Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 17:23   #21
nasi imaju i dopunsku i dodatnu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:21   #22
evo, pitala sam kolegice, za sada sam dobila ovaj odgovor:
"Vjeronauk je uveden još dok sam ja išla u OŠ i ništa nije bilo smanjeno. Sa HNOSom je smanjen Hrvatski jezik sa 6 na 5 sati i Matematika sa 5 na 4 sata tjedno. " i "satnice LK i GK se nisu mijenjale. Radim u RN od '93, kako je kolegica navela tek sa HNOS-om su se smanjili sati HJ i matematike."
sad sam i ja totalno zbunjena, jer sam nekako bila uvjerena da je u moje vrijeme (rane devedesete) bilo po 2 sata likovnog i glazbenog u razrednoj...
znači, sat hrvatskog i matematike su pali da naprave mjesta za strani jezik uvođenjem HNOS-a i ranog učenja jezika.

što se dodatne i dopunske tiče, i dodatna i dopunska ide obično iz matematike i hrvatskog, po jedan sat od svake (to su već 4 sata), znaju staviti učiteljice nekada dodatnu iz prirode umjesto hrvatskog, i još svaka učiteljica vodi bar 1 sat tjedno neku izvannastavu aktivnost kojoj se mogu priključiti svi zainteresirani učenici razredne nastave.
nosorog, možda dopunsku nisi vidjela u rasporedu jer ju tvoja mala ne pohađa? jer bilo bi vrlo čudno da krajem listopada još nema dopunske za one prvašiće koji kaskaju s početnim čitanjem i pisanjem.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:08   #23
Moja mala je 2. osnovne, u turnusima, raspored uvijek isti (oš u Splitu).
Samo imaju dodatnu iz matematike kad je nastava popodne predsat, a kad je ujutro 5. sat. Izvannastavna joj je dramska, to imaju ponedjeljkom peti sat bez obzira na turnus i još učiteljica za neke đake drži dopunsku, isto ili 5. sat , predsat, ali ništa se drugo ne mijenja.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:37   #24
Moja je isto u prvom razredu, uz dodatnu i dopunsku imaju i sat razrednika jednom tjedno.
Imamo dopodnevni i popodnevni raspored

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:33   #25
i evo, presuda: "Provjerila sam kod svoje profesorice likovnog: u nizim razredima je uvijek bio 1 sat tjedno, u visima 2 sata. U vrijeme ministriranja Ljilje Vokic visim razredima je oduzet jedan sat zbog vjeronauka"
očito sam se krivo sjećala...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:37   #26
ja se uopće ne sjećam da nam je ikada oduzet 1 sat likovnog za vrijeme vokićke, a bila sam tada 7. ili 8. razred. osim ak to nije kasnije uvela, kad sam već upisala srednju.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:58   #27
Ja sam u os isla prije uvodjenja vjeronauka i prilicno sam sigurna da smo imali 2 sat likovnog tjedno. Meni jedan od drazih predmeta. Uz matematiku i prirodu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:05   #28
tvrde neke kolegice koje su se školovale u osamdesetima da su imale 2 sata likovnog i glazbenog, ali nije se pojavio među fejsbučanima koje sam anketirala nitko tko je tada radio da nam to potvrdi ili zaniječe...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:28   #29
ja se uopce ne sjecam likovnog kao predmeta u prva 4 razreda.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:35   #30
Ja se sjecam da sam decku s kojim sam sjedila nacrtala pionira nakon sto sam ga vec nacrtala sebi i iako smo oboje dobili 5 "njegov" rad je bio izvjesen pored zbornice a moj nije. Pamtim to jos danas, nisam mu mislim vise ikad crtala a da nisam pazila da je crtez losiji nego moj
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:36   #31
ja se sjećam i plastelina i tempera i vodenih boja... a i glazbenog jer smo pjevali stoječki uz svoja mjesta, kao pravi pioniri. nije bilo glavne učiteljice i one za boravak nego su obje imale svaka svoje predmete.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:19   #32
moja učiteljica iz likovnog, doduše bilo je to jakoooooooo davno bila je (tada) poznata misica.....

