Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2016., 18:46   #21
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
I još jedna sitnica... jeste li primjetile da i Nazli (zašto Nazli ) i Meryem u imeniku Hazira imaju pod Çakır..no nisam baš čula da su ga tako oslovile
I ja sam to vidjela na njihovim mobitelima, ali sada, u 2. epizodi, njih dvije ga tako i zovu: Çakır. Valjda mu je to nadimak, skraćenica od prezimena Çakırbeyli.

Što se tiče imena Nazli uskoro ćemo gledati tri serije u kojima se netko zove Nazli.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Nekako je provučeno u prvoj epki da Meryem nije više htjela rađati, a Hizir je htio još djece.
To ja nisam primijetila. Hvala. A čuj, ako je tako, onda Hizir pred samim sobom ima neko opravdanje. A Meyrem je onda bilo pametnije da mu rodi još neko dijete nego da ubija trudnu ljubavnicu. Mislim, ako je za brak na sve spremna. Ili je saznala za ljubavicu tek kad je ova već zatrudnila?

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Nego, meni je bila fora ova scena, kad je Nazli zanimalo što se dogodilo njezinom bivšem, odnosno sadašnjem šefu, pa joj Hizir objašnjava što je čuo.
Joj, da, super scena. I naravno da Nazli sve kuži, pa zna ona s kim ima posla. Odlični gifići.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
A Hizirova majka je rekla da što imaju razgovarati s Nazli, da je boli briga za nju, da će oni odgajati dijete. Ma da, svoju djecu je odlično odgojila
Hizirova majka „odlično“ odgaja sinove i unuka. Nije njoj stalo ni do Meyrem ni do Nazli, one su samo strojevi za rađanje njenih unuka. Koje će odgajati kao ovog malog Omera kojem sve odobrava i ponosna što je tamo nekog klinca nalupao.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Izgleda da je Aysen ipak Meryemina sestra, tako sam protumačila iz onog popisa na vikipediji
Hvala, i ja sam tako shvatila. A žena je sušta suprotnost svojoj sestri; blaga, tiha i pomalo skrušena.

Ma meni se sviđa što je Meyrem lavica, bez obzira na moral njenih postupaka, bit će nama zanimljivo gledati takvu ženu. Očekujem i da Nazli pokaže zube.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ajde, da je i tu razumijem, tu je zaslijepila bol, ali kako kasnije hladnokrvno naručuje ubojstvo trudne suparnice, to mi je prestrašno, To nije samo ludost, nego je i zloća i proračunatost.
Sve to stoji, žena je opasna i teško svakoj koja joj uleti u život. Kad bolje razmislim, nije ni čudno što je Hizirova žena. Nazli zaista ne zna u što se uvalila.



Stvari se u 2. epizodi zahuktavaju. Već se od početka vidi da će Hizirova i Selimova svađa imati široke posljedice. Pritisak na Hizira je sve jači, do toga da mora ubiti državnog obavještajca. Zar nije moglo biti drugog rješenja? Izdaja jest najgori čin (nije badava Lucifer u 9. krugu pakla), ali koga bi on to izdao? Unala koji mu cijelo vrijeme radi o glavi (i njemu i svima drugima), Selima koji je njega izdao, pa i svim ostalim Unalovim poslušnicima koji bi izdali jedan drugoga samo tako? Zašto sada nije krenuo u rat s Unalom? Zašto ne prihvati Nevzatovu ponudu da bude na čelu svih trgovaca oružja? I Ilijas mu je predložio nešto slično. Dobro, znam da je Ilijas kratkog fitilja i nepromišljen, imali bi puno neprijatelja, ali ni ovako nikada nisu sigurni. Možda bi mogao uz sebe pridobiti Tipija (Zmiju) i Ahmeta koji su zadnji podigli ruke. Ne znam. Ionako će kad tad započeti rat s Unalom.

Svidjelo mi se kad je Ilijas ponudio Hiziru da on sve obavi umjesto njega. Ali i kad mu Hizir kaže da ne brine jer poslije njega uvijek ostaje on, Ilijas. Lijepa je ta obiteljska odanost i povjerenje.

Hizirov privatni život mi je još gori. Tip ima ljubavnicu i najnormalnije mu je da je svi priznaju. A koliko vidim i svoju ženu uredno opslužuje. Dosta potentan tip jer to čak ne radi samo reda radi.
A ni Meyremici nije toliko bed što njen muž ima ljubavnicu, njoj je problem što će ta ljubavnica roditi dijete i eventualno ući u obitelj. Ali da je kao žena ljubomorna, to ne vidim.

I tu mi se svidjelo kad je Ilijas rekao da on ima samo jednu snahu, a Hiziru dao na znanje da je hrabar, ali i glup. Čovjek ima karakter. Iako mi je još rano to reći.

Inače u onoj velikoj kući nitko ne može imati nijednu tajnu. Svi kao jedan drugoga podržavaju, ali sve prenesu jedan drugome. I ne samo žene, eto i Enište. I zašto je čudno ako muž i žena (Hatidže i Enište) žele nasamo razgovarati u vrtu kuće? Ma da, svi sve moraju znati.

Sviđa mi se kako je Meyrem uvjerila Hizara i sina da se onoj obitelji trebaju ispričati. Lijep i pametan postupak.

Dobili smo još jedan mladi par oko kojega će se sigurno lomiti koplja, Unalova kći i Hizirov nećak. Kako su se samo našli? I tu će biti svega.

Meni je bila odlična scena kad je Meyrem iz auta promatrala muža s ljubavnicom i ovo dvoje rođaka. Bilo je napeto i očekavala sam da će im tamo upasti. Ipak je sve odgledala i na kraju krenula na Hizara. Ma znala je da će se on izmaći, meni je tada ona bila odlična.

Iako ovo zadnje, naručivanje Nazlinog ubojstva mi je
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 19:37   #22
Gubitnice i ja zahvaljujem na pozivu (nisam u prvom javljanju spomenula-mislila da se nesmije)

Pogledala sam prvu epizodu i sviđa mi se. Oktay mi se baš sviđa bez brkova, a i ima dobru liniju. Izgleda puno mlađe nego u Adanaliju. Nisam još uspjela pohvatati sve likove, tko je kome što. Žao mi je Hizirove žene, ali ako te muž prestane voljeti, nije ti kriva ta druga žena-pogotovo nerođeni dijete, nije niti muž. Kada ljubav završi s jedne strane, druga to treba prihvatiti. A sad, pošto ne vjerujem da je ona u mogućnosti da se razvede-pa mi ju je žao.
Iako ni Hizir nije siguran. Kao da obje voli???

