Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2013., 11:31   #61
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ovo da može ugristi čovjeka je prva stvar da s njom ne radiš kako treba.

No tupiš po svome i ne želiš slušati ljude što ti govore i sve shvaćaš kao napad za sebe.
I psima dodije kad ih stalno gnjaviš. Kad nepoznatih par djece navale, a otkud znam šta će se desiti. Pokušavaju je dizati i vući, njima je igračka.

Kažem da se može desiti. Ima ima slučajeva gdje je je miroljubiv psa ugrizao jer mu je dosadilo navlačenje.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 11:44.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:39   #62
Quote:
romanas kaže: Pogledaj post
OOO Bubo, Bubice....i ustrašena Petra....
Nemoj savjete doživljavati kao napad....
Evo da ti ja pokušam dati dobronamjeran savjet. Znaš koju paščuku imam, mješančuku od 6kg...nije on toliko puno teži od Bube...pa eno ga svaku večer se igra s belgijskim ovčarem, mađarskom vižlom i pit bullom (ponekad se pridruže još dva,tri psa - isto veliki)...svi teži od njega priko 20kg... u trku se dogodi da ga neko ugazi i gurne, znam mu s vremena na vrijeme pronaći i koju krasticu od međusobnog žvakanja..i još je živ...
jedan jedini put sam ga digla u ruke (kad su se ispred mog ulaza poklala dva psa) i kasnije sebe kvragu slala jer sam odmah primijetila promjenu na njemu...
svatko zna kakav je njegov pas - ja znam da Rio ima neki strah od NJO i velikih crnih pasa i zato ne dovodim ni sebe niti drugog vlasnika u neugodnu situaciju već tada kažem 'idemo' i kraj priče...
do sada nisam imala nekih zaletavanja, osim kad je bio skroz mali i prema nama se zaletila njemačka doga...tad sam samo stala ispred njega i prema psu viknula 'ne' i ona stala...Rio se tad upiškio od straha, ali sam ja nastavila dalje ka da ništa nije bilo...i nikakve traume...
dva puta je Rio očito napravia neku pseću glupost i dobio odgojno bacanje na pod i malo režanja...najviše mu je tu ego bio povrijeđen...
svi mi volimo najviše svog psa, sve bi učinili za njega...ali nemojmo praviti debile od njih...
liz svima...i malima i velikima od Ria....
Savjet nije analiza A KAKO se vidi tetovaža, pa na uhu je pobogu.
Postove su odavde razvukli na druge teme, ne vidim pomoć nikakvu nego je nekom dosadno.

Isto si napravila kao i ja kad siga digla, instikt i to ti je to čisti instikt

Ali je teži i to 3 puta, to nije malo 70 kg ili 210 kg.

Vaš savjet je da budemo mirni pred psom, koji trči prema nama i koji je malo gricno vlasnike????
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:42   #63
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Vidi se vidi kad se uho prevne u igranju i kad je miluju. Svi koji su bili u bližem kontaktu pitaju šta je to.
I puno joj ljudi prilazi i dira, što mije nije pravo jer jednom može nekog ugristi. Pogotovo iza navedenih događaje.

Većina vas piše gluposti i ne čita što je napisano, valjda ste u nekom spisateljsko pljuvačkom zanosu.
Normalno da nosiš životinju ako moraš biti u to i to vrijeme tu i tu, i trebaš preći preko 100 stepenica. A životinja njuška sve ne ide uz stepenice kao po ravnom. po vašem bi je trebala vući do pozljeđivanja. Ali kao da imate ulare na glavi.

Vama je cilj zagaditi svaku temu. Nigdje pametnog savjeta, a za popljuvat cijeli red.
Slušaj Petra, ovdje ne možeš ljudima govoriti da pišu gluposti..prvo nije dopušteno pravilima a drugo puno njih ovdje itekako zna što govori.
pametnih si savjeta dobila dobar broj, istina je da nisu svi upakirani u celofan kako bi ti htjela i nemaju mašnicu na vrhu
Radiš kretena od psa..uskraćuješ mu socijalizaciju s velikim psima radi vlastitih strahova i totalnog nepoznavanja ponašanja pasa.
Sutra kad budeš imala malog histerikusa koji laje na sve i svašta i napada sve i svašta pitat ćeš se šta s njim niej u redu..ako se do tada uopće osvijestiš po pitanju pasa..ili ćeš smatrat opet da su svi drugi krivi a samo ti i tvoj pas u pravu...i da mu je to dio karaktera.
Najviše je problema sa malim psima na livadama upravo radi vlansika poput tebe i najviše je ugriza malih pasa upravo radi nekvalitetnog odgoja i pravilne socializacije.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:43   #64
Petra, jel moguće da ti živiš u nekom malom mjestu gdje psi žive u dvorištima i ne idu u šetnje, pa su toliko nesocijalizirani?
Ne govorim samo o tom ovčaru, u postu gdje spominješ sprej i palice si nabrojala valjda 5 različitih situacija u 2 dana...ja ih toliko nisam imala u 11 godina iliti cca 15 tisuća šetnji

