Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 22:59   #1381
Mnogi znanstvenici tvrde da s.dermatitis ipak uzrokuje opadanje kose i utječe na njenu kvalitetu,zbog upala oko folikula.
Ja san živi dokaz toga.Patin od s.dermatitisa već pet godina i nisan izgubio kosu,ali ona je slabije kvalitete nego prije.Borin se na razne načine i održavan nekakvo stanje.
Iman perioda poboljšanja,što direktno utječe na kvalitet same kose.Kada bih uspio totalno maknut s.dermatitis kosa bi se vratila u prvobitno stanje,u to san siguran,a i da se ne vrati,ovako nije loše,dovoljno je gusta i ja neman androgenu alopeciju i nikada nisan koristio sredstva protiv iste.Prominio san do sada 3 dermatologa.
Uvjet zdravog rasta je zdravo vlasište,a mi seboroičari to nemamo i na sve načine pokušavamo postić ''ugodnu'' atmosferu za rast.

Ne kažem,neki imaju kombinaciju a.alopecije i s.dermatitisa,ali kod mene to nije slučaj,a opet kosa je u jednu ruku pogođena.
Sljedeće s čime eksperimentiram jest čišćenje jetre i upotreba ulja čajevca u kombiunaciji sa aloe-verom.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 00:23   #1382
sad ste me prepali ovo za opadanje kad se otusiram ili operem kosu u kadi ostane ponekad i desetak dlacica (nije puno ali me svejedno brine)
crvenila nigdje nemam, bar nisam primjetio samo me brine to stalno ceskanje, mozda je to samo masna prhut, ne znam. trebam posjetiti dermatologa da ona to provjeri,ako se to moze pogledati na vlasistu.
laureus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:25   #1383
Quote:
sebor kaže: Pogledaj post
Mnogi znanstvenici tvrde da s.dermatitis ipak uzrokuje opadanje kose i utječe na njenu kvalitetu,zbog upala oko folikula.
Ja san živi dokaz toga.Patin od s.dermatitisa već pet godina i nisan izgubio kosu,ali ona je slabije kvalitete nego prije.Borin se na razne načine i održavan nekakvo stanje.
Iman perioda poboljšanja,što direktno utječe na kvalitet same kose.Kada bih uspio totalno maknut s.dermatitis kosa bi se vratila u prvobitno stanje,u to san siguran,a i da se ne vrati,ovako nije loše,dovoljno je gusta i ja neman androgenu alopeciju i nikada nisan koristio sredstva protiv iste.Prominio san do sada 3 dermatologa.
Uvjet zdravog rasta je zdravo vlasište,a mi seboroičari to nemamo i na sve načine pokušavamo postić ''ugodnu'' atmosferu za rast.

Ne kažem,neki imaju kombinaciju a.alopecije i s.dermatitisa,ali kod mene to nije slučaj,a opet kosa je u jednu ruku pogođena.
Ja imam seboreju 10 godina, i tek je sada liječim. Imam izrazito gustu kosu. Time sam ja veći živi dokaz.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:37   #1384
Seboreja i seboroični dermatitis nije isto.Super za tvoju kosu,njeguj je i dalje.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 10:15   #1385
Quote:
sebor kaže: Pogledaj post
Seboreja i seboroični dermatitis nije isto.Super za tvoju kosu,njeguj je i dalje.
Pardon, imam seboroični dermatitis.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:36   #1386
Kod svakog nije istog inteziteta.Možeš bit sritna ako ti ne pogađa kosu i ne zamarat se pretjerano s time,već samo malo bolji šampon...
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 00:26   #1387
...koji sampon koristiti...

..ukatko...gubim kosu...jako brzo se masti...a najvise me smetaju pristici i rane po vlasistu nakon uporabe nekog sampona...zivim u Njemackoj...ovdje su doktori okej..ali svski sampon koji dobijem mi nakon tjedan dana opet pravi isto sranje..a nemam vremena odmah ic reklamirati sampon i slicne stvari..a i na termin se mora po mj. dana cekati...ima ko slicne probleme...koji sampon bi trebao koristiti...kad perem glavu bez sampona jos e sve okej...ali ipak....hvala
Schenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 17:03   #1388
Quote:
db schenker kaže: Pogledaj post
..ukatko...gubim kosu...jako brzo se masti...a najvise me smetaju pristici i rane po vlasistu nakon uporabe nekog sampona...zivim u Njemackoj...ovdje su doktori okej..ali svski sampon koji dobijem mi nakon tjedan dana opet pravi isto sranje..a nemam vremena odmah ic reklamirati sampon i slicne stvari..a i na termin se mora po mj. dana cekati...ima ko slicne probleme...koji sampon bi trebao koristiti...kad perem glavu bez sampona jos e sve okej...ali ipak....hvala
Poštovani,

iz Vašeg upita nije posve jasno o čemu se točno radi. Premjestio sam Vam post na ovu temu jer vidim da spominjete da Vam se kosa jako masti i da gubite kosu, a to mogu biti znakovi seboreje i androgene alopecije.

