Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 23:11   #61
Quote:
kaić kaže: Pogledaj post
Vjerojatno onda i u HR možeš naći nešto u okviru tvog buđeta. Ja sam gleda samo šta piše na njihovoj stranici. Možda tako i kod nas možeš u direktnom kontaktu dobit dobru cijenu.. Samo ti si postavio par uvjeta za smještaj kojih se očito nisi pridržavao kod izbora ovog smještaka.(broj zvjezdica, bazeni unutrašnji
U tom i je problem, sto je to nemoguca misija...

Cak i ako vrsim ustupke kao recimo:
da nema unutarnji bazen i ajmo reci nek je 3 zvijezdice (mada su - na zalost u Hrvatskoj 3 zvjezdice kao negdje drugdje 2) opet me zlatna Hrvatska pici po minimalno 2,5 do 3 tisuce za 10 dana sa polupansionom.

Evo i danas sam poslao nekoliko mailova, pa cekam odgovore...

__________________
Bože daj sam' zdravlja, a svega drugog će bit'.
go2run is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:17   #62
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Znam da Bluesun hoteli (Brela, Tucepi, Bol, imaju i u starigradu ali tamo plaze nisu neke) imaju akcije tipa plati 5, ostani 7.
U tom lancu hotela ima i hotela sa 4 zvjezdice, svi na super polozajima, odmah uz more i uz jako lijepu plazu (Brela. Tucepi, Bol), otvoreni bazen, wi fi, blabla..(samo pojedinacni imaju i zatvoreni).
Hoteli su dobri, Englezi zadovoljni njima (clan moje obitelji radi za engl. tur. agenciju i najcesce idu bas u Bluesun hotele ako su u Brelima, Tucepima, Bolu itd).
Polgedaj i Valamar hotele, i oni imaju dosta hotela po Jadranu sa 4 zvjezdice, s bazenom, uz lijepe plaze.

gledala sam manje hotele, tipa "Marko Polo" u Gradcu (na super plazi, jako dobar privatni hotel) ali je popunjen unaprijed sa Svedjanima (vlasnik zivio u Svedskoj pa se reklamira pretezno tamo i uvijek je pun).
Marco Polo nema nista.

Valamar od 296,- Eura po danu sa polupansionom.
Bluesun knap 200,- po danu ali samo sa doruckom.


Ovo je stvarno nemoguce... Pa nije valjda da cijela Hrvatska ide kod tetka i tetke u apartmane na more....
__________________
Bože daj sam' zdravlja, a svega drugog će bit'.
go2run is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 10:19   #63
Quote:
go2run kaže: Pogledaj post

Ovo je stvarno nemoguce... Pa nije valjda da cijela Hrvatska ide kod tetka i tetke u apartmane na more....
imaj na umu da i to samo tko sakupi za benzin
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:10   #64
Quote:
go2run kaže: Pogledaj post
A ti meni cca. 1.500,- Eura (razlika u cijeni).
Sirotinjo i Bogu si teška
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:29   #65
Quote:
go2run kaže: Pogledaj post
A ti meni cca. 1.500,- Eura (razlika u cijeni).
go2run, mislim da se ti ne snalaziš najbolje sa ovim ponudama.

Evo, gledam (mariborsku) agenciju Bonus first minute ponuda baš za Maxim- Božava. Prije 11.07. in poslije 22.08. za 2+2 se plati oko 160 eura po danu. A unutar tih termina 15% više, oko 190.

A ako u Božavi uzmeš Mirtu, 3 zvijezdice i dobiješ recimo prizemni apartman sa velikom terasom, taj apartman je sigurno u rangu 4 zvijezdice. I za Mirtu u istim terminima 2+2 platiš samo oko 130 eura po danu.

Još bolja ti je first minute ponuda za Velaris Supetar 3 zvijezdice 2+2. Isti termini kao Božava cijena samo 120 eura. A na vrhuncu sezone oko 135 eura. Stvarno izvrstna ponuda. Bazen ti je za one, koji uzmu Amor 4 zvijezdice. A šta će ti bazen usrijed lijeta? Apartmani su nešto mali za 2+2. A vrtovi i restoran izgledaju za najmanje 4 zvijezde, dobro se jede i inventivni su sa vlastitim produktima ( maslinovo ulje, džemovi itd.)

