Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 21:52   #1
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz / Podzemlje

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz / Podzemlje


Godina proizvodnje: 2015.

Produkcija: Fark Film, Raci Şaşmaz

Scenaristi : Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener

Režiser: Onur Tan

Početak emitiranja u Turskoj: 8. rujna 2015.

Kanal: ATV, utorkom, 20.00 h (po turskom vremenu)




Serija počinje prikazom složenih odnosa među najvećim trgovcima i proizvođačima oružja, ali i prikazom načina na koji država, preko tajne službe, pokušava određivati odnose među njima.

U središtu radnje je Hızır Çakırbeyli, također trgovac i proizvođač oružja, i njegova brojna obitelj. Upečatljivo je prikazan njegov odnos s majkom, ženom, kćeri i - ljubavnicom, a posebno je slojevita njegova veza s bratom, nećakom i drugim muškim članovima obitelji.

Meryem Çakırbeyli, ponosna i neslomljiva Hizirova žena, saznaje da je arhitektica Nazli, s kojom njen muž ima izvanbračnu vezu, trudna. Odlučna je ne dopustiti da se to dijete rodi.

Prikazana je cijela galerija vrlo zanimljivih likova koji su svi međusobno povezani, bilo obiteljskim bilo poslovnim odnosima.


Glavne uloge: Oktay Kaynarca (Hızır Çakırbeyli), Deniz Çakır (Meryem Çakırbeyli), Müjde Uzman (Nazlı Meriç)



Ostale uloge: Tarık Ünlüoğlu (Ünal Kaplan), Ozan Akbaba (İlyas Cakirbeyli), Yunus Emre Yıldırımer (Alparslan Çakırbeyli), Sabina Toziya (Hayriye Çakırbeyli), Tuna Orhan (Servet), Kazım Sinan Demirer (Yunus /Civciv), Hakan Karsak (Temel Kalkandere /Enişte), Sevinç Gürsen Akyıldız (Hatice), Yüksel Arıcı (Vehbi Akyıldız - Tetikçi), İncinur Daşdemir (Ayşen), Emre Törün (Nevzat Çankırılı), Benian Dönmez (Mübeccel), Hakan Karahan (Özer Çetiner), Mirza Bahattin Doğan (Selim), Savaş Özdemir (Tipi Murat), Oktay Gürsoy (Mahmut), Selen Korkutan (Özlem), Kenan Çoban (Fahri), Can Bartu Aslan (Ömer Çakırbeyli), Ece Hakim (Zeynep Çakırbeyli)


__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:17   #2
Puno ti hvala holaquetal na otvaranju ove teme. O seriji sam čula sve najbolje, pomalo sam je škicnula, ali od sada ću je gledati redovito. Naravno, onim tempom kojim će je prevoditi. I zbog priče koja mi se čini jako zanimljivom, ali i zbog glumaca, posebno Oktaya.

Serija je vrlo uspješna u Turskoj, trenutno među najgledanijima. Sigurno će i dugo trajati. Jako se veselim.

A i dosta mi je serija o ljubavi koje su sve samo ne ljubavne.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:19   #3
Hvala na otvaranju teme, holaquetal

Pogledala sam samo prvu epizodu prevedenu na hrvatski. Vidim da su Rusi brzi, na 28. epizodi, jednu iza Turaka, a naši su preveli samo tri epizode.


Trebalo mi je dugo da skužim da je Hizirova majka Hayriye zapravo Afife hatun iz Sulejmana Veličanstvenog. Poznata mi je bila, ali nikako se sjetiti odakle.


Ima puno poznatih faca, ali meni je najdraža Müjde Uzman, odnosno Nazli.
Kako se cura baca na Hizira

via Imgflip GIF Maker



:nemoral:




gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:39   #4
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Serija je vrlo uspješna u Turskoj, trenutno među najgledanijima. Sigurno će i dugo trajati. Jako se veselim.

A i dosta mi je serija o ljubavi koje su sve samo ne ljubavne.
Zadnja rečenica

Evo malo rejtinga: http://www.reytingler.biz/Eskiya_Dun...az/reytingler/




Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Trebalo mi je dugo da skužim da je Hizirova majka Hayriye zapravo Afife hatun iz Sulejmana Veličanstvenog. Poznata mi je bila, ali nikako se sjetiti odakle.


