Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 20:16   #41
Danasnji me se dojmio pa sto drugo nego na forum u potragu
Dakle, otvorena je neka kuca u kojoj se "igra ziva igra". Odlucim se prijaviti i na ulazu nam daju neku injekciju za smirenje da se ne bojimo. Ugl ubijala sam tamo neke demone, razbijala cigle itd.. da bi na kraju skupa s nekom grupom ljudi zavrsila u nekoj zgradi. Najednom na nebu vatromet koji ispisuje meni nepoznate rijeci i pojavljuju se oblici horoskopskih znakova te svatko mora uzeti svoj kroz prozor. Nakon toga nitko ne moze van. Pricamo a ljudi mijenjaju lica, samo jedna zena ne. Odnekud cujem glas bivseg koji mi kaze kako je to radnja iz nekog filma i kako na nama vrse eksperiment. Odem do neke zene koja je kao glavna tamo i ona mi kaze da sam ja bolesnik i da sam na psihijatriji. Kazem joj da je tako onda bi mi obitelj dosla u posjetu, a ona ce meni da oni dolaze ali ja ne uzimam lijekove pa gubim pamcenje. Budenje u soku :/

Inace kad sanjam takve snove budim se nekako opijena i umorna.

Sanjala sam i da lebdim ali sam znala kao da to nije dobro i onda me neka sila bacala po zraku jedva dosla k sebi.

Jos jedan cudan bio je neki dan. Imala sam prijatelja s kojim nisam godinama u kontaktu. Sanjam kako nam dolazi tadasnja zajednicka frendica i pita sta sam mu kupila za rodendan, ja joj pokazem neku igrackicu (kad smo se zadnji put vidjeli bili smo klinci) i kaze mi pa on je sad odrastao sta ce mu igracka. Ujutro pogledam na mob i skuzim datum-njegov rodendan. Ali nemam kontakt da mu se javim
__________________
...za let si, dušo stvorena. Za zemlju nije, za pokoj nije cvijet što nema korijena...
himba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:14   #42
davno sam sanjala da sam se igrala s braticem. u snu me je poceo skakljati i osjecala sam dodire prstiju. kada sam se probudila nije nitko bi blizu mene, a starci su spavali kao topovi. je li ima netko iskustva sa time?
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 18:09   #43
Quote:
honeyheart kaže: Pogledaj post
Molim hitnu pomoć.

Imam jedan problem koji je u početku bio u neku ruku smiješan ali sada me već polako hvata strah. Dali vam se ikad dogodilo da sanjate jednu osobu 10-ak noći za redom? Naime, moj zaručnik već noćima nemože sklopiti oći a da ne sanja tu osobu. u početku su ti snovi bili bezvezni, ta ženska osoba je bila "prijateljski" naklonjena njemu. samo su pričali i putovali negdje ali sad.... snovi su postali jako uznemirujući. ta ženska osoba (koju poznajemo) je postala (da se pristojno izrazim) koketna prema njemu skidajući se do gola i govoreći mu da ja za to nemoram ništa znati. jel mi može netko pomoći i objasniti što se događa i kako se "riješiti" tih snova? molim vas neka nam netko pomogne jer zaručnik mi je totalno neispavan i lagano je na rubu živaca...

Ja bih prije rekao da si ti na rubu živaca, njemu je lijepo skida se pred njegovim očima i iam je samo za sebe makar i u snu
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 23:55   #44
Zanima me vase misljenjee
Ovaako, u posljednih 6 mj mozda i vise, sanjam jako jako cesto jednu osobu, jednoga decka, a cudno je to sto ja tog decka znam iskljucivo i samo iz videnja, nekada se pozdravimo i to je to. Znam kako se zove, preziva, i koliko godina ima.
Nemamo nikakvu zajednicku proslost (bar ne u ovome zivotu)
Cak se nemamo ni na Facebooku, ni na drugim stranicama :O
U tim mojim snovim, ja sam zaljubljena u njega ko blesava (valjda i on u mene, hah), znaci uvijek smo skupa, srce lupa kao ludoo, i onda se odjednom trgnem i uvijek si pomislim- O Boze, opet on, pa otkud, kako, zasto? I tak se to ponavlja jako jako cesto, evo sada sam ga cak sanjala dve noci za redom, i vec mi to pomalo ide na zivce haha
Inace ne prode tjedan a da ga ne sanjam jednom il dvaput, bas precudno, niti ja posjecujem njegov profil, niti sam ikome pricala o tome, niti se preko dana prisjecam, naprotiv u stvarnosti nemam nikakvo misljenje o njemu ni dobro ni lose, nikakvo..
Mislim mozda je to nesto fakat bezveze, ali ipak me zanima misljenje drugih..
I dali je ikada itko imao slicna iskustva?
sinjorita19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:13   #45
San kao i svaki drugi i nema veze sa ovom temom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:02   #46
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
San kao i svaki drugi i nema veze sa ovom temom