Dakle, još ti tvrdiš, da ti je sve preko 200 po danu?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 16:51   #66
Vrbovec-gdje se može roštiljati na otvorenome?

Ako ima tko iz Vrbovca da nam otkrije lokaciju

Nesto tipa Bundeka u Zg, da je uređen park s klupama i stolovima ili nešto slično
Hvala
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:56   #67
Nema ništa u Vrbovcu.
Najbliže ti je ovo privatno imanje http://www.vikendi.com/hr/d/izletist...izletiste/617/
Bio sam jednom, mislim da je samo jedna sjenica i jedan roštilj tako da bi trebalo nazvati i rezervirati ili se pojaviti prvi u 5.53h kada izlazi sunce.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:40   #68
Dalmatinski otoci/smještaj i domaća kuhinja

Ima li netko preporuku za smještaj na nekom od otoka gdje netko uz noćenje nudi polupansion koji pripremaju vlasnici kuće uz svježe namirnice iz vrta, ulovljenu ribu i domaće proizvode?
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 14:03   #69
to i mene zanima, rado bih da mi netko spremi obrok.
__________________
...svaki zglob treba podmazivanje...
brnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 21:57   #70
Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za smještaj na nekom od otoka gdje netko uz noćenje nudi polupansion koji pripremaju vlasnici kuće uz svježe namirnice iz vrta, ulovljenu ribu i domaće proizvode?
Otok Šipan, mjesto Suđurađ, 1 sat od Dubrovnika. Tražite privatni smještaj. Ljudi se tamo bave ribolovom
Prekrasno
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:43   #71
Što od Hrvatske pokazati strancu u tjedan dana?

Tražila sam sličan otvoren topic, ali s obzirom da nisam našla... Kao što naslov kaže, u idućih dva mjeseca imati ću nekoliko posjeta prijatelja iz inozemstva kojima bih u tjedan-dva trebala otkriti čari Hrvatske
S obzirom da sam i sama od Hrvatske vidjela koliko i svaki prosječni Hrvat koji si jednom godišnje uspije priuštiti eventualno tjedan dana negdje na obali (dakle, ne pretjerano puno :P), a i relativno sam mlada pa još imam puno toga za otkriti, tražim savjete iskusnijih putnika

Radi se o mlađim turistima, 20+ godina, koji su već proputovali dosta svijeta i nisu toliko financijski ograničeni (nije ni da imaju para na bacanje, ali mogu i žele si priuštiti tjedan-dva proputovanja Hrvatskom), neki su prventstveno zainteresirani za prirodne ljepote, drugi i za zabavu i sve što vole mladi. Koja mjesta i atrakcije posjetiti, što vidjeti od prirodnih ljepota (osim naravno Plitvica :klap i ponude outdoor aktivnosti općenito i gdje na obali još postoji kvalitetan noćni život početkom 9. mjeseca? Kad biste imali priliku proputovati najljepše od Hrvatske, koje lokacije bi odabrali? (znam da je pitanje poprilično individualno, ali od nekud moram početi) S obzirom da sam iz Zagreba za Zagreb imam podosta ideja, što se drugih lokacija tiče otvorena sam za sve prijedloge i molim bez troll komentara tipa ''pokaži im Keruma s pršutom na čelu, Bandićeve fontane'' i sl.

Hvala unaprijed na svim prijedlozima!
Valesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:44   #72
Muzeji imaju zanimljivu ponudu, plitvička jezera.....
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:52   #73
Hvala na prijedlogu, ali trebala bih mrvicu detaljnije odgovore - koje točno muzeje i gdje, ponuda je poprilično velika? Za Zagreb sam planirala Muzej prekinutih veza i novotvoreni Muzej iluzija koji mi ovako na prvu djeluju kao da odudaraju od standardne muzejsku ponude u većim europskim gradovima, naravno ubacila bih još koji ako bi imali dovoljno vremena.
Valesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:18   #74
A di ti dolaze gosti? U zg? Ja nisam od gori pa ti ne mogu pomoc...