Ima puno poznatih faca, ali meni je najdraža Müjde Uzman, odnosno Nazli.
Kako se cura baca na Hizira
Brza si s gifom

Eh, Müjde, nezaboravna Dilyar iz Fatiha

Ima još puno nama poznatih faca, primjerice, Zmija iz Adanalija
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 22:40   #5
evo i mene.. da vidim nešto drugo.. ili zapravo opet tako tursko.. oružje i ljubavnice.. i žene koje žele zadržati privid braka ..

a možda me i iznenade
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 21:50   #6
Očekivala sam akcijsku seriju, ali vidim da su ženski likovi jako, jako zanimljivi.

Nazli se na prvu čini simpatična teta, voli Hizira, fino, ali govorimo o ženi koja dobro zna da je Hizir oženjen i da ima djecu i zna čime se on bavi. Doduše, bila je spremna popustiti, tako da mi je ukupan dojam bolji nego o ove druge dvije tete.

Meryem mi se ne sviđa jer pokušava Nazli nagovoriti da abortus, i još joj prijeti da će joj zagorčati život ako rodi dijete. Hizir je taj koji joj je nešto obećao kad ju je ženio, a ne njegova ljubavnica. I nije ni ona nevinašce, zna da je Hizir mafijaš. A ono namještanje otkaza trudnoj ženi, uf.
Ali nije mi jasan ni taj Hizir, i sam je rekao da se vraća kući njoj, a ne djeci. Što onda uopće radi s Nazli

Hizirova majka Hayriye pak odobrava sinu i misli da je Meryem kriva što je muž vara Dobro je što želi pustiti Nazli da rodi.


Pored ove tri iz Sulejmana Veličanstvenog, nemam za sada potrebu uopće pisati o muškarcima

Iako vidim da je tu tetak Čoban , općenito hrpa jako poznatih faca, iz Doline vukova, Gumuš, Kuzey/Guney, Strasti Orijenta, odurni aga iz Sile.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:55   #7
Prvo, jako mi je teško naviknuti se na Oktaya bez brkova. Sav mi je nekako čudan.

Meni se oba ženska lika, mislim na Hizirove žene, sviđaju. Za sada. Istina, Meryem je bila okrutna kad je tražila od Nazlice da abortira i još joj smjestila otkaz, ali žena se svim sredstvima bori za brak. Baš onako strastveno i temperamentno. Prvo je otišla popričati s ljubavnicom svog muža, dala joj na znanje da Hizir nikada neće ostaviti nju i djecu. Od Hizira očito ne može tražiti ništa, takav je poredak stvari u njihovom svijetu. Pa zato lupa na slabije. Sviđa mi se jer mi se čini kao jaka osoba i mislim da će Hizir imati dosta problema s njom. A neka ih i ima. I neka mu malo zagorča život.

Nazli je draga cura, vidi se da ju je jako pogodio ovaj posjet i čak je odlučila popustiti. Meni je bio zanimljiv razgovor njih dvije kad je Meyrem pita: „Jeste li se ikad upitali kako je biti na mom mjestu?“, Nazli joj odgovara: „Uvijek sam htjela biti na vašem mjestu“, a Meyrem ponovo pita: „Na mjestu prevarene žene?

Bilo mi je zanimljivo i ono Meyremino ispitivanje sestre (?) o tome je li i koliko je Nazli lijepa. A tek izvrtavanje upitane, kao sva je u silikonima.
Nije ni Nazli očekivala da Hizirova žena tako dobro izgleda. Bile su mi simpa te, tipično ženske, opaske.

Na kraju se i Nazli zainatila i započela rat. I neka je. Ima se i ona pravo boriti tim više što joj žena zagorčava život. Uh, bit će jako zanimljivo.


Što se tiče poslovnog dijela, prvo moram poloviti sve te likove. Tko je kome što i kako se tko zove. Baš ima puno tih mafijaških obitelji.

Glavni mafijaški boss Ulan je stvarno odvratan. Ma svi oni su mirno promatrali kad je za stolom rascopao glavu onom „izdajniku“ i poslije toga fino jeli. Ne znam da li im je bilo u slast.

I sada taj Ulan želi napraviti razdor među njima, a nije mu teško jer ga se svi boje. Onaj Selim je baš ispao jadnik. Kao ne bi on narušavao 40-godišnje prijateljstvo s Hizirom, ali od straha pred Ulanom će sve učiniti.

Mislim da će na kraju lukavi Hizir nadigrati Ulana. Neće obući onu suknju.

Također moram poloviti i sve članove Hizirove obitelji jer još ne kužim tko je tko. Ima hrpa žena, jesu li mu sestre ili šogorice, neki ga zovu „ujače“, neki „striče“, tko mu je brat ili što sve ne. Velika obitelj.

