Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 10:48   #1
Thumbs down APPLE NO MORE

Apple no more.

Do sada sam bio njihov vjerni kupac ( iphone , ipad , ipod )
ali od sada nikada Više.

Iphone 6 problem :
2 mjeseca nakon što je istekla garancija napravim update na ios 9.3 i od tada mobitel koji je radio normalno , postaje neupotrebljiv. Ekran se zamrzava , ne odgovara na dodir ili ako naprimjer odaberem ikonicu u donjem desnom uglu on registrira odabir u sredini, gore desno ...
Ukratko u službenom Apple servisu kažu da je potrebna zamjena , ali uz nadoplatu 3000 kn. No way!

Kako mi je to službeni mobitel koji trebam skoro 24/7 , uzeo sam novi bolji, nadam se pouzdaniji, naravno ne iPhone.

Međutim , otkako smo ušli u EU pojačana su i prava kupaca :

Nakon isteka garancije ( obično je godinu dana) se uređaj pokvari , po zakonima EU - trgovina u kojoj ste kupili u obvezi je jamstvo pokriti u sljedećih godinu dana( ukupno dvije od datuma kupovine). Može se tražiti : novi uređaj, popravak
Kvar se mora prijaviti u roku od dva mjeseca od kada je primjećen.
Pokušavam se dogovoriti sa trgovinom gdje sam kupio mobitel , ali oni se prave blesavi pa sapunica traje
Odredbe EU o dvogodišnjem -pravnom jamstvu
http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_hr.htm
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:59   #2
Obično je dvije godine- samo Apple daje godinu u Hrvatskoj
Iako je po ovome što si linkao obveza 2 godine, ali eto- moraš se, na žalost, dokazivati i kad si u pravu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:16   #3
Zanimljivo, i meni je Iphone 6 savršeno radio dok je bio na iOS8 a čim sam prešla na iOS9 počeli su problemi. Nije to slučajno. Po meni bi trebali svi ostat na njegovom originalnom softveru s kojim je došao.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 22:52   #4
Zato se prijelaz s jednog na drugi ios radi tako da se napravi cista instalacija. Imam 6 i radi besprijekorno na iOS 9.3
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:00   #5
Dvogodišnje jamstvo vrijedi samo za proizvode iz EU, dakle ne i za Apple. Možeš se slikat, kao i mnogi prije tebe.

Surfaj malo, hrpa primjera postoji. Precijenjeno smeće od telefona.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:08   #6
Nema veze gdje je proizvedeno ili tržište- bitno je gdje je kupljeno, koliko znam (inače na ništa ne bi imali ).

Ali moram priznati da nisam previše istraživao.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:15   #7
Ne, ako zemlja porijekla nije EU, dvogodišnje jamstvo ne važi. Osim ako sam proizvođač (kao sav normalan svijet) da dvogodišnje jamstvo. Ljudi su se žalili i dobili su... jel. Posebice ajfonisti.

A i zamisli da se dvogodišnje jamstvo počne odnositi na kojekakve čajna pizdarije koje kupiš u nekoj od trgovina.

Da skratim, na ajfon se ne dobije 2 godine garancije.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:09   #8
Meni je takve probleme obicno hard reset rjesavao.. Nakon toga sve bilo kao i prije.. Za razliku od tebe moji problemi su uvijek dolazili kada sam sa iOS-a se prebacivao na Android.. A i dok Apple ne izbaci zadnji sluzbeni update, ja dok ne vidim dojmove pijuna i slicnih koji valjda sjede i samo cekaju movi update.. tek onda zadnju, frisku verziju stavljam.. Zato se i rijetko kad sjebem..

Da je Apple imati lako, Apple uredaje bi imao svatko jbg..
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:48   #9
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Ne, ako zemlja porijekla nije EU, dvogodišnje jamstvo ne važi. Osim ako sam proizvođač (kao sav normalan svijet) da dvogodišnje jamstvo. Ljudi su se žalili i dobili su... jel. Posebice ajfonisti.

