Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 17:25   #41
Aha njima je ideja da turisti ne budu samo prolaznici u destinaciju koju dođu nego da se osjećaju ko da žive tamo. A dobro, ali nemože se u dva dana doživjeti kako je živjeti negdje, potrebno je po mome sudu dulji period, ali ok.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 17:27   #42
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Aha njima je ideja da turisti ne budu samo prolaznici u destinaciju koju dođu nego da se osjećaju ko da žive tamo. A dobro, ali nemože se u dva dana doživjeti kako je živjeti negdje, potrebno je po mome sudu dulji period, ali ok.
Samo se nadam da neočekuju od nas da im budemo babysitteri.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 21:16   #43
, bogami ocekuju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 22:46   #44
Evo ja bih jos samo jedan post ostavila s par napomena, jer kako poslodavac skenira zivotopise potencijalnih zaposlenika tako i gost skenira sve sto vidi na ekranu i njegov cilj je naci sve sto ga zanima u sto kracem vremenu.

Male stvari mogu utjecati na gosta koji je neodlucan pa zasto se ne pozabaviti i njima.
Zadrzat cu se na slikama (zao mi je ) jer slike prikazuju puno vise od onoga sto je na njima, a s druge strane to je detalj koji se lako moze promijeniti na bolje.

Navest cu ovdje nekoliko sitnica za koje mislim da su neprakticne ili nisu nuzno najbolji izbor a koje mi produ kroz glavu kad listam smjestaje na netu (recimo air). Molim citati u saljivom tonu i shvatiti kao dobronamjernu kritiku

Cjelokupna prezentacija (prica) i raspored slika na naslovnoj stranici:
Gornja (naslovna) slika prikazuje bocu vina (vidi se dio kreveta u pozadini), a na dnu stranice imam pet slika zadarskog zalaska sunca i sv. Donata. Uopce ne vidim apartman a to je ono sto me zanima. Pitam se jesam li na stranici za iznajmljivanje smjestaja ili na stranici Turisticke zajednice grada Zadra? Staviti kucu/sobu/main features u prvi plan a ove druge slike po zelji nakon toga. Ovo naprosto nije prakticno:



Prevelik broj slika opcenito, previse istih slika, bespotrebne slike:
Sigurna sam da se soba od sest kvadrata moze se predstaviti i u manje od 79 slika.
Bio apartman velik ili mali, staviti najvaznije features na pocetak da se zaokruzi prica.

Previse close-upova i ponavljanje motiva: Lijepo je vidjeti uredenu kuhinju, pa vino na stolu, pa detalje, ali ponekad se pretjeruje i jednostavno ne mogu a da ne pomislim; pa nije ti ovo lifestyle magazin niti Gloria In a ja nisam glavni urednik koji, izmedu 23 skoro identicne fotografije u cijem su krupnom planu jedna boca i dvije case i mutni krevet u daljini, mora izabrati onu jednu koja ce se printati u novinama. Prestani me vise davit tim klisejiziranim fotkama i daj da vidim kupaonicu. Najvaznije je da se osjeti dojam prostora kroz fotografiju a u tome ne pomaze pola kvadratnog metra u close-upu.

Close-up slike kucanskih uredaja? Umjesto toga, odmaknuti se i slikati iz kuta da se vidi raspored u sobi zajedno s televizorom i tako si gost lakse zamisli situaciju u kojoj nakon ispunjenog dana navecer gleda 186. reprizu Dadilje.

Ako se stan nalazi u ruznoj socijalistickoj zgradi, ne moze se tu puno pomoci pa se moze poigrati s kadriranjem (i ono prije sto je receno, slikanje po lijepom danu pod suncem, sve izgleda ljepse i vedrije). Ne slikati zgradu frontalno, vec odmaknuti se malo, poslikati dijagonalno, i ukljuciti neko zeleno drvo u kadar ili nesto sto podize. Parkiraliste, podignuti tu kameru da se vidi i ono lijepo brdo iza a kojeg ste tako okrutno odrezali iz kadra.

Tamne slike kupaonica su jednostavno lose. Svjetlost, prozracnost i bijelo u glavi vezujemo uz cistocu. Kupaonica je najintimnija prostorija u kuci i izrazito bitna i zelimo mirisati tu cistocu i na slici. Slikati po danu i/ili jakim svjetlom.

Mogu se ubaciti i nocne slike, recimo ako postoji lijepo i efektno osvjetljenje u kuci ili u dvoristu ili pokraj bazena i na taj nacin dati jednu drugi ton cijeloj prici. Ako ne, bolje preskociti. Isto kao i sliku dugacki tamnog hodnika

Sami pisete opis? Dajte da vam netko pregleda engleski...za grammar nazije

Evo sad necu vise.

