Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2014., 09:16   #21
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ako sad počneš - za pet godina bi mogla reći 'dok su drugi sjedili doma i primali naknadu s burze ja sam programirala'.

Šta će ti realne procjene ako od njih nemaš nikakve koristi i motiva?
To poslušaš, i kreneš dalje.

Ljudi se ili izgovaraju ili rade, nema trećeg.
Za 5 godina ću biti bliže 40. nego 30. A i nekako tražim vatrogasnu mjeru što će mi neku lovu donijeti odmah. Za 2-3 mjeseca doslovce više neću moći plaćati režije. Ja sam u toj točki. Kad se doslovce moraš boriti i dovitlavati kako da dođeš do kune za najosnovnije, nekako nemaš volje raditi planove za idućih pet godina.
cetvrtak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 09:23   #22
A ne znam, imaš puno izgovora, ali dobro
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 10:11   #23
Quote:
cetvrtak kaže: Pogledaj post
Za 5 godina ću biti bliže 40. nego 30. A i nekako tražim vatrogasnu mjeru što će mi neku lovu donijeti odmah. Za 2-3 mjeseca doslovce više neću moći plaćati režije. Ja sam u toj točki. Kad se doslovce moraš boriti i dovitlavati kako da dođeš do kune za najosnovnije, nekako nemaš volje raditi planove za idućih pet godina.
Ako je tako hitno onda si svjesna da moraš prihvatiti nekakav posao s kojim ćeš izdržavati dok ne smisliš kako dalje. Bez puno biranja.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 10:29   #24
a da probaš nać nešto društvenog smjera? ne znam koje si pravce studirala, ali možda se možeš zaposliti negdje gdje traže osobu koja je završila fakultet društvenog smjera, bez specifikacije o kojem se radi

ili nešto bliže onome što si završila
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 11:31   #25
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Od svega mi je najjače ovo 'ima puno posla, prejaka je konkurencija, previše ćeš se mučiti' i slično

Dakle, realno - zar bi ikome tko zbilja želi raditi ovo gore navedeno trebale biti prepreke?
Naravno da ne, to su stvari koje te tjeraju da se trgaš i budeš čim bolji. Kroz koje se razvijaš i rasteš, da nije lako, ali nije nužno ni negativno, uopće. Zašto bi moralo biti lako?

Ako želiš čohati jaja u državnoj firmi naravno da je to sve previše.. ali cura koja je postavila temu čini mi se ipak drugačiji tip, ima zerice poduzetnosti u njoj.

@cetvrtak, ne slušaj ga, programiranje i ostala informatička znanja su nešto što će sigurno imati veću trajnost od posla komercijaliste.
Ako imaš gdje biti (npr s roditeljima), uzmi si godinu dana za svakodnevno učenje i rad... Bolje da to vrijeme iskoristiš nego da ne radiš ništa ionako. Tolike si godine bez posla i kao da će se sad stvari promijeniti u ovoj jednoj godini.. No, moraš krenuti odmah, ako misliš kroz dvije-tri godine već zarađivati neki novac.

Drugo, ljudska volja je nevjerojatna stvar, to što nekome treba više godina za savladati nešto, ne znači da ćeš i ti tako.

Treće... palo mi je napamet knjigovotstvo i računovodstvo... Toga će isto trebati sve više. Razmisli i o tome.
Pročitaj još jednom moj post, ovaj put sa razumijevanjem.

Boldano - genijalan savjet!Kraj toliko nezaposlenih diplomiranih ekonomista, netko će uzeti osobu koja je završila neki tečaj za navedeno.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:18   #26
Quote:
cetvrtak kaže: Pogledaj post
E, ovo je can-opener! Pardon, eye-opener! HVALA! Za ovo uopće nisam znala da postoji. Možeš mi preporučiti neka područja koja se traže? Pretpostavljam da su isplate preko PayPala?
Sve što se može raditi na računalu. Rekla sam ti, Elance i oDesk.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 19:26   #27
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Pročitaj još jednom moj post, ovaj put sa razumijevanjem.

Boldano - genijalan savjet!Kraj toliko nezaposlenih diplomiranih ekonomista, netko će uzeti osobu koja je završila neki tečaj za navedeno.
?
Tri moje prijateljice su se prekvalificirale za knjigovođe sa SSS, jedna ima svoju firmu, ostale rade, nisu ni dana u krizi bile bez posla.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 20:44   #28
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
?
Tri moje prijateljice su se prekvalificirale za knjigovođe sa SSS, jedna ima svoju firmu, ostale rade, nisu ni dana u krizi bile bez posla.
Dobro, ako te tvoje prijateljice s prekvalifikacijom za knjigovođu rade u tom području, kraj toliko nezaposlenih dipl ekonomista, onda su poseban slučaj.Za to vjerojatno samo ti znaš.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:33   #29
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Dobro, ako te tvoje prijateljice s prekvalifikacijom za knjigovođu rade u tom području, kraj toliko nezaposlenih dipl ekonomista, onda su poseban slučaj.Za to vjerojatno samo ti znaš.
Pa znam preko nekoliko nezaposlenih diplomiranih ekonomista koji nemaju blage veze o knjigovodstvu
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 18:39   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Treće... palo mi je napamet knjigovotstvo i računovodstvo... Toga će isto trebati sve više. Razmisli i o tome.

