Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2014., 19:23   #61
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
...
Lijepo si sve to elaborirao/la, no svejedo ne vidim kako će strana kompanija koja nije registrirana za PDV u HR, kupcu u HR koji nije dostavio PDV ID, naplatiti hrvatski PDV. (na to se odnosio moj prijašnji komentar)
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 19:38   #62
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Lijepo si sve to elaborirao/la, no svejedo ne vidim kako će strana kompanija koja nije registrirana za PDV u HR, kupcu u HR koji nije dostavio PDV ID, naplatiti hrvatski PDV. (na to se odnosio moj prijašnji komentar)
Pa ne treba ona naplatiti Hrvatski PDV, nego ga ti trebaš platiti u HR. Ako se ti ne prijaviš kao poslovni kupac iz HR sa svojim PDV ID brojem, kako će ta tvrtka znati da si ti poslovni korisnik?

No, kod većine turističkih usluga je po samoj svojoj svrsi jasno tko je poslovni, a tko krajnji kupac, pa je time vjerojatno lako svakom oglašivaču identificirati da se radi o poslovnom klijentu i shodno tome postupiti s obračunom PDV-a.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:49   #63
Quote:
lavanda39 kaže: Pogledaj post
Nemremsesjetiti , hvala na trudu, ti si sve ovo jako dobro objasnio i čini se da kužiš materiju. Pa da pokušamo jednostavno rezimirati: strani portal će ubuduće obračunati hrvatski PDV u iznosu 25%, sukladno našem prebivalištu, na naš teret te isti iznos proslijediti automatski Hrvatskoj ?
Tj. naša će država dobiti svoj pripadajući porez za kojeg godinu i pol nema točno pojma šta i kako, a mi mirne duše možemo poslovati bez dodatnih poreznih prijava, certifikata, obračuna jer smo svakako državi sve podmirili a bez da smo se uopće registrali kao privatni iznajmljivač PDV obveznik ????

Evo ne mogu se preciznije i jednostavnije izraziti a ja sam ovako nekako shvatila.
U konačnosti je najvažnije da se porezi plate a ovo bi za nas bio (već kad se mora) najjednostavniji način. Jeli to to ????
Koliko ja znam i shvaćam (a ponovno, ne bavim se profesionalno porezima, niti turizmom, i pišem isključivo s aspekta općeg razumijevanja sustava, za detalje se svatko treba informirati kod svojeg poreznog savjetnika), poduzetnici su dužni ishoditi i prijaviti u transakcijama PDV ID broj ako posluju s pružateljima usluga ili nabavljaju proizvode iz druge EU zemlje.

Vjerujem da je intencija unijeti sve koji se bave oporezivim djelatnostima pod jednu kapu i poreznu kontrolu svih prihoda i imovine, jer točno je da će PDV obračunati i platiti ili pružatelj usluge (ako ne vi sami) ili vi sami ako se uredno prijavite u VIES i nastupate u poslovanju s partnerima kao poduzetnici.

Cijeli sustav je vrlo složen i ima puno podpravila i izuzetaka, također se od 1.01.2015 mijenja u bitnome sve što se tiče elektroničke trgovine uslugama (ne i fizičkom robom), ne mogu decidirano odgovoriti da ili ne na ovo pitanje Naime, načelno je odgovor da ne možete, te da morate ući u VIES i prijavljivati lokalno PDV ako poslujete s pružateljem usluge iz druge EU zemlje, ali ne isključujem da nema neki izuzetak za iznajmljivače, to ne znam i ja nisam uspjela pronaći, dakle pitajte one koji znaju detaljnije baš za vaš specifični posao.

Željela sam pojasniti kako sustav načelno funkcionira i koje su mu svrhe, a za detalje svojih vlastitih poslovnih odnosa se morate raspitati kod onih kojima je posao stručno savjetovanje i sami odlučiti kako ćete regulirati svije poslovne odnose. No uvijek je važno znati da je svaki porezni obveznik dužan se informirati i to što nešto ne zna ga ne oslobađa od odgovornosti za sve porezne obveze.

