Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 00:56   #21
Ne, i dalje je bolje u DM, ali je tuzno sto ne zaposljavaju jos ljudi jer im ocit fali radne snage kad pribjegavaju studentima, a financijski si mogu itekako priustiti zaposljavanje na neodredjeno. Plus, i za DM ti treba debela veza. Jako debela.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 13.01.2017., 23:07   #22
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Naravno da ima i stalnih, ali povecava se broj studosa. Mnogi rade i preko tudjih stud ugovora. Ima tu svega, DM samo koristi zakonske mogucmosti loje u DE nema.


Točno je da ima puno studenata u DM, ali ima i u Mulleru.
Isto na blagajnama. Pogotovo na Trgu, tamo svakoj piše na pločici- student.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bebilina is offline  
Old 14.01.2017., 18:15   #23
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Naravno da ima i stalnih, ali povecava se broj studosa. Mnogi rade i preko tudjih stud ugovora. Ima tu svega, DM samo koristi zakonske mogucmosti loje u DE nema.
Odakle ti ovi podaci? Jel to sto posto ili tvoje nagađanje?
Zašto ne prijaviš to negdje?
goldietrickz is offline  
Old 15.01.2017., 09:08   #24
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovi podaci? Jel to sto posto ili tvoje nagađanje?
Zašto ne prijaviš to negdje?
Pa vidim osobno (blagajnici nose plocice na kojima pise ime i funkcija (npr."blagajnik/ca", "student/ica"), a i vise novina i portala su nedavno pisali kako studentski rad najvise sad koriste DM, Spar (tamo idem jako rijetko, samo u manji kvartovski koji je naslijedio zaposlenike od ex Dione, jer je to prije bila Diona), Lidl (tamo idem samo u slav.gradicima gdje nema studenata) itd.Vec su ih prijavljivali.
Sad se nece oporezivati studentski rad do 5050 kn mjesecno (i ne moraju placati nikakve doprinose), a prodavaci imaju od 2800 kn pa nesto vise (i jos na to se placaju doprinosi)-zato je poslodavcima isplativije uzeti studenta.
A vjerujem da ce tog biti sve vise i vise.
Mnogi i upisuju fakultete/veleucilista pro forma, mnogi i otezu sa zavrsetkom studiranja, bas zato da bi mogli i raditi. Nisu tu studenti krivi, nego drzava.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 16.01.2017., 18:39   #25
Dajte ljudi nemojte zatrpavat temu s onim što nema veze s nazivom iste.


Quote:
rush9 kaže: Pogledaj post
Pozdra ljudi kud planirate ove god na sezonu,iskreno mislim da se moze naci i dobrih poslodavaca.Uvjeti plaće i ostalo npr Jadranski Luksuzni Hoteli Dubrovnik odlično.
Između ostalog i mene zanimaju JLH Dubrovnik. Jel netko radio tamo prošlu sezonu pa da podijeli svoja iskustva ?
MatejR is offline  
Old 23.01.2017., 18:10   #26
JLH Dubrovnik grupacija u vlasništvu Davora Lukšića imaju 6-7 hotela u Dubronikui oolicu u iz mog iskustva dore plaće,dobri međuljudski odnosi kolege i nadrađeni,radno vrijeme i smještaj jedni od rijetkih rekao bih u Hrvaskom turzmu.
rush9 is offline  
Old 23.01.2017., 18:11   #27
Zašo ovakao mali interese na forumu za sezonske poslove?Prije je bilo hrpa postova?
rush9 is offline  
Old 23.01.2017., 18:40   #28
Zato sto si na krivom podforumu. Treba otici na pdf Posao i karijera.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 03.02.2017., 15:43   #29
Pozz Imam pitanje dali je tko prosle godine radio u Lidlu sezonski.Kazu ide se pocetkom proljeca.Zanima me kada? Kakvi su uvjeti rada,smjestaj,placa.Dali se mora doci na razgovor ili? Hvala
Mario565 is offline  
Old 12.02.2017., 23:35   #30
Ima li netko iskustva sa Ugostiteljskim obrtom Bonaca i njihovim apartmanima na Rabu
Minnie2506 is offline  
Old 13.02.2017., 08:48   #31
Kempinski

