Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2013., 00:02   #21
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Evo bionda danas ti odgovaram, pročitao si moja iskustva gore. Kad sve to staviš na svoje mjesto, znat ćeš da se bazeni čiste tek par dana prije dolaska gostiju. A ako si ti u Senju gdje je more živi led i usred ljeta, raspitaj se koliko bi ti i da li grijani bazen bio dostupan?
Ma to je bila ironija..Da ciste bazene...Pa dobro bas i nije uvik led,ali je hladnije je od prosjeka...Da zato sam se i ukljucio u temu..je rozbiljno kalkuliram i racunam da li se isplati u tu investiciju...Nalazim se nekih 1 km od plaze i racunam da bazen moze biti prednost za produzenje sezone...Recimo proljece kada je vrime dosta promjenjivo i mijenja se par puta u danu..pa da ne idu na plazu neg se kupaju na bazenu...
Koliko godina vec imas bazen..od prilike kolika je to investicija...Koja firma ga je delala...Moze neki link na tvoju str..d avidim kako je veliki i koji je oblik..(doo 20m2 n etreba gradevinska dozvola)..moze i na PP.TNX
bionda11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 22:53   #22
A pogledaj moj post gore na prvoj stranici!
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 22:56   #23
A možeš ga vidjeti na seavilla-zadarcroatia (dot ) com

Zadnje uređivanje aircanada : 12.11.2013. at 10:30. Reason: preuredjivanje linka
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 10:44   #24
Da li znate koga da je bazen piturava epoksidnim premazom umisto keramike ili folije? Zanima me samo kako to izgleda pošto vidim da je vanka dosta bazena obloženo time.
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:58   #25
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
Da li znate koga da je bazen piturava epoksidnim premazom umisto keramike ili folije? Zanima me samo kako to izgleda pošto vidim da je vanka dosta bazena obloženo time.
dobar dan,

di mogu kupiti boju za bazen? dobijes informaciju i narucis. valjak, kist, podloga namaz i razredivac. i obojas kao da bojas fasadne zidove.. svaka fasadna osim vodene bi mogla bit zamjenska za jednu sezonu...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:27   #26
Je li netko zna odgovoro na ova dva pitanja? Hoće li biti poticaja za bazene ove godine ? Je li moguće solarno priključiti nekako na bazen da ga se grije na taj način? Hvala...
dravlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 15:29   #27
Quote:
dravlic kaže: Pogledaj post
Je li netko zna odgovoro na ova dva pitanja? Hoće li biti poticaja za bazene ove godine ? Je li moguće solarno priključiti nekako na bazen da ga se grije na taj način? Hvala...
Hoće. Natječaj je upravo u tijeku i traje do 15. travnja 2014.g.

Iako vidim da su u odnosu na prošlu godinu smanjili poticaj za 10 000kn

Tu je vijest: http://danas.net.hr/hrvatska/izgradi...nja-40000-kuna

A tu je obavijest ministarstva, dokumentacija i obrasci za prijavu: http://www.mint.hr/default.aspx?id=7936
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 00:25   #28
Ima li tko hidromasažni bazen (whirpool) za 2-4 osobe? Kakva su iskustva?
kaić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:58   #29
pitanje za vlasnike bazena.
Kakav bazen imate mislim na vrstu izgradnje(betonski,slozivi-linear ili plasticnu skoljku),oblozen je sa folijom,keramikom ili smo farban,skimerski ili preljevni...prednosti i mane iz iskustva...unapred hvala
bionda11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:39   #30
Ima li netko ovakav bazen uz apartman: http://www.bazeni24.hr/trgovina/baze...450-x-120-cm_2



Bazen Ronda 450 x 120 cm

Zbog vrhunske konstrukcije pocinčanog metalnog okvira (0,40 mm) i kvalitetne bazenske folije (0,40 mm) bazen je primjeren i za najzahtjevnije korisnike. Svojim dimenzijama vam nudi odlične uvjete za gotovo sve vodene aktivnosti. Na limu su označeni otvori za montažu povratne mlaznice i skimmera.