Zadnje uređivanje NemremSeSjetit : 26.12.2014. at 20:55.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:25   #64
Siguran sam da svi poreznici RH zajedno, a primaju lipe plaćice, nisu potrošili truda po pitanju VAT ID-a koliko vas nekolicina ovdi...
Usput, može li mi neko objasniti koliko i šta RH ima koristi od megalomana tipa Booking.com, koji su uredno registrirani i u Hrvatskoj od 2008., na čiju zaradicu od par miljardi kuna u RH vi poslušno plaćate PDV ?
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:43   #65
Quote:
slavatiho kaže: Pogledaj post
Siguran sam da svi poreznici RH zajedno, a primaju lipe plaćice, nisu potrošili truda po pitanju VAT ID-a koliko vas nekolicina ovdi...
Usput, može li mi neko objasniti koliko i šta RH ima koristi od megalomana tipa Booking.com, koji su uredno registrirani i u Hrvatskoj od 2008., na čiju zaradicu od par miljardi kuna u RH vi poslušno plaćate PDV ?
Pa to je jako žalosno, mene žalosti da svi ti javni službenici nisu u stanju vama koji ih financirate objasniti bazne obveze, barem neki period nakon prelaska na novi sustav. Žalosno je da godinu i pol dana nakon svih promjena, prema ovome što ovdje čitam, porezni službenici po lokalnim poreznim uprava nisu u stanju informirati vas što treba. Slažem se da nije njihov posao načelno vas informirati, ali je isto tako načelno u interesu svih da vas informiraju ili barem da znaju što treba kada ih konkretno pitate.

Jest, posljedica općeg neznanja je da nitko nije kažnjen, pa se oni koji žele sve napraviti kako treba osjećaju kao budale, ali to je kod nas standardni sindrom i stvarni problem, da oni koji sve rade kako treba ispadnu budale, a oni koji "fućkaju" prođu lišo i nikom ništa. No, prije ili kasnije sve dođe na svoje, a svatko odlučuje za sebe kako će i kada primijeniti što treba i naravno prihvatiti rizike.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:01   #66
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ti si to opet sve malo izmiješao, ali da kažem smisao: smisao poreznog (PDV) sustava unutar EU (a ovdje govorimo isključivo o unutar EU transakcijama) je da svaka zemlja kod sebe doma, gdje se proizvod ili usluga koristi, naplati domaći (u našem slučaju Hrvatski) PDV. Gore sam objasnila ukratko što znači tzv. "porezna konkurencija" i to se nastoji izbjeći među zemljama jer bi u suprotnom uzrokovali velike ekonomske poremećaje, pa su činovnici unutar europske komisije smislili odavno razne sustave, a europski parlament prihvatio, kako da se svakoj zemlji unutar EU osigura njen dio PDV kolača.

To sve ni na koji način nije u domeni utjecaja lokalnih zakona ili običaja, nego smo sva ta pravila prihvatili ulaskom u EU.

E sad, ovo što ti pišeš u svojem postu se - koliko shvaćam - odnosi na to da ti odeš u Italiju i kupiš npr. pločice u dućanu u Italiji, je li tako? Ti ne navodiš primjer da si kupio online uslugu?

Ako odeš u Italiju i kupiš pločice za svoju kupaonicu, dućan u Italiji će ti izdati račun s talijanskim PDV-om, odnosno IVA kod njih, ako si krajnji kupac i nisi im rekao da si poduzetnik i dao svoj PDV ID - onda si krajnji kupac i nikoga tamo u dućanu pločicama ne zanima tko si ti, PDV prijavu imaju kod sebe lokalno i plate Italiji talijanski PDV, bez navođenja tebe kao kupca, ti si u masi krajnjih kupaca iz Italije ili EU koji su kupili 20m2 pločica za svoju kupaonicu doma.