I stvarno ima dosta poznatih glumaca koje ste i vi navele:Afife hatun i Bale begova draga-FatihovaDylar , Hizirova žena-Šah sultana iz Sulejmana, Ahmet Aga iz Sile, Zmija iz Adanalija. A i simboličnih imena. Jedan od onih mafijoza za Okruglim stolom zove se Rifki, a i onaj sa početka Nevzet-Nevzat, a i Nazli. Sviđa mi se i brat od Hizira, kako je ipak na kraju zaručio svoju curku. Ono ubojstvo za stolom- u maniri najboljih talijanskih mafijaških filmova.

Hizirovo otkrivanje i kažnjavanje izdajnika-tipično za podzemlje

Đu, hvala na ovim lijepim novostima da je serija krenula u svijet. Eh, što ovo nije bila serija "nekoga drugoga"

Edit:
I u ovoj epizodi Nazli je Hizira nazvala Čakir, 2 puta. A on mi je bio smiješan s onim sushijem-što li. Pa bi radije jeo jaja.
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 14:55   #23
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
U ovoj seriji ima jako puno ružnih muškaraca, on je jedan od onih koji mogu proći.
Što se tiče izgleda, nije Ilijas neko ludilo, ali od ponuđenih je najzgodniji lik u seriji. A moramo nekoga pronaći Osim toga ima dobru facu i sviđa mi se kao lik.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Žalim Nazli, jest da je sama pala, sama se ubila, ali u što se uvalila
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ustvari, uopće mi nije jasno kako se onakva mirna i tiha cura kao što je Nazli upetljala s Hizirom. I gdje su se to oni našli? Valjda će nam jednom objasniti.
I da točno, Nazli je komad, za razliku od drugih zgodnih žena u seriji.
Zapravo je dosta čudno da je jedna tako normalna djevojka, kao što je Nazli, ljubavnica mafijaškog vođe. Za ženu se ne čudim, postajao je to vremenom pa se i ona navikavala i prilagođavala, a možda je i sama iz takve obitelji. Obično u mafijaškim filmovima oni nađu ljubavnice u svom (sumnjivom) miljeu, mlade su i atraktivne, ali nikada ih ne bi oženili.

Čini se da Nazli nije imala veze s takvim društvima, cura je arhitektica, radi ozbiljan posao, a opet zna čime se Hizir bavi. Možda ne zna sve, ali puno toga kuži. I svejedno pristaje biti s njim pa čak mu i roditi dijete. Nije baš uobičajeno. Mene zanima u kom pravcu će razvijati njezin lik.

I meni je Nazli cijela zgodna, od glave do pete.

Quote:
Paz999 kaže: Pogledaj post
Žao mi je Hizirove žene, ali ako te muž prestane voljeti, nije ti kriva ta druga žena-pogotovo nerođeni dijete, nije niti muž. Kada ljubav završi s jedne strane, druga to treba prihvatiti. A sad, pošto ne vjerujem da je ona u mogućnosti da se razvede-pa mi ju je žao.
Mislim da si u pravu, najvjerojatnije se Meyrem ne može razvesti od Hizira. Odnosno, može, ali mogao bi joj oduzeti djecu. I mislim da njoj nije stalo samo do njegove ljubavi, pomirit će se nekako, već više do položaja u obitelji. Ako dođe drugo dijete, njena djeca dobivaju konkurenciju, a s njime dolazi i druga žena koja joj može preuzeti primat. U velikoj patrijarhalnoj obitelji, a Hizirova to jest, stvari su točno određene i žene uglavnom znaju svoje mjesto. Bez obzira na vanjski, tobože moderni, izgled obitelji. Tim više me čudi što Nazli želi biti dio toga, no možda ona još ne zna da je kod njih tako.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ali moram sad malo filozofirati.
Idu mi na jetra s tim oblačenjem suknje. To je tobože ponižavajuće, i opet su time popljuvali žene. A u suštini je sve glupo. Veli Hizir da nije prirodno. Ma nemoj. U prošlosti su muškarci furali toge, ima i sad naroda ili profesija u kojima muškarci oblače nešto slično suknjama, ali kao nošenje suknje nije prirodno muškarcima. Obični društveni konstrukt, a furaju se na to što je kome prirodno Ma daj. Kao i ono da je ružičasta prije bila muška boja, a plava ženska, a sad ne možeš muškoj bebi dati igračku na kojoj ima malo ružičaste boje, a da netko ne prigovori. Eto, sorry, ali morala sam to napisati.
Ma imaš pravo, ali to nije samo u ovoj seriji. Kad se nekog muškarca želi poniziti onda mu se prišivaju ženski pridjevi i imenice. Da je Yavuz stavio Enginu dimnjačarsku kapu to ne bi bilo tako strašno kao što je bio ružičasti šeširić. Slabe muškarce nazivaju ženskim imenima čak do usporedbe sa ženskim spolnim organom. S druge strane, kada se nekoj ženi želi odati počast onda je uspoređuju s muškarcem: ljudina, ima „muda“, može stajati uz bok svakom muškarcu i slično.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
A i Hizir, lik mi se uopće nije ni počeo sviđati, a već ima puno toga što mi smeta. Kako je samo odmah obećao da će Nazli nagovoriti na pobačaj, samo da bi došao do keksa sa zakonitom. Fuj!
A ne sviđa mi se ni to što je rođakinju i muža joj stavio pred gotov čin (htio je i Ilyasa) i odveo ih na ručak s Nazli, pa ljudi mogu imati problema s onom ludom koju ima doma. Meni izgleda kao da Nazli baš i nije htjela nekakav ručak s obitelji. Ona ga je lijepo pitala što će biti s njom ako se njemu nešto dogodi. Drugim riječima (ja sam shvatila tako), hoće li se Hizir razvesti i oženiti nju, a Hizir se pravi nevješt i zadužit će rođakinju za brigu o Nazli.
Iskreno, u prve dvije epizode lik Hizira mi se nije previše svidio. Ne čini mi se poštenim ni prema jednoj od svojih žena. Ni kao otac. I možda baš zato opravdavam neke Meyremine postupke, osim ovog zadnjeg. ()
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 17:27   #24
2. epizoda

što reči..

kao da je to drugi svijet.. nije da nisam upoznata sa mafijom preko ekrana, ako ništa drugo gledala sam Kuma, al opet ..
I onda se čudimo što ima ratova i dostupnopg oružja ..pa kad država (bar tako je ovdje pokazano) dobrano "surađuje" sa proizvođačima oružja koji su očito mafija štogod to značilo..
Sad ispadne da je ona naša kragujevačka zastava bila mačiji kašalj za proizvodnju oružja..