Ima li netko iskustva sa Kempinskim iz Savudrije
Ivan3730 is offline  
Old 21.02.2017., 18:58   #32
Aquapark Istralandia i Plodine Novigrad

Pozzz ljudi,
zanima me jel neko radio u Aquaparku istralandia kao djelatnik na blagajni ili u Plodinama u Novigradu kao prodavač? Trebala bi ići na sezonu u jedno od ovo dvoje ali ne mogu izabrati Ima li neka dobra duša kakav savjet ili volju da kaže iskustva?
tinica1111 is offline  
Old 09.03.2017., 11:26   #33
Noa Zrće

Hej, jel se netko prijavio za posao konobara u Noi i dobio odgovor?
Ne znam da već lagano gubim nadu ili je još uvijek ima
Aleirbag is offline  
Old 11.03.2017., 21:33   #34
Gdje naci posao na moru bez radnog iskustva,sve sto gledam vecina trazi iskustvo pa je tesko naci ista.Ako ima neke dobre stranice gdje se nude poslovi
Brane89 is offline  
Old 13.03.2017., 13:38   #35
https://www.forum.hr/showthread.php?t=917776&page=36

Aktivan je i dalje, samo bi trebao ić lock tamo i link na ovu temu.
krathos is offline  
Old 31.03.2017., 20:36   #36
Lightbulb Sezonski posao u ugostiteljstvu - konobar -> na obali 😂

Pozdrav!

Zanima me ima li tko iskustva, a ujedno i prijedloge nekih hotela koji imaju buffet restorane? Ako da, kakva iskustva imate? Kako stoje sa smjestajem, placom?

😊😊😊
artep7 is offline  
Old 03.04.2017., 09:48   #37
Da li netko ima kakve informacije o sezonskom poslu u hotelu Elaphusa Bol na Braču. Kakav je hotel za radnike, hrana, međuljudski odnosi, plaće...??
Iskustva sa Bluesun općenito....
Svaka informacija je dobrodošla.

Također bih molila one koji imaju višegodišnje iskustvo informaciju o tome da li je u sezoni bolje raditi u nekoj velikoj firmi tipa Bluesun,Falkensteiner,Valamar ili u nekom obrtu ili manjoj firmi.
Avalona is offline  
Old 14.05.2017., 23:06   #38
Adria Tours

Radila sam jednu sezonu za Adria Tours na Braču.

Plaća se isplaćuje redovno, bez dana kašnjenja, točno u onolikoj svoti u kolikoj je dogovorena. Plaće su od 4000-5000 kn za radna mjesta tipa recepcionera i sobarica. Slobodni dani su po dogovoru.

Smještaj je osiguran. Osobno sam bila u apartmanu sa 2 spavaće sobe, a svaku sobu dijelilo je po 3 djelatnice. Kuhinja ima sav potreban pribor i frižider. U kupaonici se nalazi i stroj za pranje rublja.

Obrok je također osiguran, imate pravo na 1 dnevno u njihovom restoranu. Gotovo nitko nije imao riječi hvale za skuhano, ipak pojelo bi se u slučaju gladi i umora od posla, a nekad bismo i sami kuhali (s tim da je hrana tamo u dućanima skuplja).

Šefovi su ok. Imaju korektan odnos prema djelatnicima. Uvijek im se možete obratiti vezano za bilo koje pitanje.

Međuljudski odnosi (što se tiče samih djelatnika) su loši. Svakodnevna komunikacija velikog broja njih sastoji se od tračanja i svađi. Vjerojatno je to izraženo time više što živite sa ljudima sa kojima radite.

Gdje god krenuli raditi, zapamtite da ste sami sebi jedini i najbolji prijatelj :-)
LadyMustang is offline  
Old 15.05.2017., 13:14   #39
Pozdrav! Molim Vas, ako netko ima radnog iskustva kao konobar ili u bilo kojem drugom poslu u hotelu Valamar Isabella Island, da napiše koji su uvjeti rada (hrana, smještaj, plaća, radno vrijeme)? Hvala
borovnicaaa000 is offline  
Old 21.06.2017., 17:17   #40
Ljudi da li tko zna kakve su plaće u maistra za posao sobarica ?
aniston is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.