Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 19:25   #81
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Istina je. Tim daje preporuku (na osnovi nalaza i dr, dokumentacije). Na osnovi preporuke TI pišeš postupke individualizacije ili prilagodbe. Jesi li to pisala? Koliko kartica teksta? Ili si samo zakolutala očima i rekla da je preporuka neprimjenjiva glupost. To ti ne piše nitko drugi, pišeš TI. Ako u preporuci piše nešto što nije primjenjivo u tvom predmetu, ti to ne moraš primijeniti jer to nije zapovijed nego preporuka. Obrazlažeš ukratko svoj plan individualizacije (ili prilagodbe) ako nije su skladu s preporukom i to je to.
Opet pitam, u čemu je konkretno tvoj problem? Uopće nije provokacija. Zanima me neki konkretan slučaj: tekst preporuke i tvoje protivljenje toj preoporuci. Što si napisala kao svoj plan individualizacije u tom slučaju?
dakle, ja zbilja ne znam sto je to tocno u mojim postovima nejasno.

jos jednom:

u skolama u kojima sam ja radila, nikad mi nitko nije "dozvolio" da JA sama napisem plan individualizacije.
plan su pisali iskljucivo strucni timovi.

u tome je moj "problem".

inace, nikad ne kolutam ocima nego kulturno razgovaram.
nekad rijesim situaciju u svoju (i ucenikovu) korist, a nekad sam prisiljena slijediti nebuloze poput izbjegavanja pisanog (ili usmenog) oblika ispitivanja.
u stranom jeziku.

i ne pada mi na pamet na forumu iznositi konkretne slucajeve. sorry.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 11:02   #82
vidim da se razvila diskusija na ovu temu.


Mogu samo reći da sam ja kao roditelj, nezadovoljna s našim obrazovnim sustavom i na kraju se sve svodi na faktor srece - dobrog profesora, ucitelja, netko tko ti zeli/ne zeli pomoci, drzi se slijepo pravilnika ili ne itd.
Osobno mislim da netko tko je isfrustriran placom i sustavom i ne zeli raditi u skoli s djecom, je postenije da da otkaz i prepusti nekom mladom profesoru/ici koja godinama ne moze dobiti posao i trazi drugu profesiju.

Meni je nejvjerojatno da tek kad sam donijela nalaz psihologa (znaci imamo sve crno na bijelo) tek onda su se stvari pokrenule, a do tad ja godinu dana "zapomazem" idem kod razrednice, profesora, a on meni: ma nije njemu nista, to je pubertet pa on je krasan divan pristojan, a dijete pati, plaće, povraća, neće ići u školi, boji se ispita, glumi da je bolestan pa se na kraju od muke razboli (u razredu su od njih 20-ak 70% odlikaši ostali 30% vrlodobri) to mi je isto suludo od njih 20-ak da nitko ne preolazi 2,3). Neki dan se mala 8. razred onesvijestila od stresa/straha jer je odgovara/trebala odgovarati predmet za veću ocjenu. A tek su djeca već stres od ocjena, od zadirkivanja vrsnjaka..... uf

Dođe mi da mogu, preseliti se na selo u prirodu
franka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:19   #83
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dakle, ja zbilja ne znam sto je to tocno u mojim postovima nejasno.

jos jednom:

u skolama u kojima sam ja radila, nikad mi nitko nije "dozvolio" da JA sama napisem plan individualizacije.
plan su pisali iskljucivo strucni timovi.

u tome je moj "problem".

inace, nikad ne kolutam ocima nego kulturno razgovaram.
nekad rijesim situaciju u svoju (i ucenikovu) korist, a nekad sam prisiljena slijediti nebuloze poput izbjegavanja pisanog (ili usmenog) oblika ispitivanja.
u stranom jeziku.