O Hiziru još ne mogu puno reći. Jest on mafijaš, ali ima neku svoju etiku. Čini se kao mudar, razuman i hrabar lik. I naravno da mu nije problem ubiti onoga tko mu smeta.

I da, ovi mafijaši jako vole priče o životinjama.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 23:18   #8
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Bilo mi je zanimljivo i ono Meyremino ispitivanje sestre (?) o tome je li i koliko je Nazli lijepa. A tek izvrtavanje upitane, kao sva je u silikonima.
Da, bila mi je dobra Meyremina faca kad joj je ona druga teta otvorila vrata, u stilu, ma daj, ti mi nisi neka prijetnja.
A kad je ova rekla Nazli, pa kad je vidjela kako Nazli izgleda Nije baš bila sretna.


Nije meni Meryem nešto simpatična, ali puno mi je draže da se derala i na Hizira i prijetila Nazli, nego da je neka pokorna ženica koja sluša mužića i prepušta se sudbini Bit će ovo zanimljivo
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 02:13   #9
odgledala sam i ja prvu epizodu... nije loše, nije... što kažete vole mafijozi basne (pa će biti da su ih Turci izmislili a La Fonten samo zapisao..)

Kad se raspravlja o ljubavnom trokutu.. teško je reći gdje je pravica... istina da srcu nemožeš zapovjedati al ponekad se ne treba ni prepustiti...

Mene je najviše iznenadilo što žena ženi može zapovijediti, zahtijevati da abortira.. no kako kažete u druđtvu koje ima takav poredak (a zapravo i svuda) lakše se obrušiti na slabijeg nego riješiti sa krivcem, u ovom slučaju sa mužem koji je našao drugu i živi paralelno

i da.. one štite djecu (majka i baka , a na kraju i otac).. od čega??? da im je otac preljubnik, da će dobiti sestru.. pa što se to njih tiče, on je i dalje njihov otac.. a i nisu baš tako bezazleni ni mali ..

O poslu.. reklo bi se ništa čudno za Tursku gdje je oružje sasvim normalno.. i kako kažu kad se nebi trošilo od čega bi oni živjeli... (tako nekako)

nisam počela gledati drugu.. al Hazir neće obući suknju jer je upravo pred svojima izjavio da bi rađe da obuće odijelo za pogreb..

no njegova "pravednost" je ipak pala na utapanju kompjuteraša.. i da je bio čovjek nevin on bi ga utopio.. stavljao bi ga pod vodu dok se nebi utopio

Pokušala sam si prevesti i origanal naslov.. zanimljivo.. nešto kao "banditi nemogu vladati svijetom".
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:40   #10
Prije svega, drago mi je što smo otvorili temu i počeli komentirati. S gledanjem sam otišla dosta naprijed, do 27.epke, no obećavam, neću hintati jer je serija iznimno zanimljiva pa da ne kvarim doživljaj.


Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ali nije mi jasan ni taj Hizir, i sam je rekao da se vraća kući njoj, a ne djeci. Što onda uopće radi s Nazli
Ma ne znam, muška posla. Nekako je provučeno u prvoj epki da Meryem nije više htjela rađati, a Hizir je htio još djece. Ispada da je Hizir eto samo zbog toga tražio nekog sa strane, a kao nije u pitanju ljubav. No po ovome kako je prikazano u prvoj, njemu je stalo do obje. Valjda.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Pored ove tri iz Sulejmana Veličanstvenog, nemam za sada potrebu uopće pisati o muškarcima
I meni su zanimljiviji ženski odnosi.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Prvo, jako mi je teško naviknuti se na Oktaya bez brkova. Sav mi je nekako čudan.
Na to sam se brzo naviknula, ali moram priznati da me iznenadio izgledom. Izgleda mlađi nego u Adanaliju. Mršaviji je svakako.



Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Onaj Selim je baš ispao jadnik. Kao ne bi on narušavao 40-godišnje prijateljstvo s Hizirom, ali od straha pred Ulanom će sve učiniti. .
Ma da, baš me iznenadio Selim, mislila sam da neće tako brzo popustiti.
Taj Unal Kaplan je pravi odvratnjak (Kaplan=Tigar, voli se on puhati svojim prezimenom), da bi ostao na vlasti sve će učiniti. A kako je po kratkom postupku ubio onog tipa, slabo mi je bilo. I svi ostanu tamo sjediti, a ovaj kasnije postavi brata ubijenog na upražnjeno mjesto. Ajme, kako je mogao večerati tamo...

