Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 10:45   #61
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ja unesem skoro pa nov automobil koji zagađuje 109g/km, a susjed isluženu raminu koja zagađuje 256g/km. Po trenutno važećem zakonu koji navodno potiče unos automobila koji manje zagađuju ja državi platim 30 tisuća kuna, a susjed tisuću. Nije baš neki poticaj.
Ja bi takve krampine iz uvoza opleo sa minimalno 30000 kuna po uvozu. Gledam neki dan Fiat Stilo, krampina iz 2002 stoji pred zgradom na Slovenskim zoill tablama. Čujem poslije dao 900 eura za njega u Sloveniji.
I šta bi takve hrđe trebale poticati, a ti koji si pljunuo masnu lovu za nov, siguran i ekološki auto (mislm c klasu, ali nisam siguran) treba oguliti do kože.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:52   #62
Kao da taj koji ga je uvezao ne želi vozit noviji i bolji auto.

Kupio je za koliko ima. Osvrni se oko sebe, mi na forumu nismo najbolje mjerilo stanja u državi
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:01   #63
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Guud
Koju to raginu je morao uvesti susjed da bi trosarinu platio 1000kn ?
vrijednost bi mu , sa tim co2 , trebala iti 420€ da bi platio tu trosarinu.

Ljudi malo precjenjuju to sto se uvaza, uvazaju se auti koji se mogu platiti.
Da uveze golfa peticu dizela , platio bi ohohho trosarinu, u rangu 17% na katalosku vrijednost.
Izdrljana Alfa Romeo 156 ili 166.

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-20822001

Ova je još i dobra, susjed je dovukao neki stari bmw za kojeg bi rekao da je godinama ležao zabačen u kutu nekog autootpada, mahovina se uhvatila na njega. I on je platio par tisuća kn, sad će još zaraditi kad ga proda. Nije fora da se auta skidaju s preše u eu i dovoze u hr da bi se vozila po cestama. Trenutni zakon po kojem za co2 starijeg automobila plaćaš više nego za noviji automobil nije imao nikakve logike. Iako da se mene pita ja bi potpuno ukinuo trošarine, fino s zoll tablama izravno na tehnički, kao da si imao hr table. Rupu u budjetu bi popunio naknadom za co2 koju bi plaćali svi koji voze po hr cestama jer nema smisla da netko ima staru raminu koju je dobio od djeda i na nju plaća neku siću (tipa 40kn godišnje), dok netko tko pomlađuje vozni park i unosi novi automobil plaća desetke tisuća kn poreza.

Ovako čak i netko tko vozi staru raminu koju namjerava promjeniti će razmisliti još jednom, npr. netko vozi accenta iz 99 koji troši više ulja nego goriva i namjeravao ga je zamjeniti za clio star nekoliko godina. Ovaj novi zakon će mu samo dati poticaj više da skrpa accenta jer mu je glupo da mora platiti više poreza na taj mali clio nego što je trebao platiti do sad.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:38   #64
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Ja bi takve krampine iz uvoza opleo sa minimalno 30000 kuna po uvozu. Gledam neki dan Fiat Stilo, krampina iz 2002 stoji pred zgradom na Slovenskim zoill tablama. Čujem poslije dao 900 eura za njega u Sloveniji.
I šta bi takve hrđe trebale poticati, a ti koji si pljunuo masnu lovu za nov, siguran i ekološki auto (mislm c klasu, ali nisam siguran) treba oguliti do kože.
Moj everyday auto je dvije godine stariji od tog stila.
Kaj bi samnom napravil,u top samnom?

Morate malo realnosti,u EU smo.
Kupiti ću auto u cijenovnon rangu kojem mogu, sigurno neću kupovati novi audi na 5-7 godina na način da se zaduzim ili dam cijelu/pola štednje.
Ima ko hoće, čitam pi forumima

Dakle, izbor mi je dali ću kupiti rabljeni auto od domaćeg svercera , ili ću si sam otići van i zaobići middle mana.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:39   #65
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kao da taj koji ga je uvezao ne želi vozit noviji i bolji auto.

