Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 00:49   #9601
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
tko ima 58 epizodu sa prijevodom i 59 epozodu isto?
stavite link pliiiiizzzz!

Lijep pozdrav
ornit
Izvini, da li se ti to salis? 59.ep. jos nije ni prikazana u Turskoj. Bice premijera u sredu 09.05.2012.
pozorištance is offline  
Old 05.05.2012., 01:39   #9602
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Izvini, da li se ti to salis? 59.ep. jos nije ni prikazana u Turskoj. Bice premijera u sredu 09.05.2012.
na kojem kanalu?
ornit is offline  
Old 05.05.2012., 01:43   #9603
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Imam ja, sto pitas?Upravo sam je skinula.
jel sa prijevodom? mozes li staviti link?
ornit is offline  
Old 05.05.2012., 12:46   #9604
57. epizoda će biti prevedena danas. 58. je prikazana u srijedu, a bit će prevedena do utorka. 59. se još nije prikazala nigdje.
halitmy is offline  
Old 05.05.2012., 18:44   #9605
episode 59

Muhteşem Yüzyıl episode 59 promo

http://baydizi.com/yerli-dizi/muhtes...#axzz1riWpjo00
baydizi1984 is offline  
Old 05.05.2012., 21:04   #9606
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
57. epizoda će biti prevedena danas. 58. je prikazana u srijedu, a bit će prevedena do utorka. 59. se još nije prikazala nigdje.
Hvala!!!! <3
ornit is offline  
Old 05.05.2012., 21:07   #9607
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
57. epizoda će biti prevedena danas. 58. je prikazana u srijedu, a bit će prevedena do utorka. 59. se još nije prikazala nigdje.
Na kojem kanalu gledate ovu seriju???
ornit is offline  
Old 06.05.2012., 08:23   #9608
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Na kojem kanalu gledate ovu seriju???
Serija se prikazuje na TV Star u Turskoj.
Nymann is offline  
Old 06.05.2012., 20:57   #9609
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Serija se prikazuje na TV Star u Turskoj.
hvala! kada u koje vrijeme?
ornit is offline  
Old 07.05.2012., 00:28   #9610
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
hvala! kada u koje vrijeme?
U Srijedu u 20 h

http://canlitv.im/live/7906/star-tv....mpaign=rightTV
Toprak is offline  
Old 07.05.2012., 08:34   #9611
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
hvala! kada u koje vrijeme?
Šta će ti takva informacija kada ne znaš turski?

Nymann is offline  
Old 07.05.2012., 17:56   #9612
Nisam oduševljena drugom sezonom za sada.
Hurrem mi se čini karakterno dosta slabija, umesto da ojača, ona je sve gora. Sad mi dođe kao da gledam neku Televisinu junakinju kako plače i moli se Virgenciti.
Drugo, čini mi se da je ona nekako gurnuta u drugi plan i da se više pažnje posvećuje drugim likovima i doživljajima. To mi se nikako ne sviđa, upravo ona nosi čitavu seriju.
I na kraju, ona i Sulejman mi baš nemaju nikakvu hemiju.
Amelie is offline  
Old 07.05.2012., 19:26   #9613
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Šta će ti takva informacija kada ne znaš turski?

od kud znas???'
ornit is offline  
Old 07.05.2012., 20:25   #9614
Quote:
Amelie kaže: Pogledaj post
Nisam oduševljena drugom sezonom za sada.
Hurrem mi se čini karakterno dosta slabija, umesto da ojača, ona je sve gora. Sad mi dođe kao da gledam neku Televisinu junakinju kako plače i moli se Virgenciti.
Drugo, čini mi se da je ona nekako gurnuta u drugi plan i da se više pažnje posvećuje drugim likovima i doživljajima. To mi se nikako ne sviđa, upravo ona nosi čitavu seriju.
I na kraju, ona i Sulejman mi baš nemaju nikakvu hemiju.
Joj, nemoj tako. Pa zar nisi primetila koliko je Hurrem napredovala.Posle 10+ godina je naucila da pise , a boga mi i da cita.Jeste da pomalo zamuckuje i jos srice slova, ali to je epohalni napredak.Garant je isla u specijalno odeljenje haremske skole.
Zena je u slobodno vreme i psihoterapeut-leci Hatidže i Sulejmana.I to sve za dž. Sta ces vise od nje.

