Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 22:16   #61
Quote:
beepe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, već dugo vremena vas čitam i vrijeme je da se malo uključim u raspravu. Kako sljedeću sezonu planiram početi s iznajmljivanjem, kao dodatnim prihodom , proučavam sve dobre i loše stvari ovog zanata i mislim da se isplati. Sreća je što imam postojeću nekretninu koja ne traži velika ulaganja a pogotovo što je apartman(i) u Dubrovniku.

Da nebi ulazio u ovaj posao samo zato da se nešto događa malo sam se poigrao s brojkama i evo što je ispalo https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1397600749

Nadam se da će mi dubrovački iznajmljivači potvrditi slične brojke. Uglavnom, mjenjajte cijenu nočenja, broj ležaja, popunjenost, proviziju oglašivača, dnevni trošak i eventualni popust i eto zarade u sezoni.
Ja sam iz Du, reci mi broj apartmana i lokaciju pa ću ti odmah ugrubo reći koliko ćeš zaraditi.
Inače, tablica koju si napravio mi je skroz nejasna, otkud 150 kn troška dnevno???
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 00:36   #62
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Ma ovo ti je nesiguran totalno posao...
Ovo je poanta svega a ona tablica je bar meni nekakav orijentir što mogu očekivati o povratu investicije.
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 00:41   #63
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Du, reci mi broj apartmana i lokaciju pa ću ti odmah ugrubo reći koliko ćeš zaraditi.
Inače, tablica koju si napravio mi je skroz nejasna, otkud 150 kn troška dnevno???
Dvije su mogučnosti 35m2 (2+1 osobe) ili 80m2 (6 osoba) a lokacija je Gruž, kraj škole.

Tablicu može mijenjat svatko tako da trenutne cijene nočenja nisu one koje sam stavio na početku a sam trošak od 150kn je dobro uvečan, po mojoj procjeni 80-90 bilo bi dovoljno ali nek se nađe (AP2 80m2)

Zadnje uređivanje beepe : 26.07.2016. at 00:52.
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 01:45   #64
Quote:
beepe kaže: Pogledaj post
Dvije su mogučnosti 35m2 (2+1 osobe) ili 80m2 (6 osoba) a lokacija je Gruž, kraj škole.

Tablicu može mijenjat svatko tako da trenutne cijene nočenja nisu one koje sam stavio na početku a sam trošak od 150kn je dobro uvečan, po mojoj procjeni 80-90 bilo bi dovoljno ali nek se nađe (AP2 80m2)
To ti je jako lijepa pozicija. Otkad nema Radeljevića, Gruž je postao odličan za iznajmljivanje - blizina kolodvora, blizina luke, odlična povezanost autobusima sa starim gradom (1a i 1b kombinirano idu valjda svako 10 min, a na gornjem putu ima i 8-ica za svaki slučaj).

Sa tim manjim apartmanom sam siguran da ćeš napraviti promet od 6500-7000 eura. Stavi se na airbnb, budi dobar host i ne bi trebalo biti nikakve frke. Veći ti neću komentirati jer nemam baš iskustva sa jedinicama koje primaju toliko ljudi. Po meni bi bolja varijanta bila da taj veliki, ako je ikako moguće i ako imaš sredstava, podijeliš popola i dobiješ dva manja od kojih bi svaki bio 2+1.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 07:18   #65
A nisi naveo koliko dana popunjenoati za Dubrovnik? On inace ima najduzu popunjenost od hrv destinacija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 08:26   #66
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A nisi naveo koliko dana popunjenoati za Dubrovnik? On inace ima najduzu popunjenost od hrv destinacija.
Između 130 i 160 dana. Ja sam trenutno na 107 s tim da imam još 10 slobodnih dana u 9-tom, a ozbiljno računam i na 10-ti. 120 ću premašiti bez problema. U obzir uzeti da sam krenuo u iznajmljivanje čini mi se 24. ili 25.05. pa sam propustio skoro čitav 5-ti mjesec. A u Dubrovniku se da ušićariti nešto čak i u 4-tom i 11-tom mjesecu.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 16:43   #67
Neki u Dubrovniku su puni preko 250 dana.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:54   #68
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
To ti je jako lijepa pozicija. Otkad nema Radeljevića, Gruž je postao odličan za iznajmljivanje - blizina kolodvora, blizina luke, odlična povezanost autobusima sa starim gradom (1a i 1b kombinirano idu valjda svako 10 min, a na gornjem putu ima i 8-ica za svaki slučaj).