Kupio je za koliko ima. Osvrni se oko sebe, mi na forumu nismo najbolje mjerilo stanja u državi
Točno, netko neće nikad imati za bolje. Ali treba destimulirati prodaju ogromnih krampova jer zakrčuju naše ceste koje za njih nisu projektirane; jer koštaju puno više za održavanje, što god trkeljali vlasnici istih da to košta isto kao Matiz za voziti; i jer je bolje da netko za 2000 eura kupi punto iz 2004 nego BMW iz 1997. Za tu osobu. A ljudi su ovce i jedino prisilom ih možeš natjerati da rade ono što je racionalno gledano bolje za njih.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:47   #66
Nema logike da su davanja na co2 za automobil koji ispusta 109 veca nego davanja na automobil koji ispusta 139. Govorim o tablici 2 i 3.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:05   #67
Ne kuzim ove sto pisu o podrtinama itd, gdje vi živite.
Sta mislite da vecina nebi kupila novi Gnoj VII nego Gnoj V da ima novaca?
Sta fali rabljenom Gnoju V 2.0 tdi iz 2007 godine?
Za njega ce po novome trošarina biti 35000 kn!!!! pa toliko auto vrijedi realno na tržištu.
Šta nije bolje da si tko može kupi navedeno vozilo ili Focus 2.0 tdci iz iste godine nego da se i dalje vozi u Ford eskortu iz 1992!!
Pa nemaju svi ljudi 130-150tkn za auto kompaktne klase.
Samo nemojte sada poceti nabrajati razna smeca 3 metra duzine sa 1.0 tdi roktalicama za 88tkn, postoje i familije kojima treba prijevozno sredstvo sa 2 djece, takva nova vozila kostaju 120tkn na gore dok se polovnjak kupi za 50tkn, bar za sada se moze, od 1.1.2017 ocito nece moci.
Vazno da u Mostaru vozila ne poskupe i da svaki Rvat može kupiti Pasat....a nas ko j....
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:12   #68
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Guud
Koju to raginu je morao uvesti susjed da bi trosarinu platio 1000kn ?
vrijednost bi mu , sa tim co2 , trebala iti 420€ da bi platio tu trosarinu.

Ljudi malo precjenjuju to sto se uvaza, uvazaju se auti koji se mogu platiti.
Da uveze golfa peticu dizela , platio bi ohohho trosarinu, u rangu 17% na katalosku vrijednost.

to all
ja ne vidim tu tablicu deprecijacje, to je last frontier u nadi da ovo nije sve od tog zakona.

Bravo kompa! Drugi je par rukava što dosta ljudi ide preko mogućnosti... Ali to je valjda ljudima zapisano u dnk... Prije su volili konje dok nije bilo automobila... Voljeli su imat...


Oprostite, ali meni je golf 4 ili passat iz 2002/2003 plafon i toliko mogu platit auto a da ne idem u dužničko ropstvo. Auti su pouzdani, deri peri ih još 10 godina uz održavanje. Dijelova i majstora gdje hoću i još je rađen da nekog k*** valja. A ne da dignem kredu na 5 godina ili 7 godina za golfa 6 pa da plačem kad mi rikne DSG ili egr... A garancija taman prošla... Moj rođak je to osjetio na golf 6 variant. jedna dizna i egr, oboje po 3-4 tkn pa ti gledaj.

I takve stare krame kako ih vi nazivate moj kum vozi u firmi i prevaljuju s tim passatima po 50-70 tkm godišnje uz nikakve probleme. Imaju i novijih ali se ne rješavaju raga koje vuku i služe... Po 600 tkm.. Imaju ih nekoliko...

Kad bude teta u konzumu imala plaću 5000 kn brzo ću zaboravit na gnjofa 4 i passata iz pradoba...

EDIT: vidim da se javilo još istomišljenika... Ali šta ćeš kad su ovdje svi tajkuni, ja siroma radim za 5 milja, neću ovdje više svraćat...
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:36   #69
Lopovluk nad lopovlukom, što je slijedeće kod 0,99 ministra?

Da i ne misle mijenjat tu lihvarsku "trošarinu" svejedno ne bih unio auto izvana, mada su svi auti doma osim mojeg iz uvoza do '06. a bome niti novog ne bi.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:38   #70
Ne pravi samo država budale od nas nabijajući nam namete zato što nemamo alternativu, nego sami proizvođači auta, svako malo rade nove redizajne i ubace neke "napredne" sitnice koje su mogli i ranije staviti da su htjeli.
Da se mene pita ja bi zabranio bilo kakav redizajn postojećeg modela bar na 10 godina, ograničio bi broj modela određenog proizvođača na svaku klasu po jedan.
A kad bi motor bio pri kraju radnog vijeka propisao bi da se šalje natrag proizvođaču auto iz kojeg bi se sve vadili uz karoserije i stavljalo u ljušturu novo i to bi propisao da ne bi smjelo koštati više od 2/3 prodajne cijene auta u trenutku kupnje.
E onda bu se pazilo na kvalitetu.

Ljudi normalno kupuju stare premium marke jer znaju da su bolje nego novi auti niže klase.

Sad država želi da kupujemo jeftine gradske autiće (jer za višu klasu većina nema love) koji su rađeni da traju do 10 godina, a onda opet novog.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:38   #71
slazem se s Alfom
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:20   #72
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Moj everyday auto je dvije godine stariji od tog stila.
Kaj bi samnom napravil,u top samnom?
E pa tebi i sličnima tebi, država treba dati neki poticaj da se dođe do novoga vozila.

Ovaj sadašnji zakon i uvjeti uvoza dozvoljava da se sva smeča iz Europe dovezu u Hrvatsku. I tome definitivno treba stati na kraj.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:47   #73
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
E pa tebi i sličnima tebi, država treba dati neki poticaj da se dođe do novoga vozila.