Onaj dobar, zdravi dio njihovog duha i kulture ja sam jedino vidla u tome da su roditelji (ali na inicijativu Meryem) natjerali sina da se ispriča i da je Hazir imao dobar govor sinu da ne ponižava neprijatelja (tako nešto).
I to da se vesele djetetu.. al samo svom potomku jelte..

Začudilo me i to da se nećak ne usudi stricu reći tko mu je cura.. a odlazi k njenom ocu.. pa čak ni ne obavijesti strica da je na putu za Istanbul (bar nismo vidjeli.. al da je, bile bi u kući pripreme za njegov dolazak, posebno baka).. a lako je moguće da mu je otac ubijen zbog Unalove naredbe, tj. nešto povezano za tu grupu...

Meryeminu nakanu da ubije suparnicu i to naravno pomoću sluge nemogu prožvakat.. to su te žene koje ne žele rasčistiti sa mužem njihov problem i njega u konačnosti ostaviti, nego krivicu prebacuju na drugog, dakako uvijek slabijeg, Točno da joj je svekrva rekla nešto o nemogućnosti rastave.. al djeca i tako i tako odrastaju po ju mogu ostaviti htjela ona to ili ne..
Tko me u seriji privlači kao lik?.. nitko... Možda je to i dobro kad gledaš .. ne navijaš za nikog.
A bogme ni o muškima nebi..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 20:38   #25
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
što reči..

kao da je to drugi svijet.. nije da nisam upoznata sa mafijom preko ekrana, ako ništa drugo gledala sam Kuma, al opet ..
I onda se čudimo što ima ratova i dostupnopg oružja ..pa kad država (bar tako je ovdje pokazano) dobrano "surađuje" sa proizvođačima oružja koji su očito mafija štogod to značilo.
.
Ma užas, da se naježiš. Znaš da sve to postoji, provlači se to kroz vijesti, kroz filmove, štampu...Meni je najupečatljiviji film o povezanosti države s prodavačima oružja bio Lord of War (Nicolas Cage), ostavi te ovako . Dobro filmovi, ali kad shvatiš da su filmovi ipak bazirani na stvarnosti...

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se kako je Meyrem uvjerila Hizara i sina da se onoj obitelji trebaju ispričati. Lijep i pametan postupak.
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Onaj dobar, zdravi dio njihovog duha i kulture ja sam jedino vidla u tome da su roditelji (ali na inicijativu Meryem) natjerali sina da se ispriča i da je Hazir imao dobar govor sinu da ne ponižava neprijatelja (tako nešto).
I meni se to svidjelo, rijetko se tako što može vidjeti u današnje doba u serijama i filmovima, a o RL da niti ne govorim.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Dobili smo još jedan mladi par oko kojega će se sigurno lomiti koplja, Unalova kći i Hizirov nećak. Kako su se samo našli? I tu će biti svega.
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Začudilo me i to da se nećak ne usudi stricu reći tko mu je cura.. a odlazi k njenom ocu.. pa čak ni ne obavijesti strica da je na putu za Istanbul (bar nismo vidjeli.. al da je, bile bi u kući pripreme za njegov dolazak, posebno baka).. a lako je moguće da mu je otac ubijen zbog Unalove naredbe, tj. nešto povezano za tu grupu...
Ma čini mi se da momak ne zna kako mu je i zašto otac ubijen, očito je to tajna koju svi znaju a nitko ne priča o njoj, pogotovo dečku.

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Tko me u seriji privlači kao lik?.. nitko... Možda je to i dobro kad gledaš .. ne navijaš za nikog.
Ustvari, u pravu si. Nakon odgledanih 29 epki (sad opet lijepo u miru gledam s vama) ne mogu reći da me bilo tko iz te velike galerije likova zainteresirao. Možda u tome i jest kvaka. No nekako, zanimljivi su njihovi dijalozi, postupci, povezanost...Dobro je što ni pojedine scene nisu preduge nego se događaji brzo izmjenjuju.
Evo meni je zanimljiva Meryem, Nazli, Civciv, Enište (zet) koji počesto ispada glupast, Tipi, Servet i žena mu Mubečel, Mahmut iako mi izaziva jezu, Unal iako je odvratan tip, Özer mi je posebno zanimljiv, nikad ne znam na čijoj je strani, Esra i naravno Ilyas.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Svidjelo mi se kad je Ilijas ponudio Hiziru da on sve obavi umjesto njega. Ali i kad mu Hizir kaže da ne brine jer poslije njega uvijek ostaje on, Ilijas. Lijepa je ta obiteljska odanost i povjerenje.
....
I tu mi se svidjelo kad je Ilijas rekao da on ima samo jednu snahu, a Hiziru dao na znanje da je hrabar, ali i glup. Čovjek ima karakter. Iako mi je još rano to reći.
Boldano, ima, ima. Ali ima još dosta likova s karakterom i to kakvim.
Iako svatko od njih me na trenutke nervira i najradije bih da ga nema u nekoj sceni, a opet u sljedećoj, povuče radnju u drugom smjeru ili kaže nešto ključno pa me počne zanimati.
Idem na treću.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 22:40   #26
Ni meni se Hizir ne sviđa. On kao voli obje žene, ali istina je da i jednu i drugu zanemaruje, a djecu posebno zanemaruje.
Meryem se ipak brine za kćerine financije i je li ekonomski faks za njezinu kćerku dobra ideja kad ne zna raspolagati s finacijama, natjerala je sina i Hizira da se ispričaju, i tako, nađe vremena za djecu kad ne gnjavi Nazli
Hizir nema vremena ni za to dvoje djece koje ima, a kao želio je i trećeg, pa zato vara. Ma daj, čisto sumnjam da je uletio Nazli sa spikom htio bih imati dijete s tobom, hoćemo Baš, svaka bi pala na to, biti stroj za rađanje Na kraju krajeva, nije mogao znati može li cura imati dijete, tako da nek tu spiku Hizirova mama prodaje nekom drugom.

