Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 23:24   #621
Želiš reći da se vlasnici kuća koji se u e-vizitor prijavljuju na paušal ne broje u goste? I da njihova noćenja ne ulaze u one puste milijune iz Poštarkovog linka? Volio bi da mi to elaboriraš.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:25   #622
Ja mislim da se broje i ta nocenja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:41   #623
kad idem upisati račun u e visitor, prebacio mi je godinu ali nastavio s starim brojem raačuna? Je li kome tako?
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:43   #624
Itko??
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:44   #625
ja ne upisujem račune u evisitor nego vodim običnu evidenciju prometa u excellu

nazovi ujutro na onaj broj koji imaš na naslovnici evistora... to je neka njihova tehnička podrška i nadam se da će ti odgovoriti nešto pametno
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:36   #626
danas nisam stigla, budem sutra.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:36   #627
Ako ovo primjeni ova vlada,kako dalje.Previše je to love.10 dana za 4 osobe 800kn....?Jebote kao da svi imamo apartmane u Nici.

@Boravišnu pristojbu prvi put bi trebali plaćati i svi putnici s brodova na kružnim putivanjima koji izađu u grad, a raspravlja se i o mogućnosti da privatni iznajmljivači ubuduće plaćaju boravišnu pristojbu po svakom gostu i noćenju, umjesto paušalno, kako je to većina radila do sada. Točnije, privatni niznajmljivači su dosad plaćali godišnji paušal bez obzira na broj gostiju koji su imali, a sada će morati plaćati po svakom gostu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a_refresh=true

– Predvidjeli smo malo povećanje u smislu ponavljanja prošle super godine, kad smo kao otok premašili 2 milijuna noćenja prvi put nakon 1989. godine, pa nas veseli činjenica da je buking za 2017. godinu kod našeg najvećeg člana hotelijera već u najavi veći za 33 posto u odnosu na sjajnu 2016
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:41   #628
Koristite li Checkin aplikaciju (ako sam dobro zapamtila naziv)? Je li praktično?
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:27   #629
e vistor mi šteka, unesem npr. grad iz kojeg su gosti i on stalno vrti onu strelicu pokraj, ko da učitava i neda mi dalje da prijavim tj. kad stisnem prijavi sve se blokira i onde u 3 p.m. ima još ko ovakva lijepa iskustva?
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:18   #630
ola, mi imamo privatni apartman za nas i TZ je uvalio mojoj materi tan tablizu da se sami sa time j...... Ona je naravno objerucke to prihvatila, kao bit ce jednostavnije....je njoj jer je zajebanciju sa prijavom/odjavom meni uvalila.
So, pitanj ekoje NIGDJE nisam nasla....kako prijaviti maloljetnika?
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:16   #631
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
So, pitanj ekoje NIGDJE nisam nasla....kako prijaviti maloljetnika?
isto kao i punoljetnika... sistem automatski baca da se radi o maljojetnoj osobi, a možeš i sama izabrati kategoriju gosta
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:51   #632
dal zna netko možda, hrvatski državljanin sa prebivalištem u bosni koji bi radio u Hrvatskoj, da ne pravi boravište preko mupa je li dovoljno samo ga prijaviti u e visitor kako bi sredio boravište i izvadio poreznu?
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:17   #633
sigurno nije dovoljno jer prijave kroz evisitor se odnose na turističke boravke
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:28   #634
Veliki misterij u malome mistu: na Viru i zimi cvjeta turizam, u studenom je ostvareno čak 75 tisuća noćenja, a gostima - ni traga ni glasa!

@Radi se o domicilnim vikendašima u nekomercijalnom smještaju, koje su Virani samo precizno i detaljno pobrojali (kako im to nalažu i propisi), a onda ih prema sustavu zbrajanja turističkih podataka (koje će očigledno trebati mijenjati) - pribrojili u turistički promet te tako došli do fascinantnih obaranja rekorda čak u studenome.
A zapravo je u Viru noćilo 219 "pravih" turista!
Nije se ovakav slučaj dogodio samo s Virom već s još nekim vikendaškim destinacijama, gdje su se vlasnici vikendica počeli precizno brojati i svrstavati u turistički promet. Zašto ne, ionako plaćaju godišnji paušal pa ih to ništa ne košta, a dobro zvuči lokalnim turističkim zajednicama, načelnicima, ministrima..

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...traga-ni-glasa

eVizitor stvarno radi besprijekorno.Sve živo broji pod turiste.Još koji mjesec i doći će i lastavice.Kolko će tek tada biti noćenja?:klap::klap:
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 02:05   #635
Kako prijaviti volontera s stranom putovnicom?

Zna li tko naj nacin kako je naj prijaviti volontera s stranom putovnicom? Agencija tj web platforma koja ga salje je helpx, workaway. Zahvaljujem
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 08:44   #636
isto kao i svakog drugog gosta... sve da mu i na čelu piše da je volonter to se mene ne tiče dok on (ili netko u njegovo ime) plaća njegov smještaj

ako je taj volonter kod tebe mukte onda ga opet normalno prijaviš, ali račun napišeš na nulu i voila
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:10   #637
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
isto kao i svakog drugog gosta... sve da mu i na čelu piše da je volonter to se mene ne tiče dok on (ili netko u njegovo ime) plaća njegov smještaj

ako je taj volonter kod tebe mukte onda ga opet normalno prijaviš, ali račun napišeš na nulu i voila
ok. mislio sam bas na prijavu kao opravdanje sto on tu radi.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 18:16   #638
Može li mi neko reci ukoliko pogriješim prezime i napišem c umjesto ć, da li trebam mijenjati prezime turista ili je to uredu ? Pročitala sam na njihovoj stranici da su manje greške tolerantne ali ima li iko iskustva ?
ocakedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 04:14   #639
Upisala sam goste u e-visitor do 15-tog ali oni odlaze ranije ali i meni dolaze novi gosti. Kako sada da obrisem stare i upisem nove?
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 07:20   #640
odi na promjenu i ovima prvima skrati boravak, nove prijaviš normalo, a možeš i ove prvo redovno odjaviti danas iako im je predviđeni boravak još xy dana
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.