Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2014., 19:21   #1
Decathlon Hrvatska

Pozdrav,

čujem da se polovicom studenog (prvo je bilo najavljeno za rujan) u Zagrebu otvara Decathlon, dućan sportske i rekreacijske opreme.
Malo sam surfao i vidim da u inozemstvu nude sve i svašta.

Zanimaju me vaša iskustva, trebam li se veseliti novoj ponudi kod nas ili ne.

Hvala
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:27   #2
i hervis vani ima sve i svašta, a kod nas ništa...ne očekujem previše...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:26   #3
vjerujem da ce imati isto kao okolo, nisam kod njih primjetila razliku od drzave do drzave

i bas mu se veselim
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:18   #4
Bila na otvorenju i sviđa mi se
Ima opreme za sve sportove. Ja sam se najviše orijentirala na odjele za box i fitness.
Kupila sam nekoliko dry fit tajica (njihova marka). Još ih nisam nosila na trening, ali se nadam da se za te novce isplati. Jer me dođe jeftinije od ovih skupljih marki, a nije mi bitno dal piše Nike, Adidas ili nešto deseto.

Sve u svemu, izbor im je odličan (kada usporedim sa ostalim trgovinama sa sportskom odjećom i opremom).

Također mi se sviđa što svaki sport ima svoj odjel. Pa se kupci mogu lakše orijentirati. A i nije ista odjeća/obuća za fitness i trčanje. Tako da im je i to plus
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:34   #5
generalno dosta nekvalitetne robe po ništa posebno niskim cijenama, vecina robe je lidl ili hervis kvalitete (njihovih Crivit, Kilimangaro)..
ima stvarno svega, ali pored vecine stvari mozes samo proci pa ispada da i nema bas puno zanimljivoga..
to je moj dojam..

prvo sto sam pogledao je biciklizam, doslovno prelose, kvaliteta robe je koma, cijene visoke, bas visoke..one jakne za 500 do 700 kn su koma, bicke isto.. jedino sto sam nasao su relativno jeftine zracnice..

najbolje je kod tenisica za trcanje, imas vrlo dobar model asics tenisica za cca 630kn, a pored njih neki krs od btwina za cca 610kn.. ne znam tko bi kupio taj poluproizvod umjesto odlicnih asics za razliku 20ak kn..

ono sto me zainteresiralo:
-ima zanimljivih stvari na odjelu planinarenja, recimo karimat za 270ak kn nije tezak (oko 750grama) sto je super za touring, kampiranje.. vreca ljetna lagana za cca 310kn (oko 700 grama), posuđe za kuhanje relativno jeftino..
-na odjelu za plivanje ima malih rucnika od microfibre, isto super za touring/planinarenje, niska cijena..
-niska cijena baselayera, kvaliteta ok, prolazno


ocekivao sam da ce biti vise "ozbiljnih" stvari/robe, ali zapravo je to jednostavno ducan koji ima svega i svacega, ali vecinom lose/losije kvalitete..
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:41   #6
Decathlon je dobar baš za ovakve sitnice za kampiranje, pokoji baselayer i sl. Recimo, ovo ljeto sam išao na touring i dobro bi mi došle neke stvarčice, od ručnika, ležaljki za objesit između drveta i sl. Imao sam ih, ali veće cijene i dimenzija.
Cijene tenisica za trčanje i izbor modela u Decathlonu su jako loši. Napravi si uslugu i naručuj preko sportsshoesa.
Onaj u Francuskoj ima veći izbor kvalitetnih stvari (Compex, top proizvodi Petzl naglavnih lampi i dr.), ali kako god, nije loše što je došao. Možda će s vremenom nadopuniti asortiman.