Sa tim manjim apartmanom sam siguran da ćeš napraviti promet od 6500-7000 eura. Stavi se na airbnb, budi dobar host i ne bi trebalo biti nikakve frke. Veći ti neću komentirati jer nemam baš iskustva sa jedinicama koje primaju toliko ljudi. Po meni bi bolja varijanta bila da taj veliki, ako je ikako moguće i ako imaš sredstava, podijeliš popola i dobiješ dva manja od kojih bi svaki bio 2+1.
Hvala na odgovorima, to je otprilike ono što sam i sam razmišljao.
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 19:01   #69
Radije 2 manja, ali kvalitetno uređena, nego 1 veći.

Imajte na umu da van glavne sezone puno više dolaze parovi, tako da bi ovaj veći išao ili ispod cijene ili zjapio prazan.

Takvo je neko moje razmišljanje. A 35-40 kvadrata je lijepa kvadratura za kvalitetno ugostiti 2 osobe.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 19:33   #70
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Neki u Dubrovniku su puni preko 250 dana.
Pa moguće. Osobno ne znam nikoga tko je pun baš toliko (dakle, preko 8 mjeseci), ali to naravno ne znači da ih nema. Ja razmišljam da iz čiste znatiželje ostavim apartman otvorenim za 11-ti i 12-ti mjesec, ali mi se nekako čini da neće biti previše posla izuzmemo li božić i novu godinu.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 20:26   #71
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Između 130 i 160 dana. Ja sam trenutno na 107 s tim da imam još 10 slobodnih dana u 9-tom, a ozbiljno računam i na 10-ti. 120 ću premašiti bez problema. U obzir uzeti da sam krenuo u iznajmljivanje čini mi se 24. ili 25.05. pa sam propustio skoro čitav 5-ti mjesec. A u Dubrovniku se da ušićariti nešto čak i u 4-tom i 11-tom mjesecu.

koja je lokacija ako se smije znati
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:19   #72
Quote:
beepe kaže: Pogledaj post
koja je lokacija ako se smije znati
Montovjerna. Ne ovo gdje je Kineski zid nego kontra strana, prema jugu. Sunčana strana Montovjerne.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:26   #73
Skonto sam, nije lako po jedan dan. Sretno s ovijeh 10 dana
beepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 23:46   #74
Imam apartman u prizemlju koji bi trebao uredit sve na novo.Znači apartman je veličine 55m2(4 osobe)+ 50m2 vrta, lokacija Opatija(točnije na brdu 300 metara iznad Opatije(2 minute treba sa autom do centra) sa pogledom na more.Kad bi se sve to uredilo moderno koliko bi mogao očekivat na sezonu, onako neka okvirna cifra?Bio bih zadovoljan sa 5.000€ dal je to puno ili malo za takav apartman i lokaciju?
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:02   #75
Nebi znao. Jel imas uzivo ikoga pitati koji blizu tebe iznajmljivaju pa ces imat neku cifru vec s kojom mozes razmisljat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 13:10   #76
Evo baš mi govori susjed koji ima dva apartmana od 40 i 30m2 i on kaže da preko sezone zaradi više od 10.000€.

Vidio sam njegove cijene na bookingu apartman od 40m2 noćenje u srpnju stoji 998 kuna, znači apartman ima 40m2+35m2 balkona, unutra je namještaj star sigurnih 15 godina, ništa moderno, više onako socijalistički stil

Zar nije to malo prenapuhana cijena?Ali koliko vidim on je stalno pun 6,7,8 i 9 mjesec.
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 14:20   #77
Koje mjesto taj susjed i za koliko osoba? I di uopce, opatija isto?
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 14:41   #78
da isto Opatija, apartman za 4 osobe.Nija baš centar Opatije nego malo iznad sa dobrim pogledom na more, 2 minute treba autom do centra.

998 kuna noćenje to je poprilično dobra cijena ne znam kako mu to uspijeva, ja bih bio zadovoljan i sa 100€
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:04   #79
I mene zanima kako uspijeva s tom cijenom. Booking mu uzme 15%. Za tu cijenu odes i u hotel sa 3 zvjezdice u centru Opatije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 07.08.2016. at 16:27.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.