Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 22:32   #41
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Goldie u zadnjem dijelu posta #5612 sam već to bio spomenuo
Nisam skužio što je pjesnik htio poručiti.
goldietrickz is offline  
Old 25.09.2013., 00:02   #42
Interesantan je podatak da Slovenci sa vise nego duplo manje autocesti zaraduju vise novaca od cestarina nego mi. To sve govori o nasoj vlasti koja je apsulutno nesposobna. I ti njihovi proracuni o manjoj zaradi u slucaju uvodenja vinjeti su takoder teska glupost,vinjete su puno bolji nacin naplate autocesti,nema cepova na naplatnim kucicama,nema troskova brojnih djelatnika,nema pokradanja firme,promet autocestama raste,ali uvjet je samo da se pametno postave cijene vinjeti.
babas is offline  
Old 25.09.2013., 08:47   #43
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv da piše i latinicom (mada je jezik mrtav) i glagoljicom kao pismu, kao ni bilo kojem drugom jeziku ili pismu.
Kad ulaziš u neka mjesta piše grad na glagoljici (Hum, Roč...) a na latinici u crkvama, pa neke znamenitosti, poslovice i sl...pa se nitko ne buni.
Štoviše, to je turistička atrakcija. Ali hajd ti to objasni ovoj čeljadi.

Dvojezičnost se uvodila i u Istri i to ODMAH svega dvije, tri godine nakon Drugog rata pa je eto, imamo i danas i uglavnom nikome ne smeta, a smetala je i to kako. Znamo koje su sve zlobe došle iz fašizma u ovaj kraj.
Štoviše istarska dvojezičnost je velika prednost danas za turizam, za razliku od ovih današnjih, već skoro prošlih dvadesetak godina od Balkanskog rata u kojem se rušila Juga. No tih dvojezičnosti imaš po cijelom svijetu gdje god da se mješaju narodi, etnosi, kulture i običaji.

Naravno, ovdje se ne radi o jeziku, već o pismu. Jezik nam je isti uz male gramatičke razlike, uglavnom nebitne za razumjevanje.

Turističke prednosti možda nećeš viditi odmah ali za neko duže vrijeme, kojih 40-50 godina ovim tempom (ne)tolerancije siguran sam - progledati ćeš i ti
Obzirom da radimo na proširenju turističke ponude, predlažem da pojačamo politički turizam, možemo se poslužiti primjerom Vijetnama, Kambodže i sličnih, pa ćemo organizirati ture na mjesta masovnog stradavanja, predlažem da Vukovar bude polazna točka barem kaj se tiče ovog sukoba.

Vijeme za dvojezičnost u pojedinim djelovima RH će doći tek onda kada tamo ti ljudi kažu da je došlo, a ne kada će to politički odgovarati i to nema nikakve veze sa primitivizmom, a ako će se turistički to isplatiti za 40-50 godina gdje je problem da se to onda realizira.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 25.09.2013., 09:45   #44
Kao da te ture po Vukovaru već ne postoje
http://www.rta.hr/putovanja/vukovar-...l#.UkKQZdLQmV8
I kao da u HRV ne postoji politički turizam, npr Kumrovec, Goli otok...jest da nam je politički turizam u banani kakav bi mogao biti no ipak postoji.
No da bi istina bila kompletna predlažem da se složiš samnom da bi turisti trebali obilaziti i Varivode, Gospić, Loru, Pakračku Poljanu, Kerestinec...kao i manje poznati logor u Bihaću (Garavice) gdje su ustaše u Drugom ratu pobile 12000 ljudi, a o kojem se u HRV šuti još iz doba Juge. http://sh.wikipedia.org/wiki/Garavice

