Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 21:30   #1
iPhone 5 (pročitati prvi post)

Evo nakon dugog iščekivanja novog iphona, on je tu! predstavljen je danas u 7 sati...
novi iphone če imati 4 inča retina ekran koji če biti u omjeru 16:9 (širina u odnosu na 4 se nije promjenila samo visina) dolazi sa novim a6 čipom koji je 2 puta brži... ima isight kameru 8mpx te froont 1.3mpx... biti če debel, odnosno tanak 7.6mm to je 18% tanji mobitel od četvorke... dolazi sa ios6-icom. priča se i o novim slušalicama "earpods" koje su navodno dizajnirali 3 godine...
evo službene stranice http://www.apple.com/iphone/
sve u svemu dobar je... posebno me zanima kamera te novi a6 čip
Edit mod:
- neće se tolerirati usporedba s ostalim mobilnim uređajima koji koriste drugačije OS-ove,
- u temi s nazivom iPhone 5, raspravlja se o istoimenom iUređaju,
- pravila koja vrijede na Forum.hr, te MiTT, vrijede i ovdje,
- ne Quote-ajte na postove koji su u desnom donjem kutu označeni kartonom,
(imate 90 minuta sami ponovno editirati svoj post)
- prvi post iznad vašeg, nije potrebno Quote-ati,
- nepoželjno je Quote-ati "plahte" postova na koje odgovaramo

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:55.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 22:36   #2
gledao danas ovu konferenciju .. i jedino kaj mogu reci da su promjenili je punjac i sim karticu ostalo je sve vise manje totalno poznato isto ekran dobar ali nedovoljan... procesor ako je kome to opce bitno podosta losiji ali ponavljam nebitna stavka jel on dual core ili quad core ...memorija ... znalo se kakva ce bit . ... mislim sve u svemu nema nista novo nista revolucionarno . .sve je vidjeno .. fali im stevo ...vidljivo je ... a ios 6 takodjer nikakvih noviteta nema ...
i da iOS6 u reklami pise citiram: ''The world's most advanced mobile operating system'' kaj rec i kakvu posluku porati na ovo??!
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:56.
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 22:48   #3
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
procesor ako je kome to opce bitno podosta losiji
Ti si prčka po iP5 zajedno sa Tim Cookon pa možeš ovo tvrdit?

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:57.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 23:01   #4
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Ti si prčka po iP5 zajedno sa Tim Cookon pa možeš ovo tvrdit?
citaj malo i nemoj bit tolko zaludjen iPhonom .. . . citaj malo forume sve iPhone 5 je pokopan i to je to . .odi na bilo koji forum ili portal s mobitelima koji ista znaci .. i vidjet ces da je iPhone 5 popljuvan na siroko svukud . .


da budem precizniji nadji igdje i jedan suvisli komentar koji govori u korist novog iPhona 5 . .. cak su i fanovi razocarani ...ali bez brige ima jos mulaca ''wanna be in'' koji ce cekat i u redovima da bi kupili skoro pa identican proizvod za velike novce . . strasno . .

vrijeme iPhona je proslost . .ma kaj vi mislili o tome . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:58.
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 23:33   #5
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
citaj malo i nemoj bit tolko zaludjen iPhonom ..
O kakvin to forumima govoriš? iPhone je prije par sati predstavljen, a ne prije nekoliko tjedana. I neboj se, dionice applea neće past. Rezultati prodaje će se vidit jako brzo, a ja neman sumnje da će bit najprodavaniji na tržištu.

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:58.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 00:03   #6
Ekran je bio top vec i na i4, a sad je po svemu sudeci još bolji i nešto sitno veci.

iPhone 5 je vrhunski mobitel, za mene su glavne mane što je
- pocetni model 16 GB, a ne 32
- sto nije vodootporan
- sto poledina nije cijela metalna
- sto nisu ruknuli neki ogromni senzor kamere

Apple da je htio je mogao napraviti duplo bolji uređaj, no pitaj Boga iz kojeg razloga, oni to nisu ucinili.

Baš me zanima kakvi ce biti prodajni rezultati, osobno ne sumnjam da ce opet postati najprodavaniji uređaj ikad u prvom kvartalu.

Zadnje uređivanje tomisličak : 13.09.2012. at 01:59.
karantena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 00:53   #7
Što se tiče harvera pristojan telefon mada su po meni na dizajnu dosta podbacili. Ovi oštri rubovi telefona su...

Veći problem ajfonova je iOS koji je već dosta počeo kaskati za konkurecijom. Jel ti treba najnoviji ARM CPU/GPU, 1GB RAMa i sl za mrežu ikonica? Mogli su napokon maknuti iOS s mrtve točke, ali eto valjda će biti raj za jailbreakere.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:57   #8
sad se priča da je kao SJ htio nesto sa hologramom na ajfonu ali ovi mulci nisu znali dovršiti...
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:20   #9
Prvi iPhone koji me nije oduševio, iznenadio i razočarao. U biti ne mogu reći razčarao jer to nije, svi smo očekivali manji estetski zahvat i ponešto novotarija, jer tehnologija što se mobitela tiče je trenutno na vrhuncu i za sada nema nekih "novosti" i koje-kakvih novih ubacivanja u mobitele, ali Apple nas je razmazio i uvijek nam da nešto extra, nešto što te oduševi i privuče.