Zadnje uređivanje daria25 : 22.04.2016. at 23:02.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 00:12   #45
Poklikala jos par srca..a ono sad me airbnb svako malo bombardira mailovima da imam istancan ukus na svojoj wishlisti (a listu mi kreirali forumasi hostovi) itd i vec podsjecaju da javim prijateljima blabla. Vi dobivate to?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 01:53   #46
....

Nasmijano ja nisam dobio možda zato što sam prije svega host pa tek onda gost...

Inače dvije stvari koje su mi stvarno odbojne na slikama,najčešće se nalaze kod starijih ljudi,ali nažalost vidi se i kod malog dijela novih:

-Križevi i ostala vjerska obilježja,osim ako se ne radi o vjerskom turizmu ovo je potpuni promašaj u apartmanu,nametanje vjere i općenito određenih stavova nikako nije dobra stvar za iznajmljivanje

-Miljei(stolnjaci koji se vezu),obilježje starih bakica i nekog davnog života i onda vidim da neki urede moderno i stave miljee na stol
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:53   #47
Prvi airbnb gost, i svaki nakon njega, kao razloge zašto su me odabrali naveli su mi da ne žele biti dio turističke vreve, nego da žele okusiti stvarni život. U skladu s tim, na profilu imam jadne fotografije, potpuno neprilagođene pravilima fotografiranja. Napravio sam ih mobitelom s 5 mpix kamerom. Onako s nogu, u roku 15 sekundi. I to prolazi.
Gosti kažu da su ih jadne fotografije prelomile.

Pa ti sad budi pametan...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:38   #48
Pozdrav ekipa! Ovako, poceo sam istrazivati bespuca Airbnb-a pa me zanima sto jos mogu napraviti da pozicioniram apartmane na bolje mjesto, a samim time i povećam broj upita odnosno rezervacija. Ja cu reci sve ono sto sam napravio dosada pa vi mozete dodati jos nesto, naravno, u slucaju da ste voljni podijeliti tajnu.
1. Postavljene su profi slike, sve slike imaju opis na engleskom, a uciniti cu isto na francuskom jeziku.
2. Cijena je konkurentna i mislim da ne bi trebala predstavljati problem.
3. Cancellation mi je postavljen na flexible, ne trazim cleaning fee ni security deposit.
4. Minimalni boravak je 3 noći.
5. Sve je vise nego detaljno opisano.
6. Svaki dan malo doradim nesto kako bih Airbnb-u dao do znanja da se profil odrzava.
7. Moj profil je isto tako solidno odraden.
8. Stavio sam tjedni popust, instant booking.

Ima li jos nesto po vama što se moze napraviti jer mi se cini da neki apartmani koji se tjednima ne ureduju su uredno na top mjestima, ali mi nije jasno kako...
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:41   #49
Provjerila sam tvoje app sad na air (i posrcala kao i svima drugima). Sve si dobro napravio, tocno kako treba..

Airbnb je cudan po rangiranju, kao da nema neko cvrsto pravilo. Vec preko 6-7 godina gledam skoro svakodnevno air (trazeci smjestaj, jer ga ne nudim) i jos uvijek nisam skontala koji su im kriteriji pri rangiranja/pozicioniranja. A nije da nisam svasta isprobala, bezbroj kombinacija filtera/parametara..izbaci mi jedan rezultat/poredak na mobitelu (i to na dva paralelno, drugaciji poredak na pc, treci na laptopu, cetvrti poredak na tabletu (da, probala istovremeno na svih pet uredjaja - po istim kriterijima da vidim kakve rezultate/poredak ce mi izbaciti). Za druge portale sam skuzila odmah princip sortiranja, ali ovo..najradije bih se zaposlila u airbnb pa da dokucim kak im funkcionira algoritam
U Airbnb razmisljaju kratkorocno. .
Spasava ih sto ulupaju godisnje po 170 mil dolara u marketing, pa su nezaobilazni.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 27.04.2016. at 18:53.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:16   #50
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
-Miljei(stolnjaci koji se vezu),obilježje starih bakica i nekog davnog života i onda vidim da neki urede moderno i stave miljee na stol
Evo ispravio sam...nedostatak inspiracije za naziv apartmana pa puknes i ostanes ziv
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:22   #51
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Provjerila sam tvoje app sad na air (i posrcala kao i svima drugima). Sve si dobro napravio, tocno kako treba..

Airbnb je cudan po rangiranju, kao da nema neko cvrsto pravilo. Vec preko 6-7 godina gledam skoro svakodnevno air (trazeci smjestaj, jer ga ne nudim) i jos uvijek nisam skontala koji su im kriteriji pri rangiranja/pozicioniranja. A nije da nisam svasta isprobala, bezbroj kombinacija filtera/parametara..izbaci mi jedan rezultat/poredak na mobitelu (i to na dva paralelno, drugaciji poredak na pc, treci na laptopu, cetvrti poredak na tabletu (da, probala istovremeno na svih pet uredjaja - po istim kriterijima da vidim kakve rezultate/poredak ce mi izbaciti). Za druge portale sam skuzila odmah princip sortiranja, ali ovo..najradije bih se zaposlila u airbnb pa da dokucim kak im funkcionira algoritam
U Airbnb razmisljaju kratkorocno. .
Spasava ih sto ulupaju godisnje po 170 mil dolara u marketing, pa su nezaobilazni.