Zločin je zločin gdje god da se on napravio i tko god da ga je napravio. Zato nema potrebe za veličanjem Vukovara, kao ni veličanjem toga da je "naša" žrtva veća od "tuđe". Pogotovu ako znamo da je Vukovar pušten da padne!
Naravno, to sam se sad osvrnuo malo na tvoj zadnji post, što sve skupa nema veze s dvopismenim tablama po BiH ili bilo gdje drugdje pa nemam namjeru dalje ulaziti u raspravu s tobom i takvima kao ti.
črni is offline  
Received Warning
Old 25.09.2013., 10:02   #45
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Kao da te ture po Vukovaru već ne postoje
http://www.rta.hr/putovanja/vukovar-...l#.UkKQZdLQmV8
I kao da u HRV ne postoji politički turizam, npr Kumrovec, Goli otok...jest da nam je politički turizam u banani kakav bi mogao biti no ipak postoji.
No da bi istina bila kompletna predlažem da se složiš samnom da bi turisti trebali obilaziti i Varivode, Gospić, Loru, Pakračku Poljanu, Kerestinec...kao i manje poznati logor u Bihaću (Garavice) gdje su ustaše u Drugom ratu pobile 12000 ljudi, a o kojem se u HRV šuti još iz doba Juge. http://sh.wikipedia.org/wiki/Garavice

Zločin je zločin gdje god da se on napravio i tko god da ga je napravio. Zato nema potrebe za veličanjem Vukovara, kao ni veličanjem toga da je "naša" žrtva veća od "tuđe". Pogotovu ako znamo da je Vukovar pušten da padne!
Naravno, to sam se sad osvrnuo malo na tvoj zadnji post, što sve skupa nema veze s dvopismenim tablama po BiH ili bilo gdje drugdje pa nemam namjeru dalje ulaziti u raspravu s tobom i takvima kao ti.
Pa naravno, budemo ubacili i Bleiburg o kojem se šutilo i onda i danas, budemo ubacili i statistički podatak koliko je hrvata stradalo od fašističke ruke a koliko od srpske u II. ratu u postocima je to tipa 3:1 za srbe, možemo isto tako pričati o protjerivanje neistomišljenika hrvatske nacionalnosti iz Juge pa o progonu talijana i njemaca iz Istre, Slavonije i Baranje, jako je puno knjiga i studija napravljeno na tu temu, moš mislit, povijest pišu pobjednici, Hitler je u povijest otišao kao zločinac, opravdano, Staljin kao osloboditelj, a Staljin je odgovoran za veći broj stradalih ljudi, parodija, Tito je oličenje socijalizma, dok su jedni kupovali svinjske polovice na sindikalni kredit ili čistili WC-e u Njemačkoj on je sa Burtonom i Elizabeth pio whiskey i lovio kapitalce ploveći svijetom na Galebu, to je nama naša borba dala.

Ma joj imamo mi tu za politički turizam koliko te volja.

Nema ni ja namjeru raspravljati sa sličnima kao tebi koji u duhu pomirenja žmire na jedno oko dok iz političke korektnosti gledaju na drugo.

Ispričavam se modovima na off-u.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 25.09.2013., 10:34   #46
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Baš zato što te ne zanima makro situacija nego samo mikro, i to tvoga malog plemena koje s vremenom postaje sve manje i manje, a da ti pritom zatvaraš oči i kažeš da te nije briga što se zbiva u tvom susjedstvu vjerojatno govori o tvojem stanju uma, tj. njegovoj tvrdoj blokadi prema drugima i drugačijima za koje samo ti i tebi slični ne umiju viditi sličnosti sa susjedom.
Ostavi se patetike i brige za moje stanje uma.
Makro situacija čega? Stanje u susjedstvu i to jugoistočnom? Onolko kolko me zanima tolko i znam o njemu (možda i više od tebe) ali sasvim sigurno ne brinem o njemu, ne lijem suze jer se npr na Kosovu sve manje priča srpski. Ja ga pratim da znam što oni preko misle, šta rade. Itekako brinem zbog toga što se srpstvo širi na zapad. Kroz pismo, kulturu, demografski... Da, briga me za to jer se direktno odnosi na moj hrvatski narod. Žaloste me likovi poput tebe, kojih je nažalost puna zemlja, a koji maštaju o bratstvima i jedinstvima naših naroda i narodnosti idealizirajući naš odnos kao da ga nismo na vlastitoj koži kroz veći dio prošlog stoljeća isprobavali. Retardirano stanje uma kojoj bi dijagnoza bila neki oblik stockholmskog sindroma.