Zbog čega su Vam doktori propisali šampone (pretpostavljam zbog seboreje)? Sadrži li možda jedan od pripravaka koji koristite minoksidil, koji se koristi za opadanje kose, a koji zna izazvati znakove iritacije?

O kojim se točno šamponima radi i želite li reći da je Vaše stanje na vlasištu (prištići i rane) uzrokovano šamponom koji koristite i čime perete kosu kad Vam je stanje dobro?

Jako je važno imate li takve prištiće i ranice neovisno o tim šamponima, odnosno jeste li zbog takvih tegoba i išli kod liječnika koji su Vam te šampone propisali.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:11   #1389
Pozdrav, molim vas za pomoć...

Meni se kosa počela prorjeđivati/stanjivati... mislio sam da je u pitanju nasljedna ćelavost, ali kad sam otišao kod pravog dermatologa da mi propiše jedan hormon(finasterid) i minoxidil, rekla mi je da DEFINITIVNO se mogu opustiti jer imam nešto drugo: Seboreični dermatitis (dermatitis dysseborrhoica capilitii)

No... meni vrag nije dao mira pa sam otišao kod drugog dermatologa...zapravo sam ciljao na dermatologa koji je ćelav tako da zna o čemu pričam... on mi je potvrdio isto i uvjerio me u isto...

Sad koristim neki losion (Belosalic) koji moram koristiti 2 puta dnevno i dercos šampon od vichia.

No, mene i dalje strah, ali nadam se da su u pravu...

Htio sam pitati jel još tko imao prorjeđivanje/stanjivanje odnosno opadanje kose zbog toga... i koliko vremena treba da se toga riješim (iako znam da se može vratiti)... koliko treba vremena da opadanje kose se vrati u normalu ili još bolje pitanje... koliko dugo vremena treba da se kosa vrati na staro?

I koliko puta bih trebao prati kosu? Rekao mi je dva puta, ali kako sam ja smotan, ne znam jel se to odnosilo samo na šampon ili općenito... i idem u teretanu...

Puno hvala... svaki odgovor za bilo kakvu informaciju bi mi JAKO značio i bit ću vam zahvalan do kraja života ... očajan sam i to sve s kosom djeluje jako na moju psihu.

Zadnje uređivanje Freshmann : 22.06.2012. at 23:41.
Freshmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:48   #1390
Quote:
Freshmann kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim vas za pomoć...

Meni se kosa počela prorjeđivati/stanjivati... mislio sam da je u pitanju nasljedna ćelavost, ali kad sam otišao kod pravog dermatologa da mi propiše jedan hormon(finasterid) i minoxidil, rekla mi je da DEFINITIVNO se mogu opustiti jer imam nešto drugo: Seboreični dermatitis.

No... meni vrag nije dao mira pa sam otišao kod drugog dermatologa...zapravo sam ciljao na dermatologa koji je ćelav tako da zna o čemu pričam... on mi je potvrdio isto i uvjerio me u isto...

Sad koristim neki losion i dercos šampon od vichia.

No, mene i dalje strah, ali nadam se da su u pravu...

Htio sam pitati jel još tko imao prorjeđivanje/stanjivanje odnosno opadanje kose zbog toga... i koliko vremena treba da se toga riješim (iako znam da se može vratiti)... koliko treba vremena da opadanje kose se vrati u normalu ili još bolje pitanje... koliko dugo vremena treba da se kosa vrati na staro?

I koliko puta bih trebao prati kosu? Rekao mi je dva puta, ali kako sam ja smotan, ne znam jel se to odnosilo samo na šampon ili općenito... i idem u teretanu...