sa likovnog se jedino sicam da smo svi dobili jedinice jer je našla jedan flomić na podu i da je bila strah i trepet u školi
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:40   #33
imali i mi pacijenticu od 5. nadalje, samo tada nsiam ni znala da nije bas uobicajeno imati biljeznicu iz likovnog i odgovarati likovni
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:03   #34
do 1994 je u OS bilo 2 sata tjedno likovni i glazbeni od 5-8. razreda
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:22   #35
to nam je svima jasno. mi razglabamo o razrednoj nastavi - je li i u razrednoj bilo 2 sata, ili samo jedan.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:56   #36
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
što se dodatne i dopunske tiče, i dodatna i dopunska ide obično iz matematike i hrvatskog, po jedan sat od svake (to su već 4 sata), znaju staviti učiteljice nekada dodatnu iz prirode umjesto hrvatskog, i još svaka učiteljica vodi bar 1 sat tjedno neku izvannastavu aktivnost kojoj se mogu priključiti svi zainteresirani učenici razredne nastave.
nosorog, možda dopunsku nisi vidjela u rasporedu jer ju tvoja mala ne pohađa? jer bilo bi vrlo čudno da krajem listopada još nema dopunske za one prvašiće koji kaskaju s početnim čitanjem i pisanjem.
raspored je na vratima, dostupan svima
ali i dodatna i dopunska se organiziraju u skladu s potrebama ucenika, sto ne?
pa mozda nema potrebe za dopunskom uopce?


inace, u pravilniku iz 2014, stoji da je 16 sati redovite nastave (ne pise koji predmet kolko), sat razrednika 2, dodatna 1, dopunska 1, izvannastavne aktivnosti 1, pripreme 8, ostali razrednicki poslovi 2 i ostlai poslovi 9.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:23   #37
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
fakat nemam pojma, nikad u zivotu nisam cula da netko ima isti raspored oba tjedna pogotovo kad se turnusi iymjenjuju
evo, ja sam imala u srednjoj. isti raspored za jutarnju i popodnevnu, samo što je u popodnevnoj bio naopako. npr, ak je ujutro bilo hrvatski, matematika, biologija, u popodnevnoj je počelo s biologijom, pa onda matka i hrvatski.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja sam u os isla prije uvodjenja vjeronauka i prilicno sam sigurna da smo imali 2 sat likovnog tjedno. Meni jedan od drazih predmeta. Uz matematiku i prirodu
je, imali smo i dva likovnog i dva glazbenog. čak i kad je uveden vjeronauk (bila sam 7.razred) je ostalo tako.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja se uopce ne sjecam likovnog kao predmeta u prva 4 razreda.
kad si stara i senilna
4.razred...ja se sjećam i jednog cvijeta kojeg je frend savršenom preciznošću nacrtao ko da ga je ravnalom crtao. dok smo svi nažvrljali onak, dječji 4-5 nekih latica, on je jedno 12-13 duuugih tankih i savršeno precizno crvenom temperom ofarbanih latica imao. i neki vatromet smo morali s temperama radit, prvo je bilo pofarbat papir u crno...pa čekat da se osuši...pa u životu nikad vatromet nisam vidla nego na slici..pa ajde ti to naslikaj...
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:25   #38
mi isto datume na rasporedu sati imamo, nama se, iz nepoznatog razloga, tjedan mijenja kad su neparni razredi ujutro, parni popodne i obrnuto, a mi boravak i niš nam jasno. da nemam datume pojma ne bih imala kad je kaj, a i tak mi to niš ne znači kad je torba i tak u školi. jedino prokleti njemački moram utorkom uzimat jer to ne rade zadaću u boravku.
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2019., 23:55   #39
listam raspored klinke i vidim da je Pid triput tjedno, tjelesni dvaput.
sve se nadam da je to greska.
ili je zaista moguce da im u 4. razredu skinu jedan sat tjelesnog/ fizickog kretanja (kakvogod da bilo) da bi dobili jos jedan sat beskonacnog trabunjanja o zavicaju?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2019., 08:00   #40
U 4r se smanjuje broj sati tjelesnog. Tako je bilo i kod mog sina. Učiteljica ih je znala voditi više puta van.
U 5r dolazi (po meni) do još veće gluposti. Vjeronauk je 2 sata tjedno, a geografija i priroda se izmjenjuju, jedan tjedan je 2h geografije i 1h prirode, a sljedeći 2h prirode i 1h geografije.

Poslano sa mog MRD-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.