Onaj Mahmut, Selimov brat baš mi ima neku podmuklu facu, nekako baš facu za negativca. Jezu mi izaziva.

Dobar mi je bio Tipi (Zmija iz Adanalija) kad je rekao nešto u stilu "Mene nećete ubiti jer ja nemam brata, samo sestru, a kad bi vam ona sjela za ovaj stol, svi biste nastradali."
Tipiju je stalno hladno
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Što se tiče poslovnog dijela, prvo moram poloviti sve te likove. Tko je kome što i kako se tko zove. Baš ima puno tih mafijaških obitelji.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Također moram poloviti i sve članove Hizirove obitelji jer još ne kužim tko je tko. Ima hrpa žena, jesu li mu sestre ili šogorice, neki ga zovu „ujače“, neki „striče“, tko mu je brat ili što sve ne. Velika obitelj.
Ovdje ponešto piše, no vjerojatno si to i sama pronašla:
https://tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9...maz_%28dizi%29

Svakako, mafijaške obitelji su mi komplicirane iako ćemo s vremenom i to shvatiti.

Ilyas je Hizirov brat, imali su još jednog brata koji je ubijen, a njegov sin je onaj dečko s kojim su razgovarali video vezom.
Aysen (koja je s Meryem išla kod Nazli), ne kužim je li njena ili Hizirova sestra, žena je Civciva.
Hatice je Hizirova rođakinja, žena tipa kojeg zovu Enište. Ruskinje su Enište prevele kao "zet". Ispada da ga svi radije zovu "zete" nego imenom.
Mubečel je žena Serveta, voditelja proivodnje oružja za Hizira. Mislim da im nije u rodu no stalno je kod njih doma. Izgleda da se bavi šivanjem za obitelj. I usput je vrlo poduzetna
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Da, bila mi je dobra Meyremina faca kad joj je ona druga teta otvorila vrata, u stilu, ma daj, ti mi nisi neka prijetnja.
A kad je ova rekla Nazli, pa kad je vidjela kako Nazli izgleda Nije baš bila sretna.
Iako, meni je i Yaren lijepa.


Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
no njegova "pravednost" je ipak pala na utapanju kompjuteraša.. i da je bio čovjek nevin on bi ga utopio.. stavljao bi ga pod vodu dok se nebi utopio
Ma da, stvarno mi nije jasno zašto je utopio čovjeka. Da ga kazni valjda. To tako ide kod njih. Baš mi bilo žao dečka. Čovjek radi svoj posao, ucijene ga i onda izgubi glavu od druge strane.

A ne znam to o pravednosti. U nekim najavama prije prikazivanja serije Hizir ispada skoro kao Maraz Ali, no daleko je on od njega svjetlosnim godinama.
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Pokušala sam si prevesti i origanal naslov.. zanimljivo.. nešto kao "banditi nemogu vladati svijetom".
Tako nekako su i Rusi preveli.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 12:51   #11
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ima puno poznatih faca, ali meni je najdraža Müjde Uzman, odnosno Nazli.
Kako se cura baca na Hizira
I ja sam vidjela nekoliko meni poznatih glumaca. Naravno, najdraža mi je Müjde, cura vrlo zanimljive ljepote, a glumi simpatičan lik. Iako je ljubavnica glavnog lika, ne izgleda kao negativka.

Super gif za početak , ne znam hoće li biti više takvih scena u seriji.

Ja nisam gledala „Sulejmana“, ali znam Deniz Çakır iz serije „Kad lišće pada“. Dobra je glumica, ali ni tada mi nije bila simpatična. Kao ni sada, ali napisala sam zašto mi se sviđa kao lik Meryem.

Prepoznala sam još agu iz „Sile“ i Zmiju iz „Adanalija“, a nešto mi je poznata i ova Hizirova kći.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ali nije mi jasan ni taj Hizir, i sam je rekao da se vraća kući njoj, a ne djeci. Što onda uopće radi s Nazli
To mi je bila jedna od najljepših scena. A ne znam. Vratio se od druge, ali nježno ju je pokrio svojim sakoom. I milovao. Sjeća se da ju je prije volio (možda još uvijek, kažu da se mogu voljeti dvije žene), uhvatila ga je tuga i nostalgija. Možda se negdje putem ta ljubav zagubila i izblijedila, možda ga sputava i guši, tko će znati. Ali je djelovao vrlo iskreno i lio je suze. Čuli smo da su brak započeli bez igdje ičega, vremenom je on postao vrlo uspješan, trebalo je izgraditi to carstvo, puno truda i posla kakav god on bio. I mogu misliti da je stalno napet, u strahu i na oprezu. Pa mu je sada Nazli postala utočište i uz nju se psihički, emocionalno odmara.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Hizirova majka Hayriye pak odobrava sinu i misli da je Meryem kriva što je muž vara
Tipična majka u patrijarhalnom svijetu. Njen sin može imati i pet žena, ona mu neće zamjeriti. Vidjet ćemo kako se Meyrem inače ponaša i što može imati protiv nje. Zašto kriva? Možda mu nije posvećivala dovoljno pažnje?