Bazen dolazi sa sljedećom opremom:
- PVC folija
- vruće pocinčani metalni okvir
- profil za spajanje metalnog plašta bazena
- gornji i donji završni profil
- pješčani filtar SpeedClean Comfort 50 , protoka 6,6 m3/h
- ljestve
- skimmer
- mlaznica
- cijevi

Mjere bazena: 450 x 120 cm
Volumen bazena: 17.200 l (kod 90% punjenja)
Razina vode: 110 cm

Filtracijski materijal (nije uključen):
- potrebno je 15 kg kvarcnog pijeska granulacije 0,75 - 1,25 mm


Ja bih ga stavio u vrt i do pola ukopao u zemlju. A nije mi problem zagrijati 15 kubika vode sa sunčevim kolektorom !

Radi se o kući koja je u centru mjesta (sporedna tiha ulica) , a do plaže ima kilometar pješke.
Kuća ima 2 apartmana , ali razmišljam da je dajem u paketu kao kuću za odmor za 5-8 osoba.

Inače je ovo vrlo jeftina investicija. Max. 2000 eura bazen + radovi !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:48   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima li netko ovakav bazen uz apartman: http://www.bazeni24.hr/trgovina/baze...450-x-120-cm_2



Bazen Ronda 450 x 120 cm

Zbog vrhunske konstrukcije pocinčanog metalnog okvira (0,40 mm) i kvalitetne bazenske folije (0,40 mm) bazen je primjeren i za najzahtjevnije korisnike. Svojim dimenzijama vam nudi odlične uvjete za gotovo sve vodene aktivnosti. Na limu su označeni otvori za montažu povratne mlaznice i skimmera.

Bazen dolazi sa sljedećom opremom:
- PVC folija
- vruće pocinčani metalni okvir
- profil za spajanje metalnog plašta bazena
- gornji i donji završni profil
- pješčani filtar SpeedClean Comfort 50 , protoka 6,6 m3/h
- ljestve
- skimmer
- mlaznica
- cijevi

Mjere bazena: 450 x 120 cm
Volumen bazena: 17.200 l (kod 90% punjenja)
Razina vode: 110 cm

Filtracijski materijal (nije uključen):
- potrebno je 15 kg kvarcnog pijeska granulacije 0,75 - 1,25 mm


Ja bih ga stavio u vrt i do pola ukopao u zemlju. A nije mi problem zagrijati 15 kubika vode sa sunčevim kolektorom !

Radi se o kući koja je u centru mjesta (sporedna tiha ulica) , a do plaže ima kilometar pješke.
Kuća ima 2 apartmana , ali razmišljam da je dajem u paketu kao kuću za odmor za 5-8 osoba.

Inače je ovo vrlo jeftina investicija. Max. 2000 eura bazen + radovi !
Koja je cijena? Mislim da ti ga uopce nije potreba grijat suncevim kolektorom jer je kolicina voda toliko mala da su dovoljne sunceve zrake, jedino ako si na sjeveru sa ladnim zrakom

Ja svoj bazen od 50 kubika grijem samo suncevim zrakama ali sam u splitu.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:24   #32
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Koja je cijena? Mislim da ti ga uopce nije potreba grijat suncevim kolektorom jer je kolicina voda toliko mala da su dovoljne sunceve zrake, jedino ako si na sjeveru sa ladnim zrakom

Ja svoj bazen od 50 kubika grijem samo suncevim zrakama ali sam u splitu.
Cijena je stvarno niska: Cijena: 7.999,99 Kn
Predviđena dostava: 14 radnih dana


Ali , to je ipak montažni bazen sa limenim krugom i folijom iznutra.
A što se tiče grijanja, ja mislim da bi bilo sasvim dovoljno da ga se pitura izvana sa crnom bojom. Jučer mi je prijatelj pokazao dvje plastične boce od 5 litaro koje je ostavio na balkonu da ih sunce grije. Navečer se okupao u kati i još je dodao hladne vode.

