Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2013., 18:21   #61
Rekla mi prijateljica, koja iznajmljivačima čisti app, da joj neki vlasnici ne bi dali da koristi usisavač i jedini deterdžent koji bi joj dali je onaj za pranje suđa. Pa kako očekivat da app bude čist i još uz to ga brzo počistiš. Ona nije nikako mogla počistit neke mrlje i bez usisavača je nemoguće pokupit sve dlake...pa je na kraj sama kupila sredstva za čišćenje. Za poludit na čemu ljudi škrtare... a s druge strane ako se taj isti app daje za neke sitne pare onda valjda to i je ta kvaliteta usluge koja gosta dočeka.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 18:23   #62
Just do it,stvarno zalosno kakvi se sve ljudi bave rentanjem (mislim na ove koji ne daji spremacici usisavac).

Sent from my HTC One V using Tapatalk 4 Beta
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 18:34   #63
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Rekla mi prijateljica, koja iznajmljivačima čisti app, da joj neki vlasnici ne bi dali da koristi usisavač i jedini deterdžent koji bi joj dali je onaj za pranje suđa. Pa kako očekivat da app bude čist i još uz to ga brzo počistiš. Ona nije nikako mogla počistit neke mrlje i bez usisavača je nemoguće pokupit sve dlake...pa je na kraj sama kupila sredstva za čišćenje. Za poludit na čemu ljudi škrtare... a s druge strane ako se taj isti app daje za neke sitne pare onda valjda to i je ta kvaliteta usluge koja gosta dočeka.
Ma uzas! Pa mogu se naci sasvim dobri usisavaci za 350-400 kuna. Ako su toliko skrti mogu bar kupiti bocu domestosa i octa za dezinfekciju! Ali iskreno nisam sokirana ni najmanje.
lacibrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 18:45   #64
Quote:
lacibrk kaže: Pogledaj post
Ma uzas! Pa mogu se naci sasvim dobri usisavaci za 350-400 kuna. Ako su toliko skrti mogu bar kupiti bocu domestosa i octa za dezinfekciju! Ali iskreno nisam sokirana ni najmanje.
dobar usisavač troši struju

šalu na stranu, kupila sam za 300 kn po redovnoj cijeni usisavač (isti je trenutno još par dana u metrou na akciji po 200 kn)... vuče ko zmaj, nema vrečice i nemam pojma koliko struje troši

ne znam da li su neki samo na drugima škrti ili iste protokole čiščenja imaju i u svom domu

možda ne bi bilo loše da im netko šapne da još nitko nije lovu ponio na onaj svijet
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:53   #65
apartman je bio ok, prostran i čist, s te strane je sve bilo u redu.
ali slušati svako jutro pod prozorom svađe gazdarice i ostalih ukućana, i to od ranog jutra (od 7 nadalje) nam baš nije najbolje sjelo.
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:07   #66
Quote:
Biska kaže: Pogledaj post
apartman je bio ok, prostran i čist, s te strane je sve bilo u redu.
ali slušati svako jutro pod prozorom svađe gazdarice i ostalih ukućana, i to od ranog jutra (od 7 nadalje) nam baš nije najbolje sjelo.
ja imam takve susjede.....i rastjeruju mi goste.....ne znam više šta napravit....to su podstanari....rekla sam gazdi...njemu se živo fućka....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 09:43   #67
Moja su iskustva sa iznajmljivačima u Hrvatskoj uglavnom dobra, smještaj pronađem i dobro pregledam na netu, i stvarno stanje u principu odgovara onome što sam vidjela.