Onog dečka je ubio bezveze, a i činjenica da je u tom poslu nije baš nešto. Ove usporedbe s Marazom nemaju veze, odnos prema ženama drugačiji totalno (ni kad je bio ljut na Idil, ni kad je tjerao Mayu od sebe, opet je bio finiji od Hizira), a i čisto sumnjam da Hizir pomaže ljudima na cesti. No vidjet ćemo. A bude to tako, kad neki zgodni tip u seriji napravi nešto loše, ili hrpu lošeg, nađem si seriju u kojoj je tip koji nije tako zgodan napravi nešto slično, da provjerim svoju objektivnost, ali oni opet tom ružnijem dodaju puno loših osobina, tako da bude neusporedivo.

Meni je serija zanimljiva, i fino odgledam epizodu, i onda kad pogledam duljinu epizoda

Nazli mi je OK, iako je to sve moralno upitno itd. Ali serija je o mafijašima, pa Ove ostale tete čija imena tek moram naučiti, ne znam što da mislim o njima. Yaren mi se čini simpatična, Tipi neki kul tip, Ilijas zanimljv, i njegova cura nije za odbaciti, ali mislim da ima nešto u ovome, kad ti nitko nije posebno drag, a opet te zanima što će biti dalje sa svima

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
Tko me u seriji privlači kao lik?.. nitko... Možda je to i dobro kad gledaš .. ne navijaš za nikog.

I vidim da se i u trećoj epizodi provlači da je Hizir buco, iako je mršaviji nego u Adanaliju.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 11:28   #27
3. epizoda je odlična, a serija sve zanimljivija. Tih dva sata gledanja prođe za tren. I sada mi je žao što nisu sve epizode prevedene jer bih rado odmah pogledala sve do sada. O moralu likova ne možemo puno govoriti, radi se o mafijaškom svijetu i kao što kaže Marina, to je svijet potpuno drugačiji od našeg i ne mogu likove mjeriti aršinom kakvima ih mjerim u drugim serijama. Ovdje možemo razlikovati jake od slabijih, pametne i sposobne da opstanu u takvom svijetu, borce koji se ne predaju, ponosne ili nepotkupljive, odane ili izdajnike, a poneko od njih ima više karaktera od ostalih. Serija je stalno napeta, jako dinamična, ima puno likova pa tako i njihovih međuodnosa, priča koliko hoćeš i baš te tjera da saznaš što će biti dalje.
Ni meni se osobito ne sviđa nijedan lik, ali je vrlo zanimljivo pratiti sve njih.

Jedino se Nazli ne uklapa u taj svijet, još uvijek mi se čini kao da je s neba pala među njih.

Prvo malo o privatnom životu.

Zapravo su Hizir i Meyrem dosta slični i meni je drago da lik poput njega ima takvu ženu. Iako je veliki gazda ne samo na poslu već i u svojoj kući, njega jedino njegova žena ne sluša pokorno. Što god mislili o Meyrem, Hizir ju je zaslužio. I dobro je da je tako. Žena, isto kao i on, ne bira sredstva da dođe do cilja. Njen cilj je puno manji od Hizirovog, ali će učiniti sve da ga ostvari. I podjednako je bešćutna prema onima koji joj smetaju, ali i podjednako hladnokrvna kad ih uklanja. Pa tako Meyrem stalno ugrožava Hizirov položaj u kući. Fino će ona iz kuće udaljiti Hatidže i Eništea zato što su na Hizirov poziv došli na ručak s njegovom ljubavnicom. Vidimo da se svi boje da joj se ne zamjere. A i Hizir pomalo cvika od nje. Nije bio nešto grub prema njoj iako ga je htjela pregaziti autom.

Na kraju Meyrem ga je mrtva hladna upozorila: „Budi pažljiv i kad spavaš. Ako me omalovažiš, ugušit ću te.“ I dobra je bila na kraju kad je Hizir pita ima li ona veze s napadom na Nazli, a Meyrem odgovori da sigurno nema čim je Nazli još živa. Znamo da laže, ali odlično laže.
Glumica Deniz Çakır nije simpatična, ali je odlično odabrana za ulogu okrutne Meyrem.

Nazli je draga cura, ima razumijevanja prema Ajšen jer zna da će je u obitelji teško prihvatiti. Njoj je jasno da je druga žena i može shvatiti da je s njihovog gledišta ona neprihvatljiva. Cura nije nametljiva, ne znam da li će to postati, ali za sada se čini u redu.

O poslu. Hizir je učinio ono što sam od njega očekivala. Kad je odmah na početku epizode odustao od ubojstva Nevzata i poželio doći na Unalovo mjesto, rekla sam u sebi: Yes, to je to! Sve drugo bi me razočaralo, ako je već on glavni lik u ovoj seriji. Ako već gledam nemilosrdnog mafijaša, onda bih željela da ima ambiciju postati glavni u tom svijetu. A ne da se Unal igra s njime. Ustvari, Hizir je na početku pokazao odanost Unalu, nije prihvatio Nevzatovu ponudu, nije nikoga htio izdati i poštivao je hijerarhiju. Ali kad su mu počeli sa svih strana podmetati, Selim ga izazvao, Unal se poigrao njime, e neka im sada svima skupa pokaže. Uostalom, on očito ima kvalitete za biti vođa.

Sve je to bilo riskantno, ali takvi tipovi idu na sve ništa. Hizir je vrlo pametno zaključio da će se Unal okomiti na i njegovu obitelj dok bi država kaznila samo njega, ali ne bi dirala obitelj. Pa se odlučio raditi za državu. I zna on kakva su oni ekipa kad kaže: „Svi oni koji sjede za stolom su životinje.“

Ni Oktay u ovoj seriji nije nimalo simpatičan pa je i on jako uvjerljiv kao Hizir.

Ajmeee, grozne li scene kad su upucali one privezane s druge strane meta! Hizir je pokazao svoju nemilosrdnost i zastrašio ne samo Selima već se ni Tipiju ni Ahmetu nije sviđalo. A nakon te scene nudu bratstvo Selimu! Sve su to kobrini zagrljaji i poljupci. I hajde, vjeruj nekome tamo!

Ne sviđa mi se što u posao upetljava mladog Arparslana, ali valjda sve mora ostati u obitelji. I sada se stvari ponovo kompliciraju zbog veze maloga i Unalove kćeri.

A evo ga i Unal je odličio predati svoje carstvo Hiziru. Koliko promjena u samo jednoj epizodi!

