Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 08:20   #21
Cure s čim perete pokakanu robicu. Ja ribam s Vanishem i perem na 90 ali stalno žuto ostaje, već je par kombinacija upropasteno
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:21   #22
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
I mi ovo prolazimo pred spavanje.
I to bas izrazeno od prije par dana, bez obzira na podrigivanje.
Na sisi se pocne trgati, grciti, izvijati, plakati, stisce jadan, tu i tamo uspije prducnut...jedno sat, dva traju te epizode i onda uspije zaspati. Jutros smo imali i ovo sto opisuje Izmaglica. Budjenje uz stenjanje svakih sat vremena. Evo upravo sam ga uspjela uspavati, vidjet cemo na koliko dugo.
Ne znam kako da mu pomognem i olaksam. Imam filing da samo radi toga ne moze normalno zaspati i dodje mi plakati skupa s njim. Hajd, sat vremena uspijem izdrzati, ali bude li se pogorsavalo ne znam sto cu.


Pokusaj simetikon za bebe, mi smo Espumisan davali. I vjezbaj s njim nogice kao za kukove - pa da se isprducka onda
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:23   #23
Moja stenje svako jutro u kindacu. Isprva sam mislila da ju nekaj muci, da je gladna, mokra, nesto...no izgleda da je to jednostavno njen nacin budjenja. Ono, minuta tisine pa zastenje, protegne se, pa opet malo stenje ko da ce zaplakat, pa tisina...
Na pocetku sam stajala uz kindac ko stup i doslovno nisam znala kak da reagiram hehe jel da ju budim ili da pustim da se sama zbudi ili kaj...

Izmaglica, ja ju mazem kremicom koju sama radim, i po guzi i po licu (dobila je na oba obraza nekakve skroz sitne jedva vidljive pristice, prvo sam mislila da je osip kak su sitni) pa joj to super pomogne

Imam pavlovicku ali ju rijetko koristimo, i JGL mast sam dobila ali to necu koristit jer sadrzi parafin
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:38   #24
Meni je svaki put kakicu skinuo onaj sapun iz DM-a. Cak i na nižim temperaturama.

Al zato mrlje od tikve ništa ne skida, hrpa robice je narančasta od toga. Nije mi problem kad jede nego poslije jer još uvijek nekad malo bljucka....

Mi koristimo Becutan.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:54   #25
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Pokusaj simetikon za bebe, mi smo Espumisan davali. I vjezbaj s njim nogice kao za kukove - pa da se isprducka onda
Hvala, probat cemo s tim!
Vjezbe radimo, nekad pomognu, nekad ne
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:00   #26
Prije se mucio s tim tiskanjem i kroz dan pa sam mu uzela Espumisan i dam mu par puta dnevno tako da je sad samo noc problem.
Pukusavam mu stiskati nogice, ali nekako nemam dojam da pretjerano pomaze za prduckanje. Zadnjih par dana ga nekad stavim sebi na trbuh dok lezim, cak mu tako uvalim i sisu samo mi traje dok ga namjestim da naciljamo usta, i moram pazit dok ga namjestam da se ne prevrne jer jako dize glavu pa ga zanosi, ali bas mu pase taj polozaj. Dok jede se fino i podrigne i isprducka.

Moram kupiti taj dm-ov sapun pa probati, i mi imamo nesto zakakane robice. Bas tesko to ide van.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:13   #27
Generacija 2016/2017

Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Moja stenje svako jutro u kindacu. Isprva sam mislila da ju nekaj muci, da je gladna, mokra, nesto...no izgleda da je to jednostavno njen nacin budjenja. Ono, minuta tisine pa zastenje, protegne se, pa opet malo stenje ko da ce zaplakat, pa tisina...
Na pocetku sam stajala uz kindac ko stup i doslovno nisam znala kak da reagiram hehe jel da ju budim ili da pustim da se sama zbudi ili kaj...

Izmaglica, ja ju mazem kremicom koju sama radim, i po guzi i po licu (dobila je na oba obraza nekakve skroz sitne jedva vidljive pristice, prvo sam mislila da je osip kak su sitni) pa joj to super pomogne

Imam pavlovicku ali ju rijetko koristimo, i JGL mast sam dobila ali to necu koristit jer sadrzi parafin


Znaci stenjanje je normalno... ja isto nisam sigurna buditi ga ili ne

I moj ima te pristice... sitni sitni, boje koze, oko ociju uglavnom

Ti mazes to dakle? Proslo je?

Ne znam jel i to spada u ono njihovo "čišćenje" od hormona ili treba trackati s nečim
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:14   #28
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Meni je svaki put kakicu skinuo onaj sapun iz DM-a. Cak i na nižim temperaturama.