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Kad se raspravlja o ljubavnom trokutu.. teško je reći gdje je pravica... istina da srcu nemožeš zapovjedati al ponekad se ne treba ni prepustiti...
E da, tema za raspravu bez kraja. Treba li baš uvijek poslušati srce ili ponekad treba stati zbog odgovornosti prema drugima?

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
no njegova "pravednost" je ipak pala na utapanju kompjuteraša.. i da je bio čovjek nevin on bi ga utopio.. stavljao bi ga pod vodu dok se nebi utopio
I dobro si stavila riječ pravednost u navodne znakove, ovdje je tu uvijek potrebno, serija je ipak o mafiašima.


Još su mi dva lika zanimljiva, a to su Ilijas i Mahmut, odnosno braća Hizira i Selima. Vidimo da se ne trpe, a obojica prgavi i lako planu. Mislim da posebno treba obratiti pažnju na Ilijasa, Hizirovog brata, kojega Hizir stalno mora bremzati.

Danas krećem na 2. epizodu. Zanima me što će Hizir odgovoriti Unalu.


Edit: holaquetal, evo opet, i ovdje sam neposredno nakon tebe napisala post, a da te nisam pročitala.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ovdje ponešto piše, no vjerojatno si to i sama pronašla:
https://tr.wikipedia.org/wiki/E%C5%9...maz_%28dizi%29

Svakako, mafijaške obitelji su mi komplicirane iako ćemo s vremenom i to shvatiti.

Ilyas je Hizirov brat, imali su još jednog brata koji je ubijen, a njegov sin je onaj dečko s kojim su razgovarali video vezom.
Aysen (koja je s Meryem išla kod Nazli), ne kužim je li njena ili Hizirova sestra, žena je Civciva.
Hatice je Hizirova rođakinja, žena tipa kojeg zovu Enište. Ruskinje su Enište prevele kao "zet". Ispada da ga svi radije zovu "zete" nego imenom.
Mubečel je žena Serveta, voditelja proivodnje oružja za Hizira. Mislim da im nije u rodu no stalno je kod njih doma. Izgleda da se bavi šivanjem za obitelj. I usput je vrlo poduzetna
Hvala. Morat ću ih sve dobro proučiti.

I meni je Yaren lijepa. Je li ona Nazlina sestra?

A ovog tipa je Hizir valjda morao ubiti da ne bi Selim, a preko njega i Unal, saznao da Hizir sve zna. Jer jadnog čovjeka se uvijek može zastrašiti. Žao mi ga je, ali tako je čim dođeš u bilo kakav kontakt s mafijom.

Zadnje uređivanje đurđevak : 01.04.2016. at 13:06.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:10   #12
Oh joooooj, jedva vas nađoh , pa da se prijavim

Hola, zahvaljujem na otvaranju Teme. I mene ova serija zanima zbog poznatih nam glumaca, ali i zbog doista visokoga rejtinga.

Nisam još pogledala ništa, ali preko vikenda ću, pa se pridružim komentiranju.
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:27   #13
volim broj 13

za 13. post ovdje..

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
I



I dobro si stavila riječ pravednost u navodne znakove, ovdje je tu uvijek potrebno, serija je ipak o mafiašima.


Još su mi dva lika zanimljiva, a to su Ilijas i Mahmut, odnosno braća Hizira i Selima. Vidimo da se ne trpe, a obojica prgavi i lako planu. Mislim da posebno treba obratiti pažnju na Ilijasa, Hizirovog brata, kojega Hizir stalno mora bremzati. .


A ovog tipa je Hizir valjda morao ubiti da ne bi Selim, a preko njega i Unal, saznao da Hizir sve zna. Jer jadnog čovjeka se uvijek može zastrašiti. Žao mi ga je, ali tako je čim dođeš u bilo kakav kontakt s mafijom.
joj otkad ne šuh to "bremzati"

E sad o tom prvom namjernom ubojstvu koje je naredio Hazir (iako sumnjam da je prvo, no prvo koje mi vidimo)..