Jako, jako napeto. :grizemnokte:
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:33   #28
3.epka

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Hizir nema vremena ni za to dvoje djece koje ima, a kao želio je i trećeg, pa zato vara. Ma daj, čisto sumnjam da je uletio Nazli sa spikom htio bih imati dijete s tobom, hoćemo : hnje: : kava: Baš, svaka bi pala na to, biti stroj za rađanje : rolleyes: Na kraju krajeva, nije mogao znati može li cura imati dijete, tako da nek tu spiku Hizirova mama prodaje nekom drugom.
Slažem se, "isprika" je potpuno glupava, ali može dobro poslužiti nekim facama...

đu jako volim tvoje sažetke

Slažem se, ni ja ne bih voljela gledati seriju u kojoj je glavni lik slabić. Ako smo već kod mafijaša, neka bude glavni.

Meni se također ne sviđa što je uvalio "pokojnog" tajnog agenta Nevzata nećaku, Alparslanu. I još da ga vodi sobom u London? Kao neće miješati dečka u prljave poslove, a umiješa ga u samu srž svega.

Svakako, Hizir i Meryem, stvarno su par iz snova, vrlo slični jedno drugom. Ni meni nije baš nešto simpatična Deniz Çakır, ali uloga joj je legla da ne može bolje , fantastična je.

Kad smo već kod odnosa glavnog para, opet su uveli priče o životinjama u epku, ovog puta vic o lavu i biku, odnosno o kravi i lavici. Što jest jest, Hiziru nije lako s ovom lavicom koju ima doma.

Ja ću se malo osvrnuti na crnohumorne i komične scene ove epke.

Ahmet savjetuje Ilyasu neka se ne ženi (a ako sam dobro shvatila Ahmet ima četiri žene? ), jer se onda nedjeljom može odmarati. Ako se oženi, morat će negdje bježati nedjeljom, jer evo, tako radi i Hizir, svaku nedjelju nešto izmisli. Kao primjerice, ovaj "susret" mafijaša na farmi i gađanje u metu

Hatice ne želi govoriti s Mubeccel jer je preko nje, "tračerice", Meryem saznala da su na ručku s Nazli. I kaže Hatice "Ja bih to Meryem lijepo objasnila.", a Mubeccel k'o iz topa "Kako se nešto ružno može lijepo objasniti?"

Dobar mi je bio Enište, zet, kad je za doručkom pokušavao objasniti gdje je Hizir zapeo prošlu noć, svakom rečenicom se sve više upetljavao dok mu Hatice nije uvalila vilicu u usta

Pogledala sam značenje riječi "civciv" na turskom, ponukala me na to Yaren kad je rekla nit' je plav nit' je mali. Svakako civciv = pilić. A odakle mu taj nadimak , ali je zaista komično.

Hizir saznao da mu nećak hoda ni manje ni više nego s Kaplanovom kćerkom . Pita Nevzata je li on znao za to i kad dobije potvrdan odgovor kaže mu nešto u stilu "Daj mi snimljeni materijal o mojima neka i ja znam obiteljske tajne."
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:55   #29
E da, bilo je puno smiješnih izjava i scena. Baš crni humor.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ahmet savjetuje Ilyasu neka se ne ženi (a ako sam dobro shvatila Ahmet ima četiri žene? ), jer se onda nedjeljom može odmarati. Ako se oženi, morat će negdje bježati nedjeljom, jer evo, tako radi i Hizir, svaku nedjelju nešto izmisli. Kao primjerice, ovaj "susret" mafijaša na farmi i gađanje u metu
Da, Ahmet ima četiri žene, ali kaže Hiziru da ih on nema zbog strasti već slijedeći Božju zapovijed. Jadan Ahmet, nijedna kod njega nije probudila strast.

I Hizir priznaje Arparslanu da su svi muškarci u obitelji slabi na žene, osim njegovog oca. Pa ga savjetuje da bude nalik ocu. Ne'š ti savjeta i od koga.

Enište je fakat glupast tip. A nasmijala sam mu se.

Meni je bilo dobro kad je Hizir užasnut saznao da Arparslan ne zna lagati. Pa mu je rekao da će ga naučiti Nevzat.

A još bolja scena je bila kad je Tipi, nakon onog užasa sa gađanjem meta, imao potrebu dati milostinju, a nema kome. Prvo naiđe na tipa koji ima veliku kuću, a onda pomisli da je onaj drugi radnik na benzinskoj, kad ono vlasnik. Bilo je dobro naći se tamo, možda je Tipi velikodušan.

I kad je Hizir zaključio da ga samo mama pita je li gladan. Pored dvije žene! Da ti ga dođe žao. I zašto debeljuca? Pa baš i nije.

Bilo je i ovdje tuširanja.

Hvala za taj "civciv", baš me zanimalo.

A jel' se to Yaren treba vidjeti sa Selimovim Mahmutom, onim zločestim?
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 22:20   #30
Odlično je napravljena serija, da su samo one mračne scene u pitanju tko bi to gledao. Dobro da su uveli i crnohumorne dijaloge i komične likove.
Hm, to me podsjeća na jednu drugu seriju, zar ne?
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
A još bolja scena je bila kad je Tipi, nakon onog užasa sa gađanjem meta, imao potrebu dati milostinju, a nema kome. Prvo naiđe na tipa koji ima veliku kuću, a onda pomisli da je onaj drugi radnik na benzinskoj, kad ono vlasnik. Bilo je dobro naći se tamo, možda je Tipi velikodušan.
Eh to sam zaboravila, i to je odlična dosjetka u seriji.


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Bilo je i ovdje tuširanja.
Kad sam ovo pročitala uhvatila me panika "netko se tuširao, tko je gol, tko je gol?!", onda sam se sjetila o kakvom se tuširanju radi pa sam odahnula...jer, ruku na srce, nisam baš sigurna da bih nekog od likova htjela vidjeti kako se tušira

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
A jel' se to Yaren treba vidjeti sa Selimovim Mahmutom, onim zločestim?
Nažalost da, Mahmut se raspitivao za nju, valjda se želi na taj način približiti Nazli kako bi bio prijetnja Hiziru. Nismo vidjeli kako su se to dvoje upoznali, ali to nikako ne sluti na nešto dobro, čim je Mahmut u pitanju. Ajme meni, koja zla faca, taj ne može glumiti pozitivca ni u najluđim snovima
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 19:33   #31
4.epka

Ova epka, bogme, u znaku Ilyasa.