Imala sam samo jedno baš loše/smiješno iskustvo, kad sam našla neki smještaj u Dbk, no kad sam zvala vlasnica mi je rekla da nema mjesta u toj kući ali ima još jednu kuću koju iznajmljuje. Pitala sam da li je otprilike ista kategorija smještaja, rekla mi je da je, a i cijena je bila podjednaka.
No na licu mjesta naravno nije bilo tako, smještaj je bio grozan, radilo se o valjda njihovom stanu ispregrađivanom ormarima. Kuća u kojoj se to nalazilo je bila stvarno krasna, ali sam smještaj užasan. Kuhinju nam je dala da koristimo nekakvu ljetnu na terasi, a negdje drugi dan je iz nje premjestila većinu suđa. Kupaonica je bila stravična, tuširala sam se stojeći na jednoj nozi jer sam par dana mislila da je u kadi mrtvi pauk, da bi onda skužila da je to u stvari raspucani emajl. I tako stojeći na jednoj nozi čujem gazdu na terasi kako se raspravlja sa nekim gostima i komentira: u mene je bilo Šveđana, Rusa, Amerikanaca, Francuza, Danaca .. samo Hrvati i Srbi se žale!
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:53   #68
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
Moja su iskustva sa iznajmljivačima u Hrvatskoj uglavnom dobra, smještaj pronađem i dobro pregledam na netu, i stvarno stanje u principu odgovara onome što sam vidjela.

Imala sam samo jedno baš loše/smiješno iskustvo, kad sam našla neki smještaj u Dbk, no kad sam zvala vlasnica mi je rekla da nema mjesta u toj kući ali ima još jednu kuću koju iznajmljuje. Pitala sam da li je otprilike ista kategorija smještaja, rekla mi je da je, a i cijena je bila podjednaka.
No na licu mjesta naravno nije bilo tako, smještaj je bio grozan, radilo se o valjda njihovom stanu ispregrađivanom ormarima. Kuća u kojoj se to nalazilo je bila stvarno krasna, ali sam smještaj užasan. Kuhinju nam je dala da koristimo nekakvu ljetnu na terasi, a negdje drugi dan je iz nje premjestila većinu suđa. Kupaonica je bila stravična, tuširala sam se stojeći na jednoj nozi jer sam par dana mislila da je u kadi mrtvi pauk, da bi onda skužila da je to u stvari raspucani emajl. I tako stojeći na jednoj nozi čujem gazdu na terasi kako se raspravlja sa nekim gostima i komentira: u mene je bilo Šveđana, Rusa, Amerikanaca, Francuza, Danaca .. samo Hrvati i Srbi se žale!
...valjda je njih jedine razumio da se žale.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:31   #69
iskustvo

ja u hrvatskoj imam jedno vrlo pozitivno (dubrovnik), i jedno vrlo negativno (pag)iskustvo. ostali inamjlivaci su svi negdje u zlatnoj sredini.
Ovaj u pagu je bio odvratan, trazio pare unaprijed, a bukvalno nam je preuredjenu GARAZU iznajmio, van grada i to za 60 eura. jebiga, trebalo nam je na dvije noci, ferragosto i nigdje slobodno, a onda prvu noc smo ugledali bubasvabe u wc-u, odvratno. zovem gazdu na mobitel, oko 20 jer nam je nesto trebalo, neki pokrivac ili tako nesto ne sjecam se bas, a on mi se nije javljao. nije se javljao sigurno jer je znao da odlazimo sutra i boli ga uvo. tad sam bio s djevojkom, mladi i ludi, ali iduci put ako mi se nesto tako dogodi ima da dignem pola mjesta na noge, takvi iznamljivaci ne zasluzuju pare.

e sad sam se sjetio i jednog u bolu na bracu ovo ljeto. Kaze nam da je check out u 11 i dobro. Prvo nismo mogli ujutro spavat od 8 zbog dernjave nekih gostiju, norvezana, s djecom ispred naseg prozora. a gazda je ladno dosao i pricao s njima, niti da im je rekao da se smire. a onda u 10 pocinje show, poceo on da se vrti ispred naseg prozora i da nam vice kako mu dolaze novi gosti i kako moramo do 10 izac i blabla. mi se nekako spremimo na brzinu i kako sam ja otvorio vrata apartmana, tako je on usao, poceo pokazivati novim gostima, a nas bukvalno potjerao.

