Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2016., 00:44   #1
Rat između ULEBA i FIBE (14 saveza suspendirano)

Navodno je FIBA zbog potpore Euroligi sa Eurobasketa 2017 suspendirala slijedeće reprezentacije:
Slovenija, Hrvatska, Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija, Rusija i Španjolska.
Klubovi iz tih zemalja su takođe suspendirani iz svih FIBA natjecanja.

http://www.rtvslo.si/sport/kosarka/f...90772#comments
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 00:53   #2
David Pick
‏@IAmDPick
Source: FIBA has suspended these federations from EuroBasket 2017: SRB, CRO, TUR, RUS, ESP, LTU, GRE, ITA, ISR, MON, MKD, BIH, SLO, POL.

Finale Gruzija-Francuska
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:10   #3


Sjajna vijest.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:32   #4
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Finale Gruzija-Francuska
Moglo bi biti Francuska - Njemačka. Ako ne iznenadi neka velesila poput Latvije, Belgije ili Finske...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:41   #5
http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1120583

Za sada Slovenci jedini izbaceni, ostali upozoreni, ali moraju izaci iz Eurokupa i Eurolige.

Ovo bi mogao biti konacni korak ka raspadanju Fibe.

A sa druge strane imamo mafijase iz Uleba kojima je bitno tko ce dati vise para predsjedniku da sudjeluje u njegovoj privatnoj ligi punoj Turaka. GG
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 03:23   #6
Nadajmo se uskoro raspadu FIBA putujućeg cirkusa. Pazi ti njih,izbacili bi najkvalitetnije reprezentacije Evrope... Stvarno zaslušuju da im finale igraju Bugarska-Portugal...
__________________
Nek me se vlasnici trofeja ponovo plaše
Simon Kapiten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:04   #7
Hrvatska može samo najebat radi Cedevite.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:13   #8
pa ok, fiba će napraviti drugorazredno ili čak trećerazredno europsko prvenstvo. neka izbace i SAD sa SP jer je NBA stao uz ULEB.

u tom slučaju neka ULEB napravi svoje EP i to je to.

smijurija od organizacije ta FIBA.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:43   #9
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1120583

Za sada Slovenci jedini izbaceni, ostali upozoreni, ali moraju izaci iz Eurokupa i Eurolige.

Ovo bi mogao biti konacni korak ka raspadanju Fibe.

A sa druge strane imamo mafijase iz Uleba kojima je bitno tko ce dati vise para predsjedniku da sudjeluje u njegovoj privatnoj ligi punoj Turaka. GG
pa ako su slovenci izbaceni ne vidim razloga zastto ne bi izbaceeni bili i hrvati i srbi. samo je aco glasao za FIBA-u, svi ostali su glasali za ULEB.

prema tome, putra na glavi imamo i mi i srbi, isto onoliko koliko imaju slovenci.

jedina razlika bi mogla bit ako je slovenski savez podrzao svoje klubove, a koliko znam to hrvatski i srpski nisu napravili. za slovenski isto ne znam. samo kazem da bi to mogla bit razlika.

no, ako ce izbacivati sve reprezentacije pa tako i spanjolsku, italiju, rusiju itd, onda, who cares? da se natjecemo na ep bez najboljih. bas atraktivno.

rekao bih da FIBA gadno srlja u propast i suspendiranjem rade najvecu stetu sami sebi. nek suspendiraju sve pa neka odrze eurobasket pa neka pogledaju bilancu na kraju.

trebaju se konsolidirati, nabaviti lovu i krenuti u osvajanje europske kosarke, a ne prijetiti i slicno. poznato da je da pas koji laje ne grize.

imalu su koliko, 16 godina, da naprave nesto i nisu uspjeli. 16 godina jebote. dok su imali monopol islo im je, cim je konkurencija nesto napravila raspali su se.


ABA liga, u kojoj su klubovi iz vase zemlje, objavila je odluku kako je potpisala ugovor s ECO-om na cetiri godine. Zbog toga vasa reprezentacija gubi pravo nastupa na natjecanjima kao sto je Eurobasket 2017. Ukoliko podaci s kojima raspolazemo nisu tocni, molimo vas da posaljete dokaze na FIBA-inu adresu do 20. travnj
a

EDIT:

"Izvršni komitet FIBA će na sastanku 23. i 24. aprila izabrati alternativne domaćine i alternativne učesnike olimpijskih kvalifikacija, za slučaj da neki nacionalni savezi iz bilo kog razloga ne budu u mogućnosti da učestvuju. Molimo vas da do 21. aprila saopštite da li ste zainteresovani za učešće na turniru i ako jeste, koji je krajnji datum da vam potvrdimo učešće, kako biste mogli da okupite najbolju ekipu".


http://mondo.rs/a894158/Sport/Kosark...jske-igre.html

Zadnje uređivanje papirlova : 16.04.2016. at 11:09.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:15   #10
Zašto bi FIBA izbacila Španjolce, Grka i slične?
Izbaciti će bezvezne traktoraše koji su si umislili da su nekakav faktor u košarci.
Nakon Slovenaca smo na redu mi. Igrati će se EP bez par država na kojim se trenira strogoća i nitko neće potrošiti milisekundu razmišljejući o onima koji ne igraju prvenstvo.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:32   #11
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Hrvatska može samo najebat radi Cedevite.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:32   #12
Evo, upravo pročitah...suspendirano 14 reprezentacija. Znači, svi su dobili isto pismo.

