Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2014., 14:57   #81
Puf! Ode nam Linić... Sad se možemo nadati da ni njegov nasljednik neće baciti svoje gramzivo oko na nas.
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 16:26   #82
Ne mogu vjerovati da je smijenjen. Ha, sad su se ukenjali. No way da će dobiti sljedeće izbore.
Lozimka is offline  
Old 06.05.2014., 17:00   #83
Evo malo blabla o freelancingu u Novom Listu danas.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...za-freelancere
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 17:42   #84
A ispod teksat piše da je prosječna satnica u HR 33 kune... vau!
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 18:32   #85
Taj dečko vodi stranicu coworking.

Koliko sam ja ubrala coworking je zajednički fizički poslovni prostor.
A to je sve ono što meni ne treba. Kod freelancinga mi je najbolje što se ne moram ustajati, nikamo odlaziti, moja soba je moj ured.

Ovo je interesantno za nas:
"Smatramo da je strukturirani razvoj fleksibilnog i nezavisnog tržišta rada ključan za rješavanje problema nezaposlenosti, prvenstveno mladih, ali i svih nezaposlenih koji direktnim pružanjem usluge mogu osigurati financijsku egzistenciju, a time pridonijeti uspjehu hrvatske ekonomije. Država treba imati u vidu da je gotovo pola milijuna nezaposlenih i naša bi inicijativa tu brojku značajno smanjila. Država školuje tisuće mladih stručnjaka koji nisu pripremljeni za uvjete tržišta rada, mi bismo tom (visoko)obrazovanom kadru pomogli da se realiziraju u struci. U obrazovanje se ulažu enormne količine novaca, a onda država nema koristi od tih stručnjaka. Ako čovjek nakon diplome pet godina ne nađe posao, velika je mogućnost da nikad neće raditi u struci i država ga je uzalud školovala."

Smeta me i to što freelancere poistovjećuje s 'coworkerima' pa netko tko nema blagog pojma će možda pomisliti da mora imati neki svoj ured da bi postao freelancer, i ovo što se spominje u predzadnjoj rečenici 100 € (750 HRK) mjesečno članarina. Što u mom slučaju ne dolazi uobzir, a ostale mlade ljude će samo obezvoljiti i od ovog, freelanceanja, za koje nije potreban nikakav coworking. Možda ako budem zarađivala ogromne svote, no i onda bih to smatrala čistim preseravanjem. Ako mi je do druženja upišem se u planinare ili gljivare.

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.05.2014. at 18:42.
Lozimka is offline  
Old 06.05.2014., 18:51   #86
Quote:
A to je sve ono što meni ne treba. Kod freelancinga mi je najbolje što se ne moram ustajati, nikamo odlaziti, moja soba je moj ured.
@Lozi: Apsolutno!
Inače, ljudi me ponekad čudno gledaju kad im kažem da radim u spavaćoj sobi.
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 20:43   #87
Meni bi pasalo malo rutine, odlaska u ured i to... dojadi nakon nekog vremena sjedit doma... al ne za 100 evra hvala lijepa.
Korisnije bi bilo kad bi se dijelila i oprema na primjer, i softver... Naravno sve ovo može funkcionirati eventualno za Zagreb, ostala mjesta mogu samo sanjati da će se skupiti dovoljno zainteresiranih...

Najkorisnije bi bilo da se nekako legalno definira ova vrsta posla i da imamo svoj status.

E, a ovo me najviše iritira, klasični hrvatski copy-paste pristup, pa šta je tako teško otić na Elance i Odesk, i ostale i pobrojat koliko ima freelancera iz Hrvatske i pokupit ostale podatke?

"Velika nam je prepreka u radu što se nedovoljno zna o freelancing sceni u Hrvatskoj, nemamo potrebne statističke podatke, konkretne brojke, stoga se oslanjamo na europska iskustva koja nastojimo primijeniti kod nas."
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 21:45   #88
Mislim da oni nemaju iskustva s oDeskom i da su to "stari", klasični freelanceri, koji si pronalaze poslodavce, putem dobrog glasa i oglasa.