Oko hemije izmedju H&S se slazem.Kad krene da joj recituje, tri dana se oporavljam od smeha.Bolje su funkionisali on i Izzy , a o Suliju i Ibrahimu da ne govorim.

Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
od kud znas???'
Kako da protumacimo to sto trazis epizode sa prevodom?
pozorištance is offline  
Old 07.05.2012., 20:54   #9615
Ja sam si zadala veliki zadatak,i nakon cijelog ovog procitanog pdf sa nastavkom na drugom forumu sam gledala sve epizode,prvu i drugu sezonu!Pocela sam gledati nakon prikazivanja na Prvoj tako da sam zalutala trazeci sta ce se dogoditi,trazeci po Wiki,kopajuci podatke,zalutala sam ovdje....ili bolje receno srecom sam nabasala ovdje!
Ajme....koji uvod u onim prvim epizodama,nevjerojatni likovi,citajuci sve postove uzvi se covjek u likove,radnju i stvarno bezbroj pitanja se otvori!!!
Ne mogu kao prvo Naseg Onura nikako da postavim pokraj ove Hurrem,nikako!Ne pasu,ne ide,trude se al nema onih leptirica....
Neznam,razocarala sam se najvise u glavnom glumcu ili je to pak Okan?
Molim vas da mi objasnite...jer po mom misljenju najvise Ibrahimova uloga napredaje sto se tice radnje,dok po mom misljenju Sulijeva uloga stoji radnja il se ponavlja uvijek isto,ima halvet,nema halvet,ja sam vladar,ja nisam vladar....
Koliko sam primjetila docekasmo i kraj druge sezone,opet ce zavrsiti sa bezbroj pitanja(sjetimo se Lea,Sadike...).....onda pauza?!
Likovi su se razvili,uigrali,uklopili u radnju koja se gubi skroz od povijesne radnje...i da,sad opet pitanje,da li je sapunica ili ima slicnosti sa povijesti?Neznam.....kad kazem nema onda se opet pak dogodi nesto da kazem;Hej pa ovo je stvarno bilo?




P.S. zao mi je sto se ne iznose informacije ovdje,oslovljavam ako smijem Milidrak da nas (da me) malo obavijesti sta pise turska stampa,o kraju druge sezone,pocetku trece,koji glumci dolaze?Odlazi Valida?Ibrahim?Kkako sam vas razumjela?!
Bila bih neizmjerno zahvalna na nekom komentaru vezano za buducnost ove serije?
Slike ne znam postavljati,a o kolazima da ne govorim....zao mi je sto ne mogu necim doprinijeti ovoj temi osim sto postavljam pitanja.....
gejsaa is offline  
Old 07.05.2012., 21:05   #9616
pozorištance umirem od smijeha, tvoja ljubav prema Hurrem je svakim danom sve veća i veća, baš mi je drago zbog vaše ljubavi

što ti je ljubav na prvi pogled, to se ne zaboravlja i ostaje zauvijek

Hurrem i ja se isto tako ne volimo, nikako mi nije drag njezin lik, nadam se da sad kad budem gledala ponovo da možda promijenim mišljenje, ali vidim da tebi ni ponovo gledanje nije pomoglo.

Meni je žao što ja nikako ne vidim prvo tu veliku ljubav, a ona je valjda ipak bila, bez obzira na teška vremena i po čemu je to ona tako posebna žena
mrvica 1234 is offline  
Old 07.05.2012., 22:56   #9617
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Oko hemije izmedju H&S se slazem.Kad krene da joj recituje, tri dana se oporavljam od smeha.Bolje su funkionisali on i Izzy , a o Suliju i Ibrahimu da ne govorim.
Izzy je pretpostavljam ona španska princeza? Ona je tek ušla u seriju u epizodama koje gledam, ali čula sam nešto otprilike šta će biti pa mi nije spoiler.