Quote:
Ćirilica je tamo, u Neumu kao i u cijeloj BIH, iz razloga što su srbi baš kao i hrvati dio konstitutivnog naroda te države. Zašto je to tebi problem da se poštuje? Ti kao da bi bio sretniji kad bi etničko čišćenje bilo "bolje provedeno". To što srbi znaju latinicu nije nikakav argument. Znaš i ti engleski pa tvoj grad ne piše na engleskom...

To što isto tako, baš kao i tebe, ekipu s druge strane bodljikave žice zaboli za svoje susjede je drugi par opanaka no zapravo uvjek isti i već viđeni problem takvog uskog razmišljanja koje je na žalost prevladalo u nekom rušilačkom trenutku naše povijesti i zbog čega danas imamo takvo trulo stanje duha koji se eto, širi po forumima pa i šire.
Srpska posla.
Dvaput proveli etničko čišćenje u Hr ('91. otjerali, pobili sve nesrbe; '95. etnički očistili srbe iz okupiranog dijela Like, Korduna, Banovine, Dalmacije), '92. počeli s etničkim čišćenjem u Bosni i dobar dio temeljito etnički očistili i kasnije legalizirali taj projekt.
Gdje god je ušla srpska čizma latinica je nestala (i sve vezano uz nju i katoličanstvo) a ušla ćirilica, šajkača, kokarda.
Dok naši ljevičari plaču za bratstvom i jedinstvom njihovi tvrde da je Dubrovnik srpski i da su Dubrovčani srbi (pogledaj listu 100 najvećih srba pa češ naći zanimljiva imena). Njihovi desničari Hrvate niti ne priznaju već smatraju da smo srbi, a sve u stilu srbi pa amebe..

I sve to skupa nebi bio problem da srpska radikalna desnica ne proizlazi iz intelektualnih, akademskih krugova (slično kao i mađarska npr.), dok je kod nas taj tip desnice niti ne postoji. Kod nas postoji blaži oblik koji je potpuno na marginama društva.
trotter is offline  
Old 25.09.2013., 11:23   #47
Cemu dvojezicne table u Istri kad Talijana de facto nema. Dovoljan dokaz su prezimena i groblja di mozes vidjeti kakva su sve prezimena pokapana unatrag 100 godin (ja obilazim lokalna groblja kad stignem, te maticne knjige rodjenih, krstenih, vjencanih, umrlih itd. Materijala za istrazivanje koliko hoces.
Sto se tice Neuma, sumnjam da je tamo na cirilici natpis. A ako je, to je onda stvarno po BiH zakonima u duhu Daytona. BiH je pravi gordijski cvor koji traje stoljecima i nema tu sretnog rjesenja, na zalost.

Nema mjesta izjednacavanju Vukovara sa ostalim zrtvama, Vukovar opravdano zasluzuje poseban pijetet.
A o pricama je li pusteno da padne ili ne- mogu suditi samo povjesnicari kad prouce sve zivo te akteri oko Vukovar, jer nitko od nas koji nije bio tamo ne moze znati cijelu pricu, i ne vjerujmo medijima.

Kad vec pricamo o dvopismenim plocama, meni je recimo paradoks da u Banja Luci vidim ijekavicu na cirilici i ekavicu na latinici, toliko o dosljednosti.
HR od svih zemalja u EU daje najvise prava nacionalnim manjinama (npr. jedna velika Francuska u ustavu uopce ne spominje nacionalne manjine, ipak smo mi tu napredniji i od Francuza i Slovenaca itd), a druge manjine se ne zale (a bogati smo i drugim manjinama, npr. Cesi, Slovaci, Rusini, Slovenci itd itd.)

Dakle, mozemo pricati o ratnom turizmu kao jednom od oblika turizma (nemojmo o ustasama i partizanima koja je uzasno kompleksna prica koju i povjesnicari tesko razmrsuju), ali nemojmo vise o politici. Time zakljucujem raspravu o politici.