Hizir završio u zatvoru, a mlađi brat rješava poslove. Razumom, ne srcem, jer tko zna što bi bilo. I ovako je poginula hrpa ljudi, a da je rješavao srcem

Zaista me šokirao kako se, ne čekajući ni trena, riješio one dvojice članova stola (a i Unal je rekao Ozeru da su pogriješili u istupima), čak je i osobno sudjelovao u tome, nije prepustio sav posao drugima.

A dao je naredbu i da se riješe onog nesretnika koji je napao Nazli. Ne zbog Nazli, štiti on Meryem. Taj nesretni lopov stvarno nije imao šanse, da je ostao živ ili bi ga ubila Meryem ili Hizir. Koja opaka obitelj

I kome su dali da riješi problem, zetu. A ludog li čovjeka, vozi ženu k Nazli i vezanog tipa u prtljažniku. Žena čuje zvukove, a Enište kaže da vozi žrtvenog ovna .Cijela scena, ne zna čovjek je li tragedija ili komedija, božemigaprosti.

Dobro se Ilyas držao i za stolom, izgledao je prilično hladnokrvno.

No mene je posebno oduševila scena s Esrom i košuljom. Kupila mu cura košulju, obukla samo nju i prošetala pred njim, Ilyas kaže da mu se košulja ne sviđa i neka je skine, nakon dvije sekunde košulja s gornjeg kata tresne na stol ispred njega. Poslušna neka cura. Odmah se Ilyas ustao i pošao za njom, još najbolje da nije.

Hizira u zatvoru smjestilo sa starim prijateljem, Šahin agom.
Sjećate li ga se iz Sile? Mala uloga, ali upečatljiva

Taj Šahin mi je malo dosadan tip, i kasnije, ne samo u ovoj epki, ali dobro, netko mi mora biti i dosadan.

Na kraju epke se pojavio meni najdraži mračnjak serije , Fahri (Kenan Çoban), čekamo dalji razvoj događaja.

__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:30   #32
Nisam još stigla pogledati 4. epizodu.

Htjela sam komentirati kako mi se jako sviđa Nazlin stan, svijetlih boja i minimalno namješten. Uređen jednostavno i vrlo ukusno, za razliku od velikih kuća mafijaša. Posebno mi je upao u oko pregrozan interijer Selimove kuće.

I još bih spomenula da mi se kao par najviše sviđaju Ajšen i Dživdživ (ili Civciv, nikako da se odlučim pisati imena fonetski ili etimološki pa kombiniram ). Vidi se da je on jako zaljubljen u nju, kaže da nikada neće imati drugu ženu koja bi mu rodila dijete. A Ajšen baš jako pati. I želim im da dobiju toliko željeno dijete. Pa makar im pomogao Nazlin liječnik. Dobra je Nazli kad je Ajšen dala vizitku, ali i Merjem koja im je "dala dopuštenje" da odu tom liječniku.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:13   #33
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Ni meni se Hizir ne sviđa. On kao voli obje žene, ali istina je da i jednu i drugu zanemaruje, a djecu posebno zanemaruje.
Meryem se ipak brine za kćerine financije i je li ekonomski faks za njezinu kćerku dobra ideja kad ne zna raspolagati s finacijama, natjerala je sina i Hizira da se ispričaju, i tako, nađe vremena za djecu kad ne gnjavi Nazli
Meryem pokušava djecu dovesti u red, a Hizir joj to kvari, osobito kad su financije u pitanju.
Mala troši desetke tisuća lira mjesečno (ma na što?), Meryem joj ukida karticu, ali zato "brižni" tata Hizir otvara tajnu Hizir banku za kćer i odmah joj daje plik love, čini mi se dolara. Odličan odgoj, ma bravo.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Htjela sam komentirati kako mi se jako sviđa Nazlin stan, svijetlih boja i minimalno namješten. Uređen jednostavno i vrlo ukusno, za razliku od velikih kuća mafijaša. Posebno mi je upao u oko pregrozan interijer Selimove kuće.
Bold: dobro što si to spomenula. To je zaista najljepši stan koji smo do sada vidjele, pun svjetlosti, suvremen i jednostavan (kao što je i Nazli ).
Još mi se donekle sviđa Ilyasova kuća, no nikako da je vidimo po danjem svjetlu. I ona je modernije namještena, ali ne tako lijepo kao Nazlina.

Ove ostale su stvarno grozne, s onim kičastim namještajem, hrpom pozlate i šarenila.

Sjetila sam se kako se nismo osvrnule na stil oblačenja likova.
Za muškarce se nema što puno reći, gotovo svi su u crnim odijelima, a počesto nose crne košulje. Rijetko se netko obuče drugačije, Vehbi, Servet i Enište ponekad su u casual izdanju , Alparslan se do kraja 4. epke oblačio mladenački, trapke, t-shirt, košulja preko... na kraju te epke i on se ucrnio

Žene se uglavnom neupadljivo oblače, no bez nekog posebnog stila osim Nazli i Meryem.

Meryem uvijek nosi lijepe cipele, salonke s visokom petom, koje su bojom u skladu s haljinom.
Uglavnom je oblače u haljine zvonastog donjeg dijela, lijepo to njoj pristaje no ipak znaju biti malo preduge te haljine. Jednom su je obukli u hlače koje su bile toliko široke da su na prvi pogled izgledale kao suknja.

Nazli se odlično oblači, mladenački, profinjeno, uglavnom ima lijepe komade odjeće, rijetko nosi nešto šareno. Često nosi i fine trapke, a cipele su joj uvijek lijepe i elegantne.

Svidjela mi se haljina Yaren u 4. epki, ustvari, samo mi se svidio print na njenoj haljini. Sandale su joj bile grozne, crne, preupadljive, visoka i debela potpetica (ok, valjda je to moderno, ali - ne sviđa mi se ).