A i zamisli da se dvogodišnje jamstvo počne odnositi na kojekakve čajna pizdarije koje kupiš u nekoj od trgovina.

Da skratim, na ajfon se ne dobije 2 godine garancije.
na iPhone ide jedna godina garancije koju daje apple kao proizvodjac, ali dvije godine (minimalno) garancije koju osigurava EU regulativa. u nekim zemljama UK recimo garancija je 5-6 godina od dana preuzimanja uredjaja.

ono sto je zabrinjavajuce jest da nasa banana republic nije uopce navedena u popisu Eu zemalja na ovom linku.

btw u srbiji daju dvogodisnje jamstvo na sve apple proizvode. pripremaju se ljudi na ulazak u eu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:58   #10
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Ne, ako zemlja porijekla nije EU, dvogodišnje jamstvo ne važi. Osim ako sam proizvođač (kao sav normalan svijet) da dvogodišnje jamstvo. Ljudi su se žalili i dobili su... jel. Posebice ajfonisti.

A i zamisli da se dvogodišnje jamstvo počne odnositi na kojekakve čajna pizdarije koje kupiš u nekoj od trgovina.

Da skratim, na ajfon se ne dobije 2 godine garancije.
Ne znam baš- mislim, rijetko što se proizvodi u EU.
A ovo je na teretu trgovca.
Slobodno linkaj ako negdje tako piše.
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ono sto je zabrinjavajuce jest da nasa banana republic nije uopce navedena u popisu Eu zemalja na ovom linku
Da, možeš jedino pogađati url za ono što tražiš
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:18   #11
nema veze gdje je proizvedeno, samo gdje je kupljeno - sve drugo su naklapanja i poluinformacije. jednom malom broju telefona poneki update zasmeta, recimo meni je na jednom starom android uredjaju nestalo zvuka u slusalici i morao sam vratit stariju verziju dok nisu izbacili patch par tjedana kasnije - frendu s istim modelom taj se problem uopce nije pojavio.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:39   #12
Apple je kažnjen već nekoliko puta zbog toga, ali očito previše zarađuju na ovcama pa ih kazne ne brinu previše. Otvaraču topica želim puno sreće ali ajfon mu besplatno popraviti neće. I nije prvi (a sigurno ni zadnji) koji će tako proći.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 08:09   #13
Meni je nevjerojatno da jedan najobičniji update (dakle SLUŽBENA softwerska nadogradnja) može toliko naštetiti uređaju da mu je potreban hardwerski popravak od 3 soma kuna. Bizarno totalno.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 02:08   #14
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Dvogodišnje jamstvo vrijedi samo za proizvode iz EU, dakle ne i za Apple. Možeš se slikat, kao i mnogi prije tebe.

Surfaj malo, hrpa primjera postoji. Precijenjeno smeće od telefona.


Sinko božji koji si ti troll!

Malo se informiraj u Zakonu o obveznim odnosima i Zakonu o zaštiti potrošača (materijalni nedostatak uređaja).

Prvu godinu kod Applea troškove servisa pokriva proizvođač, drugu godinu trgovac.

Ukoliko se unutar 6.mjeseci od dana kupnje uoči kvar na uređaju, kupac ima pravo na novi uređaj ili povrat novaca i to da odbije servisiranje istog plus raskid ugovora jer se smatra da je kvar tj. smetnja postajala na uređaju prilikom kupnje. Dakle skriveni nedostatak=materijalni nedostatak.

A to sta trgovci lupetaju unutar 7-8 dana imate pravo na besplatnu zamjenu, to je trollanje kupaca. Neka to kaže inspektoru Min.gospodarstva koji je nakeljio jednom operateru ispred mene 70.000kuna kazne.


P.S.
Da li se Samsung sklapa u Sinju, HTC u Konavlima, Sony u Grožnjanu, LG u Zagorju?!
To su sve firme EU podrijetla, jelda?

E da, hajd nam malo argumentiraj ovu "izjavu" precijenjeno smeće.
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.05.2016., 12:35   #15
m.inic sve se to može reći na ljepši način. molim te, a i sve ostale da pripazite na nivo komunikacije.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:18   #16
APPLE NO MORE

Mea culpa.

