Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 09:47   #21
Od dobrih i zanimljivih lektira ovako na prvu se sjećam Junaka Pavlove ulice i Tajne zelenog pečata. Ok, i par Kušanovih knjiga. Sva ostala pjesnička preseravanja, razne tragedije i Krležina bulažnjenja sam potisnuo u sjećanju.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 01.03.2017., 09:55   #22
Tajna zelenog pečata mi zvuči poznato. Mate Lovrak je napisao masu dobrih knjiga.
Sad sam išla na wiki da malo vidim o njemu, otišao je u penziju s 55
Pomakla se crta za deset godina, u pol stoljeća.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 01.03.2017., 10:14   #23
Čudnovata istina, Zabranjena vrata.

Kamen na cesti me baš šokirao depresivnošću, baš sam bila DA FAAAAK ne sjećam se radnje, sjećam se kako mi ta knjiga danima sjedi na želucu.
Almost Rosey is offline  
Old 01.03.2017., 10:18   #24
matO lovrak
Stella PoP is offline  
Old 01.03.2017., 10:32   #25
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Galeba sam se trudila voljeti. Skužila sam da mi je drag dok mu ne pokušavam pripisati nikakvo dublje značenje (jer mi je šit). Mali galeb leti, mali galeb želi više, mali galeb je Usain Bolt svoje generacije, to može. Mali galeb prosipa jeftinu filozofiju, mani me se.

Hemnigwaya pak krivim za kvarenje svih budućih generacija američkih pisaca.
Dobar je galeb, kaj sereš.

Ja, recimo, nikad nisam mogao progutat Zlatarovo zlato. Možda bi ga sad gleda drugim očima, ali kad se višekratno uvaljuje tinejđerima s attention spanom mlade zlatne ribice taj miks opisa dnevno političke situacije sa sladunjavom ljubavnom pričom nekako postane averzivan.
nero is offline  
Old 01.03.2017., 10:36   #26
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
matO lovrak
okej
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 01.03.2017., 10:49   #27
Izbjegavam citanje Zbogom oruzje jer me smorio Starac i more, a nekih dvoje ljudi koji ne citaju gluparije mi preporucilo. Ste citale?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 01.03.2017., 10:53   #28
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
od svih stvari od tamo ostalo mi je u sjećanju kako je brat spasio bolesnu seku nabavljanjem kinina, da bih malo kasnije saznala da Schweppes ima kinin u sebi
To i kruh od slanutka. Jedva sam docekala probati slanutak. Nije bio slan sam po sebi, to me iznenadilo. Ali jako ga volim.
I Pet prijatelja i sok od djumbira. Jos nisam probala sok od djumbira bez alkohola. Bar mislim.
Lady Guga is offline  
Old 01.03.2017., 10:58   #29
Ima li netko iskustva sa rain soul ishranom
Ovo ti je dobra informacija, deset godina se pomaknuo odlazak u penziju u roku 50 godina, pa nek si mislimo
milencica is offline  
Old 01.03.2017., 11:03   #30
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa rain soul ishranom
Sta je toliko losa da dusa place?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 01.03.2017., 11:07   #31
kaže guglo neki novi Herbalife.
kem is offline  
Old 01.03.2017., 11:09   #32
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Isuse, Šenoa. Branka. mlada učiteljica koja je imala grozno djetinjstvo i groznu mladost i grozan početak 20. godina.
srećom je upoznala nekog Hrvata koji ju je oženio, pa je mogla otići mami na grob reći da je sad sve u redu, prsten i to. ne bude više radila, sad kad se udala. učiteljice su ionako radile samo do braka, ako se dobro sjećam.

jednako depresivna, iznenađujuće (barem meni), je Zagorkin Kamen na cesti, priča o ženi koju šutaju kroz život. ja sam očekivala još jednu povijesnu avanturu, dobila sam 2 kile depresije s koricama.
Da, dobro se sjećaš. Osim ako su se udale za učitelja. Tako je moja baka prestala raditi kad se udala. A onda kasnije, kad su se pravila promijenila, ponovo nastavila.

Što se tiče lektire; meni je većina stvari bila prihvatljiva, a neke su mi i bile baš dobre.
Iz osnovne se manje sjećam, tada sam jako voljela Karla Maya, Jack Londona (to nije bilo za lektiru), grčku mitologiju; a u srednjoj mi je bilo dobrih knjiga za lektiru ; Čiča Goriot, Germinal, Zločin i kazna, Junak našeg doba, Nečista krv (to su nakon rata sigurno makli iz lektire), Na Drini ćuprija i Andrićeve pripovijetke...
Stranac mi se u ono vrijeme nije svidio, no kasnije sam ga pročitala opet i onda mi je bio super.
Hesse je meni bio dobar, Sidhartu sam pročitala negdje u 8. razredu. A Coelha nisam mogla. Imam doma njegove dvije knjige; počela to čitati (stvarno rijetko odustanem od knjige), ali to mi je bilo samo nizanje riječi koje mi nisu nikakve slike stvarale u glavi.
Malog princa eto nisam čitala, samo sam imala ploču kao mala, ne sjećam se uopće.

