Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2007., 10:36   #741
VIZA ZA MEXICO U BEOGRADU?
Dali se vizu za Mexico treba traziti u isključivo u Budimpešti ili se može zatražiti i u Beogradu? Srbi i Crnogorci navodno zatraže meksičku vizu u Beogradu? Možemo li i mi?
I dali trebam osobno ići tamo ili ako imam frenda tamo, može li mi on podignut vizu za Mex u Beogradu?
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:43   #742
Another question...
kakvu vrstu garantnog pisma za slovensku vizu trebaju Crnogorci da bi došli u Sloveniju, tj. da bi samo sletjeli u Ljubljanu, pa onda ušli u Hrvašku?
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 12:50   #743
Quote:
RedskinFan kaže: Pogledaj post
VIZA ZA MEXICO U BEOGRADU?
Dali se vizu za Mexico treba traziti u isključivo u Budimpešti ili se može zatražiti i u Beogradu? Srbi i Crnogorci navodno zatraže meksičku vizu u Beogradu? Možemo li i mi?
I dali trebam osobno ići tamo ili ako imam frenda tamo, može li mi on podignut vizu za Mex u Beogradu?
Joj sto vi muski volite komplicirati.
Vize se uvijek vade u konzualtu koji je preporucen u tvojoj zemlji, ako ides vaditi vizu npr. u Meks. konzulatu u Engleskoj, prosljedit ce te u Budimpestu, jer je takav dogovor izmedju tvoje i te drzave.

Meni su u Nicaragui na garni, rekli da trebam ici nazad u Bec da bih izvadila vizu za uci u Costaricu(tad je jos trebala viza i za njih)

Moj savjet telefon u ruke i prvo nazovi Mex. ambasadu u Beogradu i provjeri ,da ti se ne bum dogodilo da cekas tu vizu 3 mjeseca ko i ja (no dobro, ja sam svoju vadila prije 3 godine, sad ti je izdaju za 3 dana )

I da obicno trebas ici osobno, osim ako i to nisu promjenili
__________________
No42-the meaning of life
She is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 15:09   #744
Quote:
She kaže: Pogledaj post
Joj sto vi muski volite komplicirati.
Vize se uvijek vade u konzualtu koji je preporucen u tvojoj zemlji, ako ides vaditi vizu npr. u Meks. konzulatu u Engleskoj, prosljedit ce te u Budimpestu, jer je takav dogovor izmedju tvoje i te drzave.
Moj savjet telefon u ruke i prvo nazovi Mex. ambasadu u Beogradu i provjeri ,da ti se ne bum dogodilo da cekas tu vizu 3 mjeseca ko i ja
I da obicno trebas ici osobno, osim ako i to nisu promjenili
She... taman tebe sam trebao. Krajem veljace letim za Cancun/Meridu pa onda Yucatan, Guate, Nica, Salvador, CR, Honduras i Belize, sve u 4-5 tjedana.
A jednom mi je netko ovdje na forumu rekao da tebe kontaktiram jer si valjda boravila često i dugo u Srednjoj Americi. Istina? Gdje, što, kako? Mislim... neki savjeti, hints, preporuke, savjeti what to do and see and what not...?


Znaci za Mexico najbolje da idem u Budim i Pestu? I gdje u HR da provjerim/zovem kako bi saznao u koji meksicki konzulat u Europi da se javim?
__________________
Prodajem američku sportsku odjeću (NFL, NHL, MLB, NBA, UFC, TapOut, Quiksilver) + po narudžbi nabavljam druge stvari. Više na mom blogu
RedskinFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 20:17   #745
Quote:
RedskinFan kaže: Pogledaj post
She... taman tebe sam trebao. Krajem veljace letim za Cancun/Meridu pa onda Yucatan, Guate, Nica, Salvador, CR, Honduras i Belize, sve u 4-5 tjedana.
A jednom mi je netko ovdje na forumu rekao da tebe kontaktiram jer si valjda boravila često i dugo u Srednjoj Americi. Istina? Gdje, što, kako? Mislim... neki savjeti, hints, preporuke, savjeti what to do and see and what not...?