Mi smo doslovno okruženi psima, pisala sam već u nekoj temi da samo na mom katu u ulazu ima 6 pasa...ne možeš izaći, a da ne sretneš barem nekoliko pasa, a ne sjećam se kad sam zadnji put čula da je pas ugrizao čovjeka ili da se dogodio napad na drugog psa. Čak su i tučnjave na livadama gdje se okuplja puno pasa vrlo rijetke.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:43   #65
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
I psima dodije kad ih stalno gnjaviš. Kad nepoznatih par djece navale, a otkud znam šta će se desiti. Pokušavaju je dizati i vući, njima je igračka.

Kažem da se može desiti. Ima ima slučajeva geje je miroljubiv psa ugrizao jer mu je dosadilo navlačenje.
Zato si ti tu...ajmo prašite dica...nema gnjaviti psa...i produžiš dalje...
kada dica krenu prema Riu ja sastavim takav pogled prema roditeljima...da im odma bude sve jasno ili se samo okrenem i pravac u drugom smjeru...ako dođe dite i pita mogu li podragati psa...naravno da možeš...drag drag i idemo dalje...
Nema niko se meljat s mojim psom..
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:49   #66
Ne u 2 dana u 15-tak dana. Jedna situacija je ispred mojih vrata, a druga kod dječijih igrališta ( ali djece niti nema????). Do tu smo išli autobusom.


Nije malo mjesto periferija grada, uske ulice. U blizini jedno dječije igralište, tu baš nismo dobrodošli i neko košarkaško igralište.
A za dalje se mora busom,što baš nije uvijek ugodno.

I bezveze je dalje zagađivati temu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 11:55.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:00   #67
Upitaj se koliko je tvoj vlastiti gard prema većim psima razlog što psi tako reagiraju na tebe pa tim slijedom i na psa..sve što osjećaš prenosiš i psi to vide osjećaju i znaju..prenosiš to i na tuđe pse i na svog psa..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:03   #68
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Vaš savjet je da budemo mirni pred psom, koji trči prema nama i koji je malo gricno vlasnike????
Ako je taj pas ''odlučio'' napasti ne pomaže to šta si je digla u ruke...jer onda pas leti na tvog psa koji je u tvojim rukama...znači baca i tebe na pod..
vidila sam u nekoliko navrata šta se dogodi kad se neki pas digne u naručje - ostali psi dolaze vidit i ponjušit tog psa koji je u naručju (govorim o tome kad su psi pušteni i igraju se)
sprej je dopušteno koristiti..samo ne znam u trenutku kad pas trči prema tebi koliko bi dobro procijenila da li pas želi napasti ili dati pusu (da se razumimo neodgovorno je od vlasnika da mu se pas zatrči prema drugom psu koji je zavezan i da se ne vrati na poziv)...pa da ne bi na kraju svi veliki psi u susjedstvu završili suzavih oka...
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:12   #69
Taj pas koliko znam nikada nije bio niskim u kontaktu sem sa vlanicima, pogotovo ne sa psima. Sprej mi ne bi pomogao, ne bi ni došla do njega.
Jedino od stranaca mu ja priđem sa Bubi i dam mu keks ili komadić mesa. Tad je pristojan kad mu daš slasticu. Nije gladan, ni slučajno dobro je pažen.
Priđemo mu da bi se navikao na nas, prolazimo svaki dan pored njega.
Prolaze i drugi pa se potrga lajući.

Bježala sam, zgrabila psa i bježala.
Kad sam zatvarala vrata vidjela sam da je na oko 1.5 korak iza nas.
Kažem vam ugrizao je 2 člana obetelji vlasnika i 2 napao., mislite da bi mene više volio.

Pa ljudi moji bojili se itko od vas visine, i znate li išta drugo sem što vi mislite da je uredu.
Ja se bojim visine i ničiji strah ne podcjenjujem.
Pa ja se bojim većih pas
Sve se odvilo pred pragom mog stana.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 12:31.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:39   #70
Ma Petra,nemas ti tako brze noge da pobjegnes psu na 4 noge koji te hoce pojesth!! To je jednostavno cinjenica! Objektivno,odluci li tvoj maltezer bjezati nema sile da ces ga susici!