Decki, ajmo opet ontopic.
Btw, sto se tice autoceste, u nedjelju popodne sam morala na jug Dalmatinom i bila je pusta u oba smjera, a jucer popodne sam se vracala starom cestom preko Plitvica i cesta je bila krcata od Udbine do Zagreba, a vidjela sam cak i dosta stranaca (vlastita vozila + rent a car) a jucer je bio radni dan, sezona odavno zavrsila.
Da su ovi u HAC pametni i da se malo vozaju po starim cestama, vidjeli bi koliko prometa gube zbog nepostojanja vinjete i preskupih cestarina.

Sto se tice sigurnosti na autocestama, 2012. je bilo vise nesreca, vise poginulih i ozlijedjenih nego 2011.godine a manje prometa, ali je ipak najvise nesreca izvan autocesti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 25.09.2013. at 12:30.
nasmijanonebo is online now  
Old 25.09.2013., 12:24   #48
Nebo zašto sumnjaš u moju izjavu?Žao mi je što nisam slikala,razlog tome je što sam je kasno primjetila i što me šokirala.To je znak iz pravca Split-Dubrovnik.Znak se nalazi u samom neumu kraj semafora i visok je,postavljen iz jednog na drugi kraj ceste.Piše Dubrovnik-dubrovnik na ćirilici.Ispada kao da gosti putuju u neku komunističku vukojebinu a ne u biser jadrana.Mene to vrijeđa.Da ne bude off u hr turizmu neki mogu ovo smatrati prednošću,barem će Rusima biti lakše,domaćije putovati lijepom našom.
aštosad is offline  
Old 25.09.2013., 13:17   #49
Nebo, prezimena na grobljima nisu relevantni dokaz da je neko talijan ili nije.
Kao što je vršena nasilna promjena slavenskih prezimena u tal. tako se kasnije pretjeralo sa slaveniziranjem svega i svačega. A i nisu talijani u Istri bili jednako zastupljeni. Zapadna obala ih je bila puna, dok je unutrašnjost oko Pazina, Buzeta...bila pretežno slavenska. Osim toga, prema zadnjem talijanskom zakonu pravo na državljanstvo dobili su i potomci čiji su roditelji do 1948. živjeli na području pod upravom tadašnje Italije, a koji su mnogi iskoristili prije par godina. Tako da danas imaš dosta talijana čije prezime završava na -ić i sl.

A da je Vukovar pušten da padne to je povijesna činjenica. Nikakva forumska izmišljotina. I da bi se ta sramota sakrila morala je vlast u suradnji s crkvom od toga napraviti nacionalni ponos na koji su se neki, eto zakačili i sada to štuju. Slično kao što su vatrogasci s Kornata sada heroji a znamo da nisu bili nikakvi heroji nego samo obični vatrogasci na običnom zadatku gašenja trave. To što su poginuli od nečega (NATO bombe?) je samo strah sistema od istine. Iste one istine u kojoj je upleten i Vukovar. Eto, na ovo drugo nema smisla da odgovaram jer se vrtimo u krug.
črni is offline  
Old 25.09.2013., 13:48   #50
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
Nebo zašto sumnjaš u moju izjavu?Žao mi je što nisam slikala,razlog tome je što sam je kasno primjetila i što me šokirala.To je znak iz pravca Split-Dubrovnik.Znak se nalazi u samom neumu kraj semafora i visok je,postavljen iz jednog na drugi kraj ceste.Piše Dubrovnik-dubrovnik na ćirilici.Ispada kao da gosti putuju u neku komunističku vukojebinu a ne u biser jadrana.Mene to vrijeđa.Da ne bude off u hr turizmu neki mogu ovo smatrati prednošću,barem će Rusima biti lakše,domaćije putovati lijepom našom.
Ne sumnjam,nego sam bila u neumu krajem lipnja i poc.sedmog i nisam to vidjela, vjerojatno su to onda kasnije stavili :nezna:
Ni meni nije drago, ali takvi su BiH zakoni.
crni, sve znam o talijanizaciji itd,povijest zavrsila kao jedan od studija.ne sudim ja o slavenskim prezimenaima na temelju nastavaka -ic, nego i na korijenima rijeci od kojeg su nastala prezimena, npr. ne moze kovacevich nikako biti talijasko prezime, jer u talijanskom jeziku nemas rijeci "kovac" , talijani imaju svoju rijec za to zanimanje itd.
imas ti talijane u slavoniji (znaju odakle su tocno dosli, sto im znaci prezime na talijanskom itd itd) ali oni sebe ne vode kao talijane,jer su tu vec preko sto godina, mijesali se s mjestanima,prihvatili obicaje mjesta gdje zive itd..a u istri se masovno uzelo tal.drzavljanstvo ne zato sto su osjecali talijanima,nego kako bi imali putovnicu eu (znam i neke muslimane koji zive u istri i imaju tal.drzavljanstvo,a nema sanse da im je itko od predaka bio talijan ).l kao sto znam neke hrvate iz cabra koji su rado uzeli i slovensko drzavljanstvo (opet zbog eu)a sami vele da nikakve veze nemaju sa slovenijom .tu ti je u dodjeli tal.drzavljanstva imala prste talijanska politika plus tragovi irddentizma .

