Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 17:55   #1041
Quote:
Her-Bak kaže: Pogledaj post
Može biti da se precjenjuju, jer većina zna barem jedan strani jezik.

Ali u turizmu je sve stvar prilagodbe, primjerice konobar na sezonskom poslu nauči osnovno sporazumijevanje na par glavnih jezika (engleski, njemački, talijanski), a oni bistriji uspiju i neke druge ovisno o turistima. I onda u životopisu navedu poznavanje nekoliko jezika iako on zna osnovno sporazumijevanje potrebno za njegov posao. Tako to ide.

A s druge strane u istri je talijanski ko materinji, i usput puno austrijanaca nijemaca dolazi u taj dio jer je blizu. Sve se nauči samo je stvar volje.
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ne bih čak ni rekao da se precjenjuju (dio njih sigurno da, jer kad ne znaš neki jezik dovoljno dobro onda nisi ni svjestan koliko ga ne znaš ), već da svjesno lažno predstavljaju svoje znanje jezika.
A da, to sam si i mislila da je vjerojatno o tome riječ.

Samo što većina tih poslova u sezoni, pogotovo konobari koji su cijelo vrijeme u kontaktu sa turistima pa se traži što bolje poznavanje jezika, trebaju jezik znati već unaprijed, dakle kad se javljaju na oglas, a ne da tamo kad dođu putem uče jezik. Ne naučiš baš u dan, dva sve izraze koje trebaš ako dotad nisi to ništa znao.
Recimo par tjedana, a tih par tjedana trebaš nekako raditi, pa ako ne znaš jezik, kako to onda ide

Ali dobro ajde, očito im prolazi to na taj način
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:20   #1042
Quote:
cxyyxc kaže: Pogledaj post
Postovanje,
Ispricavam se unaprijed ako postoji vec otvorena tema medutim hitno mi je pa je ovo najlaksi nacin. Ugl. Da ne duzim ponuden mi je sezonski posao vozaca putnika kombijem (spada u b kategoriju) klasicne rute aerodrom-grad, izleti raznorazni i to. Taj covik je privatnik ima svoju agenciju i apartmane zanima me trebam li ja imati licencu kvalificiranog vozaca ili ne? Neki govore da neki ne i samo me ta informacija zanima.

Hvala!
ne-mozes vozit 8 osoba s B kategorijom, bez licence
__________________
Tko sam?što sam? Onaj koji sanja...
neIdeMIovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:24   #1043
Mjenjačnica

Dali netko ima iskustva na sezoni u mjenjačnicama??? Dali je netko radio na otoku Rabu u mjenjačnici Arbum???
Univers is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:14   #1044
Arbum zaobiđi u što širem luku
Quote:
Univers kaže: Pogledaj post
Dali netko ima iskustva na sezoni u mjenjačnicama??? Dali je netko radio na otoku Rabu u mjenjačnici Arbum???

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
XcellDaHousecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:27   #1045
Ima li tu netko tko je otišao/ide u Valamar Rabac? Zanima me samo nešto vezano uz dolazak tamo
Rachel Zane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:07   #1046
ima li netko da je prošle sezone radio u importane resortu u dubrovniku ili da radi ove sezone?

kakvi su radni uvjeti i kakav je odnos prema zaposlenicima?
__________________
Najbrži put do ludnice-SKRENEŠ!!!
casillas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:31   #1047
Žale se da nema radnika,pa naravno da nema kada dajete male plaće kuharII 4700,pa to je sramota.
U oglasima pišu bajke bla bla,a stvarnost je nešto drugo Jadranka je postala katastrofa oni bi da im besplatno netko radi.
A kad čitate njihove intervjue novinama čovjek bi pomislio med i mlijeko naravno sve je to mazanje očiju.
Pisalo se ovdje o Plavoj Laguni sada čitam tamo izgleda postaje sve bolje smještaj,tri obroka, povećane plaće itd.
Nije mi jasan taj sindikat umjesto da se izbore za sve koji rade sezonski oni se izbore kod nekih samo za povećanje plaća konkretno Valamar,Plava Laguna,Istraturist.....a ostali ko vas šiša.
I da napišu kako daju nagrade,a od nagrade ni g samo lijepo piše u oglasu.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:21   #1048
Pozdrav!