Uostalom, moj savjet je svim kolegama forumašima da se uvijek obrate Udruzi za zaštitu potrošača jer će tamo dobiti besplatan pravni savjet.
A i slobodno mogu poslati upit na Ministarstvo gospodarstva ili u inspektorat ili se prošetati do njih.

Ovaj zakon u Irskoj vezano za "materijalni nedostatak" Apple proizvoda koji vrijedi 6 godina je iz razloga jer je centar Applea za Evropu u Corku, Irska.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 11:10   #17
Koji dramatican naslov teme. IMHO, ne znam tko imalo racionalan odluci kupiti ista drugo osim Ajfuna ako vec ima na raspolaganju 5K kn ili vise. Za ovo ispod je Android no ako vec covjek zeli kvalitetu i opcenito najbolju dostupnu podrsku uz besprijekoran rad onda ima tocno jedan jedini izbor - Voćka.

Sve ostalo je... za djecu sa viskom slobodnoga vremena (jer konstantno dovodjenje Androida od recimo 6K kn u funkcionalno stanje si stvarno nitko ne moze priustiti ako vec nema opake kolicine slobodnih sati na tjednoj bazi).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 23:36   #18
Sto znaci - konstantno dovodjenje androida od 6k kn u funkcionalno stanje? Sto to moras radit? Okretat pedale na sobnom biciklu? Nosit ormare po stepenicama? Sto znaci - dovodit u funkcionalno stanje? U kakvom su, onace, stanju androidi od spominjanih 6k kn?
Pretjerujes..
Moje osobno iskustvo s mobitelima (winmo6.1, wp8.1, androidi i ajfoni) je da sam manje zivaca izgubio s flagship androidima nego s ajfonima (i4 i i4s, svi u svoje vrijeme perjanice jabuke). Winmo i wp necu ni spominjat jer su to.. ni poluproizvodi..
Mene stvarno zanima na sto se to mora gubit vrijeme da bi neki flagship android radio kako treba...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:26   #19
Na ispravke nekih stvarno retardiranih bugova, mislim da je to rak rana.
No, da ne širimo hejtanje, uvijek će bit dobrih i loših iskustava sa svakim proizvodom, kupac je taj koji bira sukladno nekim odrednicama. Ja osobno ne volim da mi kažu da je nešto dobro samo zato što ''to svi imaju ili koriste'' ili da nešto nije dobro samo zato što ''je onaj od baba Mare iz susjednog sela rekao da to ništ ne valja''. Android i iOS su dva potpuno drugačija koncepta, i to prvenstveno treba razumjeti i ispoštovati.

I treba se klonit generaliziranja, nije svaki iUređaj loš niti je svaki Android loš kao što nije svaki čovjek dobar ili loš. Ima puno raznog voća u košari a život je zajebana stvar jer sve ovisi na kakvo naiđemo...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 11:30   #20
Ma, ne velim da iphone ne valja (ne govorim to vec neko vrijeme), vec da se jako pretjeruje kad se spominje kompliciranost androida (treba potrositi i trositi vremena i vremena, prakticki svakodnevno da se sustav podrsi i odrzava), sporost, nefluidnost i sl androida, al zato ios rastura (ne trza, ne ruse se aplikacije i sl)..
Moje iskustvo je da nema sustava koji nema manu. Na iosu su mi se rusile aplikacije, trza i kasni...
Zanimljivo je kako se svaki put, kad Apple izbaci novu verziju iphonea kaze kako je mobitel fluidniji i kako vise nista ne trza.. a kad je izasla prethodna verzija, govorilo se kako je sve fluidno, bez trzanja... kako nesto moze biti fuidnije od fluidnog, kako moze manje trzat ako ni prije nije trzalo? Ocito se to ne primjecuje dok te drzi euforija novog mobitela (a nije zanemarivo ni to da se ne smije reci da novi iphone nije fluidan, da trza, da je spor i sl, odnosno da nije savrsen).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.