bila bih jako oprezna kod davanja ovakvih savjeta.

završila sam srednju ekonomsku školu nakon čega sam studirala na filozofskom (bok kolegice ) i nitko me nije htio dok sam studirala ili nakon faksa zaposliti ni da budem asistent knjigovođi, a kamoli u računovodstvu.

gospoda poslodavci traže isključivo fakultetski obrazovanu ekipu, bakalare i magistre. iako je neki tako bakalar došao na faks iz gimnazije i tek tamo naučio ono kaj sam ja učila od 15e godine.

imam i prijateljicu koja je nakon trgovačke otišla na osposobljavanje za knjigovođu i ima papir da je ovlašteni knjigovođa - nula bodova, i dalje nitko ne trza na njezine molbe.

i to je situacija u računovodstvu i knjigovodstvu. isto tak, prekvalifikacije za komercijalista, a već sam jednom o njima pisala na ovom podforumu - nula bodova, taj kadar je suficitaran.

bilo bi super ako autorica teme ima nekoga iz obitelji ili kruga poznanika tko ima svoj kafić/nešto pa da ju priuči konobarskom poslu (ako ima, nek i mene poveže ) jer su dosta traženi pa iako i njih ima previše na tržištu rada (kao i svega, uostalom), ima dosta oglasa, ovisno sad gdje živi. to je lakše za naučiti od programiranja ili novog jezika, za prvu ruku. (ili je moj dojam pogrešan)

ne znam što bih više savjetovala, meni bi bilo drago da sam mogla još jednom na fakultet kroz ovo vrijeme što sam nezaposlena (tj. što radim honorarno i na crno) ali nisam za to nikako imala vremena dok sam radila, a kada nisam radila, nisam imala novaca. ono što sam na fakultetu naučila mi je zlata vrijedilo i bez tog znanja se ne bih mogla koprcati na tržištu rada, ali u međuvremenu sam skužila da želim nešto potpuno drugačije (i vid vraga, isplativije ) no nemam više kako biti studentica
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 18:41   #31
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A ne znam, imaš puno izgovora, ali dobro
ne bih rekla da ima previše izgovora već realan pogled na stvari. nemreš se posvetiti učenju nove vještine ako se nemaš kako hraniti dok ju učiš. točka.
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 19:29   #32
Baš me bedira ova tema jer sam u sličnom sosu. Cijeli život sam u informatici, a nemam nikakvih konkretnih znanja da bi se mogla zaposlit s tim i baš sam planirala upisat neki tečaj za web dizajnera Probala par puta sama učit programiranje, ali nije išlo. Bilo mi je jako teško shvatit i popamtit te kodove, kratice, pravila itd. pa sam svaki put odustala skoro pa na samom početku. Valjda antitalent.

Završila srednju ekonomsku i uskoro ću bit diplomirani ekonomist. Tijekom studija sam se javljala na sve žive oglase i jedini poslovi koje sam uspjela dobit su bili prodaja, statiranje i anketiranje i to telefonsko. Od ostalih što administrativnih, što knjigovodstvenih u 99% slučajeva nisam dobila odgovor ili su me odma odjebali u mailu, bila na par razgovora nakon kojih me također nisu uzeli i tako svih 5 godina studiranja... Zadnjih godinu dana sam se uspjela zaposlit preko veze u jednom odvjetničkom uredu inače nebi ni to nikad dobila, ali nakon diplomiranja letim i iz te firme.

Stvarno ne znam di svi ti ljudi koji rade preko SC-a nađu posao jer sam slala na stotine i stotine molbi i nikad ništa pametno nije uletilo. Ili sam teški baksuz ili nemam vezu. Mislim da nisam totalno nesposobna, ustvari imam znanja iz dosta područja, ali sva su površna, ni jedno nisam usavršila i to je čini mi se najveći problem. Isto ko kod autorice.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 11:52   #33
Pranje mrtvaca patologija

dobar dan, nemam emocije, nemam gadljivost, imam jak želudac, meso je meso bilo štakorovo ili kravlje iznutrice ili pak živi čovjek mrtvi tak svejedno, tražim posao pranja mrtvih tjela , oglasa nigdje nema i to je problem ako netko zna ili sazna za kakav takav oglas neka napiše ovdje bit ću mu zahvalan i možda jednog dana vas budem kupo.

Hvala
Michilobranil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 13:13   #34
Ma problem je u poslodavcima.Kažu IT ekipa je tražena i nema ih dovoljno i super su plaćeni, ali ono što ne kažu je to da se traži samo vrhunski kadar.Znači i da znaš programirati, ako nisi stvarno dobar u tome, ako nemaš neke reference ili neke projekte iza sebe, možeš zaboraviti na takav posao.Pripravnik programer ili programer na SO?Samo preko veze.To vrijedi i za sistemaše.Moraš imati opaka znanja i obavezno iskustvo, u suprotnom konkurencija te pojede.Pogotovo u Zg-u.