Zanimaju me vaša iskustva s poslovima bookinga brodskih izleta. Riječ je u ovom slučaju o Istri. Prijateljica i ja smo zainteresirane za jednu ponudu, samo nas brine što doslivno moramo ići po plažama i tamo loviti turiste koji bi možda uzeli izlet. Kažu da prosječan booker bukira od 15 do 40 karata dnevno. Je li to zaista realno i mora li se raditi 10-12 sati da bi se pistigla ta brojka ili ovisi o danu? Nekako nam se kredibilnije čini biti na nekom info pultu pa eventualno šetati malo i okolo.

Puno hvala na informacijama i savjetima!
voila! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 23:30   #1049
Bok ,mozda netko radio u Jadranka kampovima d.o.o-firma iz Malog Losinja,konkretno u u kampu- Slatina na otoku Cresu kao cistacica ,dajte napisite svoja iskustva,radna atmosfera,placa,preraspodela i ostalo...,odgovor moze i u inbox.
slovacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 15:47   #1050
Quote:
voila! kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanimaju me vaša iskustva s poslovima bookinga brodskih izleta. Riječ je u ovom slučaju o Istri. Prijateljica i ja smo zainteresirane za jednu ponudu, samo nas brine što doslivno moramo ići po plažama i tamo loviti turiste koji bi možda uzeli izlet. Kažu da prosječan booker bukira od 15 do 40 karata dnevno. Je li to zaista realno i mora li se raditi 10-12 sati da bi se pistigla ta brojka ili ovisi o danu? Nekako nam se kredibilnije čini biti na nekom info pultu pa eventualno šetati malo i okolo.

Puno hvala na informacijama i savjetima!
Nije ti to nista strano. Moj prijatelj tako bukira i svako ljeto zaradi 30tisuca eura od hodanja po plazi i prodavanja karata.
Ja npr to nebi moga nikad radit jer ne mogu toliko pricat al tko je komunikativan i ima volje radit, zaradit ce velike pare.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:02   #1051
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Nije ti to nista strano. Moj prijatelj tako bukira i svako ljeto zaradi 30tisuca eura od hodanja po plazi i prodavanja karata.
Ja npr to nebi moga nikad radit jer ne mogu toliko pricat al tko je komunikativan i ima volje radit, zaradit ce velike pare.
Ma daj me nemoj zezat, kak bi mogao toliko zaraditi, u koliko, 3-4 mjeseca koliko traje sezona
Kužim da vlasnik ima toliki promet, ali on koji radi za njega dobije jedan manji dio, ne znam kolika mu je satnica ili radi samo na proviziju, ali ne može toliko zaraditi u par mjeseci
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:17   #1052
Ma on ti je od jutra do 19h na plazi/gradu a navecer sjedi ispred broda do 12-01h i prodaje karte.

Toliko mi je on reka da zaradi. Ne dobiju oni malo, mislin da dobije 100kn po karti.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:56   #1053
Iz vlastitog iskustva bookinga zarada po karti ti je 15 do 20 % od cijene karte, ima raznih izleta skupljih, jeftinih a neki ti vlasnici za određene koji se njime isplate cijenu daju paušalno pa se za proviziju dogovaraš. To je stvarno posao ioji moraš raditi cijeli dan i stalno pričati da bi nešto zaradio, nije lako još ako si u mjestu gdje ima puno izletnčkih brodova konkurencija je jaka.
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:13   #1054
Bok ljudi!

Culasam da se na Zrcu da zaraditi dosta novaca u sezoni, ali ne znam detalje, pa jel zna netko provjereno jel to vrijedi samo za konobare i koktel majstore, ili se moze i na drugim poslovima nesto zaraditi, i kojim?

I koliko bude baksis po danu za konobara, recimo onako prosjecno?

I kako do posla tamo, jel mora biti preko necije preporuke bas (pretpostavljam da je tamo navala za posao) ili je moguce i preko oglasa za posao dobiti posao?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 01:41   #1055
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Culasam da se na Zrcu da zaraditi dosta novaca u sezoni, ali ne znam detalje, pa jel zna netko provjereno jel to vrijedi samo za konobare i koktel majstore, ili se moze i na drugim poslovima nesto zaraditi, i kojim?

I koliko bude baksis po danu za konobara, recimo onako prosjecno?