Njemu bi trebalo, po nekoj logici, u interesu biti da ljudi ne znaju za vanjske freelance servise jer je napravio ovaj domaći freelance.hr gdje bi mi kao trebali tražiti poslove.

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.05.2014. at 21:55.
Lozimka is offline  
Old 06.05.2014., 21:53   #89
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
domaći freelance.hr gdje bi mi kao trebali tražiti poslove.
Haha, pa ko bi se stigao javiti na obatri oglasa što imaju tamo?
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 22:50   #90
Mislim da mi ovde jednostavno nemamo poslodavce za takvu vrstu posla... Čast izuzecima, naravno.
Paradoksalno je to da sam se u stvari najteže razumio sa ljudima odavde, sa naših područja koji govore naš jezik.
Metal is offline  
Old 06.05.2014., 22:57   #91
Potpisujem.
kakoko is offline  
Old 06.05.2014., 23:29   #92
Jer ne shvaćaju da je plaćanje radnika obaveza, a ne opcija.
Vidi: http://www.freelance.hr/jobs/404/pom...i-web-stranice
Lozimka is offline  
Old 07.05.2014., 00:09   #93
Da, na žalost je upravo tako.
I nikako ne shvatam zašto je to tako... Evo, sada da se stavim u poziciju da tražim radnika da odradi nešto što ja ne znam ili ne stignem, prvo bi mu naveo što mi treba i zatim ga pitao za cijenu. Cijenu rada, a ne kobajagi neku nagradu.. ili slično.
Hebate vrag, pa to je kao da ideš u trgovinu i tražiš od prodavca na poklon neku robu sa police.
Metal is offline  
Old 07.05.2014., 00:12   #94
Odeš kući, pojedeš keks i razmišljaš da li bi platio trgovcu jer keks nije bio ukusan.
Lozimka is offline  
Old 07.05.2014., 00:20   #95
Ili mi se nije svidjela kutija...
Metal is offline  
Old 07.05.2014., 00:34   #96
Et, malo da kukam, nemam gdje.. Prvi projekt i prevariše me. Dva sam dana krvarila za kompom i lik sad baca grbu. Pročešljala sam mu profil opet i vidim da je pootvarao još 10 projekata i svi su "in progress", a tako i moj stoji da mu ne bi ostavila negativan feedback, jel. A još smo i pregovarali oko cijene, kontam, taj to radi non-stop. Drugi rade za njega, on to naplati, a freelanceri ispadnu budale, pa onda zatvori profil pa ajmo ispočetka.. Sve mi je sjelo kad sam shvatila da me iskoristio. Lesson learned.
SmthSpecial is offline  
Old 07.05.2014., 00:39   #97
A hebga, svaka se škola plaća... Znam da je to bedast izraz, ali štaš, većina nas je ovde valjda imala slične slučajeve.
A tog šabana prijavi supportu, pa neke se oni češu sa njim.
Metal is offline  
Old 07.05.2014., 01:18   #98
Prvi projekt na kojoj stranici?

Obično se stavi neki up-front payment (predujam) ili milestone (depozit). Ako neće to onda ideš na hourly payment (po satu, koristi se software koji prati vrijeme dok radiš).
Lozimka is offline  
Old 07.05.2014., 01:33   #99
Na Freelancer.com. Reče lik da će platiti kad gotov projekt pošaljem i kad provjeri da je sve u redu. Ma svjesna sam da sam ja naivno pala na foru. Trebala sam zahtijevati milestone payment, inače ništa. Projekt i jest bio po satu i koristila sam app za to, ali ne možeš se potužiti nikom ako poslodavac nije stavio milestone.
Eto, neka bude lekcija drugima da ne pristaju na ovakve šarke varke Prijavila sam šabana.
SmthSpecial is offline  
Old 07.05.2014., 01:47   #100
Ne znam kako je to sređeno na Freelanceru. Nije mi jasno ni zašto svi idu tamo. Valjda zbog naziva.

Dobro je što si ga prijavila.
Lozimka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.