najludje je ipak bilo na jugu italije, iznajmili mi apartman na 5 dana, a onda uvece kad krenemo leci nigdje prostirke, pokrivaca, deke, NICEGA sem jastuka.... probudim ja gazdaricu u dva ujutro, i pitam s cime da se pokrijemo, ipak je malo hladno uvecer, a ona meni da nema i da je kod njih obicaj da ljudi to ponesu od kuce:-)sreca , imao sam neke prijatelje tamo i posudio od njih.

btw, ovo su sve price kad rezerviras preko prijatelja od prijatelja ili nadjes nesto u mjesto. ipak booking.com, tripadvisor, pa i ovaj forum sluze necemu:-)

inace, mene je grcka odusevila sto se tice ljubaznosti i gostoprimstva iznajmljivaca. odusevljan sam njima....
acmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:40   #70
mi ove god imali lose iskustvo, inace prije sve bilo ok po dogovoru... ali ove god..

nasa greska je sto nismo isplanirali sve detaljno, saznali smo kad cemo na godisnji par dana prije. ugl. isla sam se deckom, frendicom i njenim deckom. bas dok smo poceli traziti na netu, zove frendicu njena frendica i kaze da ima poznanike koji iznajmljuju jedan apartman koji bi nam odgovarao (2 spavace sobe, parkirno mjesto, da nije dalje od 5 min pjeske od mora). nazovemo mi, na nasu srecu, bas je tih 7 dana apartman slobodan, kaze iznajmljivacica da je bas 5 min od mora, za 4 osobe.. i ok sve se dogovorimo, svi happy.. dok nismo dosli tamo

da, 5 min je do mora, ali s autom jednom smo bas isli pjeske i ima nesto vise od 30 min.. nebi bio toliki bed za prosetat se, ali je app na vrhu jednog jako strmog brijega pa nam se nije dalo). mislim si, ajde ok, ici cemo s autom. udemo unutra, sve je lijepo i moderno uredeno, osim sto ima jednu spavacu sobu ja cjepidlaka (tako me nazvala frendica ) odmah ispitujem kako to da ima jednu sobu, a iskljucivo smo rekli da trazimo app s dvije.. kaze: pa da, rekli ste 2, ali ima mjesta za prespavat 4 osobe pa sam mislila da vam nece smetat. ugl. jedna spavaca soba i dnevna s kaucem i madracem na podu

ja sam htjela da idemo dalje pogledat, sigurno bi nasli nesto bolje, ali eto frendicu je bilo sram kad smo se vec prije dogovorili i kad joj je druga frendica preporucila.. pa je spavala na podu na madracu

znam da nije ni iznajmljivacima lako, ima svakakvih gosti, konkurencija je velika, ali tako lagati i izmisljati je dno dna

sad smo naucili lekciju, nikud vise bez slike i po mogucnosti na GO izvan Hr...
deica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:46   #71
moram ispricat ovo pozitivno iskustvo ovog ljeta iz Grcke (Rhodos), naprosto me odusevila ta zena sto nam je iznajmila sobu.