Znaci za Mexico najbolje da idem u Budim i Pestu? I gdje u HR da provjerim/zovem kako bi saznao u koji meksicki konzulat u Europi da se javim?
Je jesam skoro pa dvi godine best time of mi life, 7 mjeseci u Playa Del Carmen, to ti je odma do Cancuna,Mex.,te 12 mjeseci u Gvatemali,Antigua
+ prpoutovala El Salvador, Belize, Nicaragu-u, Cubu...

ocemo preci na PM da ne zacatavamo temu odje, jer sam vec pisala o svemu tome

Da moj savjet idi tamo gdje ti kazu a na mvp.hr kazu http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=134#pocdrz
u Budimpestu..

javi se na pm pa ti dam vise info ili blog il msn gdje mi je lakse tipkati

Ja se vracam ove zime prvo u Panamu pa u Colombiu, jedva cekam
__________________
No42-the meaning of life
She is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:07   #746
Jedno pitanjce, ako netko možda zna. Kakve su mi šanse da prođem na razgovoru za turističku vizu za SAD, prije nekoliko tjedana sam se vratila iz USA, i bila sam ondije godinu i pol dana na j-1 vizi. Međutim obitelj me pozvala da ih posjetim za Božić i Novu godinu. Naime nsam zaposlena i mislim da bi mi to bio najveći problem. No recimo imam potvrdu da bih s poslom trebala početi od 1.2.2008. Kakve dodatne informacije da ponesem da bih ih uvjerila kako se planiram vratiti u Hrvatsku? Imovine vlastite nemam. Hvala
Amsterdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:18   #747
Quote:
Amsterdam kaže: Pogledaj post
Jedno pitanjce, ako netko možda zna. Kakve su mi šanse da prođem na razgovoru za turističku vizu za SAD, prije nekoliko tjedana sam se vratila iz USA, i bila sam ondije godinu i pol dana na j-1 vizi. Međutim obitelj me pozvala da ih posjetim za Božić i Novu godinu. Naime nsam zaposlena i mislim da bi mi to bio najveći problem. No recimo imam potvrdu da bih s poslom trebala početi od 1.2.2008. Kakve dodatne informacije da ponesem da bih ih uvjerila kako se planiram vratiti u Hrvatsku? Imovine vlastite nemam. Hvala