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
I još bih spomenula da mi se kao par najviše sviđaju Ajšen i Dživdživ (ili Civciv, nikako da se odlučim pisati imena fonetski ili etimološki pa kombiniram ).
I ja malo "šaram" s imenima. Ajšen mi je lakše pisati tako jer mi se ne da tražiti tursku tipkovnicu radi onog njihovog ş, a primjerice Civciv mi simpatičnije izgleda tako napisano nego da pišem Dživdživ/Đivđiv.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 14:16   #34
I nakon ove epizode ponovo zaključujem da je serija odlična. Vrijedna gledanja. Nema nekog jako zgodnog glumca, nema ljubavni par za koji bismo navijali, ali scenarij je rijetko dobar, dijalozi odlični, čak toliko da mi mnoge rečenice ostanu u glavi i nakon gledanaja, stalno je napeto i nema ni munutu praznog hoda. I nimalo čudno što je toliko gledana u Turskoj. Iako bi ona bila gledana i vani. Jako često me podsjeti na „Godfather“. Izvrsno pikazan svijet mafijaša.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ova epka, bogme, u znaku Ilyasa.
Bogme da, hajde da konačno Ilijas dođe do izražaja. Dostojan zamjenik starijeg brata. Vidi se da Hizir u njega ima povjerenje jer mu daje odriješene ruke da odlučuje. Uz par pametnih savjeta. Kad mu je rekao neka se pričuva onoga koji će ga prvi hvaliti, podsjetilo me na „Kuma“, jer je u filmu bila jedna vrlo slična situacija.
Fenomenalni su ti njihovi sastanci za Stolom. Koji je to oprez i međusobno pogledavanje, svi budno prate tko što kaže. Ilijas je posebno morao obratiti pažnju na svaku njihovu riječ. Pa je fino skužio Kemala i Murata.
A ovi zamjenici vani valjda služe za to da uđu ako nekoga unutra ubiju. Enište je napredovao.
Ilijas je dakle počeo donositi i odluke pa će Kemal i Murat će umrijeti.

Quote:
Zaista me šokirao kako se, ne čekajući ni trena, riješio one dvojice članova stola (a i Unal je rekao Ozeru da su pogriješili u istupima), čak je i osobno sudjelovao u tome, nije prepustio sav posao drugima.
Ma Ilijas to sve po kratkom postupku. Čak se i Hizir začudio koja je to bila brzina. Oba ubojstva su bila spektakularna, usred bijelog dana. I ja sam se začudila da je Ilijas sam izazvao eksploziju.

Quote:
A dao je naredbu i da se riješe onog nesretnika koji je napao Nazli. Ne zbog Nazli, štiti on Meryem. Taj nesretni lopov stvarno nije imao šanse, da je ostao živ ili bi ga ubila Meryem ili Hizir. Koja opaka obitelj
E tu mi je bila odlična scena kad je Ilijas pitao Dursuna ima li što reći. Imala sam osjećaj da mu je dao neku šansu. A ovaj je odgovorio pogrešno, tj. da on ne bi učinio ništa da mu nije snaha naredila. Krivi odgovor i zato je morao otići. Jer je Ilijas skužio da će ovaj uvijek spominjati Merjem, a nju je htio zaštiti. I da, okrutno, okrutno ubojstvo.
Tu me još nešto podsjetilo na „Kuma“. Odmah nakon grozne scene Dursanovog ubojstva, prikazali su majku Hajrije kako moli.

Usput, prekrasna mi je pjesma kad Hajrije vadi kovčežić, gleda stare slike i čita staro pismo muža iz zatvora.

Quote:
I kome su dali da riješi problem, zetu. A ludog li čovjeka, vozi ženu k Nazli i vezanog tipa u prtljažniku. Žena čuje zvukove, a Enište kaže da vozi žrtvenog ovna .Cijela scena, ne zna čovjek je li tragedija ili komedija, božemigaprosti.
To je taj crni humor koji se stalno provlači pa i kroz najokrutnije scene. Enište mi je strašno smiješan lik, a vidi ti kako je opasan. Zbunjola, lupa gluposti, istrčava se s obiteljskim tajnama, ali ubije čovjeka kao zeca.

Quote:
Hizira u zatvoru smjestilo sa starim prijateljem, Šahin agom.
Sjećate li ga se iz Sile? Mala uloga, ali upečatljiva.

Taj Šahin mi je malo dosadan tip, i kasnije, ne samo u ovoj epki, ali dobro, netko mi mora biti i dosadan.
Sjećam, sjećam.

Ovi mafijaši se i u zatvoru osjećaju kao doma. Uđu unutra i odmah sretnu stare prijatelje.

Ne znam za kasnije, ali meni je Šahin bio interesantan s nekim izjavama. Učinio mi se kao mudar čovjek. Super mi je bio njegov izraz, kad je razgovora s Hizirom o Unalu i stolu, „sjesti nekome u krilo“.


Zanimljiva je uloga Hatidže. Kao da prkosi Mejrem pa odlazi kod Nazli, tamo nešto muti, a opet laže Merjemici. Nazli savjetuje da kaže da je abortirala, a ovima u kući da je sve već gotovo. Lukava smutljivica. Kako ona misli kasnije, kad se bude saznalo da je dijete živo? Ne kužim što misli.

Merjem je i dalje opasna, ali cijeni Ilijasa.

Prvo sam pomislila kako je Hiziru najviše stalo do Nazli jer je pravo na jedan poziv tjedno, iskoristio za poziv njoj. Ali onda vidim da je računao na posjetu Merjem i obitelji pa je on to fino rasporedio.


Quote:
Na kraju epke se pojavio meni najdraži mračnjak serije , Fahri (Kenan Çoban), čekamo dalji razvoj događaja.
Ja tog tipa ne znam, vidjela sam ga na fotkama, ali ima jako opasnu facu.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 17:10   #35
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Usput, prekrasna mi je pjesma kad Hajrije vadi kovčežić, gleda stare slike i čita staro pismo muža iz zatvora.
Divna je pjesma.
Evo je Gelino, u originalu Ezgi Eyüboğlu - Gelino. Ovdje je i tekst pjesme. Prijevod nisam uspjela naći, pokušala sam preko GT no ne daje mi ništa. Kad bacim oko na tekst, izgleda mi kao nekakvo narječje, pretpostavljam neko narječje s Crnog mora


Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ovi mafijaši se i u zatvoru osjećaju kao doma. Uđu unutra i odmah sretnu stare prijatelje.