Puno hvala... svaki odgovor za bilo kakvu informaciju bi mi JAKO značio i bit ću vam zahvalan do kraja života ... očajan sam i to sve s kosom djeluje jako na moju psihu.
već sam bio pisao na ovoj temi, tako da se možda i ponavljam, ali nema veze....
prije nekih 8 god mi je dijagnosticiran seboreični dermatitis jer me je vlasište užasno svrbilo i perutalo se, nisam to mogao više izdržavati...pa mi je doktor propisivao elocom i još onaj jedan sličan preparat, uglavnom, kortikosteroidi...također sam imao gustu kosu tada, i par godina nisam primjećivao nikakve promjene u gustoći kose niti sam znao da taj dermatitis može utjecati na njeno ispadanje i slabljenje...uglavnom, prije nekih 4 godine se počela prorijeđivati gore na tjemenu i moš ga jebat više...počeo sam onda koristiti od rougj-a čisteću pjenu i forfora sebo ampule, sad su to f+s one kapi....otkad njih koristim, ne primjećujem daljnje prorijeđivanje i dermatitis držim nekako pod kontrolom. skupo je, ali jebiga, jedino sam to našao da mi odgovara..žao mi što nisam ranije krenuo s tim dok mi je kosa bila još gusta....ostali šamponi koje sam prije koristio bili su kratkotrajna pomoć, i to rijetko koji....i dalje imam peruti i svrbež, ali tek treći-četvrti dan nakon pranja...prije je to bilo gotovo isti dan nakon pranja.

ne vjerujem da se kosa može vratiti, tj. vratiti se u stanje prije opadanja, jer se tog dermatitisa očito ne možeš trajno riješiti....samo ublažavati, držati pod kontrolom sa nekim šamponom, kapima, uljima, sa nečime što pogodiš da ti odgovara.....kao što rekoh, meni već 4 godine koristi rougj pjena sa f+s kapima, dok mom prijatelju nije baš pomoglo...

pjena je 72 kn čini mi se, ove kapi oko 190 kn...poskupili su 10-20% otkad ih koristim (gamad), što zbog promjene pakiranja i kao svojstava, što zbog pdv-a...ali zasad mi nema druge....
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:25   #1391
pozdrav

ja imam, barem mislim da je riječ o nečemu između ovog dvoje u naslovu topica , već jako dugo problem s ovim. mislim već 2 godine, al ja sam to uvijek zanemarivao i odmahivao rukama, a o šamponu za kosu uopće nisam obraćao pozornost, obično bih kosu prao sa svim i svačim, bilo je tu svega, bez obzira što sam ja bio svjestan problema kojeg imam.
znači, kosa mi se obično jako masti, svaki drugi dan je moram prati. drugi problem je što prhut imam već dvije godine (ali ja nisam siguran jeli to prhut ili seboreja), al s obzirom da sam imao malo dužu kosu, nije se nešto pretjerano vidjelo.
e sad, ja sam se odlučio ošišati na ćelavo i ošišao sam se. kad sam se ošišao imao sam naravno što i vidjeti. glava odnosno vlasište mi je puno tih ljuskica, crvenila i krastica. ali ne po cijeloj glavu nego na određenim mjestima. recimo na vrhu glavu najviše i u predjelu gdje su zolufi i iza glave.
osim toga, perutanje mi se već jako dugo vrijeme javlja i ispod samih obrva. nije to nigdje drugdje osim na obrvama.

može mi netko reći jel postoji nekakav krema za to? ja bih mazao glavu sad dok je ćelava i to ispod obrva. želim se riješiti te ružne kožne bolesti ili što je već.
ili šampon za glavu, a krema za obrve?
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 23:55   #1392
Quote:
zarez123 kaže: Pogledaj post
Možeš li mi poslati info o dermatologinji. Par godina pokušavam se riješiti seboreje, ali bezuspješno. Ovdje u BiH nisam naišao da kvalitetnog dermatologa, pa bih pokušao kod nje.
Pozdrav
sorry na kasnom odgovoru, riješio sam sve probleme sa seborejom pa nisam imao potrebu dolazit tu na temu.. Dermatologica se zove Sanja Gregurić, evo i link na web - http://www.dermolab.hr/ Odgovorio sam ti i na PM, pa sam ti tamo napisao više detalja..