Imas u dalmatinskoj zagori dosta turskih prezimena, ali ne znaci da su turski potomci, nego su se prezimena poturcila. Talijanska prezimena u Zg su se slavenizirala tako da nisu mijenjali osnovno, nego samo mozda konvertirali zavrsetak "zza" u "ca" ali se i unatoc tome znalo da je to talijansko prezime. Znaju ljudi porijeklo svog prezimena, a ja uvijek obavezno pitam o proslosti njihove obitelji, porijeklo, demografsku povijest (ne brojim krvna zrnca, nego me zanima demografska povijest, izmedju ostalg iako mi to nije struka).
sto se tice teorija o vukovaru, ne mozes donositi sud na temelju onog sto mediji plasiraju (kao da ne znas da su i mediji placenicki), jer nema covjeka koji zna cijelu istinu o tome kao i o bilo cemu drugome i vec sam rekla, bez obzira na sve, vukovar je mjesto posebnog pijeteta i postuj to.

dosta o politici,sve takve postove ubuduce brisem.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 25.09.2013. at 15:15.
nasmijanonebo is online now  
Old 25.09.2013., 16:07   #51
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Interesantan je podatak da Slovenci sa vise nego duplo manje autocesti zaraduju vise novaca od cestarina nego mi. To sve govori o nasoj vlasti koja je apsulutno nesposobna. I ti njihovi proracuni o manjoj zaradi u slucaju uvodenja vinjeti su takoder teska glupost,vinjete su puno bolji nacin naplate autocesti,nema cepova na naplatnim kucicama,nema troskova brojnih djelatnika,nema pokradanja firme,promet autocestama raste,ali uvjet je samo da se pametno postave cijene vinjeti.
Tema da ili ne vinjetama je ozbiljna tema i ja se nebih zaletavao s ikakvim kategoričkim tvrdnjama. Treba ozbiljno analizirati sve (čak i uvesti probne periode) pa onda donijeti stav.
Slovenski prometni koridori su pametnije planirani, dogovarani i usklađeni s europskim prometnim koridorima. Slovenci su se na svim frontama borili da što više europskih prometnih koridora prolazi kroz Slo i tek tada išli graditi autoceste (uz pomoć EU). Mi smo imali politiku zapošljavanja građevinskog sektora i građenja svega i svačega pošto poto (bez pravih prometnih potreba) pa sad imamo što imamo.
Dakle nije krucijalno kolko km imaju Slovenci, kolko mi, već kolko vozila prođe tim autocestama, a kroz to se onda jasno očitava pogođenost istih..
Možeš nešto graditi da služi kao spomenik (za gledanje) a možeš i da ima određenu korist. Ponekad je bitno samo okrenuti, oprati lovu bez pravih potreba, a veliki infrastrukturni projekti su ko stvoreni za to.