Al zato mrlje od tikve ništa ne skida, hrpa robice je narančasta od toga. Nije mi problem kad jede nego poslije jer još uvijek nekad malo bljucka....



Mi koristimo Becutan.


Koji sapun? Za pranje vesa neki?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:32   #29
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Znaci stenjanje je normalno... ja isto nisam sigurna buditi ga ili ne

I moj ima te pristice... sitni sitni, boje koze, oko ociju uglavnom

Ti mazes to dakle? Proslo je?

Ne znam jel i to spada u ono njihovo "čišćenje" od hormona ili treba trackati s nečim
Da da, oko ociju i po gornjem dijelu obraza. Meni je bitno samo da nije osip. Vjerujem da je to jos uvijek ciscenje, da.
Nije da treba trackati s necim, ali ja tracnem tu i tamo cisto sa koza bude hidrirana i da dobije vitamina i njege...uzmi u obzir i da je zrak odvratno suh i da nismo bile vani sad vec danima.

Inace ju po tijelu slabo mazem. Bebe disu i putem koze, pa ne volim da je stalno natopljena (ni sebe ne mazem svakodnevno). Namazem joj guzu, povremeno trbuscic pogotovo u dijelu gdje se kopcaju pelene, i tak...gledam gdje koza bas treba mali boost
Imam dva baby ulja koja smo dobili na poklon al ne koristim. S njima brisem drvenariju lol
U vodicu za kupanje kapnem par kapi Hipp Bio djecjeg ulja jer mi ponestalo badema
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:34   #30
Znači, nismo jedini s tim grčenjima. Još kad mu pokušam uvaliti sisu, a on lamata glavom lijevo-desno, ne znam bi li se smijala ili plakala.

Dm sapun za mrlje imam i ja i super mi je. Natrljam prije pranja i to je to.

Nisam još kupila ništa za kosu prati. Na tečaju nam je rečeno da su sapuni najbolji jer imaju najmanje kemije. Kaj vi koristite?
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:34   #31
Za mrlje. Onaj njihov Denkmit... Nekih 5 kn košta. To sam čitala po netu da dosta mama koristi ps reko idem probati... Onako se nsmoči pa se istrlja mrlja i stvarno je ok...

Čula sam da je super i onaj Frosch sprej, navodno isto sve skida pa ću uzeti njega za ove mrlje od kašica. I onaj BioShout je navodno dobar.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:39   #32
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Da da, oko ociju i po gornjem dijelu obraza. Meni je bitno samo da nije osip. Vjerujem da je to jos uvijek ciscenje, da.
Nije da treba trackati s necim, ali ja tracnem tu i tamo cisto sa koza bude hidrirana i da dobije vitamina i njege...uzmi u obzir i da je zrak odvratno suh i da nismo bile vani sad vec danima.

Inace ju po tijelu slabo mazem. Bebe disu i putem koze, pa ne volim da je stalno natopljena (ni sebe ne mazem svakodnevno). Namazem joj guzu, povremeno trbuscic pogotovo u dijelu gdje se kopcaju pelene, i tak...gledam gdje koza bas treba mali boost
Imam dva baby ulja koja smo dobili na poklon al ne koristim. S njima brisem drvenariju lol
U vodicu za kupanje kapnem par kapi Hipp Bio djecjeg ulja jer mi ponestalo badema


To su ti prištići. Čim je imaju oboje očito je to onda normalno
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:40   #33
Mi za kupanje sada koristimo Trudi kupku. Kapnem malo u vodu i tako se okupamo i kosu operemo... Nisam ni ja uzimala ništa posebno za kosicu...

Kad smo kod kose... Mama me stalno ispituje kad ćemo ju šišati... Kao, trebalo bi ju malo šišnuti da kosa raste gušće... Ja neam poma, prva mi je beba... Jel bi ju stvarno trebalo šišati već sad (6,5 mj)?
Ona inače iza ima skrooz kratku kosicu, na jednom mjestu joj je čak i proćelavo od ležanja, a naprijed i sa strane joj je dosta dugačka...
Kaj vi mislite?
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:43   #34
Glo, sapuni imaju puno SLS-a, uglavnom. Probaj u greencajgu ili bio&bio nabavit neki skroz blagi, ionako ti treba samo mrva
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:45   #35
Heeeeej, jel mi spadamo i odeeeee😂😂?? Ili smo veliki 😢

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
jabucica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:02   #36
Mi za kupanje koristimo jos uvijek maalinovo ulje. Sam kad joj kosicu perem koristim malo niveu.
Sisanje ja svog nisam sisala do godinu i nest dana. A imao je lijepu i hustu kosicu. Bas cu vam nakacig kasnije sliku.