Pretpostavljala sam da je strah tvoj u pitanju! Sad si potvrdila! U strahu su velike oci,nemoj to prenositi! Ja ne kazem da ne tqeba biti razumno oprezan u kontaktu s drugim psima al s naglaskom na razumno!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:43   #71
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Prije 10-tak dana nas je naganjao vučijak ispred kućnog praga. U kavezu cijeli tjedan i vrlo je agresivnog ponašanja. Vlasnici su se loptali s njim ispred mog praga, a imaju veliko dvorište da ne moraju biti baš tu.
Vučijak napao par ukućana svog vlasnika, mislim da je dvoje ugrizao i na dvoje nasrnuo.
Nisam znala da je pas ped mojim vratima inače ih ne bi otvarala, kuhala sam sarmu pa sam morala. Bubica je istrčala prema njemu, željela se igrati, bila je na korak od njega. Ja sam je brzinom munje dokačila i uletila u kuću. Srećom imao je prepreku stup i cvijeće tako da ga usporilo i na 1-2 koraka je bio iza nas kad sam zalupila vrata.
zašto ti misliš da bi u ovoj situaciji NJO napao Bubicu?kako je ona trčala prema njemu jer se htjela igrati tako je on možda potrčao prema njoj jer se htio igrati...

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Taj pas koliko znam nikada nije bo niskim u kontaktu sem sa vlanicima, pogotovo ne sa psima.
Jedino od stranaca mu ja priđem sa Bubi i dam mu keks ili komadić mesa. Tad je pristojan kad mu daš slasticu. Nije gladan, ni slučajno dobro je pažen.
ode kažeš da mu prilaziš s Bubi i da mu daš poslastice?
nije mi jasno...
pazi svoju Bubicu, ali nemoj joj usađivati nepotrebne strahove...nema veze što ti ode kažem jer uostalom ti ćeš napraviti onako kako smatraš da je najbolje...
Rio joj šalje liz da se više ne boji...
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:54   #72
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Taj pas koliko znam nikada nije bio niskim u kontaktu sem sa vlanicima, pogotovo ne sa psima. Sprej mi ne bi pomogao, ne bi ni došla do njega.
Jedino od stranaca mu ja priđem sa Bubi i dam mu keks ili komadić mesa. Tad je pristojan kad mu daš slasticu. Nije gladan, ni slučajno dobro je pažen.
Priđemo mu da bi se navikao na nas, prolazimo svaki dan pored njega.
Prolaze i drugi pa se potrga lajući.

Bježala sam, zgrabila psa i bježala.
Kad sam zatvarala vrata vidjela sam da je na oko 1.5 korak iza nas.
Kažem vam ugrizao je 2 člana obetelji vlasnika i 2 napao., mislite da bi mene više volio.

Pa ljudi moji bojili se itko od vas visine, i znate li išta drugo sem što vi mislite da je uredu.
Ja se bojim visine i ničiji strah ne podcjenjujem.
Pa ja se bojim većih pas
Sve se odvilo pred pragom mog stana.
ti svoj iracinoalni strah prenosiš na psa
koji onda pokazuej agresiju prem drugim psima (PROIZAŠLU IZ TVOJEG STRAHA!)

i kad ga neki zaista čvakne zato jer je neodgojen i nesocijaliziran i svojim ponašanjem druge pse šalje u 3PM opet će biti krivi svi drugi, samo ti ne

prestani gledati CM-a i upiši školicu s njim. ne zbog njega koliko zbog tebe jer tu si samo ti problem

jadan pas
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:10   #73
Petra, govoriš o instinktu i da Bubu želiš zaštitit, al moraš znat da to svi osjećaju ali stvar je u tome da nekad moraš pobijedit i prevazić instinkt i postupit racionalno jer samo tako možeš napravit dobro koje još ne vidiš ako se samo vodiš "instinktima".

Govore ti ovdje ljudi s isto malim psima. Što se tiče pasa koji laju i čuvaju dvorište, često su to psi koji kad su vani su potpuno drugačiji. Ima nama neka mješanka u susjedstvu koja tako čuva dvorište da mene štrecne svaki put kad se razdere, ali kad smo je sreli vani pa ljudi moji milina, moja je razvila homoseksualne sklonosti i zaljubila se! A moja je ta koja je oprezna sa nepoznatim kujama. Kažem ti, pasi znaju fantastično vlastiti jezik, mi ljudi uprskamo kad se mišamo između.

Opusti se i pobijedi vlastiti strah pa ćeš vidit da se dosta toga mijenja. A prvo prestani mislit da te svi napadaju i da su "zagađivači", jer nema koristi od toga, probaj ovako, nemaš šta izgubit.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:24   #74
Quote:
romanas kaže: Pogledaj post
ode kažeš da mu prilaziš s Bubi i da mu daš poslastice?
nije mi jasno...
pazi svoju Bubicu, ali nemoj joj usađivati nepotrebne strahove...nema veze što ti ode kažem jer uostalom ti ćeš napraviti onako kako smatraš da je najbolje...
Rio joj šalje liz da se više ne boji...
Većinu vremena je u kavezu, tad mu priđemo.
I od prije bubice mu dajem ponekad nešto da se ne ljuti kad prolazimo.
Moramo tu proći, a na par koraka je od prolaza.
Nije nikada bio ljut na nas dvije, a na sve je bijesan, dok gazda nije pred njim pomilovao bubicu. Momentalno je pobjesnio i od tad iskazuje netrpeljivost.
Ali teško je objasniti sve događaje.
Taj dan kad smo bježale je bio pušten da jurca okolo, nisam znala jer to nije često.