Apropo tvrdnje da čepova nebi bilo da se maknu naplatne kućice...
Naravno da bi čepova bilo, samo ne više na tim lokacijama već na ulazima u gradove. Probaj npr maknuti kućice u Lučkom, pa češ vidjeti kakav će čep tada biti ispred rotora.
Baš zbog tih stvari problem se uvijek riješava u cijelini i ne traže se parcijalna rješenja jer parcijalna rješenja nužno pucaju na najslabijoj karici (u prometnom smislu su to uska grla).
trotter is offline  
Old 25.09.2013., 17:06   #52
... a da ucimo od nekih

http://www.novossti.com/2013/09/jasm...ka-bi-propala/

Tuzla je imala jednostranu industriju, da tako kažem: rudarstvo i hemija. Kad sam 2001. izabran za načelnika, ta je industrija bila na zalasku i krenuli smo u pravljenje programa do 2015., u kojem smo predvidjeli nove pravce razvoja, poput tehnoloških parkova, a naročito trgovine i turizma, u čemu je Tuzla bila najslabija. Pored toga, radili smo na razvoju građevinarstva, pa smo izgradili 1,3 miliona kvadratnih metara stambenog prostora u Tuzli, tako da naši građevinci imaju posla uvijek. Napravili smo najveći inkubator malih i srednjih preduzeća u BiH. Kad sam izabran za načelnika, zatekao sam tonjenje tla, redukcije vode, neregulirane vodotoke, poplave, mnoštvo deponija, zagađenje zraka itd. Posadili smo stotine hiljada stabala, proširili parkove, napravili desetak trgova, regulirali saobraćaj… Posvetili smo dosta pažnje prirodnom i kulturnom naslijeđu te ljudima. Tako smo došli na ideju da napravimo plažu i slana jezera praktično u centru grada. Kad smo krenuli u to, niko nije vjerovao da će to uspjeti. Ne krivim one koji nisu, jer ko će u to povjerovati? Sad imamo tri jezera, a ljudi već pitaju kad će četvrto. Razrađujemo i različite metode privatnog smještaja, jer se u gradu pojavio deficit smještajnih kapaciteta. Jedan veliki investitor gradi veliki hotel, koji bi trebao biti gotov do ljeta naredne godine. Stvari se odvijaju tako da Tuzla, brže nego što možemo stići, napreduje kao turistička destinacija.


...ali sad ce sporCki turizam

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...0/Default.aspx

I sve tako, malo po malo, kruna po kruna - a crni dani nikako da dođu - skupilo se bogami lijepih četiri i pol bilijarde norveških kruna. Ili, ako vam je lakše, otprilike jednako toliko hrvatskih kuna. Ili, ako vam je tako najlakše, pet stotina šezdeset milijardi eura. Pet stotina šezdeset. Milijardi. Eura.


Norveška, eto, ima ušteđenih petsto šezdeset milijardi eura, ali svejedno im ne pada na pamet graditi taj, kako ste rekli, nacionalni stadion. Imaju već u Oslu jedan mali, taman po ljudskoj mjeri, Ullevaal Stadion za dvadeset pet tisuća gledatelja, sagrađen prije gotovo devedeset godina, i još im valja.