Unal je tako i tako shvatio da ga je Hazir pročitao.. pa mu nije važno kako je saznao , a ako su baš htjeli da eventualno ne sazna prerano , jednostavno su kompjuteraša trebali zadržati .. ovako će biti da je ovo što @hola kaže.. kazna.. pa ti biraj hoćeš li raditi za mafiju ili ne (pogotovo svjesno)


Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post



Ma da, stvarno mi nije jasno zašto je utopio čovjeka. Da ga kazni valjda. To tako ide kod njih. Baš mi bilo žao dečka. Čovjek radi svoj posao, ucijene ga i onda izgubi glavu od druge strane.

A ne znam to o pravednosti. U nekim najavama prije prikazivanja serije Hizir ispada skoro kao Maraz Ali, no daleko je on od njega svjetlosnim godinama.
samo na trenutak sam zamislila što bi Maraz Ali napravio, tj. da je na tom tragu... al kako kažeš ipak je to jako daleko


I još jedna sitnica... jeste li primjetile da i Nazli (zašto Nazli ) i Meryem u imeniku Hazira imaju pod Çakır..no nisam baš čula da su ga tako oslovile

A kad izguglam Çakır.. tako je bilo prezime i Oktayevom liku u Dolini vukova.. Süleyman Çakır ..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 17:06   #14
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post

Prepoznala sam još agu iz „Sile“ i Zmiju iz „Adanalija“, a nešto mi je poznata i ova Hizirova kći.
I meni je ta mala poznata.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Još su mi dva lika zanimljiva, a to su Ilijas i Mahmut, odnosno braća Hizira i Selima. Vidimo da se ne trpe, a obojica prgavi i lako planu. Mislim da posebno treba obratiti pažnju na Ilijasa, Hizirovog brata, kojega Hizir stalno mora bremzati.
Meni je Ilijas drag kao faca (za razliku od Mahmuta), ima neke dobre oči. Već sam ga gledala u Kuzey Guney, no ova uloga mu je bolje legla.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
I meni je Yaren lijepa. Je li ona Nazlina sestra?
Prijateljica joj je. Ne nalazim je u onom popisu, a to mi je neobično jer ima dosta važnu ulogu. Zove se Demet Sevim.

Glumac koji igra ulogu Özera, Hakan Karahan, je vrlo zanimljiva osoba:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Hakan_Karahan
https://en.wikipedia.org/wiki/Hakan_Karahan

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
I još jedna sitnica... jeste li primjetile da i Nazli (zašto Nazli ) i Meryem u imeniku Hazira imaju pod Çakır..no nisam baš čula da su ga tako oslovile

A kad izguglam Çakır.. tako je bilo prezime i Oktayevom liku u Dolini vukova.. Süleyman Çakır ..
Eh da, zato si ti "oko sokolovo". Ha, valjda mu je to nadimak.

Odoh i ja na drugu, ali najprije idem malo na Adanali.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 16:37   #15
Pogledala sam drugu, no pričekat ću vaše komentare.

Za sada, samo o Ilyasu, koji mi je baš drag: ispada strastven tip, kratkog fitilja, donosi prsten curi za rođendan, ne želi reći da su to zaruke, a kad ona ostavlja prsten i (kao) definitivno odlazi tip puca pištoljem za njom . Umrla sam od straha, mislila sam da ga je strast toliko zaslijepila da je ubio curu, u stilu "ako nećeš biti moja, nećeš biti ničija". Kad ono - tip odlično gađa, probušio obje zadnje gume na autu pa ti probaj voziti. Cura se vraća, nimalo isprepadana i dobija priznanje da je prsten zaručnički. Ispada tip koji će i ubiti i poginuti za svoju ljubav.
A pred mamom je negira

Inače, super mi je bilo kako je onom Mahmutovom tjelohranitelju u klubu ugurao pištolj u hlače, tako da ga je taj kasnije morao tresti iz nogavice
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 16:56   #16
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Za sada, samo o Ilyasu, koji mi je baš drag: ispada strastven tip, kratkog fitilja, donosi prsten curi za rođendan, ne želi reći da su to zaruke, a kad ona ostavlja prsten i (kao) definitivno odlazi tip puca pištoljem za njom .
Upravo gledam drugu epizodu i još mi je zanimljivija od prve. Vidjela sam scene o kojima pišeš.