Ako si npr. kupio 100m2 pločica, talijanski dućan to i dalje ne zanima, izdat će ti račun kao i svakom talijanu, ali te u Hrvatskoj može zaustaviti carinska služba bilo gdje i bilo kada (ne samo na granici, nego bilo gdje) i ima ti pravo naplatiti i Hrvatski PDV (plus kaznu) jer se npr. 100m2 pločica ne smatra da je za osobne potrebe i vlastitu kupaonicu u tvojem domu (osim ako ne možeš dokazati da imaš kupaonicu koja treba 100m2 pločica), nego da se koristi za poslovne aktivnosti (npr. preprodaja pločica onda naravno bez računa, jer ako si u Italiji platio PDV i nisi prijavio kupnju za poslovne potrebe i po potrebi prijavio za statističke potrebe prometa roba, onda ne možeš zavesti na stanje zaliha te pločice i dalje ih prodavati u HR, ili npr. za uređenje 10 apartmana koje iznajmljuješ u okviru svojeg poslovanja). Molim da sada ne pričamo koliko m2 pločica treba za kupaonu, ovo je sve samo za ilustraciju i bezveze navodim brojke.

Dakle, kao građanin, smiješ unutar bilo koje EU zemlje kupiti proizvode za vlastitu upotrebe i dovesti ih kod sebe doma u HR za vlastite potrebe, LCD televizor iz Njemačke ili 20m2 kupaonskih pločica iz Italije, ali za osobne potrebe, a ne za poslovne potrebe kao npr. opremanje apartmana koje iznajmljuješ kao poduzetnik. Dakle, ako kupiš 3 ili 5 ili 15 LCD televizora ili 100m2 pločica za kupaonicu, to se ne smatra osobnom potrošnjom, nego je za poslovne potrebe i treba biti registrirano kao takvo i PDV obračunat i plaćen u Hrvatskoj, a to je tvoja obaveza, nije obaveza dućana u Italiji.

Nadam se da je sada jasnije i nemoj molim te dvljem i kamenjem na mene, stvarno eto koristim slobodno vrijeme da pomognem razjasniti ono što vidim da nije jasno mnogima i da svašta tu brkate. I nisam ja izmislila ta pravila, nego su takva kakva jesu.
Evo triba mi i više od 100m2 pločica za obnovit 2 WC za goste i pločice po cijelom katu ispod kojih ide podno grijanje...
Pravila su smišljena za največe glave, a protiv svih minijatura kao što sam ja. Ne priznajem ta pravila i neću ih se pridržavati,.... ako dobije Vilibor (i njegov Sinčić) jer je on reka da ćemo odjebat banke i EU ))
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:19   #67
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Nikakvi talijani ne "šaraju" po računima.

Ako kupuješ nešto za poslovne potrebe, ti si dužan navesti PDV ID broj, a "talijani" sve porezne prijave - kao i svi ostali u EU - bilježe i prijavljuju elektronski, pa svojoj poreznoj upravi elektronski pošalju specifikaciju svih kupaca poduzetnika s vrijednošću transakcija i nije teško dokučiti koliko je lako to među zemljama elektronski razmijeniti (što i čine) i usporediti po PDV ID brojevima.

Dakle, imaš opciju:

(1) uredno prijaviti PDV ID i navesti da kupuješ za poslovne potrebe, zavesti kod sebe u poslovne knjige već prema tome kakve vodiš s obzirom na tip poduzetništva i ako se radi o PDV-u, onda u HR obračunati i platiti PDV (i odbiti kao predporez onaj koji je u sustavu PDV-a, pa je porezno opterećenje 0 kn).