Republika Hrvatska, s druge strane, ima četrdeset pet milijardi eura duga, i što joj pada na pamet kao dobra ideja? Nacionalni stadion od pedesetak hiljada mjesta, za sto pedeset, najviše tristo milijuna eura, svakako neće biti više od petsto. - Za taj novac – rekao bi onaj plavokosi – mi smo u Oslu sagradili novu zgradu opere. - Opera?! - odgovorio bi mu staloženi, razumni hrvatski porezni obveznik.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 25.09.2013., 20:54   #53
Ma ja uvijek molim boga da nasi ne pobijede ni u jednom sportu,jer bi onda njima pao na um organizirati svjetsko prvenstvo..da nasi rukometasi nisu bili prvaci,ne bi nikom palo na um organizirati svj.prvenstvo u rh i graditi te preskupe rukometne dvorane koje propadaju. Dobar primjer je atena gdje su propali svi pni sportski objekti izgradjeni za olimpijadu koja je bila prije par godina.citala sam reportazu u nekom arhitektonskom casopisu i vidjela fotke iz atene kak sad to izgleda.prestrasno,zapusteno maltene kao cernobil.
Ma nasi su iskompleksirani.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 26.09.2013., 08:23   #54
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma ja uvijek molim boga da nasi ne pobijede ni u jednom sportu,jer bi onda njima pao na um organizirati svjetsko prvenstvo..da nasi rukometasi nisu bili prvaci,ne bi nikom palo na um organizirati svj.prvenstvo u rh i graditi te preskupe rukometne dvorane koje propadaju. Dobar primjer je atena gdje su propali svi pni sportski objekti izgradjeni za olimpijadu koja je bila prije par godina.citala sam reportazu u nekom arhitektonskom casopisu i vidjela fotke iz atene kak sad to izgleda.prestrasno,zapusteno maltene kao cernobil.
Ma nasi su iskompleksirani.
Ista stvar i u Pekingu. Šokirala sam se kad sam vidjela te slike.

BTW Naši planiraju nekakvu kandidaturu za "nešto" 2020 godine

Kažem nešto jer me stvarno nije briga što, znam samo da će se opet bacati novci uzalud
VK Girl is offline  
Old 26.09.2013., 10:22   #55
Sto, i u Pekingu propadaju ti velebni sportski objekti?
VK girl, Zg hoce ponovno Univerzijadu, a nasi vrli nogometasi zele Europsko prvenstvo u nogometu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 26.09.2013., 10:55   #56
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sto, i u Pekingu propadaju ti velebni sportski objekti?
VK girl, Zg hoce ponovno Univerzijadu, a nasi vrli nogometasi zele Europsko prvenstvo u nogometu.
Mislim da je veća glupost ulupati svake godine par desetaka milijuna kuna u održavanje Snježne kraljice, nego napraviti u Zg-u multifunkcionalni, natkriveni nogometni stadion.
Želimo biti ono što nismo (skijaška destinacija) a ono u čemu jesmo pri vrhu (nogomet npr) nema pošteni stadion u cijeloj zemlji.
Bolje tu lovu sa snježne kraljice uložiti u Gorski Kotar (ako se već skijanje želi popularizirati) ili pak u sljemensku žičaru (ako je svrha ulaganje u turističke svrhe na Sljemenu) ili pak direktno na račun obitelji Kostelić (ako je to u znak zahvalnosti našem skijanju i uspjesima obitelji Kostelić).