Mi smo ukontrolitali bljucanje. Hrana cini svoje Jos ona bljucne tu i tam poslje jela al nista strasno. Obuceni smo cijeli dan u jedan komplet

Meni se cini da mia ima tjemenocu ma obrvama. Bas tu ima zadebljani sloj koze koj se guli i kad bi presla prstom preko toga kao tjemenica jel moguce???
nadine-bubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:06   #37
Nadine, mislim da to nije tjemenica, Beka je tako imala kad smo dosle iz rodilista...namazi malo uljem ili kremicom, proci ce.
Joj jako mi je drago za bljuckanje!!! Kaj papa sad?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:38   #38
Onu hranu koja nam pedica preporucila Novalac AR. Sam sto ce me otjerat u bamkrot limenka od 400 gr 85 kn i sam mos kupit u ljerkarnoj. Al sam gledala vec na njemackim stranicama i cula se s svojom kumom. Tamo je limenka od 800 gr 12€ taman ona dolazi krajem 2 mjeseca pa nek mi napravi zalihe. Kak sam u samom srcu baranje nije mi ni tesko skoknit do Made ili srbije pa cu i tam pogledat koliko kosta. Jedino joj mal stomak muci od te hrane nije ni priblizno kak je bilo s Hippom. Jucer sam joj umjesala par puta Sap Simplec kapi pa se posteno izprdila i pokakala al cu uzet i biogaia pa joj dat da joj olaksa malo.

Budem joj obrvice namazala uljem malo.
nadine-bubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:38   #39
Ja koristim isto denkmit ali u spreju. Sve skida pa i tikvu Luxe a ona je i nama najgora pogotovo kada bljucne.

Za kupanje i kosu koristim mixu jer je starijoj pomogla za atopijski.

Ne mažem je ni sa čim posebno. Samo Iva krema sto u apoteci prave. I to samo nakon kupanja. Jedino lice svaki dan jer je stalno umivam zbog bljucanja

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:43   #40
Hej mamice! Hocete da tu onda prebacim onu tablicu i dopunim ju s novim mamama i bebama...? Pa da svi ovdje tipkamo s obzirom da se vise manje znamo sve s trudnica...

Dosta ste toga otipkale, ne znam hocu li sve pohvatat. Najgore mi je kad procitam, a nisam u stanju odgovorit, pa zaboravim sve i vec dode nova tema.

Kozmetika za bebe. Mi ju kupamo u Hipp ulju, par kapi u vodu i gotovo, i s tim prebrisemo i kosu. Koristili smo jedno desetak puta Mustela pjenu za tjemenicu jer ju je malo imala i proslo kroz dan-dva. Jucer sam kupila i Hippov sampon na kosu bebe pa cu jednom tjedno mozda njega stavit, makar mi nemamo tak puno kose. Njihovi proizvodi imaju ultra blagi miris, s bio uljima i povoljni su. Lice joj mazem ujutro Nivea baby soft kremom, onom svijetlo plavom s medekom na sebi, tu ja vec godinama koristim sebi za lice i idealna mi je za moju mjesovitu kozu. Za guzu koristimo Biobazu za guzu i super je, masna, bez mirisa i dugo traje. Tek smo trecu otvorili nedavno. Jedino je pakiranje glupo pa sam ju istresla u malu plasticnu posudicu s poklopcem da ju lakse uzimam.

Toclice po bebinom licu su najcesce ciscenje od maminih hormona, mi smo ih izmedu 1.5 i 2.5mj imali hrpu i po licu i trbuscicu i cak malo po vratu, al patronazna je rekla da je to sve ciscenje i da ne radim nista drugacije. Kako doslo tako i proslo. Cak joj se ovo na licu i ljuskalo malo, al mazala sam tako tom kremicom i sad ima lijepu meku bebi kozu na obrazima.

Za mrlje od kakice koristim onaj Denk Mit tekuci sto ima gore cetkicu kao, mislim da je oko 12kn, sve ode s tim. Ja utrljam prije pranja u masini, a cim nam procuri isperem dobro vrucom vodom.

Ajme mi vec prosli 3mj!!! Pa kad prije?! Sad gospodica vec iskazuje volju kad joj nes ne pase, tocno prokuzim kad place bezveze i onda se smiri kad vidi da ne reagiram ili ju samo zabavim igrackom. Jucer sam joj isla kupiti bodice bez rukava kao potkosuljice jer ju tako oblacim, i bome sam uzimala 68 i 74, u vecinu 62 mi ne stane, uzasno je dugacka, MM je izmjerio kao 61cm.

Mame kad ste dobile ciklus nakon poroda uz dojenje?
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.