Kad smo kod Francuske i njihovih outdoor lanaca, bio bih najsretniji kad bi došao ovaj lanac njihovih dućan: http://www.auvieuxcampeur.fr. Odličan izbor vrlo kvalitetne robe.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:55   #7
Bila sam za vikend u Decathlonu u Muggi, koji je tamo već brdo vremena al jednostavno nikako otić. Kupila onu snowboard kapu s lažnim krznom i "ušima" za samo 15E. I to mi je ok. Ostalo je božemesačuvaj. Ko da si došo u neko ogromno skladište bez reda i rasporeda, sve nabacano, svi kopaju... Očekivala sam više poznatijih brendova. Izbor tenisica za trčanje - preloš. Tako da, to je to što se tiče Decathlona za mene.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:07   #8
da skužim da je dotična trgovina smeće trebalo mi je pola minute online pregleda.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:30   #9
Decathlon nije smeće.

I to govorim kao napredniji outdoor rekreativac koji je jako puno para u zadnjih dvije godine ostavio na raznu vrhunsku opremu. Sklon sam kupovati ili vrh ponude za ono što mi je jako bitno, ili best buy koji je opet blizu vrha ponude.

Dakle, iako ću za sebe kupiti vrhunsku nepromočivu jaknu koja ima 150 grama i diše bolje od pamuka, to ne znači da je ista potrebna nekome tko ide tu i tamo trčati ili se malo provozati na biciklu dok je lijepo vrijeme.

Prodaja sportske robe u Lidlu i sličnima najbolje govori što Hrvatima treba. Decathlon je ipak koplje iznad od Lidla.

Ne budite snobovi.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:43   #10
Quote:
no!name kaže: Pogledaj post
Decathlon nije smeće... Decathlon je ipak koplje iznad od Lidla.
boldano je najbolji dokaz da se radi o kvalitetnoj obleki po isto takvim cijenama.
usporedba s lidlom (u kojem btw, nisam ništa kupio, a trgovina je samo 200 metara od mene) stvarno ima težinu.

edit: evo linka na moj post o dechatlonu od prije tjedan dana pa vidi zašto imam takvo mišljenje.

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 26.11.2014. at 11:49.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:58   #11
I dalje ne vidim razloga. Da se malo aktivnije baviš sportom i krećeš u tim krugovima vidio bi itekako smisla u postojanju ovakvih lanaca i ovakve sportske robe.

Ne trebaju svi skupo i ne trebaju svi ekstra kvalitetno.

Nekome tko se npr. počinje baviti trčanjem je bolje kupiti njihovu tehničku majicu za ispod 40 kn nego se smrzavati u pamuku. Nekome kome trebaju sitnice za kampiranje na koje ide jednom godišnje, naći će ih povoljnije u Decathlonu nego u Iglusportu ili Vrhuncu.

Dosta ljudi koji se bavi npr. orijentacijom kupuju tajice i hlače u Lidlu u sličnima jer jednostavno nema smisla kupovati išta kvalitetnije kad ćeš zaderati na prvom srušenom stablu ili grmlju kupina.

Decathlon je namijenjen toj grupaciji ljudi (koja je većina!), a ne elitnim sportašima ili još elitnijim wannabe šminkerima.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:05   #12
vidim da imaš žešće komplekse kad onog (mene?) koji kupuje kvalitetnu, ali ne i extra kvalitetnu(!) obleku nazivaš wannabe šminkerom, snobom itd... mora da si više ne možeš priuštiti pravu stvar (došla djeca?, rastao si se od žene?...) pa sad braniš neobranjivo.

po tvom sudu nitko tko ide u prirodu (oprez, srušeno stablo! pažnja, kupine!) ne bi smio kupiti ništa iznad ranga niske kvalitete?

ako ni nakon mog opširng posta ne vidiš što nudi dotična trgovina (omjer cijene i kvalitete) onda te nitko ne može razuvjeriti. sretno ti bilo.