Ja sam se vodio svim onim njihovim savjetima koje ti salju, a i nekom logikom, ali cini mi se da to i ne ide bas tako. Mislim da bi bilo dobro kada bi mogao rangirati apartmane kao hostele na hostelbookers.com pa onda biras sto ti je najvaznije, cijena, recenzija ili nesto trece.
Ovako mi sve to izgleda kao neka lutrija pogotovo za nas koji smo se tek registrirali i nemamo jos nijednu recenziju.
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:41   #52
Evo mene zanima jedna stvar.
Što presudi odluci da dopustite pušenje u apartmanu/apartmanima? Vidim da je "pod pekon" napisao na airbnbu da je pušenje dopušteno, ljubimci nisu.
Da sam ja gost, a nepušač sam, tražila bi apartman u kojem se ne puši. Naravno, stvar izbora. Al kako ćeš istjerat taj smrad cigareta iz zidova za vrijeme smjene gostiju?

Također primijetila sam kod dosta profila, a ovaj zadnji sto je trazio srca (moja sugrađanka mislim) i raspiše se u sekciji "House rules" - ne smiješ ovo, ono, klimu zatvori, upali, blablabla...koga to zanima. House rules imaš na zidu u apartmanu ili di već, di ćeš to napisat, također, kažeš im i usmeno kad dodju ako ti je to tako bitno. Eto da sam ja gost, i dodjem do sekcije o kućnim pravilima gdje se nalazi kilometarska biblija o tome, prešla bi na novi apartman. Ako idem na godišnji odmor i pritom bi u glavi morala vrtit sva pravila tuđa....bolje da onda ne idem nigdje.

Jbga, malo sam se raspisala jer me ovo ubolo u oko
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 19:59   #53
Ja ovih par sezona nemam nikakvih losih iskustava s mirisom cigareta ili smradom, ovisi kako gledate na to. Prilikom izlaska gostiju nijednom nisam osjetio smrad cigareta. Meni je to isto cudno, ali cisto sumnjam da su svi bili nepusaci ili toliko pristojni da su pusili na balkonu. Sto se tice kucnih ljubimaca smatram da nadoplata od 5€ dnevno koliko vecina iznajmljivaca naplacuje ne moze pokriti eventualne stete i neugodnosti koje kucni ljubimci mogu izazvati.
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:16   #54
Zato sam ja ponukana raspravom o uzimanju kucnih ljubimaca u apartmane ili ne, odlucila maknuti stavku kucnih ljubimaca, pa ako pitaju razmislit cu, ali ovako cu staviti da ih ne primam. Ima smisla to, ako je netko alergičar na pse ili mačke, taj ne bude bukirao app koji primaju kucne ljubimce.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 23:18   #55
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima jedna stvar.
Što presudi odluci da dopustite pušenje u apartmanu/apartmanima?
meni je lakše dozvoliti nego zabraniti

imaš pušača koji će zapaliti i pored detektora za dim, ali puno ih je više koji neće pušiti u prostoru u kojem spavaju ... bez obzira dozvolila ti ili ne pušenje, gostu ne piše na čelu niti da puši ni koliko puši

mene zanima kako završi situacija kad se osjeti da se u app pušilo, a postoji zabrana... jel im se očita bukvica, nategne ih se za uho ili se naplati za vlastite duševne boli

sat vremena koliko se čisti app je sasvim dovoljno da se prostor dobro zlufta
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 07:06   #56
Mi smo u apartmane stavili naljepnice da je pušenje zabranjeno. Svi u obitelji smo nepušači i "normalno" nam je da naglasimo da u apartmanima nije dozvoljeno pušenje. Meni je dim (smrad) cigareta nešto najodbojnije što mogu osjetiti kad uđem u nečiji prostor stanovanja. Sjećam se prije par godina, frendica je htjela zapalit u stanu, uslijed velikog balkona i pizdila je na mene što joj ne dopuštam da zapali u mojoj kuhinji, a da joj se ne da smrzavat na balkonu. Naravno, ona u svom stanu naveliko dimi. Tu smo se porječkale jer ti imaš svoja pravila u svom stanu, a u mom onda bi trebala respektirati moja pravila. Eto, just my two cents. Pušači su dobrodošli u apartmane, ali zna se gdje se može pušiti i mislim da je to nepotrebno dodatno im naglašavati. Vidjet ćemo kako će proći ova sezona vezano uz to
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 07:22   #57
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post

sat vremena koliko se čisti app je sasvim dovoljno da se prostor dobro zlufta
moje je iskustvo da je potrebno nekoliko dana, uz kompletno pranje namještaja, prekrivača, zavjesa..., a da se više stvarno ne osjeti miris dima