Nije jedan san, neko snovi koji se pojavljuju preko 6 mj. Ako na mene mislite.
I ispricavam se sto sam promasila temu, evo fakat mi je zao.

Pozdrav
sinjorita19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 13:52   #47
Bok ljudi

Ovako: godinama sam sanjala isti san. Dugo nisam i sada nedavno se ponovio. Vidim ovdje vas ima koji se malo kuzite pa ako netko ima komentar bila bi zahvalna.

U tom snu vidim svog brata (u dobi od oko 8 godina) kako ulazi u neku staru industrisku zgradu. Idem za njim i ozivam ga da se vrati ali on se ni ne okrece. Pri ulasku u zgradu je dan, sunce neobicno jako sija. Cim udjem u zgradu padne mrak. Idem za njim po zgradi preko trulih letvi, ali nikako da ga stignem. Na kraju sna on uvijek ulazi u lift/dizalicu i kad se vrata krenu zatvarati nasmije mi se onako od srca. A u pozadini se muski glas smije onako zlo. Cim se vrata zatvore ja se slomim i placem. A onda mi se slika odmice kao zoom-out kamere. Probudim se uvijek placuc i u strahu. Nazovite me ludom ali osjecam se u sobi u opasnosti, kao da ima netko. Sve dok ne upalim svjetlo.

Ti snovi su poceli u puberteru i trajali nekih 5 godina. Onda prestali jedno 3-4 godina i sada se vratili. Uvijek su identicni do zadnjeg detalja.

Jel se ovo jos nekome desavalo?
SevenLifes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 17:19   #48
Pozdrav! Ukratko ću prepričati svoj san.

Bila sam u Opatiji i odjednom se na ulici pojavio lav koji se pretvorio u crnu panteru, ljudi su počeli bježati i vrištati, jer je crna pantera znak demona kojega je afrička obitelj koja se nedavno doselila dovukla sa sobom. njih nije mogao ubiti jer su imali magijsku zaštitu tako da je ubijao druge ljude, uglavnom moje prijatelje i obitelj. stopio bi se sa njihovim tijelom, kroz nekoliko sekundi bi ih prožeo i oni bi nestali. u snu sam znala neku tehniku gledanja ljudi perifernim vidom putem koje bi znala je li se demon stopio sa tom osobom, ako je, trebalo je izgovoriti neke riječi koje mi je muškarac iz te afričke obitelji rekao, skočiti na demonova ramena i zavrnuti mu vratom...naravno, pobila sam skoro sve frendove i članove obitelji budući da je demon bio brži od mene. san je imao 3 epizode, odsanjala bi, digla se, otišla na wc ili popila vodu, nastavila spavati i sanjati tamo gdje sam stala (tlaka). Na kraju sna sam mu iščupala glavu i bacila je u goreći crni polu pentagram koji bi se stvorio kada bi izgovorila magične riječi.

demon je bio gol, imao je sivo-zelenu kožu, jake mišiće, velika kožna krila, cijelo vrijeme me je gledao u oči sa svojim crnim očima i to mi je zapravo ostalo najupečatljivije od cijelog sna. taj njegov moćni pogled, nije radio nikakve strašne izraze lica niti se trudio da me prestraši. odlazio bi se regenerirat u crnu zemlju.