Svi savezi iz regije su pod suspenzijom, dakle: slovenski, hrvatski, srpski, crnogorski, makedonski i bosansko-hercegovački. FIBA nije ovoga puta poštedjela niti velike tako ovoj kazni još podliježi i sljedeći savezi: ruski, španjolski, litvanski, talijanski, grčki, izraelski, poljski i turski.

Čitam da Aco govori da je Cedevita pred zidom. Zapravo, Cedevita jedina nije pred zidom. Neće igrat A1 ligu, igrat će ABA-u i Eurokup/Euroligu i ćao bao.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:37   #13
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zašto bi FIBA izbacila Španjolce, Grka i slične?
Izbaciti će bezvezne traktoraše koji su si umislili da su nekakav faktor u košarci.
Nakon Slovenaca smo na redu mi. Igrati će se EP bez par država na kojim se trenira strogoća i nitko neće potrošiti milisekundu razmišljejući o onima koji ne igraju prvenstvo.
ULEBu da sutra pukne kurac da orgaiziraju EP i SP sve reprezentacije bi otišle tamo. Upravo tome se i nadam.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:48   #14
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
ULEBu da sutra pukne kurac da orgaiziraju EP i SP sve reprezentacije bi otišle tamo. Upravo tome se i nadam.
ULEB se ne bavi time.
Jednostravno će se ugasiti reprezentativna košarka, što za nas nije ni bitno jer mi ionako padamo prema amaterizmu i nema nam povratka.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 13:05   #15
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Čitam da Aco govori da je Cedevita pred zidom. Zapravo, Cedevita jedina nije pred zidom. Neće igrat A1 ligu, igrat će ABA-u i Eurokup/Euroligu i ćao bao.
I napokon dokazati da to nije hrvaski košrkaški klub nego regionalni marketinški projekt.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 13:39   #16
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
ULEBu da sutra pukne kurac da orgaiziraju EP i SP sve reprezentacije bi otišle tamo. Upravo tome se i nadam.
Upravo to. Ako ih FIBA izbaci, neka, s Amerima mogu napraviti World Cup of Basketball po uzoru na ovo i boli ih kuratz.

Imala je ta stoka oko baumana i demirela (namjerno malim slovima) moju podršku, ali su opet popili šamarčinu od klošara iz Barcelone. Neka. Ali ovo ucjenjivanje je sramota nad sramotama, dno svakog dna. Propadni, stoko!
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 14:27   #17
Fiba je sama sebe ugasila, samo još da je odstrani Olimpijski komitet i zameni novoformiranom organizacijom.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 14:59   #18
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kaj je tu smiješno, tko je dao podršku ULEB-u?!? Koliko znam i Zadar je uz Cedevitu...
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:02   #19
Talking

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
I napokon dokazati da to nije hrvaski košrkaški klub nego regionalni marketinški projekt.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:11   #20
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kaj je tu smiješno, tko je dao podršku ULEB-u?!? Koliko znam i Zadar je uz Cedevitu...
Siguran sam da si dovoljno star da se sjećaš kako je pred dvadesetak godina Cibona stala na stranu ULEB-a, za razliku od Jugoplastike koja je izabrala FIBA-u. Posljedica toga je bio Cibonin ugovor s Euroligom, te trogodišnji ciklus bodovanja učinka klubova za sudjelovanje u EL, koji je bio najveće zlo koji je ikad zadesilo hrvatsku košarku i od kojeg se nikad nećemo oporaviti.
No nebitno, ovdje će se stvari rasplesti identično kao i pred 20 godina - pobijedit će onaj koji ima više para. Trenutno možda FIBA može ucijeniti saveze neigranjem kvalifikacija za OI, no svi će naravno sad odustati od onog što moraju. Na papiru. Nakon završetka kvalifikacija će savezi vrlo vjerojatno opet pristati uz ULEB, igrat će tijekom iduće sezone njihova natjecanja, a do EP 2017 tko živ tko mrtav... Baš će FIBA suspendirati 10 od 15 najboljih reprezentacija, kako da ne...
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.