Ilijas, wow, jako mi se sviđa taj lik. Jesam li rekla da treba obratiti pažnju na njega? Temperamentan i strastven, imat će Hizir i ostali dosta posla s njim, stalno će ga morati obuzdavati. Volim takve likove (doduše više na ekranu nego u životu ), jako su mi zanimljivi.


Pisat ću još o njemu, ali sada samo da prenesem sliku koju je postavio Oktay na IG-u. "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" na ulicama Cannesa, uskoro u mnogim zemljama svijeta. Hoće li je i naši otkupiti?

Želim seriji međunarodni uspjeh.





izvor: https://www.instagram.com/p/BDs2Aiph...=oktaykaynarca
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 20:54   #17
Drage moje cure, gubitnica me pozvala (hvala joj puno na obavijesti za ovu temu i na pozivu), pa vam se javljam. Budem i ja gledala ovu seriju, nisam jos pocela ali cu ovih dana gledati i pridruziti vam se u komentiranju.
Po vasim postovima zvuci zanimljivo. Jedino ne volim glumicu Mujde (previse mi lici na Tamaru Roglic ), ali lako za to.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 21:10   #18
nasmijanonebo

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Za sada, samo o Ilyasu, koji mi je baš drag: ispada strastven tip, kratkog fitilja, donosi prsten curi za rođendan, ne želi reći da su to zaruke, a kad ona ostavlja prsten i (kao) definitivno odlazi tip puca pištoljem za njom : eek :. Umrla sam od straha, mislila sam da ga je strast toliko zaslijepila da je ubio curu, u stilu "ako nećeš biti moja, nećeš biti ničija". Kad ono - tip odlično gađa, probušio obje zadnje gume na autu pa ti probaj voziti. Cura se vraća, nimalo isprepadana i dobija priznanje da je prsten zaručnički. Ispada tip koji će i ubiti i poginuti za svoju ljubav.
A pred mamom je negira : ne zna :
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Upravo gledam drugu epizodu i još mi je zanimljivija od prve. Vidjela sam scene o kojima pišeš.

Ilijas, wow, jako mi se sviđa taj lik. Jesam li rekla da treba obratiti pažnju na njega? Temperamentan i strastven, imat će Hizir i ostali dosta posla s njim, stalno će ga morati obuzdavati. Volim takve likove (doduše više na ekranu nego u životu ), jako su mi zanimljivi.
Ilijas mi je jako zanimljiv lik onako izdaleka, pred telkom, kako veli đu, baš mi je bila fora ta scena. Ali ne znam kako ona teta može s njim, meni je to malo
Ali meni je bilo bedasto da odlazi s njezinog rođendana, kao da drugi dan to nije mogao srediti.

U ovoj seriji ima jako puno ružnih muškaraca, on je jedan od onih koji mogu proći. U K/G nije imao šanse pored one dvojice, ovo mu je jedinstvena prilika :roflam:



Ali nije Ilijas jedini koji prijeti ubojstvom. I Meryem se zaletila kolima u Hizira. A i on lud kad je stao pred kola i pokazao joj da se zaleti.
Joj, dva luđaka.
Žalim Nazli, jest da je sama pala, sama se ubila, ali u što se uvalila



Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Iako, meni je i Yaren lijepa.
Zgodnička je ženska, ali izgleda kao curetak. Meni barem. Nazli je baš komad.



Nego, meni je bila fora ova scena, kad je Nazli zanimalo što se dogodilo njezinom bivšem, odnosno sadašnjem šefu, pa joj Hizir objašnjava što je čuo.



A Nazli za sve ima objašnjenje kako to nije moguće Ono, kužim da šef ima garažu za svoj auto, ali tvrtke obično imaju stepenice, tko bi pomislio da ovaj to nema

A dobro mi je bilo i kad ju je pitao je li debeo.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:32   #19
Bilo mi je dobro kad je Meryem rekla Hiziru da koliko će djece imati, toliko će se puta morati ispričavati
Pa je on rekao da je lakše milijun puta se ispričati roditeljima, nego njoj.


Ali moram sad malo filozofirati.
Idu mi na jetra s tim oblačenjem suknje. To je tobože ponižavajuće, i opet su time popljuvali žene. A u suštini je sve glupo. Veli Hizir da nije prirodno. Ma nemoj. U prošlosti su muškarci furali toge, ima i sad naroda ili profesija u kojima muškarci oblače nešto slično suknjama, ali kao nošenje suknje nije prirodno muškarcima. Obični društveni konstrukt, a furaju se na to što je kome prirodno Ma daj. Kao i ono da je ružičasta prije bila muška boja, a plava ženska, a sad ne možeš muškoj bebi dati igračku na kojoj ima malo ružičaste boje, a da netko ne prigovori. Eto, sorry, ali morala sam to napisati.