i ne pada mi na pamet na forumu iznositi konkretne slucajeve. sorry.
Vidim da se u tvojoj školi ne primjenjuje što je zakonom zadano. Stručni tim ne može ti nešto narediti što nije u skladu s tvojim predmetom. No o tome je li to u skladu s tvojim predmetom nije u tvojoj ingerenciji u pitanjima IP-a i PP-a. O tome te savjetuje tvoj savjetnik, ne zato što je stručniji od tebe, nego zato što ima širi uvid u to kako se to mora provesti i provodi u cijeloj RH te zato što stavove koordinira sa savjeticima u AZOO-u u području posebnih potreba učenika.
To da ti je nebuloza da učenik ne piše test samo govori da ne razumiješ da neka djeca ne mogu pisati jer im dio mozga zadužen za pisanje ne radi kao kod ostalih ljudi. To ti je kao da tražiš od daltonista da ti analizira boje na slici. Ili da tražiš od djeteta koje muca da ti recitira pjesmu ili koje je slijepo da ti čita knjigu bez brajice. Ne znači da to dijete mora imati peticu, ali ako sve ostalo zna (ono na što ne utječe njegova objektivna teškoća), treba imati najbolju ocjenu. Čini mi se da ne želiš sagledati problem.
Kad sam te pitala o konkretnom slučaju, nisam pitala za ime i prezime, nego za opis razredne situacije. No to izbjegavaš.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:40   #84
naravno da ne zelim pisati o konkretnim slucajevima niti opisivati konkretne razredne situacije, ne znam sto je tu cudno.

ne radi se samo o "mojoj skoli" nego o "mojim skolama".

i po n-ti put: ja u kupe, ti u spade. ocito govoris o osnovnim skolama, dok ja govorim o srednjim.
to nikako, ali NIKAKO nije isto.

dijete s poteskocama u govoru, disgrafijom i disleksijom mora zavrsiti osnovnu skolu, ali ne mora po svaku cijenu izabrati jezicnu gimnaziju sa 3 strana jezika.

ako ju i izabere, metode ispitivanja mu se mogu donekle prilagoditi, ali to "prilagodjavanje" niposto ne znaci da ga ja strani jezik "ne smijem" ispitivati usmeno ili pismeno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:52   #85
Quote:
franka72 kaže: Pogledaj post
vidim da se razvila diskusija na ovu temu.


Mogu samo reći da sam ja kao roditelj, nezadovoljna s našim obrazovnim sustavom i na kraju se sve svodi na faktor srece - dobrog profesora, ucitelja, netko tko ti zeli/ne zeli pomoci, drzi se slijepo pravilnika ili ne itd.
Osobno mislim da netko tko je isfrustriran placom i sustavom i ne zeli raditi u skoli s djecom, je postenije da da otkaz i prepusti nekom mladom profesoru/ici koja godinama ne moze dobiti posao i trazi drugu profesiju.

Meni je nejvjerojatno da tek kad sam donijela nalaz psihologa (znaci imamo sve crno na bijelo) tek onda su se stvari pokrenule, a do tad ja godinu dana "zapomazem" idem kod razrednice, profesora, a on meni: ma nije njemu nista, to je pubertet pa on je krasan divan pristojan, a dijete pati, plaće, povraća, neće ići u školi, boji se ispita, glumi da je bolestan pa se na kraju od muke razboli (u razredu su od njih 20-ak 70% odlikaši ostali 30% vrlodobri) to mi je isto suludo od njih 20-ak da nitko ne preolazi 2,3). Neki dan se mala 8. razred onesvijestila od stresa/straha jer je odgovara/trebala odgovarati predmet za veću ocjenu. A tek su djeca već stres od ocjena, od zadirkivanja vrsnjaka..... uf

Dođe mi da mogu, preseliti se na selo u prirodu
Zar kao roditelj nisi ništa poduzela sve dosad, a dijete je tvoje barem 15-17 sati dnevno? Škola ne može nikoga prisiliti da odvede dijete psihologu, logopedu, stomatologu, ortopedu...

Može preporučiti, i to je sve.

I to samo ako primijeti da nešto nije u redu. I kakve to veze ima s godinama učitelja? I kakve to veze ima s plaćom?!