docekala nas je nasmijana u ponoc, spremila nam kartu na kojoj je obiljezeno i objasnjeno sve sto se nalazi u blizoj i daljnoj okolici, ali od ljekarne do najbolje pekare, nacrtano sve tako da se ni ludjak ne bi izgubio. posudila sugamane za plazu ( a to znaci kad dolazis avionom, manje prtljage) , kreme za sunce, cistila besprijekorno sobu svaki dan, odgovarala i na najgluplja nasa pitanja i bila ljubazna, ali ne na onaj nametljiv nacin sa potpitanjima koji cesto ljudi budu, nego bas iskreno i samo kad smo mi nesto trazili.
i onda vrhunac, pitam ja nju da mi kaze gdje mogu ujutro kupiti malu tortu negdje blizu jer mi je sutra curi rodjendan i htio bi je iznenadit za dorucak. sutra ujutro kasno se budim, otvaram vrata sobe, a doceka me mala torta, sa svjecicom i upaljacem pored :-)
na odlasku nas je opratila do kraja ulice, tako srdacno i fino da vam stvarno ucini boravak jos prijatnijim i vratio bi se tamo i ako budem imao para i za hotel, vjeruj te mi da bi opet isao kod nje (dobro ima i odlicnu poziciju). ja se samo pitam odakle joj energije i volje, jer ona ima 16 soba u tom pansijonu/hotelu. To je stvarno za svaku pohvalu...
acmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 17:09   #72
Quote:
acmilan kaže: Pogledaj post
ja u hrvatskoj imam jedno vrlo pozitivno (dubrovnik), i jedno vrlo negativno (pag)iskustvo. ostali inamjlivaci su svi negdje u zlatnoj sredini.
Ovaj u pagu je bio odvratan, trazio pare unaprijed, a bukvalno nam je preuredjenu GARAZU iznajmio, van grada i to za 60 eura. jebiga, trebalo nam je na dvije noci, ferragosto i nigdje slobodno, a onda prvu noc smo ugledali bubasvabe u wc-u, odvratno. zovem gazdu na mobitel, oko 20 jer nam je nesto trebalo, neki pokrivac ili tako nesto ne sjecam se bas, a on mi se nije javljao. nije se javljao sigurno jer je znao da odlazimo sutra i boli ga uvo. tad sam bio s djevojkom, mladi i ludi, ali iduci put ako mi se nesto tako dogodi ima da dignem pola mjesta na noge, takvi iznamljivaci ne zasluzuju pare.

e sad sam se sjetio i jednog u bolu na bracu ovo ljeto. Kaze nam da je check out u 11 i dobro. Prvo nismo mogli ujutro spavat od 8 zbog dernjave nekih gostiju, norvezana, s djecom ispred naseg prozora. a gazda je ladno dosao i pricao s njima, niti da im je rekao da se smire. a onda u 10 pocinje show, poceo on da se vrti ispred naseg prozora i da nam vice kako mu dolaze novi gosti i kako moramo do 10 izac i blabla. mi se nekako spremimo na brzinu i kako sam ja otvorio vrata apartmana, tako je on usao, poceo pokazivati novim gostima, a nas bukvalno potjerao.

najludje je ipak bilo na jugu italije, iznajmili mi apartman na 5 dana, a onda uvece kad krenemo leci nigdje prostirke, pokrivaca, deke, NICEGA sem jastuka.... probudim ja gazdaricu u dva ujutro, i pitam s cime da se pokrijemo, ipak je malo hladno uvecer, a ona meni da nema i da je kod njih obicaj da ljudi to ponesu od kuce:-)sreca , imao sam neke prijatelje tamo i posudio od njih.

btw, ovo su sve price kad rezerviras preko prijatelja od prijatelja ili nadjes nesto u mjesto. ipak booking.com, tripadvisor, pa i ovaj forum sluze necemu:-)

inace, mene je grcka odusevila sto se tice ljubaznosti i gostoprimstva iznajmljivaca. odusevljan sam njima....

