj traci iz smjera Titovog trga, mora propustiti i one iz Račkog i onoga iz Ružićeve koji ima stop jer idu u istu traku pošto je ovaj iz Ružićeve desni skretač.
.Delboy is offline  
Old 15.07.2017., 10:46   #8624
Moze preporuka autoskole u Novom Zagrebu, oko Utrina ako je moguce. Vozacica nikad sjela za volan, slabije se snalazi po zgu, sto znaci da po mogucnosti preporuka autoskole sa sto kvalitetnijim instruktorima. Hvala
zizou5 is offline  
Old 24.07.2017., 22:24   #8625
Jedno pitanje. kako ispuniti uplatnicu za prvu pomoć: primjer uplatnice klik
Lijevo pod platitelj znam sto treba ispunit, treba li i desno pod iban(račun platitelja ili platitelj ) također svoje ime? I treba li svoj oib pisat ovdje na PRIMATELJ di pise 1112 ? Hvala.
Kloereu is offline  
Old 26.07.2017., 12:28   #8626
Jel može par riječi o autoškoli AS ? Hvala
OrangeCaramel is offline  
Old 27.07.2017., 19:33   #8627
Bok!

Zna li netko kako se zove ispitivač HAK-a Rašić? Hitno mi treba ta informacija.
Može odgovor i u inbox.

Hvala!
ivana nyc is offline  
Old 28.07.2017., 15:09   #8628
Kakva je ovo autoskola u Splitu sunce ti kalaisano

M4mut is offline  
Old 31.07.2017., 18:16   #8629
Kamioni

Ne znam točno koja je to kategorija (sad ima gomila tik podkategorija), ali zanima me koliko bi me koštalo polaganje za kamion (onaj najveći) ako imam B kategoriju?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Old 01.08.2017., 10:09   #8630
A koji je to NAJVEĆI????! Solo kamion je C. Solo kamion sa prikolicom ili tegljač sa poluprikolicom je C + E!! Odluči se. C možeš položiti, E nemreš odmah, ak se ne varam. Ukucaš u Google "cijena C kategorije", odabereš najbližu (najpovoljniju) autoškolu prema mjestu prebivanja, pogledaš cijene i deri. A cijena C kategorije sa položenom B se kreće od 2500,00 do 3000,00 mrtvih hrvatskih životinja.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Old 01.08.2017., 14:41   #8631
Hvala ti za info. Mislio sam na C+E.

Sad sam zvao jednu autoškolu, dobra vijest je da se E može polagat odmah nakon C, ne treba čekat, a loša vijest je da se, ako nemaš prometnu školu, treba izvršit i prekvalifikacija za vozača.

Kaže žena da C košta oko 4.000 kn, a E 2.800 - u totalu 6.800. Plus još prekvalifikacija. (to je samo jedna autoškola vjerojatno se može i jeftinije nać)
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Old 08.08.2017., 13:33   #8632
...sutra izlazak na ispit iz vožnje 2. put u 13h (divan termin za 8.mj )

prvi put sam pao zato kaj se nisam dovoljno dugo zadržao na znaku stop, i to je bilo taman na kraju ispita jer je vec proslo 45 min, sve ostalo sam zaista normalno i sigurno odvozio, al eto ovo je ocito bila greska za pad, tak da savjet za sve koji izlaze na ispit, bez zurbe i cekati neko vrijeme na stop iako je odlicno vidno polje i tom cestom prođu 2 auta dnevno

...sutra se nadam da bu neki normalniji ispitivac, ak je ostalo takvih u HAK-u
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Ummagumma92 is offline  
Old 08.08.2017., 18:11   #8633
Jesam li se dužna potpisati u knjižicu ako instruktor opetovano NE označava N ili S? Naime, instruktor mi ne daje konkretan odgovor zašto mi ne označuje, a vlasnica autoškole drži njegovu stranu.
Contrast is offline  
Old 09.08.2017., 18:33   #8634
2. put pad ...