Koliko dugo primjećuješ da s tvojim djetetom nešto nije u redu? Što si učinila? Možda se dijete drugačije ponaša u školi, a drugačije kod kuće? Ako je dijete u školi dobre volje, divno, pristojno, a kod kuće zlovoljno, nesuradljivo, nepristojno, pitam se ima li sve veze s nečim drugim, a ne sa školom? Možda ima veze i sa školom, ali kako bi, po tvom mišljenju, škola trebala riješiti ako dijete djeluje zadovoljno?
Roditejlski vapaj svakako može biti alarm. Ali roditelj često i prečesto vapi za većom ocjenom. Ako razrednik iščitava samo to, može savjetovati da roditelj više radi s djetetom: ne samo u smislu savladavanja sadržaja, nego i druženjem, razgovorom, sređivanjem obiteljske situacije, igranjem, razumijevnjem...

U čemu je problem ako 70 % djece prolazi odličnim uspjehom, a ostali vrlo dobrim? To i nije neka razina stresa. Gdje je tvoje dijete u tom postotku? Doživljava li stres ako nije u 70 %? I što bi i kako po tebi trebalo biti?

I zašto se onda ta curica onesvijestila od stresa? I kako znaš da je baš od toga? Rekla ti je? Ili si nekako drugačije dok je ona bila u nesvijesti saznala da je od stresa što mora odgovarati za višu ocjenu? I što su poduzeli u školi? I ako jest od stresa (u školi gdje je po tvom navodu 70 % odličnih), što bi škola trebala poduzeti, a što njezini roditelji?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:26   #86
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Zar kao roditelj nisi ništa poduzela sve dosad, a dijete je tvoje barem 15-17 sati dnevno? Škola ne može nikoga prisiliti da odvede dijete psihologu, logopedu, stomatologu, ortopedu...

Može preporučiti, i to je sve.

I to samo ako primijeti da nešto nije u redu. I kakve to veze ima s godinama učitelja? I kakve to veze ima s plaćom?!

Koliko dugo primjećuješ da s tvojim djetetom nešto nije u redu? Što si učinila? Možda se dijete drugačije ponaša u školi, a drugačije kod kuće? Ako je dijete u školi dobre volje, divno, pristojno, a kod kuće zlovoljno, nesuradljivo, nepristojno, pitam se ima li sve veze s nečim drugim, a ne sa školom? Možda ima veze i sa školom, ali kako bi, po tvom mišljenju, škola trebala riješiti ako dijete djeluje zadovoljno?
Roditejlski vapaj svakako može biti alarm. Ali roditelj često i prečesto vapi za većom ocjenom. Ako razrednik iščitava samo to, može savjetovati da roditelj više radi s djetetom: ne samo u smislu savladavanja sadržaja, nego i druženjem, razgovorom, sređivanjem obiteljske situacije, igranjem, razumijevnjem...

U čemu je problem ako 70 % djece prolazi odličnim uspjehom, a ostali vrlo dobrim? To i nije neka razina stresa. Gdje je tvoje dijete u tom postotku? Doživljava li stres ako nije u 70 %? I što bi i kako po tebi trebalo biti?

I zašto se onda ta curica onesvijestila od stresa? I kako znaš da je baš od toga? Rekla ti je? Ili si nekako drugačije dok je ona bila u nesvijesti saznala da je od stresa što mora odgovarati za višu ocjenu? I što su poduzeli u školi? I ako jest od stresa (u školi gdje je po tvom navodu 70 % odličnih), što bi škola trebala poduzeti, a što njezini roditelji?
poduzela sam kad sam shvatila u čemu je problem, a poduzimam i dalje. Na moj "roditeljski vapaj" skola je predlozila individualizirani program. Oprosti ali stojim iza ovog mišljenja kojeg sam gore napisala.
franka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 23:53   #87
Imam pitanje za Frupy: ako ti strucni tim ne zna prevesti upute, bi li primila upute roditelja koji s tim djetetom od 1.r. doma radi i nadgleda ga? Roditelj nije prof.stranog jezika, ali je možda akademski građanin s puno pedagoškog iskustva i silom prilika diplomirani je prilagođavač gradiva i zadataka. Usput je motivator i metodičar te savršeno razumije koje su teškoće i na koji bi način njegovo dijete moglo najbolje pokazati znanje. Jer tražimo znanje, a ne postavljamo zamke u koje bi učenik mogao upasti, zar ne?