(2) praviti se da kupuješ za privatne potrebe, nema sankcija ako te ne ulove, ali si suštinski u prekršaju, ne plaćaš HR pripadajući PDV i nemoj se žaliti poslije kada se dodatno suzi zahvat socijalnih transfera (zdravsvo, mirovinsko ...) ili se povećaju porezi ili parafiskalni nameti, jer doprinosiš poreznoj evaziji u Hrvatskoj ako riskiraš i odlučiš ipak platiti PDV u Italiji makar kupiš 100m2 pločica za opremanje svojih apartmana.
POD 1 i POD 2...
NECHU PLATIT jer mi je sve to komplicirano. Ako će me netko kaznit jer nisam vodio papire, a platio sam PDV onda neka me kazni.

pod 2) o bez da im dam pDV ID oni mi naplačuju HRPDV i time nisam nikog oštetio, jer kako sama kažeš, oni to prosljeđuju HRVATSKOJ

Ma tko pridonosi rasulu! Pridonose, osim lopova i uhljeba takvi koji su sve izkomplicirali da mali čovik ne može zaradit kunu bez da mu se 20 krvopija prikači na vrat i siše mu krv. Umjesto da se sve pojednostavi, pa i plačanje ovog PDV od mrvica što mi ostane, sa kompliciranim pravilima pridonosite da...
1) mnogi rade na crno
2) mnogi ne žele raditi jer ih je strah da će nesvjesno prekršiti neko pravilo
3) mnogi ne žele radit jer je nemoguče sabrati na jednom mjestu sve potrebne informacije, a ni na više mjesta.
Ako imaš dobru ideju za zaradit, zaposlit nekog i državi platiti poreze, više truda treba uložit obilazeći šaltere i mrzovoljne tete nego što treba za realizaciju ideje.
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:25   #68
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Pa ne treba ona naplatiti Hrvatski PDV, nego ga ti trebaš platiti u HR. Ako se ti ne prijaviš kao poslovni kupac iz HR sa svojim PDV ID brojem, kako će ta tvrtka znati da si ti poslovni korisnik?

No, kod većine turističkih usluga je po samoj svojoj svrsi jasno tko je poslovni, a tko krajnji kupac, pa je time vjerojatno lako svakom oglašivaču identificirati da se radi o poslovnom klijentu i shodno tome postupiti s obračunom PDV-a.
Ajde nemaš pojma!

Sama sebi uskačeš u usta. housetrip lipo kaže da će od 1.1.2015. i bez da mu dam svoj PDV broj, naplatiti HR PDV..., a nekom Mađaru će naplatiti njihov PDV...
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:32   #69
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam i shvaćam (a ponovno, ne bavim se profesionalno porezima, niti turizmom, i pišem isključivo s aspekta općeg razumijevanja sustava, za detalje se svatko treba informirati kod svojeg poreznog savjetnika), poduzetnici su dužni ishoditi i prijaviti u transakcijama PDV ID broj ako posluju s pružateljima usluga ili nabavljaju proizvode iz druge EU zemlje.

Vjerujem da je intencija unijeti sve koji se bave oporezivim djelatnostima pod jednu kapu i poreznu kontrolu svih prihoda i imovine, jer točno je da će PDV obračunati i platiti ili pružatelj usluge (ako ne vi sami) ili vi sami ako se uredno prijavite u VIES i nastupate u poslovanju s partnerima kao poduzetnici.

Cijeli sustav je vrlo složen i ima puno podpravila i izuzetaka, također se od 1.01.2015 mijenja u bitnome sve što se tiče elektroničke trgovine uslugama (ne i fizičkom robom), ne mogu decidirano odgovoriti da ili ne na ovo pitanje Naime, načelno je odgovor da ne možete, te da morate ući u VIES i prijavljivati lokalno PDV ako poslujete s pružateljem usluge iz druge EU zemlje, ali ne isključujem da nema neki izouzetak za iznajmljivače, t ne znam i ja nisam uspjela pronaći, dakle pitajte one koji znaju detaljnije baš za vaš specifični posao.