Koliko je vaš bazen produžio sezonu i koliko je digao cijenu najma ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:09   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Cijena je stvarno niska: Cijena: 7.999,99 Kn
Predviđena dostava: 14 radnih dana


Ali , to je ipak montažni bazen sa limenim krugom i folijom iznutra.
A što se tiče grijanja, ja mislim da bi bilo sasvim dovoljno da ga se pitura izvana sa crnom bojom. Jučer mi je prijatelj pokazao dvje plastične boce od 5 litaro koje je ostavio na balkonu da ih sunce grije. Navečer se okupao u kati i još je dodao hladne vode.

Koliko je vaš bazen produžio sezonu i koliko je digao cijenu najma ??
Produzio je sezonu za 2-3 mjeseca, a digao cijenu nije iako je bilo planirano jer je niklo puno drugih apartmana u blizini. Bitno je da jos nismo spustili aktualne cijene
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:00   #34
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Produzio je sezonu za 2-3 mjeseca, a digao cijenu nije iako je bilo planirano jer je niklo puno drugih apartmana u blizini. Bitno je da jos nismo spustili aktualne cijene
To je jako dobro. Ali se ipak radi o pravom bazenu, a ne o bačvi za prčkanje djece.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:45   #35


... dodjeljuj se sredstava za sufinanciranje bazena za privatne iznajmljivače.

http://hrturizam.hr/ministarstvo-tur...iznajmljivace/
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:23   #36
Jel netko s foruma dobio te novce za sufinanciranje? Jel ima osobnih iskustava? Koliko država zapravo pomogne u ukupnoj investiciji izgradnje bazena, 30%, 50%, 100%?

EDIT: jel dobiju svi koji ispune formalne uvjete prijave, ili netko dobije netko ne?

Uglavnom, dajte mi napišite sve kaj znate o tome
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:36   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A što se tiče grijanja, ja mislim da bi bilo sasvim dovoljno da ga se pitura izvana sa crnom bojom.
Ako ga ukopas samo do pola imat ces problema s pregrijavanjem, ne s hladnocom ... Nemoj zurit s bojanjem u crno...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:56   #38
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako ga ukopas samo do pola imat ces problema s pregrijavanjem, ne s hladnocom ... Nemoj zurit s bojanjem u crno...
Neću žuriti jer moju gospođu već hvata panika. Naime ona se boji da nečije dijete ne upadne u bazen iako će biti 70 cm iznad zemlje, a dubina 120 cm !

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Jel netko s foruma dobio te novce za sufinanciranje? Jel ima osobnih iskustava? Koliko država zapravo pomogne u ukupnoj investiciji izgradnje bazena, 30%, 50%, 100%?

EDIT: jel dobiju svi koji ispune formalne uvjete prijave, ili netko dobije netko ne?

Uglavnom, dajte mi napišite sve kaj znate o tome
Ja mislim da to ide po sistemu "tko prvi - njemu djevojka".
Naime, tako sam ja dobio 40% sredstava što sam kupio električni motocikl. Molbu sam poslao drugi dan od izlaska natječaja.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 12:33   #39
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da to ide po sistemu "tko prvi - njemu djevojka".
Naime, tako sam ja dobio 40% sredstava što sam kupio električni motocikl. Molbu sam poslao drugi dan od izlaska natječaja.
Je, ali ta lova za električna vozila se odmah potroše, cjelokupni iznos. Ovo, koliko sam skužila, uopće nije potrošeno do kraja

Zapravo me više zanima koliko realno košta izgradnja bazena od 30ak kvadrata , odnosno koliki dio ti država pokrije ako ti da 40.000 kn?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 12:56   #40
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Je, ali ta lova za električna vozila se odmah potroše, cjelokupni iznos. Ovo, koliko sam skužila, uopće nije potrošeno do kraja

Zapravo me više zanima koliko realno košta izgradnja bazena od 30ak kvadrata , odnosno koliki dio ti država pokrije ako ti da 40.000 kn?
O tome ti prvenstveno ovisi koji bazen mislis napraviti. Jeli betonski ili ugradbeni s koritom.

Inace ja sam razmisljao o drzavnoj potpori ali se nisam odlucio za istu jer bi me vrlo vjerojatno to na kraju skuplje stajalo
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.