Moram se osvrnuti i na nečiji prethodni post: potpuno mi je neprihvatljivo nerazumijevanje činjenice da je ADD učeniku izuzetno teško pisati završne ili tzv. cjelogodišnje testove. I zašto bi trebalo većom ocjenom nagraditi nekoga tko je u stanju odjednom nabiflati napamet detalje 10 stoljeća povijesti, nego ADDovca kojemu smo gradivo razlomili npr. u 4 cjeline?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 06:18   #88
ako navedeni primjer (ADD) to ima potvrdjeno na papiru, onda ne vidim zasto mu se ne bi to 'razbilo' u dva dijela, treba samo malo volje, ako je nemaju, postoje vise istance koje ce ih natjerati.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 07:51   #89
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za Frupy: ako ti strucni tim ne zna prevesti upute, bi li primila upute roditelja koji s tim djetetom od 1.r. doma radi i nadgleda ga? Roditelj nije prof.stranog jezika, ali je možda akademski građanin s puno pedagoškog iskustva i silom prilika diplomirani je prilagođavač gradiva i zadataka. Usput je motivator i metodičar te savršeno razumije koje su teškoće i na koji bi način njegovo dijete moglo najbolje pokazati znanje. Jer tražimo znanje, a ne postavljamo zamke u koje bi učenik mogao upasti, zar ne?
"diplomirani prilogodjavac gradiva I zadataka"?

inace sam vrlo fleksibilna I otvorena za sve opcije I sugestije koje u odredjenoj situaciji imaju smisla.
dakle, ako se ne radi o nekakvim neizvedivim fix idejama I nebulozama (poput onih koje sam vec navela), ne vidim nikakav problem.
no moralo bi se raditi o usmenom dogovoru, jer nije bas uobicajena praksa da roditelj daje pisane "upute" nastavniku, jel.

nije da nisam o takvim stvarima vec razgovarala s roditeljima doticnih ucenika.

medjutim, postoji zamka u koju u takvim situacijama upadnu bas roditelji.
ufuraju se u ulogu onog tko odredjuje "pravila" sto, kada, kako i gdje ce se ispitivati, a to je nesto sto bi ipak trebala odluciti ja, u skladu sa svim informacijama o dijagnozi I poteskocama kojima raspolazem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:39   #90
Jasno da roditelj nece glumiti nastavnika (bar ne u razredu, doma im je to ionako prirodna uloga ), ali neke se stvari i u pismenom iz jezika mogu prilagoditi. Ako je samo pisanje problem, mogu se npr. nizati primjeri recenica s a, b, c, d odgovorima (prepoznavanje) umjesto samostalnog pisanja ili umetaljki itd.
Moje dijete ce, primjerice, savrseno izrecitirati kako se koja rijec pise, ali u testu ili nedajbože diktatu nije se u stanju koncentrirati na slušanje, razumijevanje i istovremeno zapisivanje. U umetaljkama posv.zamjenica umjesto their, napisat ce thier i sl.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:46   #91
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Jasno da roditelj nece glumiti nastavnika
o, kako bi se prevarila...

ima gomila onih koji i bezrazlozno dijele "upute", iako dijete pouzdano ne treba nikakav prilagodjeni program. jednostavno se vole igrati skole.

gle, oblike pismenog ispitivanja mi uopce nije problem prilagoditi.
problem mi je kad mi se maltene zabrani pismeno ispitivanje (bilo je i toga).

ponavljam, to jos moze proci u osnovnoj skoli, ali u srednjoj, u kojoj je strani jezik jedan od glavnih predmeta - to je van svake pameti.

inace, ti nesretni diktati su uvijek kamen spoticanja i ja ih osobno izbjegavam. ne samo za one sa pp/ip, nego opcenito.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:46   #92
Inace svaki ADD, IP-ovac ovisno o stupnju teskoca ima pravo na najavu usmenog, dogovor o gradivu koje ce i kada odgovarati, ima pravo unaprijed dobiti zadatke SLICNE onima koji ce biti u testu i jos desetke sličnih čudesa na koje mastavnici uglavnom kolutaju ocima i zovu ih PRIVILEGIJAMA.
Otprilike kao da se kod slabovidnog ucenika naocale proglase privilegijom jer jasnije od drugih vidi ploču.