Za ostale mali savjet - nemojte trošiti vrijeme i novce tackajući se raznim kremicama i sranjima, problem treba riješavati iznutra, od kuda je i počeo..
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:12   #1393
i koja je zapravo razlika između seboreje i seboreičnog dermatitisa?

ja perut imam od 12. godine. (bar sam mislila prije da se radi o tome) ali zadnjih godina vidim da se pojavljuju ponekad crvene krastice u području vlasišta kraj ušiju i nekad iznad čela. na dodir je jako masno i naravno svrbi.
što bi to bilo?
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:27   #1394
Koji šamponi , kreme i sl,. vam pomažu
Pišite iskustva
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 08:57   #1395
Quote:
why-me kaže: Pogledaj post
riješio sam sve probleme sa seborejom
problem treba riješavati iznutra, od kuda je i počeo..
a kako si ti rjesio taj problem?
opisi detaljnije...
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 15:47   #1396
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
a kako si ti rjesio taj problem?
opisi detaljnije...
koliko sam ja saznao i dokučio, seboreja je problem s toksinima i štetnim tvarima u organizmu koje u nekom trenutku jetra više ne može sama riješavati pa ih se organizam riješava kroz kožu što stvara takvu reakciju, crvenilo, ljuštenje i svrbež.

Seboreja se rijeko javlja sama za sebe, a da nije povezana s nekim drugim zdravstvenim problemima ili da su joj oni uzrok ili da se paralelno javljaju. Ja sam prvo morao riješiti probleme s želucem, odnosno gastritisom, za koji nisam ni znao da ga imam, ali me srećom dermatologica uputila da odem kod gastroenterologa. Pripazio malo više na prehranu, pio neke biljne čajeve, prvenstveno za želudac i probavu, ali koji su mi povoljno djelovali na seboreju (nije to sad neki tajni i čudan čaj, ja sam pio mješavinu koju sam si sam napravio od nekoliko domaćih biljnih vrsta - stolisnik, kopriva, kadulja, preslica, kamilica, maslačak itd.). Pio sam i još neke biljne preparate, koji su vjerojatno isto pomogli, ali vjerujem da se može i bez njih, posebno ako se nekome ne da davati novce za njih.. I smanjiti stres i živciranje koliko se može, naravno to je lakše reći nego učiniti, ali ako čovjek svoje zdravlje postavi na prvo mjesto onda je i to lakše.

Ukratko preporučujem da si pogledate blog koji je napisao jedan čovjek koji se godina bori sa seborejom i isprobao je i na sebi eksperimentirao valjda sve moguće i dao objašnjenja u vezi seboreje i neke konkretne stvari koje su njemu pomogle - http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/

I još jedna stvar - znojenje, znojenje, znojenje! Kao što rekoh tijelo se kroz kožu odnosno znojenjem riješava štetnih tvari koje inače ne može izbaciti na druge načine, baš je rekao jedan doktor da je znojenje jedina prava detoksikacija organizma, nikakve tabletice i sranja.. Posebno sad kad je toplije trebalo bi što češće otići trčati i baviti se sličnim aktivnostima gdje se čovjek puno znoji (i ne, pod znojenje ne mislim znojenje u tramvaju jer je vruće i slično.. nego ono da se čovjek sav preznoji, posebno lice i glava..). Pretpostavljam da bi logično bilo i da sauna pomaže po istom principu, ali osobno nisam to isprobao pa ne mogu reći.

Tako da bi ukratko moja preporuka i formula bila:
1. riješiti zdravstvene probleme koji su podloga za seboreju, odnosno javljaju se uz nju, bilo problemi sa želucem, jetrom, prekomjernim stresom i sl.
2. pomoći organizmu iznutra, posebice jetri da se malo pročisti i poboljša njena funkcija, bilo biljnim čajevima, biljnim preparatima i sl.
3. baviti se aktivnostima u kojima se čovjek puno znoji, posebno trčanje i sl.

P.S. I za kraj da napišem 2 preparata koja su meni izvana pomogla i bila jako efikasna - 1. Prunaks losion, ne sjećam se da se ikad javila tu na forumu ili negdje drugdje na netu osoba koja je rekla da joj se stanje nije bar malo popravilo od Prunaksa. 2. Epiderm krema - meni je jako godila i stanje je odmah bilo bolje, problem je što nisam skoro nikoga drugoga vidio da je imao iskustva s njom pa je to možda bilo samo kod mene, a i masna je krema pa se baš ne može namazati i izaći van, a i skupa je dosta..
why-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:45   #1397
POMOĆ!!

Dobar dan svima!

Dakle, long story short- nakon što sam počeo gubiti kosu i nakon što sam odlučio krenuti s finasteridom, otišao sam kod dermatologa i rekao mi je da se smirim, da imam samo seboreični dermatitis...

Propisao mi je:
2 puta dnevno Belosalic losion po tjemenu, 4 tjedna...
2 puta tjedno dercos šampon koji rješava perut.

I rekao mi je da mu se javim za 4 tjenda.

