Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 12:55   #21
Ovako stoje stvari.
Ja sam 3.r. srednje tehničke škole i učim njemački jezik od 1.r. osnovne. Žalosna istina je da njemački ne razumijem niti 1%, a trebat će mi za državnu maturu (nismo smjeli birati engleski ili njemački.. jer navodno smo morali uzet jezik koji nam je bio prvi u osnovnoj.... proklet bio tko god je to izmislio) Nemojte me pitati kako je moguče da od 10 godina učenja njemačkog jednino što znam reči je ich heiße... i tu i tamo znam koji glagol upotrijebiti (npr. znam što znači gehen, essen i slično).... Imali smo neku totalno nezainteresiranu profu u osnovnoj od 4-8. razreda... tako da sam u srednju došao skoro bez ikakvog predznanja, a u srednjoj još gora profa... tako da je njemački pakao za mene...Dakle, moje pitanje je... može li mi netko dati kakve savjete.. ili možda neku stranicu na internetu (po mogučnosti na hrvatskom) gdje mogu kolko-tolko naučit njemački za državnu maturu(ako je več netko pisao njemački na maturi isto može pokoji savjet ).. na nastavi skoro ništa ne obrađujemo, a i ako obrađujemo to je več malo naprednije gradivo koje ja nemogu skužiti. Bilo kakva pomoč je dobrodošla. Hvala unaprijed!
popay4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:29   #22
Strani jezik koji uzimaš na maturi jest proizvoljan, nema tebi tko reć što ćeš uzet, neovisno o kojoj školi si. Kad ćeš prijavljivat državnu maturu, prijavit ćeš što god želiš. Meni je njemački bio glavni u osnovnoj, pa mi je drugi u srednjoj; i svejedno mogu odabrat što god želim. Nema ti nitko pravo reć što ćeš uzet, niti si prisiljen uzimat to, ako ti ne ide. Bitno je da uzmeš NEKI strani jezik. Može to bit engleski. Ako ga učiš u srednjoj (a pretpostavljam da učiš).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:28   #23
Da to je i problem..ne učim engleski u srednjoj... jer su nam rekli da ako nam je prvi jezik u osnovnoj bio njemački da moramo i njemački kao prvi jezik uzeti u srednjoj i da ga moramo pisati na maturi... pa nisam niti uzimao engleski posto ga znam (jer sam mislio da ce nas nova profa mozda nesto nauciti iz njemackoga pa da ce biti lako na maturi).. i onda u drugom razredu tek su nam rekli da smo mogli uzeti fakultativno engleski i da ako ga ucimo 2 godine da cemo onda moc pisati engleski na maturi... ali tada je to vec bilo prekasno ...
popay4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 12:27   #24
Da, mislim da ga ne možeš pisat ako ga uopće nisi učio. Raspitaj se u vezi toga.

A što se samog njemačkog tiče, nemam pojma gdje bi bilo dobro naučit ga za maturu, pogotovo ako ti uopće ne ide. Ali ako ikako mogu pomoć dok ćeš učit ili nešto, slobodno se javi na PP. Rado ću pomoć
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:00   #25
OK. Nekako ću se valjda snaći... Hvala
popay4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:48   #26
Da li mi neko može pomoć oko sastavka na njemačkom jeziku na temu MOJE LJETO ako je moguce sto prije ili da mi netko ko zna ispravi gramatičke pogreške google prevoditelja?Unaprijed hvala.
Fixer99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 22:27   #27
Možeš meni poslat na privatne poruke, pa ću ti ispravit.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 16:32   #28
pomoć njemački jezik

Bok!
Idem 1. razred gimnazije i imam sutra važan test iz njem.
Molim Vas ako netko zna da mi detaljnije objasni pojma, jer meni njemački nije jača strana.
1.ono welcher i nastavci oni, kako se to koristi, gdje,zašto
2.preterit isto tako, kako se to koristi,gdje zašto.
3.perfekt mi je malo jasan, ali ako neko može još detaljnije
4.ono Wo?+Dativ i onda oni nastavci im, im der, auf dem i Wohin?+Akuzativ i njegovi ti nastavci

