Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 15:36   #1
Jailbreak - što je i kako ga napraviti

Što je jailbreak?
- jailbreak je postupak kojim otvaramo operativni sustav mobilnog Appleovog uređaja (iPhone i iPad) i njime uklanjamo ograničenja koje je Apple postavio.
Jailbreakom omogućujemo pristup inače nedostupnim funkcijama operativnog sustava te ih mijenjamo raznim tweakovima dostupnim na Cydiji.

Što je Cydia?
- Cydia je dućan u kojemu se nalaze tweakovi i aplikacije kojima možemo unaprijediti korisničko iskustvo na Appleovim uređajima. No isto tako ga možemo unazaditi instalacijama loših tweakova i krekiranih aplikacija s raznih sumnjivih sourceova.

Je li jailbreak legalan?
- u Hrvatskoj nije pravno definirana legalnost/ilegalnost jailbreaka, kao i u većini drugih država. Za više informacija pogledajte ovu wiki stranicu.
No činjenica je da je jednom kupljen mobitel vlasništvo osobe koja ga je kupila, te sve dok se jailbreak ne koristi za instalaciju krekiranih tweakova/aplikacija ne možemo govoriti o ilegalnosti samog postupka.

Mogu li uništiti mobitel jailbreakom?
- dok god se jailbreak radi radi na ispravan način i dok ga se koristi sukladno njegovoj osnovnoj namjeni, nema straha od uništavanja uređaja.
U slučaju ikakvih poteškoća jailbreak se uvijek može ukloniti vraćanjem uređaja na tvorničke postavke. Iz tog razloga je važno prije ikakvih većih postupaka napraviti backup uređaja, kao i redovito ga raditi i dok mobitel funkcionira besprijekorno.

Kako napraviti jailbreak?
- na ovoj stranici ćete uvijek naći ažurne informacije o jailbreaku ovisno o uređaju, modelu, basebandu i operativnom sustavu kompjutera preko kojeg radite jailbreak.

Nadam se da sam pružila manje-više sve informacije koje bi mogle zanimati nove korisnike.
Ako naletite na ikakve poteškoće pri jailbreaku, postavite točan opis problema uz obavezno:
- model uređaja (iphone 4, 4S, 5...)
- verzija iOS-a uređaja koji pokušavate jailbreakati
- što točniji opis postupka koji ste radili i problema na koji ste naišli
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:15   #2
Question Problemi s Cydiom

Jučer sam Jailbreakala svoj iPhone 5c (iOS 8.4.) i sve je prošlo uredu. No međutim, problem je u tom što kad idem otvoriti Cydiu na nekoliko sekundi mi izbaci bijelu podlogu i vrati me u izbornik. Je li netko od Vas imao problema s tim i ako je, kako ste to riješili?

Upute za Jailbreakanje sam pronašla na Omizio.com
ivana4587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:08   #3
jailbreak si napravila s taig 2.4.3 alatom?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:55   #4
Izašao je jailbreak za iOS 9.
http://www.idownloadblog.com/2015/10...ased-by-pangu/


Sent from my iPhone
davor2210 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:40   #5
opa!
activatore opet ćeš biti moj!
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:35   #6
tko to još ne zna, apple je prestao potpisivati ios 9.0.2 tako da, tko je digao na 9.1, više ga ne može spustiti.
jailbreaka za 9.1 za sada nema.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 13:39   #7
što kažete na ovo?
http://www.6to6plus.com/ios-9-withou...n-iphone-ipad/
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:52   #8
S obziron da mi je ponudilo update softwarea, jel to znaci da je izasa Jailbreak za 9.2.1?
g.verdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:32   #9
Jedno nema ama nikakve veze s drugim. Od kud ti ta ideja?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 07:36   #10
Ako jailbreakam iPhone, hocu li moci obrisati ove njihove bezvezne aplikacije?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 09:46   #11
postoji način no osobno se ne bih se baš upuštala u to. postoji velika šansa da iOS neće dobro reagirati.
plus što brisanje appova kakvo postoji u iOS-u 10 oslobađa malo mjesta na mobitelu pa je pre-iOS 10 brisanje također upitne svrhovitosti.
pročitaj i ovaj thread na redditu.
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 18.06.2016. at 10:04.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 10:37   #12
Hvala, znaci najbolje rjesenje mi je rijesiti se mobitela.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:13   #13
Pfuj 16 GB modeli.

Duba, samo jailbreakanje unosi razdor u iOS, tako da ne vidim nekakav problem s brisanjem stock appova kad već odradiš jailbreak.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:37   #14
Jailbreak ne radi štetu ali neznalačko prtljanje po sistemu je itekako radi. A loši tweakovi isto ulaze u tu kategoriju
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:42   #15
Rekao sam razdor. iOS je puno nestabilniji kada je jailbreakan. Inženjerski provjereno.

Naravno da petljanje, pogotovo neznalačko, radi štetu.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:52   #16
Ma slažem se da je nestabilniji. No ne pamtim da mi je čisti JB zeznuo mob. Kojekakve gluposti koje sam isprobavala itekako pamtim
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 12:08   #17
Ja se sjećam. Srušio mi je mail aplikaciju, i to kad mi je najviše trebala. Al' dobro, to su bili počeci jailbreak-a.

Vidiš, gluposti koje radim redovito potisnem.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 12:18   #18
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Hvala, znaci najbolje rjesenje mi je rijesiti se mobitela.
ne kužim. mislim, slobodno ti koristi štogod želiš umjesto iphonea, no nije mi jasno zašto su baš stock aplikacije dealbreak? od svih third party appova koje znaju nabubriti i do >gige podataka, tebi baš ove koje zauzimaju mali dio memorije smetaju?

Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam. Srušio mi je mail aplikaciju, i to kad mi je najviše trebala. Al' dobro, to su bili počeci jailbreak-a.

Vidiš, gluposti koje radim redovito potisnem.
joj da, sad si me sjetio da je bilo problema s mail appom u nekoj JB iteraciji. nisi jedini koji potiskuje
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 12:23   #19
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ne kužim. mislim, slobodno ti koristi štogod želiš umjesto iphonea, no nije mi jasno zašto su baš stock aplikacije dealbreak? od svih third party appova koje znaju nabubriti i do >gige podataka, tebi baš ove koje zauzimaju mali dio memorije smetaju?

Nije samo to, ali me zivciraju te bezvezne i besmislene aplikacije tip Stocks, Tips i ekipe.

Opcenito me mob zivcira, pogotovo jer sam izgubila zadnja tri mjeseca slika.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 12:23   #20
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ne kužim. mislim, slobodno ti koristi štogod želiš umjesto iphonea, no nije mi jasno zašto su baš stock aplikacije dealbreak? od svih third party appova koje znaju nabubriti i do >gige podataka, tebi baš ove koje zauzimaju mali dio memorije smetaju?



joj da, sad si me sjetio da je bilo problema s mail appom u nekoj JB iteraciji. nisi jedini koji potiskuje
Moje mišljenje je da ima 16 gb model, pa si je mislila tako napraviti mjesta. Imao sam iPhone 4 s toliko memorije, pa mi je tada to bilo premalo. Razumijem je u potpunosti ako je do toga.



edit: nisam pogodio. I ovo treba potisnuti.
edit2: Dumber, ako me uopće čitaš, složi si cloud backup. Ja koristim Tresorit.

Zadnje uređivanje mužjak : 18.06.2016. at 12:35.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.