Nerazumijem što bi trebali ući u kavez s njim?

Žao mi je, ali kod takvog psa ne mogu testirati "što bi bilo, kad bi bilo".
Ne možemo biti svi jednaki i nismo svi imali iste kontakte sa psima.

Vi imate svoju viziju iz svojeg života i iskustva, ja stvar vidim drugačije.
Ne možemo biti svi jednaki.

Mislim da se treba ponašati u skladu zakona, ako kod nas dođu normalni zakoni ikada i budu se poštovali (zato nam i jest ovako sve kako je,zakoni koji se ne poštivaju kao da ih i nema).
Ako ta i ta pasmina mora biti na povodcu na javnom mjestu, to bi i trebala. Pojedinac nije tu da smišlja zakon, i da sprovodi svoju volju prema drugima. Ljudi imaju djecu, netko ne želi psa da ga zaskakuje i slini. Ovo slini pogotovo. Ma zašto bi nečiji pas trebao jhati nekoga i ostavljati tragove. Odi vetrinaru, od srama nemožeš ući u javni prevoz, ako je više pasa ko svinja izađeš van.

Zakon dozvoljava da oblikujem psa prema sebi i to je to.
Moj pas je sretan, ne brinite se ima društvo i imam pravo mu birati društvo, biram ga i sebi.

Živjela sam vani jedan dio života i ne sjećam se loših ikustava sa psima.
Tamo imate i oznake zabrane za pse gdje su dječija igrališta.

Kad sam došla tu ujutro u 5 su nas ganjali čopri pasa do bus-a. Sad je bolje stanje nema tih lutalica, stanje se malo poravilo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:26   #75
Ne postoji zakon da "ta i ta pasmina" mora biti na povodcu na određenim mjestima.

Zakon vrijedi za sve pse.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:32   #76
Nije jednak, ali mi se neda tražiti. Ima pasmina koje moraju imati i brnjicu, i to baš u Zagrebu milim da je.
Ima članak taj i taj opasne pasmine moraju imat brnjicu.

Uh Bubi se uho zavrnulo, sramota , što sad
Bubi obožava mirisati cvijeće.
Bjela kutica nakon operacije da joj maknemo na tren ovratnik.

__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:35   #77
Opasne pasmine su one koje su napale čovjeka.

• »opasan pas« može biti bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je, ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili koja se uzgaja i/ili dresira za borbe pasa ili je zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom,

Možda i Bubica tu dospije kako je krenulo..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:37   #78
Evo zbog ovakog nečeg niste u pravu i nikad nećete biti.

Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Vlasnik puštenog rottweilera mojoj mami : "Neće mu on ništa!".

Rezultat:




(Lord je živ zahvaljujući brzoj reakciji mame, nespretnom ugrizu rota koji je "promašio" vrat, dobroj kondiciji i srcu zbog kojeg je mogao pod anesteziju u 9-oj godini, potkožnom masnom tkivu, jer voli papati, koje je bilo "štit" plućnom krilu. I sreći...)
------------

Članak 9.

Na ulici, javnoj površini, u parkovima te u prostorijama koje služe zgradi kao cjelini (stubište, ulaz, dizalo, dvorište i slično) pas se mora voditi na uzici tako da ne ugrožava sigurnost i zdravlje ljudi, drugih životinja i njihovo kretanje.
Psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi, a posebno dobermani, američki strafordski terijeri, bulterijeri, pitbul terijeri, rotwaileri, doge, njemački i belgijski ovčari, japanski borilački psi, veliki japanski špicevi, mastifi, šarplaninci i njihovi križanci, moraju se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, voditi na uzici, obvezno s brnjicom.
Iznimno od stavka 2. ovog članka bordoške doge i napuljski mastifi vode se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, na uzici, ali bez brnjice.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 13:45.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:42   #79
Šteta pa ne možemo čuti rottweilerovu stranu priče.

Možda je Lord skakao po njemu, grizao ga, lajao, iznervirao psa..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 13:54   #80
Ma moš mislit, kao što bi ja svojoj dala da skače po njemu.

I da je imao brnjicu po zakonu, to ne bi napravio.

Koliko znam dva napada i pas ide na eutanaziju, tako kaže jedan vlanik čiji je pas napao ukućana.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.