Stvarno bih bio jako zahvalan na objašnjenju..
hruscov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 19:15   #29
Quote:
popay4 kaže: Pogledaj post
Ovako stoje stvari.
Ja sam 3.r. srednje tehničke škole i učim njemački jezik od 1.r. osnovne. Žalosna istina je da njemački ne razumijem niti 1%, a trebat će mi za državnu maturu (nismo smjeli birati engleski ili njemački.. jer navodno smo morali uzet jezik koji nam je bio prvi u osnovnoj.... proklet bio tko god je to izmislio) Nemojte me pitati kako je moguče da od 10 godina učenja njemačkog jednino što znam reči je ich heiße... i tu i tamo znam koji glagol upotrijebiti (npr. znam što znači gehen, essen i slično)....
Većina tako kaže. No 8 godina njemačkog nije malo. Mi smo imali vrlo dobru profesoricu i uvijek smo pisali eseje o nekim jednostavnim temama. To zapravo jako pomaže sumirati te riječi koje si naučio i počinješ ih koristiti i uđe ti u uho sam tok razgovora tj. pripovijedanja. Ja sam isto mislio da ne znam njemački, ali uz malo truda stvarno se da lijepo oblikovati govor i čitanje. A gramatika se treba naučiti i primijeniti, to je to.
__________________
.
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 14:48   #30
može li mi ovo netko prevesti na njemački
kolika je širina stražnjeg ulaza za invalidska kolica? kolika je dužina prostora za invalidska kolica i kolika je visina od poda do krova u prostoru za invalidska kolica?
hvala
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:56   #31
Wie breit ist der Hintereingang für das Rollstuhl?
Wie lange ist der Raum für das Rollstuhl und wie hoch ist das Raum für das Rollstuhl von dem Bodem bis zu der Decke?
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:47   #32
Thumbs up

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Wie breit ist der Hintereingang für das Rollstuhl?
Wie lange ist der Raum für das Rollstuhl und wie hoch ist das Raum für das Rollstuhl von dem Bodem bis zu der Decke?
hvala
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:29   #33
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Wie breit ist der Hintereingang für den Rollstuhl?
Wie lang ist der Raum für den Rollstuhl und wie hoch ist der Raum für den Rollstuhl von dem Boden bis zu der Decke?
Jos uvijek je onako, ne bas jako njemacki
laaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:39   #34
Quote:
hruscov kaže: Pogledaj post
Bok!
Idem 1. razred gimnazije i imam sutra važan test iz njem.
Molim Vas ako netko zna da mi detaljnije objasni pojma, jer meni njemački nije jača strana.
1.ono welcher i nastavci oni, kako se to koristi, gdje,zašto
2.preterit isto tako, kako se to koristi,gdje zašto.
3.perfekt mi je malo jasan, ali ako neko može još detaljnije
4.ono Wo?+Dativ i onda oni nastavci im, im der, auf dem i Wohin?+Akuzativ i njegovi ti nastavci

Stvarno bih bio jako zahvalan na objašnjenju..
1. welcher je Relativpronomen, zamjeni jednu imenicu, isto kao der, die, das
Bsp: Das Haus, welches/das ich gesehen habe.
Der Hund, welcher/der im Garten ist.
Die Blume, welche/die blüht.

A za ono drugo ima puno toga za objasniti
laaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 18:49   #35
Quote:
laaana kaže: Pogledaj post
Jos uvijek je onako, ne bas jako njemacki
Za Raum ne znam kak sam fulala, jer znam da sam dobro namjeravala napsiat; al za ovo drugo ti zahvaljujem Moja greška.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 16:44   #36
Post Prijevod teksta na Njemački jezik HITNO!!!

Ima li netko da mi može do prekosutra prevesti 2 teksta s Hrvatskog na Njemački?
Nije ništa teško....Idem u gimnaziju i naredali su nam kontrolnih svaki dan, a profesorica Njemačkog nam i nije baš nešto...
Ako mi netko može pomoći, molim nek mi se javi, stvarno mi treba
Hvala
Miss-Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:36   #37
može li mi ovo netko prevesti na njemački
možete li mi reći koji kvar je na mjenjaču ovog automobila? što se točno događa s mjenjačem?
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 17:04   #38
Pomoc

Upomoc treba mi sastav na njmeački o temi mein Traumberuf bi li mo ogo kopomoć
IanK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 16:08   #39
Quote:
*Adriatic* kaže: Pogledaj post
može li mi ovo netko prevesti na njemački
možete li mi reći koji kvar je na mjenjaču ovog automobila? što se točno događa s mjenjačem?
ne znam je li kasno
Können Sie mir sagen, was der Defekt am Schaltknüppel des Autos? Was genau los ist mit dem Getriebe?
infekcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:50   #40
Quote:
infekcija kaže: Pogledaj post
Können Sie mir sagen, was der Defekt am Schaltknüppel des Autos ist?
Quote:
Was ist genau los mit dem Schaltknüppel?
Popravljeno malo. Iako je vjerojatno kasno.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.