ovo je istina.....kod talijana nema posteljine....sve se nosi sa sobom....žao mi je....trebao si se informirati.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 17:46   #73
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
ovo je istina.....kod talijana nema posteljine....sve se nosi sa sobom....žao mi je....trebao si se informirati.....
Nije u potpunosti točno. U svim apartmanima u Dolomitima u kojima smo bili, plus ''nedolomitski'' dio alpskog dijela Italije (npr. Livigno, San Sicario), bilo zimi bilo ljeti, imali smo posteljinu u apartmanu.
Nemoj lagati ovaj napaćeni narod!
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 18:03   #74
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Nije u potpunosti točno. U svim apartmanima u Dolomitima u kojima smo bili, plus ''nedolomitski'' dio alpskog dijela Italije (npr. Livigno, San Sicario), bilo zimi bilo ljeti, imali smo posteljinu u apartmanu.
Nemoj lagati ovaj napaćeni narod!
I mi smo na skijanju koristili njihovu posteljinu.Ali Talijani u 90% slucaja pitaju prije nego sta dodju da li je u apartmanu biancheria jer znaju kakav je njihov sistem - negdje ima negdje nema.
lacibrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 23:52   #75
Vratio se frend s mora. Gazde su im bili super, pocastili ih sa svakakvim delicijama, vise puta...smjestaj povoljan, prezadovoljni.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 18:25   #76
kud ce suza neg na oko...
Rezervirali sobu s kupaonicom i cajnom kuhinjom.
Dosli,nasli,usli, otisli.
Ta komforna soba je sobicak u prizemlju u koji je jedva stao krevet i dva nocna ormarica.
ormar je uguran u neku rupu u zidu, a kupaonica je presmijesna.
- valjda metar na metar.
Prestrasno.
Cajna kuhinja je upotreba kuhinje u susjednom apartmanu (?????)
Komentar na netu slijedi.
Za to se uzima 30 eura.
uzas
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 20:01   #77
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
kud ce suza neg na oko...
Rezervirali sobu s kupaonicom i cajnom kuhinjom.
Dosli,nasli,usli, otisli.
Ta komforna soba je sobicak u prizemlju u koji je jedva stao krevet i dva nocna ormarica.
ormar je uguran u neku rupu u zidu, a kupaonica je presmijesna.
- valjda metar na metar.
Prestrasno.
Cajna kuhinja je upotreba kuhinje u susjednom apartmanu (?????)
Komentar na netu slijedi.
Za to se uzima 30 eura.
uzas
ubuduće kad rezerviraš gledaj fotografije smještaja
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:06   #78
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
ubuduće kad rezerviraš gledaj fotografije smještaja
Koji put i to ne pomaze. Vidis sliku sobe, kupaonice...od kud bi ti palo na pamet da kupaonica nije u sklopu sobe? Ako nije navedeno.
Slike jaaako varaju. Sve je snimano sirokokutnim objektivom, sve super prostrano ...a kad dodjes...situacija dosta drugacija.
Recimo...je li ok iznajmljivati apartman u kojem u kuhinji ne mozes stajati?
I iz kreveta mras izlaziti pognut ...da se ne zveknes u strop...i to ako si 160cm. Ako si visi...onda moras na koljenima.
Naravno...nista o tome ne pise...na slikama ne vidis da je to bas tako...
Ali imo nije ok, da netko od 180+ cm dodje u taj apartman, napatio bi se.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:24   #79
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
ubuduće kad rezerviraš gledaj fotografije smještaja
fotka ne moze predociti da iza kamere koja je snimila krevet i nocni ormaric nema nicega osim 10 cm do zida, niti da osoba visa od 180 ne moze uci pod tus,niti da je kupaonica od sobe odijeljena harmonika vratima koja ne mozes povuci jer zapinju o pod.
strasno
Ali smo u susjedstvu pronasli skockan app za 35 e.
Moze li se uzas di prijaviti?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 22:30   #80
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
ubuduće kad rezerviraš gledaj fotografije smještaja
fotka ne moze predociti da iza kamere koja je snimila krevet i nocni ormaric nema nicega osim 10 cm do zida, niti da osoba visa od 180 ne moze uci pod tus,niti da je kupaonica od sobe odijeljena harmonika vratima koja ne mozes povuci jer zapinju o pod.
strasno
Ali smo u susjedstvu pronasli skockan app za 35 e.
Moze li se uzas di prijaviti?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.