E sad... 4 tjedna će proći za par dana kad sam si mislio rezervirati novi termin... no on baš taj dan (ponedjeljak) ide na more i spletom okolonsti neću ga moći vidjeti jedan cijeli mjesec...

Što učiniti u ovoj situaciji?

1.Dal da potražim drugog dermatologa možda? :S

2.Isto me tako zanima (s obzirom da mi je rečeno da perem kosu 2 puta tjedno) jel to znači da nije poželjno se kupati u moru? Jer ne samo da ću biti u moru, već ću morati i prati kosu nakon toga...

3.I općenito što se radi kad se prestane s Belosalic losionom?

4.Bavim se sportom i teretanom... dal bih nakon toga svaki dan trebao prati kosu? Ili da se prestanem baviti sportom i teretanom... ove kontradiktorosti me živciraju.

Molim vas ako imate odgovor na bilo koje pitanje, bit ću jako zahvalan. Pogotovo ovo zadnje ...
Freshmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 22:34   #1398
Quote:
Freshmann kaže: Pogledaj post
1.Dal da potražim drugog dermatologa možda? :S
O tome biste trebali odlučiti sami. Ako niste zadovoljni učincima liječenja, pristupom i sl., onda da.
Quote:
2.Isto me tako zanima (s obzirom da mi je rečeno da perem kosu 2 puta tjedno) jel to znači da nije poželjno se kupati u moru? Jer ne samo da ću biti u moru, već ću morati i prati kosu nakon toga...
Možete se normalno kupati u moru. Nema nikakvog ograničenja.
Quote:
3.I općenito što se radi kad se prestane s Belosalic losionom?
Cilj je da se uz pomoć kratkotrajne primjene kortikosteroida stvar stavi pod kontrolu, ako ne može nikako drugačije. Zatim, kada se upala smiri, trebate koristiti druge preparate (neutralne šampone u kombinaciji sa šamponom koji se pokazao uspješnim, primjerice, Dercos koji koristite ako ste njime zadovoljni).

Kortikosteroidi se ne smiju korisitit dulje vrijeme tako da bez daljne konzultacije/pregleda kod dermatologa ne biste trebali nastaviti s korištenjem Belosalica nakon proteka definiranog vremena prema naputku dermatologa.
Quote:
4.Bavim se sportom i teretanom... dal bih nakon toga svaki dan trebao prati kosu? Ili da se prestanem baviti sportom i teretanom... ove kontradiktorosti me živciraju.

Molim vas ako imate odgovor na bilo koje pitanje, bit ću jako zahvalan. Pogotovo ovo zadnje ...
Naravno da se zbog seboroičnog dermatitisa vlasišta nećete prestati baviti športskim aktivnostima i teratanom. Ako morate često prati kosu (znojenje, mašćenje itd.), trebate potražiti posebne neutralne šampone u ljekarni namijenjene za svakodnevno pranje kose.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 08:50   #1399
Zadovoljan sam sa dosadašnjom terapijom, samo sam ostao bez svih bitnih odgovora jer je baš taj dan otišao na godišnji...

Stoga, hvala Vam puno na odgovorima!
Freshmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 14:07   #1400
Ljudi ja vam iz svog iskustva mogu reći da sam probala sve i svašta,a jedino mi je pomogla krema KERUM DS CREME,proizvodi La Roche-Posay.Tu mi je kremu dala žena u ljekarni i još naglasila da ona nije baš striktno za seboreju ali može pomoći jer je njezino najvažnije svojstvo da nestane crvenilo,svrbež i ljuskanje.Prva dva tri dana kad sam ju počela koristiti mi je koža bila koma,imala sam osjećaj da još jače crvena....Al sam nastavila mazati I KREMA JE SUPER,JA SAM SE PREPORODILA,koža mi je mekša i glatka i ni traga crvenilu i ljuskicama!!!!!!!!!
A što se tiče vlasišta najprije su mi dali oronazol šampon(imala sami tu kremu za lice) i bilo je super dok sam ga koristila,a čim sam prestala(jer nisam smjela više kosu s njim prat više od 3tj)sve se opet vratilo.Onda sam probala H&S I ODLIČAN JE,UOPĆE VIŠE NEMAM LJUSKICA PO GLAVI!!!!!Sad stalno kosu perem s njim,jer čim promijenim šampon opet se vrati....


Eto nadam se da će ovo šta sam napisala nekome pomoći kao što je pomoglo i meni,ja sam zasada prezadovoljna!
anniekelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.