I nekako mislim da danas nijedne struke ne fali, nas vss ekipe ima jednostavno previše za tako malu zemlju.Samim time i diploma gubi svoju težinu, i tu smo gdje jesmo.

@Yuna

Jel se smije znati koji si smjer?Kažu npr da su financije najbolji smjer na ekonomiji, pa pretpostavljam da bi se u tom području možda lakše našao posao.Iako oglasa za ekonomiste ima, samo ima i ekonomista puno više nego što ima oglasa.Ali tako je kako je.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 15:00   #35
Dva dana iščitavam temu o freelancingu - oči mi ispale dok nisam sve pročitala. Mislim da se tu može pokušati zaraditi koja kuna. Nije mi toliko za sebe, ali za Milana moram imati svaki mjesec 500-tinjak kuna . Evo, još malo i izbori će, a i da se nađe za još koju fontanu.
Što se tiče škola, fakulteta i tečajeva, meni se čini da kod onih koji imaju veze i rođake vrijedi bilo što, dok kod onih koji nemaju, ne vrijedi ništa.
Informatika je tu posebna zato što je to valjda jedino područje u RH u kojem moraš biti dobar da bi dobio posao. Naravno, problem je u tome što treba više godina da se postane stvarno dobar. A klinci danas programiraju s desetak godina, dok smo mi generacija koja se s kompom susrela u svojim dvadesetima.
cetvrtak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:16   #36
Svaka čast. Ako šta čujem javim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Rodni list, ali ne stariji od 6 mjeseci.
Lyngby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:25   #37
Kojim putem krenuti?

Pozdrav,
Ja sam inženjer elektrotehnike (mag.ing.el.) koji trenutno radi na poslu programiranja web aplikacija. Kao što se može vidjeti to mi nije direktno ono što sam završio na fakultetu. Stvar je u tome da bih se želio ponovno baviti inženjerskim radom, elektrotehnikom, automatikom, obnovljivim izvorima energije, ali stanje u lijepoj našoj nije baš gostoljubivo :/.

Mlad sam (26. god.) i imam nekoliko ideja, ali problem mi je koju stvarno prigrliti i skroz se posvetiti njoj.
- Prva je odlazak u inozemstvo. To već i pokušah, ali bez mnogo uspjeha pošto ne mogu daleko otići, a nama bliže države imaju ograničenje zaposlenja i po mom iskustvu traže znanje jezika i bez toga ne ide.
- Opcija je i uzimanje posla automatičara u postrojenjima, ali to iziskuje po meni još gore stanje nego odlazak na brod pošto su zadaci obično po nekoliko mjeseci u dalekim zamljama te kad se vratiš si tek nekoliko dana doma i onda opet tako negdje. Super su plaće, ali ne možeš tako normalno živjeti.
- Opcija je i pokušati otvoriti neki svoj posao ovdje (zadržati svoj trenutni posao dok ovaj ne krene naravno). Posvetiti se razvoju posla i proširenju inovativnosti i sl.

Eto, sve ima svoje prednosti i mane. Što bi vi na mojem mjestu?
Hvala unaprijed na mišljenjima.
Molim bez komentara tipa "Imaš posao pa šuti i uživaj".
LifeIsUs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:12   #38
Puno se puta zna reći da nikad nije kasno početi učiti neke stvari, ali mislim da to ipak nije tako. Pogotovo što se tiče informatike i to programiranja.

Za programera se traži i nekoliko jezika, a sa trideset godina to početi učiti mislim da i nije opet tako jednostavno. Osim ako nije u pitanju neka natprosječna osoba.

Informatika je dosta nezahvalan posao kad se pogleda koliko se mora učiti i raditi. Još pogotovo ako se zaposli kao informatičar ili sistem/admin. Gdje stvarno ne znaju ni oni koji rade što je ustvari njihov posao.


Jedno je sigurno, a to je ne upisuj Cisco akademiju
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:26   #39
IT nije samo programiranje. Možeš učiti neki program koji se nikome ne da, npr. Excel, dotjerati znanje i tražiti s tim poslove. Prije par mjeseci je netko tražio sastavljanje jednostavnog koda u PowerPointu preko VisualBasica, ali ja to nisam znala raditi. No, da sjednem i zagrijem stolicu to bi mi se kasnije isplatilo jer svijet je velik i uvijek nekome nešto treba, a ako si ti jedan od rijetkih koji zna to odraditi onda će za tebe i biti posla. Tako je i s programiranjem. Ne morate pisati kodove za robotsku ruku, spaceshuttle, pogone i medicinske aparate. IT nije tako usko područje da pruža ili sve ili ništa.

Uostalom:
http://www.businessinsider.com/homeless-coder-2013-9
http://code.org/
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:38   #40
Zašto ne možeš daleko otići?

Da sam na tvom mjestu pokušala bih se nekako ugurati na naftnu platformu.
Čitala sam da su tamo masni novci.

Tema iz 2004.: https://www.forum.hr/showthread.php?t=44790
http://www.medias.rs/2013/02/18/zivo...noj-platformi/

i tako, Google u ruke.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.