Al recimo da meni dodju gosti u split, onda bi im u 7 dana pokazao Dioklecijanovu palacu, pa popodne rekreaciju na Marjanu ili kupanje na nekoj plazi, drugi dan bi im pokazao Trogir, popodne rekreacija/kupanje, treci dan eskurziju brodom cili dan po splitskom kanalu od omisa preko braca do ciova i nazad, a popodne aktivni odmor sa kliske tvrdjave i janjetine u grlo...4. dan gliserom na Hvar i to polazak ujutro, povratak kasno uvecer, 5. dan NP Krku cili dan, a popodne Skradin i eventualno Sibenik, 6. dan cili dan kupanje na bacama, i 7. dan rastanak uz krokodilske suze
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:23   #75
Za druge krajeve nemam baš ideje, ali za Istru preporučam posjetiti Motovun, i kasnije ručati u nekom obližnjem seoskom domaćinstvu
(npr mjesta /sela Kaldir i Završje su blizu i imaju par OK mjesta sa domaćom hranom)
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:28   #76
Quote:
Dagmar kaže: Pogledaj post
Za druge krajeve nemam baš ideje, ali za Istru preporučam posjetiti Motovun, i kasnije ručati u nekom obližnjem seoskom domaćinstvu
(npr mjesta /sela Kaldir i Završje su blizu i imaju par OK mjesta sa domaćom hranom)
I svih 7 dana bi im pokazivao Motovun
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:40   #77
Quote:
Valesse kaže: Pogledaj post
Hvala na prijedlogu, ali trebala bih mrvicu detaljnije odgovore - koje točno muzeje i gdje, ponuda je poprilično velika? Za Zagreb sam planirala Muzej prekinutih veza i novotvoreni Muzej iluzija koji mi ovako na prvu djeluju kao da odudaraju od standardne muzejsku ponude u većim europskim gradovima, naravno ubacila bih još koji ako bi imali dovoljno vremena.
Zagreb-zrinjevac imaš 2 muzeja, gornji grad, sljeme, sve zavisi što ih zanima i koliko imaju godina
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:16   #78
Ja iz Zg, i odlicno znam grad, ali mi zao da ako je netko tjedan dana u Hr potrosi puno vremena za ZG, tj. Za ZG realno dovoljno max 1 dan. A ostatak o tome što pokazati u tjedan dana po Hr, pisat cu sutra.
P.s. dosta stranaca sam dovela poznanstvima s putovanja po inozemstvu u Hr pa sam im radila itinerare ovisno o duljini boravka. A dosta ih upoznala i po ZG slučajno (bas prije deset dana upoznala Kineskinje iz Pekinga) ili po moru pa isto pomagala. I zanimljivo, sa svačim u Hr oduševljeni, ali sa ZG nitko nije bio posebno oduševljen, jedino bi rekli da je simpa grad. Bez uvrede .

E da, iz koje zemlje su ti stranci? I kakvi su tipovi ljudi? Ne zanima svakog isto.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 13:50   #79
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
A di ti dolaze gosti? U zg? Ja nisam od gori pa ti ne mogu pomoc...

Al recimo da meni dodju gosti u split, onda bi im u 7 dana pokazao Dioklecijanovu palacu, pa popodne rekreaciju na Marjanu ili kupanje na nekoj plazi, drugi dan bi im pokazao Trogir, popodne rekreacija/kupanje, treci dan eskurziju brodom cili dan po splitskom kanalu od omisa preko braca do ciova i nazad, a popodne aktivni odmor sa kliske tvrdjave i janjetine u grlo...4. dan gliserom na Hvar i to polazak ujutro, povratak kasno uvecer, 5. dan NP Krku cili dan, a popodne Skradin i eventualno Sibenik, 6. dan cili dan kupanje na bacama, i 7. dan rastanak uz krokodilske suze
Zg će vjerojatno biti polazišna točka, a proputovali bi u tih tjedan-dva uzduž i poprijeko HR gdje ih usmjerim već Hvala ti puno na super razrađenom planu, tako nečemu sam se nadala samo za cijelu Hrv u tih ajmo reći 10ak dana, u svakom slučaju će sigurno do Splita tako da će barem dio preporuka za St i za okolicu biti iskorišten!