Ovaj sadašnji zakon i uvjeti uvoza dozvoljava da se sva smeča iz Europe dovezu u Hrvatsku. I tome definitivno treba stati na kraj.
Kako ćeš stati na kraj ako ljudi imaju love samo za smeće?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:55   #74
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ne pravi samo država budale od nas nabijajući nam namete zato što nemamo alternativu, nego sami proizvođači auta, svako malo rade nove redizajne i ubace neke "napredne" sitnice koje su mogli i ranije staviti da su htjeli.
Da se mene pita ja bi zabranio bilo kakav redizajn postojećeg modela bar na 10 godina, ograničio bi broj modela određenog proizvođača na svaku klasu po jedan.
A kad bi motor bio pri kraju radnog vijeka propisao bi da se šalje natrag proizvođaču auto iz kojeg bi se sve vadili uz karoserije i stavljalo u ljušturu novo i to bi propisao da ne bi smjelo koštati više od 2/3 prodajne cijene auta u trenutku kupnje.
E onda bu se pazilo na kvalitetu.
Sjeverna Koreja je kao stvorena za tebe.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 18:25   #75
Sam naziv unos mi je smiješan jer ja auto vozim a ne nosim. Za mene je bio i ostaje uvoz.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 18:29   #76
Možeš ti raditi i uvoz. Iz Srbije recimo. Ili iz Švice
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 07:58   #77
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kako ćeš stati na kraj ako ljudi imaju love samo za smeće?
Nije istina. Samo sto mi na Balkanu imamo krivo poslozene vrijednosti i jebe nas mentalitet.

Vec su napisali ljudi, vecina ce uzet neku stariju ogromnu kramu jer "je to pouzdano i moze se prodat" nego par godina mladjeg Koreanca ili ne daj boze Rumunja.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 08:02   #78
Čovjek je kupio Fiat od 900 eura, o čemu pričaš? Kaj je trebao trabanta uzeti?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:05   #79
Bas, kaj je trebal za 900€ kupiti, daciu logan jer je par godina novija?

Quote:
E pa tebi i sličnima tebi, država treba dati neki poticaj da se dođe do novoga vozila.

Ovaj sadašnji zakon i uvjeti uvoza dozvoljava da se sva smeča iz Europe dovezu u Hrvatsku. I tome definitivno treba stati na kraj.
Ne hvala , ja ne zelim da drzava meni i slicna daje ISTA vezano uz poticaje za kupnju novog auta.JA prvenstveno ne zelim da se iz mog poreza potice kupovina novih njemackih, francuskih i talijanskih autiju, na kredit naravno.
Prostrjet cu se koliko sam dugacak.Sadasnje trosarine su se racunale i po co2 i po vrijednosti auta i to je fer.
Tako je npr netko tko bi uvazao golfa V TDI, kao sto sam vec napisao, koji vrijedi trzisno neznam 5 tisuca eura, platio trosarinu samu 6400hrk (ugrubo), a netko tko bi kupio golfa VI tdi (1.6) koji vrijedi oko 10 000€, bi platio oko 3200hrk.
I ok ovaj stari iako duplo jeftiniji i trzisno manje vrijedan placa duplo, zagaduje puno ok.

Ovaj novi prijedlog uopce ne gleda vrijednost auta nego samo co2, apsurdno.
Pretpostavljam da ce doraditi to ipak.

I to je fer
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:14   #80
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Nije istina. Samo sto mi na Balkanu imamo krivo poslozene vrijednosti i jebe nas mentalitet.

Vec su napisali ljudi, vecina ce uzet neku stariju ogromnu kramu jer "je to pouzdano i moze se prodat" nego par godina mladjeg Koreanca ili ne daj boze Rumunja.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Evo primjer:

Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Oprostite, ali meni je golf 4 ili passat iz 2002/2003 plafon i toliko mogu platit auto a da ne idem u dužničko ropstvo. Auti su pouzdani, deri peri ih još 10 godina uz održavanje. Dijelova i majstora gdje hoću i još je rađen da nekog k*** valja. A ne da dignem kredu na 5 godina ili 7 godina za golfa 6 pa da plačem kad mi rikne DSG ili egr... A garancija taman prošla... Moj rođak je to osjetio na golf 6 variant. jedna dizna i egr, oboje po 3-4 tkn pa ti gledaj.

I takve stare krame kako ih vi nazivate moj kum vozi u firmi i prevaljuju s tim passatima po 50-70 tkm godišnje uz nikakve probleme. Imaju i novijih ali se ne rješavaju raga koje vuku i služe... Po 600 tkm.. Imaju ih nekoliko...
Bacio sam pogled u oglasnik, tražene cijene za Passat iz 2003 su od 4000 do 6000 eur pa to samo potpuni luđak može kupiti i još tvrditi da je to dobra kupnja jer će voziti još 10 godina za 6000 se može kupiti 5 godina mlađa Toyota Auris, recimo, koja je stvarno pouzdan automobil, ali to valjda ni ne dolazi nikom na pamet, ili ako se već kocka s nepouzdanim markama, nekakav Clio star 5-6 godina. Samo zbog toga treba udariti trošarine na stare krame. Da Passat i Golf iz 2003, valjda najnekvalitetniji VW-i u povijesti, a konkurencija je impresivna
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.