A Hizirova majka je rekla da što imaju razgovarati s Nazli, da je boli briga za nju, da će oni odgajati dijete. Ma da, svoju djecu je odlično odgojila

I tako Enište ostao zet.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 14:02   #20
đu puno hvala na info o seriji u Cannesu, i ja im želim međunarodni uspjeh, baš je dobra serija.

Izgleda da je Aysen ipak Meryemina sestra, tako sam protumačila iz onog popisa na vikipediji

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ilijas mi je jako zanimljiv lik onako izdaleka, pred telkom, kako veli đu, baš mi je bila fora ta scena. Ali ne znam kako ona teta može s njim, meni je to malo
Ali meni je bilo bedasto da odlazi s njezinog rođendana, kao da drugi dan to nije mogao srediti.

[size=1]U ovoj seriji ima jako puno ružnih muškaraca, on je jedan od onih koji mogu proći. U K/G nije imao šanse pored one dvojice, ovo mu je jedinstvena prilika
A ne'š ti rođendana, njih dvoje u četiri zida . Šalim se, kužim što želiš reći, ali eto, tip valjda ima kratki fitilj, a nema nikakvu kočnicu pa mora rješavati stvari odmah.

Komentar za K/G je sasvim na mjestu, zbog Ilyasa sam opet pogledala neki klip, pored Kive zaista nitko nije imao šanse. A ni drugi nije loš, jest da mu fali 30 cm visine, ali ajd, tko na malo gleda ...

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ali nije Ilijas jedini koji prijeti ubojstvom. I Meryem se zaletila kolima u Hizira. A i on lud kad je stao pred kola i pokazao joj da se zaleti.
Joj, dva luđaka.
Žalim Nazli, jest da je sama pala, sama se ubila, ali u što se uvalila
Ustvari, uopće mi nije jasno kako se onakva mirna i tiha cura kao što je Nazli upetljala s Hizirom. I gdje su se to oni našli? Valjda će nam jednom objasniti.
I da točno, Nazli je komad, za razliku od drugih zgodnih žena u seriji.

Dvoje luđaka, točno. Doduše, donekle razumijem Meryem kad se otišla uvjeriti s kim joj to ruča muž. Mogu samo zamišljati njen bol dok ih je onako gledala. Ali to s autom i pokušajem gaženja Hizira koji kao bik nasrće na auto - ne kužim pa gotovo.
Ajde, da je i tu razumijem, tu je zaslijepila bol, ali kako kasnije hladnokrvno naručuje ubojstvo trudne suparnice, to mi je prestrašno, To nije samo ludost, nego je i zloća i proračunatost.

A i Hizir, lik mi se uopće nije ni počeo sviđati, a već ima puno toga što mi smeta. Kako je samo odmah obećao da će Nazli nagovoriti na pobačaj, samo da bi došao do keksa sa zakonitom. Fuj!
A ne sviđa mi se ni to što je rođakinju i muža joj stavio pred gotov čin (htio je i Ilyasa) i odveo ih na ručak s Nazli, pa ljudi mogu imati problema s onom ludom koju ima doma. Meni izgleda kao da Nazli baš i nije htjela nekakav ručak s obitelji. Ona ga je lijepo pitala što će biti s njom ako se njemu nešto dogodi. Drugim riječima (ja sam shvatila tako), hoće li se Hizir razvesti i oženiti nju, a Hizir se pravi nevješt i zadužit će rođakinju za brigu o Nazli.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
A Hizirova majka je rekla da što imaju razgovarati s Nazli, da je boli briga za nju, da će oni odgajati dijete. Ma da, svoju djecu je odlično odgojila
Ma lako za to što je "odlično" odgojila djecu, ne manjka takvih u RL. Nego meni je grozno što ispada da ona uopće ne bi pitala Nazli za mišljenje, nego bi uzela dijete i odgajala ga, a Nazli neka ide svojim putem. To mi je na tragu onoga da je Hizir htio još djece, Meryem nije htjela rađati pa on napravio dijete Nazli (a mogao je i nekoj drugoj ). Koja ekipa

Ah da, Meryem u snježno bijeloj haljini muti jaja za doručak, vrti se po kuhinji i ništa ne kapne po njoj. Spretna neka ŽMK.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.