Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 09:44   #61
danas isprobo rainsport3,gume su po kisi neusporedivo bolje od turance..
po dobrom mokrom asfaltu po zavojima(lateralne sile) drze bolje od eskimo,ali eskimo bolje koci i manje proslajfa po izlizanom mokrom asfaltu..(mislim na onaj asfalt ,znate kad se djeca zatrce pa se klizu po cesti)

inace zadovaljan pogotovo ako ih usporednim sa ecocotrolom kojem su su kotaci blokirali prilikom saltanja u nizu na mokrom ,toliko su lose gume drzale,ali zato i traju pun kufer..
istinatrue is offline  
Old 22.02.2015., 09:59   #62
uzmi u obzir da si gume tek stavio... trebaš prijeći bar 100 km da se skine onaj "plastični" sloj sa gume
kljaka-bj is online now  
Old 22.02.2015., 10:27   #63
Quote:
kljaka-bj kaže: Pogledaj post
uzmi u obzir da si gume tek stavio... trebaš prijeći bar 100 km da se skine onaj "plastični" sloj sa gume
moze..

inace sa eskimom iz 2008 i profilom 5mm ,guma isto ne drzi nista,đaba taj zimski profil ako je guma tvrda..

znaci guma mora bit nova mekana i onda radi svoj posao,ako je stara, da neznam kakva bjesna continetalka bila ,opet ne drzi ni kurca..

po meni nakon 2,5-3god guma postaje tvrđa i nula bodova po kisi,bez obzira na profil..
istinatrue is offline  
Old 22.02.2015., 10:37   #64
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
moze..

inace sa eskimom iz 2008 i profilom 5mm ,guma isto ne drzi nista,đaba taj zimski profil ako je guma tvrda..

znaci guma mora bit nova mekana i onda radi svoj posao,ako je stara, da neznam kakva bjesna continetalka bila ,opet ne drzi ni kurca..

po meni nakon 2,5-3god guma postaje tvrđa i nula bodova po kisi,bez obzira na profil..
Objasni to onima koji štede tako da na njuškalu kupuju "super očuvane gume" iz 2008.
Guma kakva god bila nakon 3 sezone je za zamjenu iako već ni drugu sezonu nije poput nove, bilo bi najsigurnije svake godine mijenjati, no tko to može? Komplet zimskih i ljetnih me koštaju 10000kn
tekac is offline  
Old 22.02.2015., 11:08   #65


meni je zanimljivo kod ove ljetne gume sto njoj je profil jako slican zimskoj gumi,uz to je jako mekana i samo njoj jos fale lamele i evo ti prave zimske gume!

po kisi drzi bolesno dobro a neki kazu da i po snjegu moze proc..
trex1234 is offline  
Old 22.02.2015., 11:28   #66
Quote:
trex1234 kaže: Pogledaj post

meni je zanimljivo kod ove ljetne gume sto njoj je profil jako slican zimskoj gumi,uz to je jako mekana i samo njoj jos fale lamele i evo ti prave zimske gume!

po kisi drzi bolesno dobro a neki kazu da i po snjegu moze proc..
Da, fale lamele i da ima smjesu koja ostaje mekana na niskim temperaturama, znači nema ništa što ima zimska guma. Ova može biti dobra po kiši , travi i sličnom ali samo kad je toplo jer nema ono najvažnije što mora imati zimska guma
tekac is offline  
Old 22.02.2015., 11:51   #67
S obzirom da rainexpert slovi kao mekana guma, vjerujem da je najbolji izbor za zimu od ljetnih guma. Naravno, hrpa teksta je napisana o zimskim/ljetnim pa da ne ulazimo opet u to, svakako su dva seta idealan izbor.
Fishkal is offline  
Old 22.02.2015., 11:55   #68
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Da, fale lamele i da ima smjesu koja ostaje mekana na niskim temperaturama, znači nema ništa što ima zimska guma. Ova može biti dobra po kiši , travi i sličnom ali samo kad je toplo jer nema ono najvažnije što mora imati zimska guma
da ali ta guma je mekana na dodir i kad je vani -5..
trex1234 is offline  
Old 22.02.2015., 11:59   #69
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
S obzirom da rainexpert slovi kao mekana guma, vjerujem da je najbolji izbor za zimu od ljetnih guma. Naravno, hrpa teksta je napisana o zimskim/ljetnim pa da ne ulazimo opet u to, svakako su dva seta idealan izbor.
To što je mekana na toplom ništa ne govori kakva je na hladnom. Cjelogodišnje su rađene od smjese koja do neke temp. ostane mekana, recimo -10 a prava zimska možda i do -30. Upravo zbog mekše smjese su lošije na toplijem. Kako kažu dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji.
tekac is offline  
Old 22.02.2015., 15:38   #70
Quote:
trex1234 kaže: Pogledaj post
meni je zanimljivo kod ove ljetne gume sto njoj je profil jako slican zimskoj gumi,uz to je jako mekana i samo njoj jos fale lamele i evo ti prave zimske gume!

