Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 13:01   #41
Quote:
Gugenheim kaže:
No, da ne trcim pred rudo, mozda ce se uspostaviti da je "brko" Dragan Despot (oh kako ti brkovi asociraju na srpstvo i jugoslavenstvo ) i presao u nase tajne sluzbe...
Quote:
Drenowski kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je to pravac u kojem će se priča kretati. Ubojstvo i nestanak Brke iz zatvora se dogodilo 1999. kada je, nadajmo se, obavještajnim zemljem i podzemljem vladala neka naša, "ne-udbaška" služba.
Drenowski mi je uzeo riječ iz prsta, upravo to i ja očekujem, da u nastavku serije i domoljubi-katolici i stari udbaši budu dio iste klike.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:13   #42
kaj nitko nije gledao drugu jučer?


meni neusporedivo bolja od prve. priča s daleko više smisla, daleko manje praznog hoda, ima par malih scenarističkih rupa, ali ponavljam - malih. po meni jako dobro odglumljeno (slažem se s Pavlićkom po pitanju NGL, koliko god mi to bilo mrsko reći).

i što se tiče Krivokapića, lik se ponaša, razgovara, glumi točno kao da glumi mog djeda užasno me to zabavlja, vidjeti da je takav tip asocijalnog nenormalnog ponašanja bio toliko raširen, da nije samo moja obitelj to imala prilike gledati 30 godina
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:22   #43
ne nisam gledao niti me zanima, gledao sam prvu epizodu čisto tehnički da vidim kako to sve izgleda.
općenito ovakve vrste serija me ne zanimaju
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:43   #44
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
...i što se tiče Krivokapića, lik se ponaša, razgovara, glumi točno kao da glumi mog djeda užasno me to zabavlja, vidjeti da je takav tip asocijalnog nenormalnog ponašanja bio toliko raširen, da nije samo moja obitelj to imala prilike gledati 30 godina
Cijelo vrijeme pokusavam dokucit na kog me lik podsjeca i onda mi pred ocima osvane - moj djed
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:59   #45
Živcira me zvuk. Loš. Pričaju nerazgovjetno, gutaju riječi, tihi su... a onda glazba za par decibela glasnija :čupakosu:

Seriju gledam s daljinskim i svako malo pitam dragog - što je rekla, jesi li ga razumio
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 11:01   #46
a nakon koka i duhova sve mi je super.

ali, da, slažem se s tobom, i ovdje je zvuk katastrofa. nevjerojatno da u hrvatskoj ne postoji ton-majstor koji je sposoban osigurati da gledatelji mogu čuti što glumci govore.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 12:02   #47
Iako je scenaristički trik sa nalaženjem "popisa zakopanih" i naivno ostavljenih u običnoj kartonskoj kutiji do zla boga neuvjerljiv, nekako ga opravdavam kao nekakav lajtmotiv za priče. Kao jedno tijelo-jedna sudbina. U suštini, ako bude išlo na tragu one epizode jučer- da će se ispričati jedna priča, bez nekog velikog "superherojskog"(što bi rekao Gugi) pristupa u istraživanju, tj. da njihova "istraga" bude samo pokriće za tijek radnje onda je to ok, jer jučerašnja epizoda je stvarno bila sasvim dobra. Likovi su imali motive, sve je bilo dosta mračno i bez uljepšavanja i bilo je dosta zaokruženo. Očigledno će se Despotov lik se provlačiti kroz cijelu seriju , a pratit ćemo u svakoj epizodi i jednu zasebnu priču. Uz sve navedene mane i male nedorečenosti(te nepotrebne redakcijske razgovore) ja zasad ipak seriji dajem prolaz....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 17:11   #48
Ja sam propustio epizodu jučer, jel bila dobra?
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 20:21   #49
druga epizoda je po meni bila previše zbrkana. glavni problem je što događaji nisu kronološki povezani pa je pomalo teško pratiti što se sve događa. ova serija baš zahtijeva mozganje...
nshk4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 11:57   #50
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Živcira me zvuk. Loš. Pričaju nerazgovjetno, gutaju riječi, tihi su... a onda glazba za par decibela glasnija :čupakosu:

Seriju gledam s daljinskim i svako malo pitam dragog - što je rekla, jesi li ga razumio
užas.
mene uspavalo njihovo mrmljanje, milina .
tipično za nas, nije bitna radnja već je bitno čut
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 13:09   #51
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Živcira me zvuk. Loš. Pričaju nerazgovjetno, gutaju riječi, tihi su... a onda glazba za par decibela glasnija :čupakosu:

Seriju gledam s daljinskim i svako malo pitam dragog - što je rekla, jesi li ga razumio
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
a nakon koka i duhova sve mi je super.

ali, da, slažem se s tobom, i ovdje je zvuk katastrofa. nevjerojatno da u hrvatskoj ne postoji ton-majstor koji je sposoban osigurati da gledatelji mogu čuti što glumci govore.
i ja se slazem sa cinjenicom da je za slab prinos psenice proslogodisnje sjetve kriv los kombajnista
9a5bsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:06   #52
Quote:
Organic_Shadow kaže: Pogledaj post
Ja sam propustio epizodu jučer, jel bila dobra?
Bila je bolja nego prva. Ako ništa drugo, koncept svaka epizoda zasebna priča je daleko bolji nego čekati par mjeseci da se priča razvije i rasplete.
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:43   #53
Quote:
nshk4 kaže: Pogledaj post
druga epizoda je po meni bila previše zbrkana. glavni problem je što događaji nisu kronološki povezani pa je pomalo teško pratiti što se sve događa. ova serija baš zahtijeva mozganje...
A meni je zbog toga baš bilo zanimljivo.
Mitzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:47   #54
Mene osobno zanima serija i volio bih pogledati koji nastavak, ali nemam pristup TV-u u to vrijeme. Zna li netko jel se može pogledati to negdje na netu?

Hvala
rasVanjah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 12:21   #55
Meni je serija za sada ok .. druga epizoda bolja od prve .. ok, u prvoj smo upoznavali likove itd ..
Ali ono što me jako iritira je zvuk .. stvarno loše .. ne znam tko je tu kriv i ne znam jel se da popraviti, ali jako smeta ..
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 14:15   #56
Quote:
rasVanjah kaže: Pogledaj post
Mene osobno zanima serija i volio bih pogledati koji nastavak, ali nemam pristup TV-u u to vrijeme. Zna li netko jel se može pogledati to negdje na netu?

Hvala
I mene to zanima. Obično nisam doma u petak navečer.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:51   #57
Počinjem gledati prvu epizodu pa ćemo vidjeti na šta liči..
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:38   #58
nakon svih ovih stipa u gostima, ludih kuća i odmaranja zasluženih pari ka remek djelo

daleko daleko od prekomorskih verzija ali njih mi je ionako već punk , uželio sam se domače riječi
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 08:49   #59
Dobra epizoda jučer, odlično dočarana atmosfera paranoje 90-tih i baba u skloništima koje su vidjele četnike na svakom katu. Sjećam se ja jedne takve koje je jednom kričući uletila u podrum i urlala kako "četnici već kolju po Gorici". To je bilo prvi i jedini put da sam sišao do podruma. Možda je mrvicu nepregledna režija, ali je na kraju priča dobro i logično zaokružena. U svakom slučaju serija, uz poneku manu, ipak predstavlja golem iskorak. I da druga i treća epizoda su bile znatno bolje od uvodne...
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 12:55   #60
Repriza repriza opet nisam pogledao jučer
__________________
"And Jeffrey Wigand, who's out on a limb, does he go on television and tell the truth? Yes. Is it newsworthy? Yes. Are we gonna air it? Of course not. Why? Because he's not telling the truth? No. Because he is telling the truth. That's why we're not going to air it. And the more truth he tells, the worse it gets!"
Organic_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.