Ne ide ovo tebe, Frupy, pišem načelno i iz iskustva.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:00   #93
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Inace svaki ADD, IP-ovac ovisno o stupnju teskoca ima pravo na najavu usmenog, dogovor o gradivu koje ce i kada odgovarati, ima pravo unaprijed dobiti zadatke SLICNE onima koji ce biti u testu i jos desetke sličnih čudesa na koje mastavnici uglavnom kolutaju ocima i zovu ih PRIVILEGIJAMA.
Otprilike kao da se kod slabovidnog ucenika naocale proglase privilegijom jer jasnije od drugih vidi ploču.

Ne ide ovo tebe, Frupy, pišem načelno i iz iskustva.
vjerovala ili ne, ja to sve radim sa svima.

najavim ispitivanje, znaju tocno sto pitam, okvirni datum svih pismenih u skolskoj godini dobiju krajem 9.mj., a cca tjedan dana prije testa dobiju identican tip zadataka kakvi ce biti u testu.
tajni i iznenadjenja nema, treba samo nauciti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:43   #94
Odlično, drago mi je!
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 10:18   #95
ako većina učenika ima zadatak obrazložiti nešto, pokazati razumijevanje, uzročno posljedičnu vezu, a pojedinci zaokružiti a, b, c ili d, ovi drugi su definitivno privilegirani. nema veze što je isto gradivo, težina zadatka je različita. u osnovnoj još može proći, ali kod roditelja stvara lažnu sliku znanja učenika pa se učenici upisuju u srednje škole za koje nemaju dovoljno predznanje i adekvatan način zaključivanja. nakon par godina ti će se mladi ljudi naći na radnom mjestu gdje im se neće zadatak prilagođavati, lomiti, već će morati osam sati raditi, automatski izvlačiti informacije iz raznoraznih ladica gdje su iste spremljene prije više godina i povezati ih u korisno znanje.

moja kćer je šesti razred. nakon katastrofalnih rezultata pismenih ispita iz matematike na razini razreda, od ove godine nastavnica daje iste zadatke koje su prošli, samo s drugim brojevima. djeca imaju vidno bolje ocjene, ali to nije bolje znanje, nema tu razvoja matematičkog zaključivanja. meni ne preostaje ništa drugo nego sa svojom doma raditi po materijalima koje sam skinula s interneta, koji su nisu šablonski napisni već traže razvoj logike, uključivanje mozga, povezivanje više različitih poglavlja kako bi se riješio jedan zadatak.

a engleski jezik... prestrašno je kako se sporo ide naprijed s gradivom. šesta godina učenja, tražena razina znanja A2! niža razina mature, zadaci kao za pp, dosta zaokruživanja, prenisko postavljen kriterij prolaznosti. mladi ljudi izađu iz škole misleći da znaju jezik, a jedva ga natucaju.

talijanski jezik... peta godina učenja, još nisu obradili niti jedno prošlo vrijeme. čisti gubitak vremena!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:26   #96
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
neke se stvari i u pismenom iz jezika mogu prilagoditi. Ako je samo pisanje problem, mogu se npr. nizati primjeri recenica s a, b, c, d odgovorima (prepoznavanje) umjesto samostalnog pisanja ili umetaljki itd.
Prepoznavanje i reprodukcija znanja isto. Prepoznavanje je puno lakse svima, ne vezanouz specificne poteskoce.