Zadnje uređivanje mantisa : 01.03.2017. at 11:36.
mantisa is offline  
Old 01.03.2017., 11:29   #33
Uf, lektire...
Iz nižih razreda imam plačljive uspomene na "Junaci Pavlove ulice" i "Orlovi rano lete".
Galebovi, mali prinčevi i klinci sami na svijetu su mi išli na jetra i ne podnosim ih ni dan danas, naročito djelo "Mali princ". Preseravanje
Adrian Mole je bio zakon.
Šenoa mi je meh (i ja pamtim Branku), od domaćih mi je omiljena lektira bila "U registraturi"
"Smrt smail-age Čengića" bi zakonom zabranila

Najviše sam voljela Ruse

Coelho je dno.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 01.03.2017., 11:36   #34
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Zločin i kazna.....


Jedna od najmržih lektira ikad, skoro sam žile prerezao čitajući. Pola knjige se ne događa ništa, imaš nekog studenta koji je bolestan i leži u svojoj sobi. I onda na polovici knjige se digne iz kreveta, ubije babu i opet se ništa ne događa do kraja knjige.



Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Najviše sam voljela Ruse



Koji su smor bili ti Rusi jebote. Čitam Anu Karenjinu, na prvoj stranici odma u glavu 100 likova. Na drugoj stranici njihova rodbina.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 01.03.2017., 11:39   #35
Procitala sam Malog princa 5 puta
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 01.03.2017., 11:40   #36
Quote:
nero kaže: Pogledaj post
Dobar je galeb, kaj sereš.
Pitat ću te kad si se posere na majicu dok srčeš kavu u Froa.

Quote:
Ja, recimo, nikad nisam mogao progutat Zlatarovo zlato. Možda bi ga sad gleda drugim očima, ali kad se višekratno uvaljuje tinejđerima s attention spanom mlade zlatne ribice taj miks opisa dnevno političke situacije sa sladunjavom ljubavnom pričom nekako postane averzivan.
Ma pola opusa tog Šenoe. S tim da je to valjda najčitaniji pisac s ovih prostora, prvo pola tuceta knjiga u osnovnoj, onda druga polovica u srednjoj...

Nabijem ga na Belizara.
klonka is offline  
Old 01.03.2017., 11:40   #37
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Pet prijatelja i sok od djumbira.
Vrijes i spavanje na istom. Koji kua je Vrijes?!

Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Na drugoj stranici njihova rodbina.

Jako volim Karenjinu. Ali nedavno sam vodila zanimljive rasprave o tom "zemljoradničkom priručniku".
Almost Rosey is offline  
Old 01.03.2017., 11:41   #38
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Jedna od najmržih lektira ikad, skoro sam žile prerezao čitajući. Pola knjige se ne događa ništa, imaš nekog studenta koji je bolestan i leži u svojoj sobi. I onda na polovici knjige se digne iz kreveta, ubije babu i opet se ništa ne događa do kraja knjige.
Najbolji opis Zločina i kazne koji sam ikada vidjela.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Vrijes i spavanje na istom. Koji kua je Vrijes?!
Neka biljka. Upravo guglam. Meni to pari lavanda. Ali štojaznam. Jedva razlikujem tratinčicu od hrasta.
klonka is offline  
Old 01.03.2017., 11:42   #39
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Jedna od najmržih lektira ikad, skoro sam žile prerezao čitajući. Pola knjige se ne događa ništa, imaš nekog studenta koji je bolestan i leži u svojoj sobi. I onda na polovici knjige se digne iz kreveta, ubije babu i opet se ništa ne događa do kraja knjige.




Koji su smor bili ti Rusi jebote. Čitam Anu Karenjinu, na prvoj stranici odma u glavu 100 likova. Na drugoj stranici njihova rodbina.
Ja bih rekla da je Zločin i kazna bolji izbor za srednjoškolce od nekih drugih knjiga ruskih klasika ( a sad mi ju se ne bi dalo čitati), a Ana Karenjina i Idiot meni osobno idu u izbor naj (ali nisu za teenagere).
Mi smo se u razredu skroz posvađali, čak je došlo i do fizičkog obračuna kad smo raspravljali o Zločinu i kazni.
mantisa is offline  
Old 01.03.2017., 11:43   #40
Nisam sigurna koliko je ljudi iz mog razreda procitalo Zlocin i kaznu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.