Prvi Apple proizvod koji me nije privukao. Iako sam ga planirao kupiti prije predstavljanja, jer imam iP4 koji je na izmaku snaga, najvjerojatnije ću ga kupiti, ali baš zbo toga "nothing" (umjesto "wow") efekta se razmišljam.

PRoblme je što sve imam Apple, pa je sinhronizacija, iCloud i ostalo na top razini, pa sada da uzmem neki Android, znam da bi požalio.

Sve u svemu, ja sam transparentan, tj. da tako kažem na nuli što se ovog telefona tiče. Niti nezadovoljan niti zadovoljan.
To je za mene malo viši iPhone 4S u novoj boji ili sa novom stražnjom maskicom.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 16:24   #10
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
sad se priča da je kao SJ htio nesto sa hologramom na ajfonu ali ovi mulci nisu znali dovršiti...
Ma to su priče i gluposti.

Kao što se pričalo da izlazi stakleni iPhone. Koliko glup moraš biti da povjeruješ tim "staklenim" izmišljotinama. Isuse. Netko vidi 3D koncept neke nepoznate osobe, koja se voli igrati u 3D-u i koji se fura na Avatar i evo, odmah krenu priče. Najbolji su mi oni u koji u to vjeruju i prepričavaju dalje...
__________________
aeon studio design

Zadnje uređivanje Um : 14.09.2012. at 20:32.
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 21:26   #11
prema ovome što sam vidio, malo sam ostao razočaran, iako ga nisam planirao kupiti budući da imam 4s. bez obzira što je danas teško očekivati nešto spektakularno, od apple-a što se tiče iphonea se to uvijek očekuje, pa smo vjerujem zato svi (ili barem većina) malo razočarani
dizajn je ostao gotovo isti, ako ne i otišao natrag. osobno 4s mi je ljepši, ali kad se gleda konkurencija, apple je tu i dalje vrh
što se ios 6 tiče, ne mogu ništa reći, to ću tek moći kad ga isprobam. čak sam više očekivao novotarija oko novih funkcionalnosti i razvoja os-a, nego oko hardwarea
torrentz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 22:25   #12
Mogli su pustit liniju različitih boja ka kod iPoda.
Srušili bi opet sve rekorde, ali eksponencijalno
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 22:52   #13
tek to bi bilo dno moje subjektivno mišljenje, ali sigurno bi bilo onih koji bi i kupovali šarene iphone
torrentz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 00:29   #14
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Mogli su pustit liniju različitih boja ka kod iPoda.
Srušili bi opet sve rekorde, ali eksponencijalno
Srušiti će oni rekorde iovako-ionako
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 13:27   #15
sve zalihe iphona 5 su prodane
tCloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:06   #16
sve zalihe za predbiljzbu su prodane u nesto vise od 1 sata..
za usporedbu iphoneu 4 i 4s je trebalo nesto vise od 22 sata

nema dvojbe,srusit ce sve rekorde..

meni je osobno odlican... neznam sto su neki ocekivali, teleportiranje? okrugli ekran?
po meni je uredaj odlican.. poboljsan je u svakom aspektu...cak je stavljenpotpuno novi a6 a ne a5x iz ipada3 sto bi bilo logicno...
istina da bi volio da je ekran 4.3 inca jer je to meni bas taman.. sve iznad je preveliko za mobitel.. al ok je i ovako.. pogotovo sto ekran sad ima 45% veci "color saturation"..

sto se tice dizajna tu takoder nemam zamjerke...

Mod Edit:
- izbrisane usporedbe
(pročitati prvi post)

Zadnje uređivanje tomisličak : 15.09.2012. at 17:56.
-Domagoj- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:08   #17
Meni je uredaj takoder super, ne znam zasto ste toliko razocarani? Uvijek se ocekuje nesto spektakularno, ali mislim da se ovdje vise nema sto dodati. Sve je unaprijedeno. iPhone 5 je vrhunac. Mozda ima nekakvih malih stvari koje nekim ljudima osobno smetaju, ali valjda razumijete da se ne moze svima udovoljiti? To je pitanje ukusa. Meni bi recimo bilo bolje da su ga prosirili za koji milimetar posto su ga izduzili, ali svejedno ga namjeravam kupiti ako budem u prilici.
aQther is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:55   #18
Meni iPhone 5 izgleda kao dosta poboljšana četvorka, ništa revolucionarno. To mi se sviđa, četvorka je bila jako dobra tako da nisu imali baš prostora za nešto mnogo spektakularnije.

P.S. Zna li netko kad će cca iPhone 5 biti u prodaji u Hrvatskoj?
žabokrečina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 23:32   #19
da li je ona cijena od oko 200$ u americi ,prava cijena,znaci odem tamo ili mi ga netko donese za toliko novaca?
__________________
Split
mungo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:19   #20
To je cijena na njihovu pretplatu od 2g kod operatera

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.