Test u kojemu treba povezati recenicu s vremenom u koje je napisana je puno laksi od testa u kojemu treba umetnuti vrijeme. Razlikaje i treba li umetnuti zadano vrijeme ili pratiti smisao teksta i umetati glagol u odgovarajucem vremenu, a glagol moze i ne mora biti zadan. Ili treba prevesti tekst s hrvatskog na engleski (if conditionals )
I sve varijacije na temu


Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Inace svaki ADD, IP-ovac ovisno o stupnju teskoca ima pravo na najavu usmenog, dogovor o gradivu koje ce i kada odgovarati, ima pravo unaprijed dobiti zadatke SLICNE onima koji ce biti u testu i jos desetke sličnih čudesa na koje mastavnici uglavnom kolutaju ocima i zovu ih PRIVILEGIJAMA.
Otprilike kao da se kod slabovidnog ucenika naocale proglase privilegijom jer jasnije od drugih vidi ploču.
Opet to moze biti svasta.
Sljedeci tjedan se ispituje kinematika. Tip zadataka koje smo vjezbavi ovaj tjedan i izvodi koje smo radili na satu iz kinematike. Je najavljeno ispitavanje (jedan od dva sata sljedeci tjedan), receno je i kakvi zadaci i koji izvodi (na satu se obicno ne rade svi izvodi koji budu u knjizi).
A moze i u ponedjeljak, izvod kosog hica i zadatak 1.2 i 1.3 iz zbirke.
I sve izmedu ovoga
Opet nije isto znanje.

I usporedba s naocalama mi ne stoji, jer u neke skole s ne moze uspisati zbog slabovidnosti, neraspoznavanja boja....
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:14   #97
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Test u kojemu treba povezati recenicu s vremenom u koje je napisana je puno laksi od testa u kojemu treba umetnuti vrijeme. Razlikaje i treba li umetnuti zadano vrijeme ili pratiti smisao teksta i umetati glagol u odgovarajucem vremenu, a glagol moze i ne mora biti zadan. Ili treba prevesti tekst s hrvatskog na engleski (if conditionals ).
slažem se u potpunosti.
a zamisli gore navedeni primjer da stručna služba traži samo usmeno ispitivanje jer je to kao prilagođeniji način ispitivanja djeteta s poteškoćama, pa ti pitaj usmeno treći kondicional. rezultati bi bili
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 19:35   #98
Oprostite što upadam kao padobranac u ovu raspravu, ali prilično mi je hitno.

Ako je dijete dobilo rješenje nadležnog ureda o individualiziranom pristupu prije 4-5 godina da li se to rješenje mora za svaku godinu potvrđivati?

Ili to rješenje vrijedi do...? Da li je potrebno svake godine odraditi preglede kod psihologa, psihijatra i logopeda?

Puno hvala na pomoći
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 20:06   #99
Ne moras bas svaku godinu, vec kako ti 'strucne' sluzbe zatraze. Namjerno navodnik, jer nisu svugdje ni strucni, a ni fer.
Primjer: zeljeli su prosle sk.godine na racun mog izvuc za drugo dijete asistenta kojeg bi placala EU. Kad sam zaprijetio ministarstvom, odustali su, ali je ostalo donesite 'ponovno' nalaze. Donio sam ih naravno, i mali je s vrlodobrim zavrsio 5.razred, dakle upitno je da li mu uopce treba i individualni pristup a ne preko njegovih papira, da dijete bez papirnate dijagnoze dobija asistenta.
Kad sad malo razmislim,treba sam ih pustit pa onda dignit graju do ministarstva i EU...

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 21:03   #100
Nama nisu ništa tražili za vrijeme cijele OŠ, ali sad u srednjoj tvrde da dijete nema te simptome (vrrrrrlo stručna psihologinja koja ne zna pročitati nalaz psihijatra).
Znači stručne službe mogu zatražiti novo rješenje? Koje stručne službe? Županijski ured ili gradski ili školske službe?

Hvala

I da - da li to znači da ovo rješenje vrijedi dok netko ne zatraži novo?
__________________
_________________________________________________žene se dijele na udovice i na one koje rade na tome
my_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.