čak se ne mora niti pušiti u apartmanu, a da se osjeti miris pušača
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 10:20   #58
Ekipa, kako registirrati na airnb, više apartmana na jednom mjestu, oću reći, da su mi 4 apartmana u istom kalendaru??
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 10:40   #59
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
moje je iskustvo da je potrebno nekoliko dana, uz kompletno pranje namještaja, prekrivača, zavjesa..., a da se više stvarno ne osjeti miris dima

čak se ne mora niti pušiti u apartmanu, a da se osjeti miris pušača
jedan jedini put sam imala situaciju da sam sobu na dva dana stavila van upotrebe zbog luftanja ... meni kao pušaču je bilo ne shvatljivo da netko može u takvom dimu i smradu spavati pet noći u komadu

zanimljivo da su ti isti gosti ostavili cijelu paletu proizvoda za ribanje i dezinfekciju kupaone od cilit bengova i spužvica do maramica za sanitarije ... možda im je dim dodatna dezinfekcija

u svim ostalim slučajevima sam proluftala bez problema

Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
čak se ne mora niti pušiti u apartmanu, a da se osjeti miris pušača
i nakon luftanja od sat vremena ?
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 11:01   #60
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi je ovo sa recenzijama postalo odbojno. To automatski stavlja u podredjen/losiji polozaj nove apartmane/novopridosle na trziste koji su mozebitno bolji od ovih sa 100 recenzija. Ispada da profitiraju oni koji su prvi upali na airbnb. (na airbnb sam vec preko 5 godina pa pratim i one kod kojih sam bila i svasta jos).
I sto, kako je vecina ljudi lijeno, previse se oslanjaju na tudja misljenja, odmah biraju samo one s recenzijama. Sti vise recenzija, to lakse privuci rezervacija.
Ja radim bas obratno: uvijek sam birala/biram one bez recenzije i drugima nalazim smjestaj bez recenzija. Uvijek sam odlicno prosla, kao i oni kojima sam preporucivala.
Meni je zao kad vidim da netko nema recenzija, obuzme me tuga listajuci airbnb smjestajeve (a to radim skoro svakodnevno) koji su krasno namjesteni, super lokacija, ok cijena, a bez recenzija .
Na pocetku, jos prije 10 godina kad je krenulo s recenzijama na hostelbookers.com, sve to mi je bilo ok, kad nije bila tolika ponuda (tad sam i gledala recenzije, poslije vise nisam, otkad je inflacija ponude i recenzija)
Naravno, recenzije su dobrodosle kako bi se vidio tko je los domacin, ima li tko prljav smjestaj, ali opet-velika negativna strana recenzija za iznajmljivace je povodiljivost ljudi-tj. gledaju samo one koji imaju puno recenzija.

Meni je bitno, kao gostu, samo zadovoljava li me omjer ulozenog i dobivenog (value for money).

I dalje mi je airbnbu jedini plus: najveca ponuda povoljnog smjestaja. Na svim ostalim poljima i dalje (najvise mi na jetra ide sto ne sortiraju tocno po cijeni i lokaciji, a ovo da na karti moram klikati svaki app- ne da mi se to, pogovot ako listam to na mobitelu je grozno neprakticno, oduzima puno vremena, a tocno sortiranje oduzima najmanje vremena pri pretrazivanju, a govorim iz iskustva surfanja po netu vec 21 godinu (od 1995, iako je ozbiljniji net krenuo tek oko 2000. godine).

Po recenzijama vidim da ljudi najvise okidaju na ljubaznost domacina. To je faktor br.1.
Slažem se sa tvojim razmišljanjem. Nedavno sam bio u fenomenalnom hostelu u Tbilisiju. Izabrao sam ga na booking.com pored hrpe ostalih, jer je izgledao odlično na fotkama iako je imao samo 2 ( dvije! ) recenzije ( drugi su imali onako, 70, 100, 200, 300 recenzija ) i obje su bile čista 10tka. I nisam se prevario. Radilo se o novom hostelu, sa fenomenalnom lokacijom, fenomenalnim vlasnikom ( čovjek došao po nas na aerodrom u 2 ujutro sa novim BMW X5 , a i vratio nas, besplatno naravno ). Čak nam je njegova mama besplatno znala napraviti jelo navečer, kad bi došli umorni i gladni kao psi, a počastio nas je i vinom ( doduše, kasnije smo kupovali isto od njega ).

Ali, upravo je poanta u ovome što pričaš i mislim da ovaj moj primjer to zorno prikazuje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.