Željela sam pojasniti kako sustav načelno funkcionira i koje su mu svrhe, a za detalje svojih vlastitih poslovnih odnosa se morate raspitati kod onih kojima je posao stručno savjetovanje i sami odlučiti kako ćete regulirati svije poslovne odnose. No uvijek je važno znati da je svaki porezni obveznik dužan se informirati i to što nešto ne zna ga ne oslobađa od odgovornosti za sve porezne obveze.
Pa nemoj pričat toliko ako se ne baviš profesionalno s ovim.
O čemu ti pričaš. Tko ovdje ima poreznog savjetnika...

Ovim zaključujem raspravu o PDVu... za ovu godinu
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:34   #70
Quote:
slavatiho kaže: Pogledaj post
Siguran sam da svi poreznici RH zajedno, a primaju lipe plaćice, nisu potrošili truda po pitanju VAT ID-a koliko vas nekolicina ovdi...
Usput, može li mi neko objasniti koliko i šta RH ima koristi od megalomana tipa Booking.com, koji su uredno registrirani i u Hrvatskoj od 2008., na čiju zaradicu od par miljardi kuna u RH vi poslušno plaćate PDV ?
Sviđa mi se kako razmišljaš
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 20:12   #71
profa nece nikakav pdv broj trazit. neka oni meni lijepo posalju racun i ja cu ga platit, jer mi se neda zajebavt. uostalom, nije mi uopce jasno zasto ja moram ista tu radit??? evo rokoo lipo kaze da ce housetrip naplatit taj pdv. nek ga oni salju. oni su zaradili na toj transakciji, a ne ja. jos bi morao svaki mjesec ic u finu di vec i kupovat nekakve certifikate da platim par kuna pdv-a.. a jeli.

ja se oslanjam na nesposobnost drzavnih sluzbi pa tako i ove porezne koja ocito ne zna sta radi.

moj savjet, bojkot svit tih gluposti. nek budu sretni da ljudi uopce nesto rade u ovakvoj drzavi. malo mi fali da prodam sve i odselim negdje u tajland ili di vec
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 20:32   #72
Quote:
rokoo kaže: Pogledaj post
housetrip lipo kaže da će od 1.1.2015. i bez da mu dam svoj PDV broj, naplatiti HR PDV..., a nekom Mađaru će naplatiti njihov PDV...
Možeš li to malo pojasnit, šta i zašto će nam Housetrip naplatit PDV ako nismo u sustavu PDV-a, a posebno šta se oni samo nadograđuju na našu cijenu ?
Vidim ja , treba organizirat referendum za izlazak iz EU...nije to za mene !
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 09:41   #73
Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
profa nece nikakav pdv broj trazit. neka oni meni lijepo posalju racun i ja cu ga platit, jer mi se neda zajebavt. uostalom, nije mi uopce jasno zasto ja moram ista tu radit??? evo rokoo lipo kaze da ce housetrip naplatit taj pdv. nek ga oni salju. oni su zaradili na toj transakciji, a ne ja. jos bi morao svaki mjesec ic u finu di vec i kupovat nekakve certifikate da platim par kuna pdv-a.. a jeli.

ja se oslanjam na nesposobnost drzavnih sluzbi pa tako i ove porezne koja ocito ne zna sta radi.

moj savjet, bojkot svit tih gluposti. nek budu sretni da ljudi uopce nesto rade u ovakvoj drzavi. malo mi fali da prodam sve i odselim negdje u tajland ili di vec
Sun Cu Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:11   #74
Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
profa nece nikakav pdv broj trazit. neka oni meni lijepo posalju racun i ja cu ga platit, jer mi se neda zajebavt. uostalom, nije mi uopce jasno zasto ja moram ista tu radit??? evo rokoo lipo kaze da ce housetrip naplatit taj pdv. nek ga oni salju. oni su zaradili na toj transakciji, a ne ja. jos bi morao svaki mjesec ic u finu di vec i kupovat nekakve certifikate da platim par kuna pdv-a.. a jeli.

ja se oslanjam na nesposobnost drzavnih sluzbi pa tako i ove porezne koja ocito ne zna sta radi.