e, sada. već par dana guglam demone i niti jedan mi ne nalikuje ovom mom iz sna, znate li možda postoji li neki demon koji bi odgovarao ovom opisu?
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:22   #49
Quote:
Hur Em kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva paralize u snu? Meni se često događa da prije utonuča u san(još uvijek sve osjetim ali i sanjam nešto) da se paraliziram,počnem gušiti,te nakon nekoliko sekundi to popusti. Nemam problema sa dišnim sustavom i niti spavanjem.Lako utonem u san.Slična iskustva?
Znači, slično je i kod mene. Tu večer je došao moj mlađi brat kod mene spavati u krevet. I sve normalno, utonem u san. I odjednom sanjam da mi je netko u sobi, kreće se od moje strane kreveta pa do mlađeg brata, znači hoda oko kreveta. E sad, kak taj neko hoda, tak ja okrecem glavu za njim, znači spavam i okrecem glavom, i onak neki grubi muški glas doziva moje ime. Odjednom, pritisak na prsima, osjećam ko da je neko na meni, i guši me, ne mogu doći do zraka, pokušavam nekaj reći, jednostavno ne mogu, i nekak skupim snagu i zaviknem :"Mama." I tu san završava. Kad se trgnem iz svega toga, bilo je 2:45 sati. To je bilo prošlu godinu, i bojala sam se spavati u svojoj sobi sama, pa je neko vrijeme mama spavala samnom, i prvu noć je imala isto takav sličan san. Nisam nikaj takvoga doživjela od onda i prošli tjedan mi se opet pojavi ta neka "paraliza sna", samo sad me to nekaj vuće, osjećam kak lebdim iznad kreveta i na glas govorim:" Pusti me." Samo bez ovog " čovjeka". Zanima me vaše mišljenje. Kaj vi mislite o tom snu?
elipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:23   #50
Quote:
elipso kaže: Pogledaj post
Znači, slično je i kod mene. Tu večer je došao moj mlađi brat kod mene spavati u krevet. I sve normalno, utonem u san. I odjednom sanjam da mi je netko u sobi, kreće se od moje strane kreveta pa do mlađeg brata, znači hoda oko kreveta. E sad, kak taj neko hoda, tak ja okrecem glavu za njim, znači spavam i okrecem glavom, i onak neki grubi muški glas doziva moje ime. Odjednom, pritisak na prsima, osjećam ko da je neko na meni, i guši me, ne mogu doći do zraka, pokušavam nekaj reći, jednostavno ne mogu, i nekak skupim snagu i zaviknem :"Mama." I tu san završava. Kad se trgnem iz svega toga, bilo je 2:45 sati. To je bilo prošlu godinu, i bojala sam se spavati u svojoj sobi sama, pa je neko vrijeme mama spavala samnom, i prvu noć je imala isto takav sličan san. Nisam nikaj takvoga doživjela od onda i prošli tjedan mi se opet pojavi ta neka "paraliza sna", samo sad me to nekaj vuće, osjećam kak lebdim iznad kreveta i na glas govorim:" Pusti me." Samo bez ovog " čovjeka". Zanima me vaše mišljenje. Kaj vi mislite o tom snu?

Ja mislim da bi trebala posvetit sobu svetom vodom, prije spavanja se pomolit ili bar prekriži i buš lijepo spavala
Helg-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:34   #51
Pozdrav, ljudi! Ja zadnje vrijeme imam jako cudne i glupe snove. Stvar je u tome da opcenito imam dosta negativan pogled na zivot i svijet. Prije mjesec i pol dana sam se zaposlio, prvih petnaest dana sve je bilo super, kasnije me volja za poslom lagano pocela napustati i tako se poceo osjecati sve neutralnije. Prije par dana primjetio sam i da ljudi dosta tracaju u firmi, a da neki imaju i negativan dojam o meni. Ugovor potpisujem svaki mjesec, ne znam da li mi ga sada budu produzili. Ako mi ga ne produze nece mi biti zao jer ovakvo ponasanje na poslu ostavlja trag na meni i na moju podsvijest :/
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:54   #52
Napravi nešto za sebe!

Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ljudi! Ja zadnje vrijeme imam jako cudne i glupe snove. Stvar je u tome da opcenito imam dosta negativan pogled na zivot i svijet. Prije mjesec i pol dana sam se zaposlio, prvih petnaest dana sve je bilo super, kasnije me volja za poslom lagano pocela napustati i tako se poceo osjecati sve neutralnije. Prije par dana primjetio sam i da ljudi dosta tracaju u firmi, a da neki imaju i negativan dojam o meni. Ugovor potpisujem svaki mjesec, ne znam da li mi ga sada budu produzili. Ako mi ga ne produze nece mi biti zao jer ovakvo ponasanje na poslu ostavlja trag na meni i na moju podsvijest :/
Vrlo često se dešava da uđemo u rutinu i izgubi se smisao za životom, nakon nekog vremena to počinje utjecati na nas a kao rezultat toga okolina nas počinje primječivati na negativan način.
Moj savjet ti je da prvo pronađeš svoj smisao života, sa time ćeš dobiti zadovoljstvo življenja i vidjeti češ promjene na ljudima koji te okružuju i kolegama na poslu.
nadam se da sam barem malo pomogao, glavu gore i sve će biti OK
__________________
Nedozvoljeno reklamiranje- obrisano by moderator
nightplayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 18:08   #53
Unazad nekoliko godina sanjam prijatelja iz djetinjstva. Ne bas tako cesto, mozda mjesecno jednom. Neki bezvezni snovi ili ga samo vidim u snu ali budem citav dan pod utiskom.



Komsije smo, kao djeca smo se stalno igrali skupa, bili smo nerazdvojni i u razred smo skupa isli. Cak smo se u igri i vjencavali �� Sa nekih 12-13 godina smo se samo razisli, nismo se ni svadjali, ne znam ni razlog a vjerujem da ne zna ni on. Posle se vise nismo ni pozdravljali. Sad imamo po 30 godina jos uvijek mi je komsija i nista se nije promjenilo a i rijetko ga i vidim.



Unazad par godina ga cesto sanjam, nekad bude ljut na mene u snu a nekad ja na njega ili ga samo vidim. E sad mene zanima ZASTO JA NJEGA SANJAM, zeli li mi posvijest mozda nesto reci, ako zeli STA? Po danu ne mislim
EllaSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 20:50   #54
Quote:
EllaSa kaže: Pogledaj post
... ZASTO JA NJEGA SANJAM,...
Razloga može biti više i zato je važno što to TEBI znači. San je namijenjen tebi i tvom najboljem interesu.
Očito ste duhovno više povezani nego što si u "javi" svjesna. Snovi između ostaloga mogu biti i platforme za isprobavanje drugih životnih kombinacija. Sve u svrhu tvog razvoja.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2019., 17:41   #55
Pre desetak dana sam sanjala vrlo zanimljiv SF san.

U tom mom snu je pored naše realnosti postojala i druga, paralelna realnost, koja se preplitala s našom. Međutim, u tu realnost je bilo moguće ući samo kroz posebne portale, koje su mogla otvarati samo bića koja su živela u paralelnoj realnosti. Grupa od nas nekoliko neprestano je bila u žurbi, na zadatku sprečavanja ili ostvarenja događaja u ovoj realnosti, stalno u trci s vremenom - da obavimo zadatak i na vreme prođemo kroz portal. Znali smo da ako propustimo prolazak kroz portal, više nećemo biti u mogućnosti da napustimo ovu realnost. U drugoj realnosti smo se zadržavali vrlo malo, tek toliko da nađemo novi portal i da se vratimo nazad u našu realnost i na novi zadatak.

Prilikom jednog prolaska kroz drugu realnost, koja je zapravo sve vreme bila tu, ali je pripadnici ove realnosti nisu mogli videti, učinilo mi se da je ta druga realnost u svemu mnogo lepša od naše, premda se na prvi pogled činila gotovo identičnom. Odlučila sam da se malo duže zadržim u njoj. Čak sam razmišljala o tome da ostanem i nikad se više ne vratim u našu realnost. Međutim, što sam duže boravila u toj tuđoj realnosti, to se ona sve više menjala. Odjednom sam shvatila da sve ono što se činilo lepšim i boljim - zapravo nije tako, te da sve stvari i bića u toj realnosti kriju u sebi neku grotesknost i bizarnost. Što sam ih više posmatrala - to su se više izobličavala preda mnom da bi u jednom trenutku postala gotovo zastrašujuća. Upravo u tom trenutku shvatila sam da se ispod te njihove strave krije neka druga, posebna lepota i dobrota, kakva ne postoji u našoj realnosti, te da što se više u njih zagledam, to se oni sve više i više menjaju i sve više udaljavaju od onoga kakvim su mi se isprva činili.