Ne znam, sve mi je previše rastegnuto. Bacila sam malo pogled na Youtubeu na neke kasnije epizode, i iako ne razumem jezik, vidim da je cela ekipa tu, i Ibrahim i Mahidevran, i Majka Sultanija je još živa... Prosto ne znam ima li ikakvog raspleta, a kad pomislim da Prva secka epizode na više delova i da će to da traje mesecima, baš se smorim.

Ja sam počela da gledam jer me je zanimalo kako će predstaviti Huremin lik, očekivala sam da će biti neka anti-heroina kakva je bila Atia u Rimu, na primer, tako je nekako i počelo i bilo mi je super, a sada... Ne mogu da verujem kako je tunjava postala, bzvz, Hatidža se izviče na nju, a ova padne u depresiju. Tako ne reaguje ona koja je od robinje postala najmoćnija žena u carstvu.

Kako sam bila zagrejana za seriju na početku, tako se sve više hladim.
Amelie is offline  
Old 08.05.2012., 02:21   #9618
Najava 59 eps :

http://www.youtube.com/watch?v=92-0-MYf1Oc&ob=av3e


Nigar - Mahidevran : Nase Visocanstvo Sylejman jasno je stavilo do znanja da vi mora da preduzmete upravljanje harema ....

Gulfem - Valide : Ako smatrate da je u redu onda ce Mahidevran preuzeti vas posao dok se ne oporavite ....

Covek - Sylejman : Pogledao sam potpise na ovom dogovoru sa Evropskim ambasadama i mislim da i vi treba dobro da pogledate...

Ibrahim: Ja sam zakon i vlast ove Imperije i sve je u mojim rukama i ja kontroliram politike ove Imperiju ..........

Hurrem - Mahidevran : Osveta sikti od tebe i to ti vidim u tvojim ocima i tera me da uradim neke stvari koje ne bih zelela....

Gulsah - Hurem : Zelim da znate da cu od sada biti vasa robinja .....

Suleyman - Daye : Saznaj sta se desilo sa mojom majkom Daye ???

Hurrem - Gulsah : Sta ustvari mozes da uradis za mene ? Sta mi mozes ti dati ??

Nigar - Ibrahim : Ja sam bremena Ibrahim, to je tvoja beba....

Suleyman - Nigar : Samo sto sam saznao nesto i to sto sam saznao jako me povredilo .....

Zadnje uređivanje Toprak : 08.05.2012. at 02:37.
Toprak is offline  
Old 08.05.2012., 08:42   #9619
Pa ja stvarno ne verujem da je ova Mahidevran još tu! Otkači se već jednom! Ova ju je proterala s dvora odmah nakon tuče »u stvarnom životu«, a u seriji je tu nakon 60 epizoda od po sat i po i više.

I sada će upravljati haremom...
Nymann is offline  
Old 08.05.2012., 11:57   #9620
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Pa ja stvarno ne verujem da je ova Mahidevran još tu! Otkači se već jednom! Ova ju je proterala s dvora odmah nakon tuče »u stvarnom životu«, a u seriji je tu nakon 60 epizoda od po sat i po i više.

I sada će upravljati haremom...
E, o tome pričam! 59. epizoda, a svi su tu! Tačno da se zapitaš dešava li se tu išta zaista, ili se sve samo vrti ukrug.
Da ne pominjem da ispada da svaka čistačica na tom dvoru ima više uticaja od Sulejmana, on se očigledno tamo ne pita ništa.

Ta tuča se u stvarnosti dogodila dosta kasnije, ne znam zašto su je u seriji stavili odmah na početku. Uopšte, potpuno su omanuli sa tempom radnje, što se mene tiče. Umesto da postepeno prikazuju Huremin uspon i grade konflikte, oni su to sve rešili maltene u prvoj epizodi. Hurem došla, Sulejman se zaljubio, Mahidevran i Ibrahim je zamrzeli, i sada 60 epizoda gledamo kako se preganjaju.
Amelie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.