Quote:
Dagmar kaže: Pogledaj post
Za druge krajeve nemam baš ideje, ali za Istru preporučam posjetiti Motovun, i kasnije ručati u nekom obližnjem seoskom domaćinstvu
(npr mjesta /sela Kaldir i Završje su blizu i imaju par OK mjesta sa domaćom hranom)
Vidiš Motovuna se dosad nisam sjetila, a s obzirom da se jedan od termina poklapa i s festivalom tamo, stvarno je odlična ideja za jednodnevni izlet ako ga uspijemo ukopiti u cjelokupnu rutu I hvala za preporuke mjesta s domaćom hranom, to se uvijek cijeni

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Zagreb-zrinjevac imaš 2 muzeja, gornji grad, sljeme, sve zavisi što ih zanima i koliko imaju godina
Kao što sam napisala, 20+, zanima ih ponajviše prirodne ljepote, aktivan odmor i djelomice izlasci, al sigurno ćemo u Zg proći par muzeja, Gornji grad, Zrinjevac i Sljeme eventualno ako uspijemo vremenski organizirat uz ostale lokacije koje treba proći

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja iz Zg, i odlicno znam grad, ali mi zao da ako je netko tjedan dana u Hr potrosi puno vremena za ZG, tj. Za ZG realno dovoljno max 1 dan. A ostatak o tome što pokazati u tjedan dana po Hr, pisat cu sutra.
P.s. dosta stranaca sam dovela poznanstvima s putovanja po inozemstvu u Hr pa sam im radila itinerare ovisno o duljini boravka. A dosta ih upoznala i po ZG slučajno (bas prije deset dana upoznala Kineskinje iz Pekinga) ili po moru pa isto pomagala. I zanimljivo, sa svačim u Hr oduševljeni, ali sa ZG nitko nije bio posebno oduševljen, jedino bi rekli da je simpa grad. Bez uvrede .

E da, iz koje zemlje su ti stranci? I kakvi su tipovi ljudi? Ne zanima svakog isto.
Ma što bih se uvrijedila Da, tako sam negdje i planirala za Zg, ja ga osobno volim i ujedno je lokacija koju najbolje znam pa mi je najlakše izorganizirati taj dio, ali jasno mi je da turistički ima puno zanimljivijih lokacija u Hrv za proći u tako kratko vrijeme, uglavnom bit će samo usputna točka za put dalje, max dan/dan i pol bi na sam Zg potrošili.

Stranci su iz Švedske, Belgije i Malte, dakle totalno različita podneblja i krajevi Europe, al zajedničko im je da su dosad putovali od Europe, Azije, Amerike do Australije i Novog Zelanda, dakle ekipa koju je možda malo teže impresionirati pa bih rekla da ih zanima ono što je tipično i posebno kod nas. Osim toga, u ranim dvadesetima su, švedski dio je osobito zagrijan za prirodne ljepote i aktivan odmor (može i ekstemni sportovi), ali rekla bih da to kod svih prolazi ko primarno (zelenilo za Maltežane uvijek prednost hahah), od kulturnih stvari neke osobito zanimljive/s dobrom pričom, ali generalno nije sad da svih 10ak dana žele provesti obilazeći samo muzeje okolo. Preporuke za simpa mjesta za popit piće i dobru hranu po umjerenim cijenama u mjestima koja bi trebalo obići su isto dobrodošle, svi volimo dobro pojesti, ali opet iako su iz malo prosperitetnijih zemalja od Hrv, studentski budžet ne dopušta ne znam kakve egzibicije od cijena Konačno, za dio ekipe koji dolazi početkom 9. mjeseca bilo bi poželjna i preporuka mjesta na obali koje uz relativno lijepe plaže i čisto more ima i određenu ponudu noćnog života i da isti nije već posve zamro pri kraju sezone Eto, ako te još šta bude zanimalo da lakše skužiš profil, samo pitaj i stvarno ti hvala puno na pomoći!
Valesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 17:17   #80
Kad si vec na plitvicama grijeh bi bio ne posjetiti muzej Nikole Tesle. Stvarno se ima sto vidjeti
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.