dečec kaj je polagal prije mene vozio je kojih 7min do Lidla di smo se trebali zamijenit da ja krenem polagat... onda čekanje 15min dok je instruktor otisao po cugu i klopu za njega i ispitivaca i jos jedno cekanje od 10 min dok su si njih dvojica tak grickali, pili sokice i prepricavali di su putovali...
i eto nakon toga dobijem ja dopustenje da mogu krenut..yaaay
vozim se i ispitujem kamo da idem jer je ispitivac previse koncentriran na hranu i zvakanje pa mi nemre reci dal da skrecem lijevo ili desno al ajde ide to nekak...vracamo se nazad na poligon, vele nam da izademo iz auta ... cekanje 5min dok si jos oni popricaju unutra...zovu mene nazad...pao sam jer sam oduzeo prednost ženi koja me propustila na raskrizju iako je imala prednost (sto sam na glas komentirao u toj situaciji da ne bi bilo da sam bez gledanja proletio) i kad me zaustavio na uzbrdici ugasio sam sva 4 zmigavca nakon sto sam krenuo....nakon divnog objasnjenja zakaj sam pao potpisao sam kaj sam imao, pozdravio i dojebao od tamo da ne napravim neku pizdariju....jebi ga zalim se tu na forumu i moguce da ispadam seronja kaj su mi svi drugi krivi al eto, nek se zna kaj se dogada i kakvih ispitivaca i instruktora ima
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Ummagumma92 is offline  
Old 09.08.2017., 18:38   #8635
To su jeftini trikovi koji oni koriste da ruse ljude jer im pravila to dopustaju.
ISB123 is offline  
Old 09.08.2017., 18:47   #8636
jasno mi je to sve...al zalosno je ...jer ljudi koji su polagali kad sam se vozio s njima su imali hrpu gresaka, od gašenja auta, ne rade provjere, do toga da ispitivac mu 3 puta govori da upali zmigavac kad krece....al jebi ga...valjda fakat ovisi o sreci i kakav lik te posere ko ispitivac
sve u svemu...bas je glup osjecaj prozivljavat to sve...aj bumo vidli kaj bu bilo....treca sreca mozda
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Ummagumma92 is offline  
Old 11.08.2017., 07:50   #8637
Pao si opravdano. Nisi stao na znak STOP sto je pocetnicka greska, i strogo gledajuci oduzeo si prednost auta, jer nema tog pravilnika koji kazu na koji nacin se daje znak za pustanje prednosti. To su sve takvi jeftini trikovi da se mozes ljutit samo i jedino na sebe jer si ispao naivan.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 11.08.2017., 16:01   #8638
Čudna mi je to kategorija "nije stao dovoljno DUGO na znaku STOP".

Iskreno ovo sa puštanjem - baba te zajebala, postoji sudska presuda di je frajer u kamionu pokazao vozaču da ga može obići (i to kasnije priznao na sudu), s druge strane naleto auto i bum. Iako ga je kamionđija "pustio" pogodi ko je pobrao 100% krivice?

Jebi ga - to ti je iskustvo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 11.08.2017., 16:21   #8639
Mene je na ispitu pustio covjek iako je imao prednost, ali sam ja propisno stala na stop i mahnula mu rukom prije nego sto sam krenula. Srusit nekog samo zato sto ga je netko pustio na raskrizju nema nikakvog smisla, mozda je cijela situacija bila nespretno odrađena
Exene is offline  
Old 11.08.2017., 19:05   #8640
ovak zvuci totalno blesavo, to mi je jasno...vjerovatno ovak spadam u kategoriju "pao dva puta na ispitu pa su mu svi drugi krivi"

naslusao sam se svasta losega o HAK-u i instruktorima i iskreno nisam u nista od tog vjerovao jer mi je bilo nevjerovatno da se neke situacije dogadaju, jebi ga sad sam se uvjerio u totalno drugacije

i jako je glup osjecaj kad gledas kakvi ljudi polazu i kako voze pa dobiju vozacku...

i znam da cu opet zvucat ko vecina al jebeno dobro vozim i zato pizdim na cijeli taj sustav autoškoli i nacin na koji se dobiva vozacka

po mom misljenju cijelu šprehu polaganja vozackog...od propisa do voznje treba mjenjat...a HAK kao takav uopce ne zelim komentirat...al ajd uklapa se u sve ovo di zivimo
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Ummagumma92 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.