I kako do posla tamo, jel mora biti preko necije preporuke bas (pretpostavljam da je tamo navala za posao) ili je moguce i preko oglasa za posao dobiti posao?
Moze i ako si dostavljac pizze npr. ili tako nesto. I ljudi ostavljaju uglavnom dosta bakse, rijetko se stedi
voila! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:40   #1056
Question HiperNovalis

Ima li netko informaciju o sezonskom poslu prodavača u Hiper Novalis u Novalji???Jeli bio netko tamo radit??
Univers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 17:13   #1057
Angry

Quote:
Univers kaže: Pogledaj post
Ima li netko informaciju o sezonskom poslu prodavača u Hiper Novalis u Novalji???Jeli bio netko tamo radit??
NOVALIS,VALIS I HIPER NOVALIS-izbjegavati u širem krugu,prijatelj je bio tamo,zvali ga za prodavača to mu pisalo i u ugovoru,bacili ga odma kad je došao u skladište(a u ugovoru sto piše prodavač nema veze),jedva izdržao 10 dana,i dao otkaz.I da,smještaj je bio jedna velika katastrofa bili su smješteni u nekakvom podrumu.Kaze nemoguce je izdržati takav tempo,plus sto ti niko ne želi pokazati kako se nešto radi i gdje se šta nalazi.
__________________
...neka nebeska sila to...
JazzManiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:39   #1058
Poznanica mi reče da su je sa biroa zvali za rad u ovom hotelu https://www.maistra.com/hr/family-hotel-amarin-rovinj

radi se o čuvanju djece

kaže da je posao dobila i da je za stalno

a još nije otišla raditi

nešto mi tu smrducka

ili ona nije dobro razumjela šta oni traže ili namjerno preuveličava taj posao ili je naivna do bola

mislim koga još danas zovu sa biroa za stalan posao na takvom mjestu

kaže ima obezbjeđen i smještaj u hotelu


je li neko već radio u tom hotelu? utisci?
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:39   #1059
Ja sam pronašao posao iz BIH sam idem za Hrvatsku na terenski rad, ali samo što je moja hrana, a ono ostalo oni snose tj firma.
E sad me interesuje kolko bi normalno ja para trebao potrošiti da bi se hranio jedan mjesec
bossnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:21   #1060
TONI FM, servis za čišćenje - nikad, ali NIKAD nemojte raditi za njih!

U oglasu je više nego idealno bilo - osmosatno radno vrijeme, jedan ili dva obroka, slobodan dan u tjednu, spavanje u klimatiziranim sobama, plaća od 3500-4500, svaki prekovremeni se plaća 20 kn itd.

Zoveš ih, divni su, ljubazni, sve može, platit će ti putne troškove, samo dođi raditi.

Meni je sve to zvučalo preidealno, ali mi je gorilo pa sam se odlučila raditi preko njih.

Radila sam kao sobarica i već prvi dan možete zaboraviti sve navedeno u oglasu jer to ne ovisi o njima već o hotelu/kampu za koji radite i gdje ste smješteni.

Radili smo uglavnom 11 sati, slobodan dan dobiješ ako uspiješ namoliti, obrok bolje da i ne spominjem, ali to je nešto na što oni ne mogu utjecati.

Sranja počinju kad je trebala biti isplata plaće.

Kad su mi sjeli novci na račun, zamalo sam pala na dupe.
Prema izračunu, 14 kn mi je satnica, prekovremene mi nisu platili. Niti jedan.
Zovem ih da me spoje s računovodstvom, "gospodin" je bio izrazito neljubazan i nekulturan, viče, vrijeđa, spušta slušalicu.
Isti tren sam se pokupila i vratila kući, s tim da sam ih tjedan dana ranije molila da mi nađu zamjenu zbog ozljede, nisu bili u stanju.

Druga plaća nije stizala, opet zovem, svaki dan, tajnica ne zna ništa, šef i "gospodin" iz računovodstva su eto baš sada na pauzi/sastanku/gdjeveć.
Odjednom se tajnica sjeti da je bio neki problem s platnom listom bla bla, bit će plaća.

Stigla i druga plaća. 2000 kn manje od onog što sam zaradila! Nit je plaćena putna karta, nit prekovremeni, ništa!
Evo i danas vodim bitku s njima, nitko mi se osim tajnice ne javlja jer su eto opet slučajno kad ja zovem svi na pauzi ili sastanku.

Ugl. teški muljatori, nekulturni, neprofesionalni.
snasa88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.