moj savjet, bojkot svit tih gluposti. nek budu sretni da ljudi uopce nesto rade u ovakvoj drzavi. malo mi fali da prodam sve i odselim negdje u tajland ili di vec
Itekako je državna uprava sposobna kad treba porez naplatiti... evo ja tek sad platio pdv na proviziju i uračunali mi 500kn kamata...
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:24   #75
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Itekako je državna uprava sposobna kad treba porez naplatiti... evo ja tek sad platio pdv na proviziju i uračunali mi 500kn kamata...
e pa kad si isao placat to, jasno da su te ulovili s grlom u jagodama i dobro isibali.. mene nece vidjet nek oni meni dodu. ja se pozivam na zensku tamo u poreznoj koja je rekla da to ne treba
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:55   #76
Quote:
profaizkorenice kaže: Pogledaj post
e pa kad si isao placat to, jasno da su te ulovili s grlom u jagodama i dobro isibali.. mene nece vidjet nek oni meni dodu. ja se pozivam na zensku tamo u poreznoj koja je rekla da to ne treba
Kako ono ide:
Ignorantia iuris nocet - Nepoznavanje zakona škodi, t.j. ne opravdava.

A da ne kažem moj primjer kada mi je u veljači županijska savjetnica za porez rekla jedno, a onda u ožujku priznala da je falila.
A pretpostavljam da ti nešto imaš napismeno kada si tako siguran da ti nitko ništa ne može
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:09   #77
nema nista napismeno

meni je jednostavno ocito da ce ovo bit debakl. ljudi u poreznim uredima ne znaju nista o tom. kazu sami da jako malo (u pagu nekolicina) je uopce trazila taj broj.. nejasne su informacije od tih portala.. na kraju krajeva, ako ne vidim uopce logiku da se meni tu ista naplacuje. ako airbnb zaradi nesto na rezervaciji koju je ostvario preko mene i gosta, ON je duzan platit nekakav namet, a ne JA. kakve ja veze imam s tim sto je on zaradio tih 3%????

potpuno nelogicna situacija kojoj je suden debakl. ja necu ni trazit taj broj a kamol placat jos neki novi namet. uostalom, da mi airbnb nije toliko dobar, prestao bi oglasavt preko njih a i preko ovih drugih koji mi donesu eventualno 1 rezervaciju svake godine.

di su oni dani kad je reklama sve punila
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:38   #78
Meni je apsolutno svejedno ocete li ili necete vi ili neko drugi platiti pdv, ali pricati ovakve besmislene stvari kao da porezna nije upucena ili ne zna je previse jer mnogi citaju ovaj forum i dolaze do krivih informacije.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 20:05   #79
mene je zena tamo gledala ko da sam pao s marsa.. ja sam znao vise o tom broju od nje. ona je sluzbena osoba koja bi trebala provodit taj glupavi zakon, a ne zna nista o njemu. ja sam svoju duznost izvrsio. isao, pitao, dobio odgovor ne treba to. amen. ako nesto trebaju nek salju uplatnicu ko i s svi drugi.

nemam pametnijeg posla nego ispisivat neke formulare zbog 2-3€ pdv-a. evo, castim ih sa 500kn godisnje pdv-a, samo da ne moram vodit brigu oko ovog... ja svake godine imam svega 5-6 rezervacija sa takvih portala.. ukupna suma tog pdv-a je oko 10-20€. o cem mi pricamo tu. nije vrijedno mog vremena. koliko sam vec po+trosio, trebao bi njima poslat uplatnicu
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:12   #80
u razgovoru sa jednom agencijom dobio ovaj odgovora u vezi placanja pdv-a na njihovu proviziju

don´t worry. Our cooperation does not involve VAT for you. Since we consider you as a physical person (not company), it is Limba who pays VAT on our provision (you can see it on the invoice) and not you.

za pretpostavit da pricaju o njihovom, tj. slovackom pdv-u.. ali svejedno, vecina ljudi mislim da nema pojam o ovom, cak ni neke vece agencije...
profaizkorenice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.