Bilo bi dobro vidjeti kolka lova svake godine odlazi na kulturu, filmove i sl. Mislim da je zadnjih godina fond bitno podebljan.. S jedne strane ulaganje u sport u cjelini opada, a ulaganje u kulturu raste. Mene kao muškaraca, na neki način zaljubljenika u rekreaciju i sport to smeta, ali naravno to je samo moje mišljenje.
trotter is offline  
Old 26.09.2013., 12:14   #57
Au, ja sam veliki protivnik Snjezne kraljice, koje je to suludo bacanje novaca, umjesto da su se te pare utrosile na novu zicaru do Sljemena
Sto se tice ulaganja u sport, ima toga, samo sto pare odu u necije dzepove a ne u izgradnju. Hrvatskoj fale bazeni, jer bazene moze koristiti velika masa ljudi. Nogometnih terena po Hrv. ima dosta (ako pricamo o rekreativnom sportu), skoro svako selo (i ono od 500 stanovnika) ima nogometno igraliste.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 26.09.2013., 12:42   #58
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Au, ja sam veliki protivnik Snjezne kraljice, koje je to suludo bacanje novaca, umjesto da su se te pare utrosile na novu zicaru do Sljemena
Sto se tice ulaganja u sport, ima toga, samo sto pare odu u necije dzepove a ne u izgradnju. Hrvatskoj fale bazeni, jer bazene moze koristiti velika masa ljudi. Nogometnih terena po Hrv. ima dosta (ako pricamo o rekreativnom sportu), skoro svako selo (i ono od 500 stanovnika) ima nogometno igraliste.
Bazeni fale kronično o tome smo dosta pisali ranije. Baš mi.
Pogotovo u većim gradovima počevši od Zagreba.
Nemamo pošteni stadion. Ne velim da ga moramo raditi sutra, ali za razmislit je i o tome.
Slažem se za igrališta ima ih više nego ranije čak (dok sam ja bio klinac), ali s druge strane nekako rijetko vidim današnje klince da igraju nogomet po livadama, da netko baci hakl na košarkaškom igralištu i sl..
Neznam jel stvar kompjuter, internet, playstation faze ali to je veliki minus.
Znaš i sama kak je to nekad bilo. Gledaš na tv-u ili u Domu Sportova Petrovića i onda sam pokušavaš doma tj s ekipom iz zgrade..
Nije se mogao niti koš nabaviti, a i jedan koji je bio nije imao mrežicu, nakon mjesec dana bi netko stariji bi zakucao i iščupao koš.. Kolko kotača bicikala je otišlo na sklepane koševe. Ili pak školske torbe za nogometne golove... Danas sve to ima ali nema želje kod klinaca. Danas svaka dlaka smeta.
Utakmice kvart protiv kvarta ili zgrada protiv zgrade... I to ne samo košraka i nogomet. Mi smo održavali i natjecanja u trčanju, skoku u dalj, igrali tenis, pa utrke biciklima oko zgrada ili po vrtiću di smo haračili.. Koko je tu znoja, ali i krvi proliveno. Bitno da je mens sana in corpore sano.
trotter is offline  
Old 26.09.2013., 12:55   #59
Da, najtuznije je vidjeti prazna igralista
Iako u mom kvartu su uvijek puna, ali u drugim kvartovima bas i ne.
A u manjim mjestima tu i tamo jos vidim djece na igralistima ali ne toliko koliko prije. Pao nam je i natalitet (osim trenda vezanosti uz tehnologije).

Meni fali gumi-gumi (kad razmislim, to je bio odlican sport za cure), toliko sam bila ovisna o tome, da sam i doma igrala . a to nisam vidjela sigurno 20-ak godina

Sto se tice stadiona, jedan bi nam trebao (zbog tekmi repki), to se slazem ali da se to odradi na posten nacin.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 26.09.2013., 13:48   #60
Zagrebu treba stadion od max 20 tisuća sjedećih mjesta, natkriven sa atletskom stazom, uz mogućnost proširenja sa pomoćnim gledalištem na max 30 tisuća, i to treba napraviti na lokaciji trenutnog stadiona, Svetice treba renovirati i od njih napraviti sporstski centar gdje će svi klubovi koristiti sadržaj, od atletike, plivanja, nogometa, tenisa, košarke...

Zapadni dio grada bi svoj sadržaje trebao dobiti na Črnomercu, srušiti ciglanu i na tom kompleksu izgraditi sportski centar, time bi istok i zapad bili rješeni, sličnu stvar bi trebalo napraviti u N. Zagrebu, a onda organizirati zagrebačku ligu u svim sportovima.

Kaj se tiče kak je nekad bilo, hah, ja sam nekada išao po vode na železnog Martina dok su stariji igrali nogomet, bilo mi je drago da mogu uopće gledat, pred "turnir" između kvartova, a oni su se obično održavalu nedjeljom, mi mlađi smo bili zaduženi subotom (jasno uz nadzor starijih) za košenje trave sa ručnom kosilicom (onom kaj je imala noževe u valjak pa ju moraš gurat iako je bilo više zemlje od toga koliko se igralo) i iscrtavanje crta sa brašnom, igralo se za gajbu i odojka, jasno svi su na kraju jeli i pili.

Danas tog igrališta nema, a i školsko zjapi prazno, u parku di je nekad bilo košarkaško sad su ostali samo stupovi, tabla je istrunula, a klinci ju nisu obnovili, a bili su to oni pravi koševi sa stupovima uz nagib ko u NBA-u, visina i sve....
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.