Ne znam za kasnije, ali meni je Šahin bio interesantan s nekim izjavama. Učinio mi se kao mudar čovjek. Super mi je bio njegov izraz, kad je razgovora s Hizirom o Unalu i stolu, „sjesti nekome u krilo“.
Mislim da je namješteno da Hizir bude zajedno sa Šahin agom, valjda kako bi bio siguran, netko je to spominjao (netko iz obitelji, čini mi se).
Ma dobro, ima tip mudre izjave i nikad ništa ludo nije rekao ni kasnije, ali eto, mene malo gnjavi. Što ćeš, meni je od takvih tipova vrh bio Ujak i sve nakon njega nema smisla. Malo glupo od mene, ali tako je.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Ja tog tipa ne znam, vidjela sam ga na fotkama, ali ima jako opasnu facu.
I ja ga vidim prvi put no odmah me osvojio ovom facom.
Mislim da ga je gubitnica negdje gledala, možda u Dolini vukova
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 21:39   #36
Od nešto smiješnijih scena navela bih i onu kad Hizirovoj majci kažu da je Ilyas došao obaviti muški razgovor s nećakom, pa ona kaže zar treba muškaraca u kući pored nje I onda je Ilyas nazove muškarčinom.

Što se tiče turskih imena, obično ih pišem po Vuku, ali iz nekog razloga drljam ono y umjesto j, navikla se od Yavuza. Inače me za sada Oktayev Hizir podsjeća na Yavuza samo kad želi reći nešto sarkastično, ali naravno, Yavuz je pretjeran u komičnim scenama, pa je i kod Hizira ruganje nekako ublaženo.

Simpatična mi je ona sluškinja Lutvije, nekako je vesela, i tako. I drago mi je što im nije htjela ništa reći o tipu koji joj se sviđa, ne moraju svi sve znati.

Čoban je iz Doline vukova, a spominjao se najviše na chat temi o turskim serijama, kao Tetak Čoban.



Primijetila sam da je Meryem stavila ruku na Ilyasovo koljeno
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 00:39   #37
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
No mene je posebno oduševila scena s Esrom i košuljom. Kupila mu cura košulju, obukla samo nju i prošetala pred njim, Ilyas kaže da mu se košulja ne sviđa i neka je skine, nakon dvije sekunde košulja s gornjeg kata tresne na stol ispred njega. Poslušna neka cura. Odmah se Ilyas ustao i pošao za njom, još najbolje da nije.
Dok u nekim turskim serijama možemo pobrojati koliko su su puta glavni likovi i dobiva se dojam da su ostatak vremena razdvojeni ili gadno posvađani, u ovoj seriji se fino vidi da ipak djecu ne nose rode. Ili je to možda samo kod kriminalaca I evo, sve što smo vidjeli su Esrine noge, Ilyas je stalno u odijelu, a sve je jasno. Nazli i Meryem i Hizir su također zakopčani do grla dok se motaju oko kreveta. I drago mi je da se ništa ne vidi i ne treba se vidjeti ali je sve jasno



U svakoj epizodi nekoga ubiju, moram priznati da mi je to grozno jer uvijek naprave neku priču od toga, ono nikad samo ne upucaju nekoga kome jedva da vidim facu, nego uvijek nešto izvode tako da ne zaboraviš to samo tako. Onog tipa potapali, onoga zatukli za večerom, ovog stavili u gume, pa vozali, pa mu kopali grob, pa oni zavezani za stup A ono, ni to ne trebam vidjeti kao ni krevetne scene
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 17:41   #38
Pogledala sam i petu epizodu i reći ću da mi se Mubedžel sad definitivno ne sviđa. Dobro zna kakva je Meryem i onda joj ide govoriti svoje sumnje

A ovi muškarci u obitelji Čakirbejliji imaju fiksaciju na jabuke.
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 19:44   #39
Sad ću i ja petu...

Ma mene nešto drugo muči pa bih vas zamolila da obratite pažnju.
Ona cura Lutfiye. Ispada da je ona kao neka služavka u kući, druge baš i nisam vidjela, a opet je stalno tu kad se vode neki obiteljski razgovori.
Pogledala sam na vikipediji, prema podacima koje tamo daju, ona također nosi prezime Çakırbeyli, a prema GT prijevodu, ona je kćer Hayriye te Hizirova i Ilyasova sestra .
Ponekad mi se čini da se obitelj ponaša prema njoj s nekim omalovažavanjem (osobito Hayriye), kao da je smatraju glupastom, zaostalom pa mi je žao cijelo vrijeme.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 20:54   #40
holaquetal, hvala za ovu divnu pjesmu Gelino, . Znala sam da ćeš je ti iskopati. Mora da je i tekst jako tužan, Turci su specijalisti za tugu, a bogme nismo ni mi daleko.

Odličan ti je i modni osvrt. Nazli se najljepše i najmodernije oblači, a Meryem malo preklasično, ali dobro, to pristaje njenom liku. Njena haljina u 4. epizodi bila je najbolja do sada. Yarenine cipele za njezinu nježnu građu, nikako mi se ne sviđaju.

gubitnici hvala za Čobana. Ma vidjela sam ja tu facu često, čak sam i mislila da je iz "Doline vukova". Svakako, lik ima zanimljivu i neuobičajenu facu.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Primijetila sam da je Meryem stavila ruku na Ilyasovo koljeno
E da, vidjela sam.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Dok u nekim turskim serijama možemo pobrojati koliko su su puta glavni likovi i dobiva se dojam da su ostatak vremena razdvojeni ili gadno posvađani, u ovoj seriji se fino vidi da ipak djecu ne nose rode. Ili je to možda samo kod kriminalaca.

U svakoj epizodi nekoga ubiju, moram priznati da mi je to grozno jer uvijek naprave neku priču od toga, ono nikad samo ne upucaju nekoga kome jedva da vidim facu, nego uvijek nešto izvode tako da ne zaboraviš to samo tako. Onog tipa potapali, onoga zatukli za večerom, ovog stavili u gume, pa vozali, pa mu kopali grob, pa oni zavezani za stup A ono, ni to ne trebam vidjeti kao ni krevetne scene
Sinoć sam u neko doba pročitala ovo i nisam se prestajala smijati jako dugo. Netko bi pomislio zašto onda gledamo ovu seriju.


Pa je tako i u 4. epizodi na Servetovo pitanje što rade, Enište odgovorio: "Ništa, iz dosade ubijamo ljude.“

Bio je zanimljiv razgovor Šahina i Hizira o keksanju. Šahir pita: "Kažeš da se brod još nije usidrio?“, a Hizir odgovara: "S drugog broda bacam sidro.“ Zanimljive metafore.


A sada i ja odoh na 5. epku. Obratit ću pažnju na Lutvije i Mubedžel, iako mi je prva simpa od početka, a druga nije.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.