hmmm...uplati izlet pa si sigurna !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 18:15   #748
ovo je sigurno već bilo no može li netko na brzinu odgovoriti;viza za USA;
izvaredni student (apsolvent)+ redovni student prve godine (dakle ne radim),išao bih na 10 dana u NY, nova godina.
Je li mogu aplicirati samo sa rezervacijom avionske karte, ili mora biti kupljena?
Garantno pismo ili rezevacija hostela - što je bolje?
Koliko se čeka na razgovor?
kolike su mi šanse?
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 02:10   #749
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
ovo je sigurno već bilo no može li netko na brzinu odgovoriti;viza za USA;
izvaredni student (apsolvent)+ redovni student prve godine (dakle ne radim),išao bih na 10 dana u NY, nova godina.
Je li mogu aplicirati samo sa rezervacijom avionske karte, ili mora biti kupljena?
Garantno pismo ili rezevacija hostela - što je bolje?
Koliko se čeka na razgovor?
kolike su mi šanse?
Pa nećeš valjda kupovati avionsku kartu ako ne znaš hoćeš li dobriti vizu ili ne. Ako ideš u hotel, rezerviraj ga i nosi rezervaciju sa sobom. Ako ideš u privatni smještaj, donesi garantno pismo. Ponesi index, također. I bilo bi plus da doneseš ispis sa bankovnog računa na kojem je vidljivo da ćeš imati minimalno $100 po danu boravka. Ili neka ti starci prebace sa svog računa primjerice i nakon što (ne) dobiješ vizu, pare vratiš natrag. Slobodni termini za razgovor je oko 2-3 tjedna od dana kada se prijaviš online na stranicama američke ambasade u Zagrebu. Šanse? Nije da studentima dijele vize šakom i kapom, ali šanse imaš.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 17:03   #750
Kako kad, nekad se već za 4-5 dana može ubaciti u termin. Dan nakon što dođeš u ambasadu ti je gotova viza. Ponesi index obavezno.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:08   #751
Trenutno sam apsolvent i zanima me da li je pozivno pismo dovoljno za dobiti neku vizu za SAD za boravak od nekih 2,3,4 mjeseca?
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:22   #752
Quote:
karamba kaže: Pogledaj post
Trenutno sam apsolvent i zanima me da li je pozivno pismo dovoljno za dobiti neku vizu za SAD za boravak od nekih 2,3,4 mjeseca?
Meni su ko apsolventu dali vizu kad sam imala 5 ispita do kraja (na temelju garantnog pisma). Samim ulaskom u Ameriku ti se odobrava boravak od 6 mjeseci (boravak i viza nemaju veze jedno s drugim). Međutim, čula sam da ako imaš manje od 3 ispita do kraja, vizu ti neće dati. Da li je to istina, ne znam. Meni su ju drugi put odbili, ali ja sam onda imala samo još 1 ispit za položiti i rekli su NE! Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:40   #753
A kakvu si vizu dobila i kakvu bi ja trebao tražiti?
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:45   #754
Quote:
karamba kaže: Pogledaj post
A kakvu si vizu dobila i kakvu bi ja trebao tražiti?
Turističku. Takvu bi i ti trebao tražiti, s ostalima je mislim ipak veća komplikacija. Dovoljno ti je garantno pismo (meni je bilo). Ovdje imaš sve informacije: www.usembassy.hr.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:39   #755
Hej!
Nekako razmišljam o odlasku u SAD preko Božića i Nove godine na cca 15-20 dana pa imam jedno pitanje. Ako prikupim potvrdu faksa da sam student (upravo upisana 4. godina), izvadak bankovnog računa (na cca 20.000kn), potvrdu o vlasništvu nad nekretninom u Zagrebu te dionicama, kopiju povratne avio karte, a možda i izvadak porezne uprave o plaćenim porezima na honorare (veći dio godine radim kao honorarac), da li bi mi mogli odobriti turističku vizu na 2-3 tjedna ili da se uopće ne trudim i otiđem negdje drugdje gdje ne treba viza?
BTW Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza, pa bi i tu mogli vidjeti da dosta putujem i da ne mislim ostati u Americi...

Hvala
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:43   #756
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Meni su ko apsolventu dali vizu kad sam imala 5 ispita do kraja (na temelju garantnog pisma). Samim ulaskom u Ameriku ti se odobrava boravak od 6 mjeseci (boravak i viza nemaju veze jedno s drugim). Međutim, čula sam da ako imaš manje od 3 ispita do kraja, vizu ti neće dati. Da li je to istina, ne znam. Meni su ju drugi put odbili, ali ja sam onda imala samo još 1 ispit za položiti i rekli su NE! Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.
Nikad čula za poveznicu neizdavanja vize i ispita na faksu... Plus, znam nekoliko ljudi koji su odbijeni (što apsolventi, što ljudi i stalnom radnom odnosu) i nikome nisu rekli razlog, pa mi nije jasno otkud ljudima te sheme ako ovo, ako ono onda nećeš dobiti...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:20   #757
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.
that's weird

da probam hablati español, jel onda ima vise chance?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:43   #758
Ispunio sam četiri prijave za američku vizu ,a zakazao sam intervju samo za moju prijavu.Da li trebam i ostale tri ?Da li na intervju ide cijela obitelj ili samo ja?
mrgudiroda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:38   #759
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza,
Sorry na OT ali na ovo sam ljubomoran

Šta se desilo sa juž. Afrikom? Nisi valjda odustao?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 16:49   #760
nisam odustao od Zambije i Malawija, samo sam malo odgodio taj put. ove godine ne mogu ranije putovati zbog posla, faksa i dr, a u 12./1. mjesecu je već u južnoj Africi kišna sezona pa se ne preporuča. između ostalog je i rizik malarije daleko veći. taj dio svijeta ostavljam za 10./11. mjesec sljedeće godine. sada je plan za Božić i Novu godinu SAD (cca Chicago-Washington-New York-Niagara Falls-Boston i nešto od Connecticuta ili Mainea), a ako ne dobijem američku vizu, idem vjerovatno za središnju Ameriku (Guatemala, Kostarika ili slično).
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.