Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 20:20   #6121
Quote:
MarijaZD kaže: Pogledaj post
Knjigovođu... Nije ni ona znala za tu odredbu, čini se
Nisam paušalac, prevoditelji ne smiju u paušal. Obrt, nisam u sustavu PDV-a.
Napravit ću e-građanina, thanks!

IMAM PITANJE: mogu li ja platiti cijeli iznos ovog predujma odjednom? Ili baš MORAM u ratama?
Imas pogresnu informaciju. Imam otvoren pausalni obrt za prevodjenje i znam puno takvih.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:29   #6122
ima tko doh za 2016 u exelu ?
hvala
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:06   #6123
http://www.rrif.hr/DOH_obrazac_za_20...73-vijest.html
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:42   #6124
pozdrav svima! malo sam listala, ali nisam pronašla odgovor...možda nisam dobro tražila! Moj suprug ima prijavljen našu djecu na svoju PK karticu. Ja sam dobila bolji posao, s boljim uvjetima trenutno koja uključuju i bonove za djecu pa bi prebacili djecu na moju PK karticu. naravno njemu se automatski plaća smanjuje. Može li on prijaviti moju mamu na svoju PK karticu. Ona ne radi, nema nikakva primanja. Moj otac je živ i ima penziju, živimo na istoj adresi.
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 09:21   #6125
pozdrav svima, osim sta moram ispuniti doh obrazac, zanima me koje sve papire moram traziti od bivseg poslodavca, dali je to IP obrazac, JOPPD obrazac, oboje, nesto trece - jer pojma stvarno nemam?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:26   #6126
Ako je bila samo plaća, ne moraš ništa. Porezna će to odraditi za tebe, pod pretpostavkom da ostvaruješ pravo na povrat.
IP obrazac ti je poslodavac bio dužan poslati na adresu, iako ga ne trebaš nigdje nositi.
JOPPD obrazac poslodavac sam šalje poreznoj upravi i ti s tim nemaš ništa.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:31   #6127
za djecu kao olaksicu prilazem samo rodne listove?
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:56   #6128
Da.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:26   #6129
Pozdrav,
zanima me ako je osoba promijenila posao pa se desilo da je npr do 15.05. radila kod jednog poslodavca, a od 15.05. kod drugog, dakle primila je dvije plaće u jednom mjesecu, dali je potrebno prijavljivati porez?

Hvala unaprijed!
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:59   #6130
Jel ima jos tko da nije dobio povrat poreza za 2015., osim mene?
rasputin108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:25   #6131
Žena radi u školi, a ima i drugi dohodak kroz samostalnu djelatnost.

Da li se na strani 4 u poreznoj prijavi pod razdoblje obavljanja samostalne djelatnosti upisuju mjeseci koje radi u školi, dakle 12, a pod razdoblje obavljanja druge djelatnosti mjeseci koje radi drugu djelatnost, opet svih 12?
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:11   #6132
Quote:
rasputin108 kaže: Pogledaj post
Jel ima jos tko da nije dobio povrat poreza za 2015., osim mene?
Ima, ima, bila prije neki dan u poreznoj i nisu mogli naći kod kojeg je referenta je file :klap:, u utorak idem kod šefice koja je bila na godišnjem. Btw prigovor sam predala još u krajem 7. mjeseca.
rijeka303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:07   #6133
Prijateljica će ove godine u poreznu predati ZPP - DOH obrazac jer će obadva sina prikazati kao uzdržavane članove (djecu). Ne može ih tokom godine koristiti kao poreznu olakšicu jer je s poslodavcem dogovorila isplatu plaće u neto iznosu pa bi u tom slučaju poslodavac koristio njezinu poreznu olakšicu.
Stariji sin je 270 kn zaradio temeljem ugovora o djelu i ima uplaćeno oko 100 kn poreza. Zanima me hoće li tu porezna uprava samostalno izvršiti povrat porezna za dijete ili on mora poduzeti određenu radnju. Hvala.
sanjavb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:18   #6134
sto sve od papira trebam za povrat poreza?
gdje izvaditi pk1 i pk2 karticu ako mi je potrebna

hvala
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:05   #6135
Quote:
robif kaže: Pogledaj post
sto sve od papira trebam za povrat poreza?
gdje izvaditi pk1 i pk2 karticu ako mi je potrebna

hvala
Sve ovisi po kojoj si osnovi porezni obveznik.
Pojasni malo.
Plaća, obrt, ugovor o djelu, autorski honorar... što?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 09:49   #6136
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Sve ovisi po kojoj si osnovi porezni obveznik.
Pojasni malo.
Plaća, obrt, ugovor o djelu, autorski honorar... što?
plaća i jos imam svoj d.o.o na koji sam prijavljen na 2 sata

navodno vise nije potrebna pk kartica nego samo godisnji prikaz placa ako se nista nije promijenilo od prosle godine

dali je to tocno?
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:40   #6137
PK kartica još uvijek postoji. Al to je dokument, koji je vjerovatno kod tvog poslodavca i na osnovu kojeg ti on priznaje osobni odbitak.
Vjerovatno misliš na IP.
IP se više ne mora predavati u poreznu ali ga je poslodavac svejedno dužan uručiti radniku.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:52   #6138
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
za djecu kao olaksicu prilazem samo rodne listove?
Odjavio sam kčer sa svoje PK kartice:znači od 1.1 2016 faktor olakšica je 1 tako da je osobni odbitak 2600.Gledam sad platnu listu od 12 .2016 faktor olakšica mi je 1,5 i osobni odbitak mi na IP 4012 kn.Inače mi kčer ide na faks pa sam htio predati obrazac za povrat poreza a da ne koristim mjesečno olakšicu za nju ali me buni odakle sad na plači od 12 mjeseca toliki osobni odbitak.
Čitam tu da za djecu kao olakšicu treba priložiti samo rodni list.Ne treba nikakav dokaz da ide na faks i dali rodni list mora biti novijeg datuma ?
Ako netko može odgovoriti Hvala......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:11   #6139
meni je na 1.5 3900
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:46   #6140
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Čitam tu da za djecu kao olakšicu treba priložiti samo rodni list.Ne treba nikakav dokaz da ide na faks i dali rodni list mora biti novijeg datuma ?
Ako netko može odgovoriti Hvala......
Samo rodni list. Sve drugo vide u sistemu ako je kćer redovni student.
Ako naletiš na neku mlađu tetu na šalteru, može te tražit i potvrdu od faksa. Al samo malo podigni glas i reci joj da prema oib-u kćeri pogleda što joj u sistemu piše.
I ja imam djecu studente i nikad potvrde od faksa nisam nosila. Sve vide, samo trebaju znat gledat.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.