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 26.11.2014. at 12:17.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:18   #13
Ti lijepo ideš na ignore listu (zanimljivo kako su jedina dva na ignore listi s rekreacije?), a ovo što sam napisao je ionako za one druge koji čitaju topic, a tek razmišljaju o nabavi nekakve sportske robe.
Čisto da dobiju još jedno mišljenje kako stvari nisu crno bijele kako ih neki žele prikazati.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:24   #14
ni ti meni nisi zanimljiv. susjed mi je rekao da je rastava uvijek povezana sa slomom živaca i bankrotom. sretno.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.11.2014., 12:44   #15
Quote:
no!name kaže: Pogledaj post

Ne trebaju svi skupo i ne trebaju svi ekstra kvalitetno.
to je naravno tocno, ali valjda je svima cilj kupiti nesto sto je dobar omjer cijena/kvaliteta ..
na vecini artikala nisam naisao na taj slucaj u dechatlonu, posebno sto se biciklizma tice, tu pratim cijene i sigurno su koma..

evo na primjer u onom outletu u gajevoj je bilo naocala za plivanje od arene za biber, kupio sam neke za 85kn, sad u dechatlonu su 179kn..

ogroman je ducan i ponuda je ogromna, ali vecina robe je stvarno lose kvalitete..a nije bas jeftino..osobno sam ocekivao puno vise..

Zadnje uređivanje nvn : 26.11.2014. at 12:54.
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:48   #16
Slažem se da je omjer cijene i kvalitete najbitniji.
Većina robe možda i ima nepovoljan odnos cijene i kvalitete, ali se to ne odnosi na sve njihove artikle i to je sve što sam do sad i htio reći. Ima OK robe za OK cijenu. I ima robe koje jednostavno nema u drugim dućanima u ZG trenutno.

Netko tko ne kupuje online (osobno kupujem 99% stvari na netu) može obići Intersport/Hervis/Decathlon te isprobati i naći si vjerojatno najpovoljniju kombinaciju.
no!name is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 17:06   #17
pozdravljam dolazak takvih dućana u RH. Danas ću otići malo pogledati, ali koliko vidim radi se o dućanu s orijentacijom na sve sportove. Kao takav ne može se očekivati da će držati cijeli dijapazon opreme od low budget do high enda. Fokusira se na početnike, rekreativce i napredne rekreativce, a to je 99% ljudi kod nas.

Vrhunski sportaši trebaju vrhunsku opremu, ali tu si mnogi "zabrijavaju" pa se često može vidjeti da tek nešto aktivniji rekreativac ima jednaku ili bolju opremu od profesionalaca. I to je ok ako si to možeš priuštiti, ali da im realno treba, ne treba.


Osobno, volim takve dućane velike dućane jer mogu otići pogledati, isprobati i onda kupiti online za nižu cijenu
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:43   #18
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Vrhunski sportaši trebaju vrhunsku opremu, ali tu si mnogi "zabrijavaju" pa se često može vidjeti da tek nešto aktivniji rekreativac ima jednaku ili bolju opremu od profesionalaca. I to je ok ako si to možeš priuštiti, ali da im realno treba, ne treba.
to sto mi ne treba top of the line oprema ne znaci da trebam kupiti skart po cijeni solidne opreme ..

jedina stvar koju sam kupio tamo se vec pocela raspadati , neke base layer rukavice za 38kn, šavovi počeli izlazit van kod spoja palac-dlan, nosio ih možda 10 puta..
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:46   #19
uvijek je dobro kupiti vrhunsku opremu. svakom treba kvalitetan odjevni predmet bez obzira bio on početnik ili pro. ako sam dobro shvatio na ovoj temi vlada mišljenje da ako si rekreativac, dakle trčiš ne 20 km dnevno kao pro nego recimo 5-6 km kao početnik možeš se gibati u nekom smeću u kojem će ti bit neugodno.

a ovaj dechatlon je vidim kao neko kukavičje jaje, misle ulovit u mutnom, imaju smeća po solidnim cijenama i kao "vrhunske" proizvode po paprenim.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:23   #20
ne mora sve biti vrhunsko, ali mora biti dovoljno dobro da mi ne dere zivce dok se rekreiram ..nema smisla kupiti lose, pa onda na rekreaciji nakon posla kada bih trebao uzivati u voznji bajka/planinarenju/sto vec spominjati sve po spisku na primjer onome tko je napravio bicke
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.