po kisi drzi bolesno dobro a neki kazu da i po snjegu moze proc..
ova guma je blueprint kako triba izgledat litnja guma koju mozes iskoristit ako padne snig... uniroyal ima neke cjelogodisnje (US site) koje se tek u nijansama razlikuju od ove...
sto je najbolje, kad vrime zagrije nece se rastopit ni unistit ka zimska...
wifi is offline  
Old 22.02.2015., 15:44   #71
Po mom iskustvu ta guma po snijegu ide jako dobro. Dakle baš po neugaženom snijegu, gdje profil odrađuje posao. Ništa lošije od zimskih guma koje sad vozim (Sava Eskimo HP).
frANZi50 is offline  
Old 22.02.2015., 16:40   #72
Quote:
trex1234 kaže: Pogledaj post
[IMG]po kisi drzi bolesno dobro a neki kazu da i po snjegu moze proc..
Zaboravi na to.
Old Iggy is offline  
Old 22.02.2015., 16:49   #73
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Zaboravi na to.
u kojoj dimenziji je ta uniroyal rainexpert koju si proba vozit po snigu i na kojem autu?
wifi is offline  
Old 22.02.2015., 16:55   #74
SHARK SKIN TEHNOLOGY
uniroyal

koza morskom psa pruza malen otpor vodi samo u jednom smjeru,u kontra smjeru je koci,hrapava je, tj usporava odvođenje vode.

cak i ako su uspjeli imitirat taj oblik povrsine u kanalima gume(sto cisto sumljam) to sve skupa nema smisla jer je rainsport 3 asimetricna guma,tj gume se okrecu u kontra stranu(ljeva u odnosu na desnu) tj onda taj shark skin na jednoj strani koci vodu umjesto da joj pomaze ..

tako da ta prica je cisti marekting,prodavanje magle...

inace gume je odlicna. a zasto je odlicna ?pa zato jer je mekana..ali zato se brzo trosi
isto kao i rainexpert,samo sto rainexpert ima otisak koji ima veci opseg(range) uvjeta na cesit
trex1234 is offline  
Old 22.02.2015., 19:00   #75
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
u kojoj dimenziji je ta uniroyal rainexpert koju si proba vozit po snigu i na kojem autu?
175 Clio, 195 Astra.
Ne znam sto je gore. To što profil izgleda ok za snijeg gadno može zavarati.
Old Iggy is offline  
Old 22.02.2015., 19:30   #76
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
175 Clio, 195 Astra.
Ne znam sto je gore. To što profil izgleda ok za snijeg gadno može zavarati.
To mi je stvarno cudno jer bi Conti PC5 tribala bit gora od toga, barem po snigu...
Mislim, ne triba ih usporedjivat sa zimskim gumama, vec cisto litnja protiv litnje...
wifi is offline  
Old 22.02.2015., 19:37   #77
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
po meni nakon 2,5-3god guma postaje tvrđa i nula bodova po kisi,bez obzira na profil..
Drago mi je da si zadovoljan novim gumama, ali nemojmo pretjerivati...

Ovisno o kilometrazi naravno, 5 sezona je sasvim realno.
Astral07 is offline  
Old 22.02.2015., 19:54   #78
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
danas isprobo rainsport3,gume su po kisi neusporedivo bolje od turance..
po dobrom mokrom asfaltu po zavojima(lateralne sile) drze bolje od eskimo,ali eskimo bolje koci i manje proslajfa po izlizanom mokrom asfaltu..(mislim na onaj asfalt ,znate kad se djeca zatrce pa se klizu po cesti)

inace zadovaljan pogotovo ako ih usporednim sa ecocotrolom kojem su su kotaci blokirali prilikom saltanja u nizu na mokrom ,toliko su lose gume drzale,ali zato i traju pun kufer..
Neču previše pametovati jer nikada nisam vozio uniroyal ali...
Uspoređuješ ljetne gume u zimskim uvjetima. Bez obzira kaj je vani bila kiša i + 7 (ili koliko več) ovo su zimski uvjeti. Zna se za kaj je ljetna guma rađena, a to su puno veče temperature od ovoh današnjih, a onda se performanse guma drastično mijenjaju.

Drugo, (možda se varam) ali uspoređuješ staru Turanzu sa novom Rainsport. Svaka nova je puno bolja od nekoliko godina stare gume.

Zatim skačeš na eskimice, čemu to?
Prigorecc is offline  
Old 22.02.2015., 20:15   #79
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Neču previše pametovati jer nikada nisam vozio uniroyal ali...
Uspoređuješ ljetne gume u zimskim uvjetima. Bez obzira kaj je vani bila kiša i + 7 (ili koliko več) ovo su zimski uvjeti. Zna se za kaj je ljetna guma rađena, a to su puno veče temperature od ovoh današnjih, a onda se performanse guma drastično mijenjaju.

Drugo, (možda se varam) ali uspoređuješ staru Turanzu sa novom Rainsport. Svaka nova je puno bolja od nekoliko godina stare gume.

Zatim skačeš na eskimice, čemu to?
nisi dobro pratio,turanze su nove,ljepo sam napiso da sam sa njima mogo proslajfat cjelu ulicu..i onda sam odlucio uzet rainsport..

+13 i kisa ,nebi bas to nazvo nekim zimskim uvjetima..

pa samo sam dao svoje viđenje između nove eskimo i nove rainsport na mokroj izlizanoj podlozi..
istinatrue is offline  
Old 22.02.2015., 20:18   #80
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si zadovoljan novim gumama, ali nemojmo pretjerivati...

Ovisno o kilometrazi naravno, 5 sezona je sasvim realno.
Ma nema teorije da rainsport izdrzi 5 god,pa cak i ako se ne potrosi, nakon 3 god bit ce tvrda ko kamen sto je za kisu smrt..

mislim da 5 god nemogu ni eko gume izdurat,mislim mogu ali su za ku...
istinatrue is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.