Na kraju sam shvatila da je paralelna realnost toliko drugačija od naše da mi ne samo da tamo ne pripadamo, već je ne možemo ni pojmiti ili razumeti, pa sam potražila portal i vratila se nazad u našu realnost, s namerom da u paralelnu više nikad ne odem.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 11:33   #56
Snovi

Otvaram temu ovdje,neznam dali ovoj temi je mjesto ovdje.
Uglavnom bit cu vrlo kratka,često sanjam stvari koje se na kraju obistine.Noc prije prvog potresa u Sisku i Petrinji,sanjala sam da se zemlja otvara i da ljudi hodaju ispod zemlje.
U mojim snovima cesto sanjam ljude koji su bolesni,da bi nakon par dana saznala da su jako bolesni.
Ubiti često u snovima sanjam stvari koji se stvarno obistine i neznam kako se nositi a tim.....
Ima li tko iskustvo s tim?
Hvala i ugodan dan
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 13:17   #57
Quote:
Sarić kaže: Pogledaj post
često sanjam stvari koje se na kraju obistine.Noc prije prvog potresa u Sisku i Petrinji,sanjala sam da se zemlja otvara i da ljudi hodaju ispod zemlje.
U mojim snovima cesto sanjam ljude koji su bolesni,da bi nakon par dana saznala da su jako bolesni.
Ubiti često u snovima sanjam stvari koji se stvarno obistine i neznam kako se nositi a tim.....
Dolje ima gradova i civilizacija. Vjerojatno si tijekom sna dobila uvid u to, odnosno ovaj ti je put ostavljeno u pamćenju.
Sanjanje bolesnih i drugo što se kasnije obistini, ukazuje na tvoju osjetljivost (i vjerojatnu sklonost) u tim područjima. Otvaraju ti se sposobnosti koje ćeš kasnije sve više koristiti u svakodnevnom životu, vjerojatno i profesionalno.
Proći će neko vrijeme, ali ide u tom smjeru i bit će sve jasnije.

Tema Snovi - tumačenja je ovdje: link
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 13:55   #58
Sve mi je to krenulo prije 14 godina,kad sam rodila,ali nikada nista istrazila.
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2020., 18:47   #59
U vezi trudnoće, to bi mogla biti zanimljiva posebna tema.
U materijalima koje pratim spomenuto je da se majkama kod trudnoće kroz nekoliko zahvata (kad ih se digne gore), pomaže da postignu višu razinu svijesti i vibracija, više energetsko stanje tijela i duha, da bi mogle donjeti na svijet bića više vibracijske razine, da mogu podnjeti tu višu raziinu energije.
Tijekom trudnoće i poroda funkcioniraju na višoj razini svijesti i energije, i nakon poroda im se tijelo kroz nekoliko godina vrati u normalu.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 13:33   #60
ok, vidjeh naslov teme, valjda je mjesto za to..

osjećam se morbidno već i pišući o tome ali da li ste kad imali snove o kraju svijeta ili nestanku svega? imala sam par snova u kojima je mjesec nestao i svi smo doomed a jedamput da je nestalo sve, dakle ničega nije bilo. ničega, kompletna praznina teško je to prenijeti u tekst i ovako sa budnim racionalnim mozgom opisati.. ovaj zadnji je bio užas živi.. probudila sam se gušeći se od straha, koda me netko istresao bogte pitaj otkud, ne znam jesam li živa ili mrtva, jesam li poludila ili kaj.. katastrofa. srećom samo jednom. frend je imao nekih apokaliptičnih snova al to je ono standardni ragnarok, desilo se nešto i raspad sustava je, šta ja znam ko independence day ovi snovi sa mjesecom i prazninom su djelovali drugačije, duboko simbolični, ko neki ritualni mistični prikaz.. neznam kak da to opišem. evo pa ak ima još neki luđoš sa sličnim noćnim doživljajima nek podijeli iskustva
Selkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.