Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 17:55   #541
Haha! Ovo je odlično!
__________________
Sve je to okej!
Osmica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:17   #542
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pogledajmo što recimo piše u Općim uvjetima Puntamike.



I to je kraj članka 16.
Koje su to onda životinje koje će se primiti na prijevoz?
ja sam prek gugla naišla na neki pravilnik di piše da u vozila javnog prijevoza smiju psi vodiči slijepih osoba i njih niko ne smije izbaciti, za ostale ne znam
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:35   #543
Hmmm kakva je situacija kad se putuje vlakom, iz RH van RH

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:16   #544
Kad se putuje vlakom po RH sa psom sve uvelike ovisi o ljudskom faktoru tocnije kondukterima. Ja sam sa svojom stafordicom proputovao gotovo cijelu Hrvatsku i to s gotovo svim prijevoznim sredstvima. U najgorem slucaju, trazit ce te putovnicu psa, morat ces platiti pola karte te ce pas morati imati brnjicu. To je tako prema pravila. U najboljem slucaju, ako se kondukteru neda zaj*** s tobom pas ce se voziti fino bez karte i bez brnjice. U svakom slucaju imaj sa sobom brnjicu, putovnicu i novac da mozes za psa platiti kartu. ja svom psu ako ne moram ne savljam brnjicu. Ukoliko bas ustraju stavim je.
Moram napomenuti da mi je jednom cak i receno da se pas ne smije voziti u vlaku koji nema kabine. Jedna prodavacica karata pak je tvrdila da psi koji nisu policijski i vojni uopce ni ne mogu u vlak i jedva mi prodala kartu (od tada je ne kupujem na salteru vec samo u vlaku jer se kondukteru nekad od lijenosti niti neda pisat jos jednu kartu za psa). Ma svaki kondukter ima neko svoje pravilo.
Za put u inozemstvo ne znam.
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:44   #545
Hvala jin na odgovoru.
Moja je manji pas, 14 kg , 11 mj i nisam ju ucila na brnjicu.
Mislim da bih trebala. I svida mi se to sto ju ne trebam kupiti kod prodavacice karata nego kod konduktera -dovodis ih na gotov cin. hvala jos jednom, ici cemo uskoro.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:30   #546
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Hmmm kakva je situacija kad se putuje vlakom, iz RH van RH
išla sam sa svojim na izložbu u Srbiju, kupovala kartu na kolodvoru.
Nikakvih problema nije bilo. neki hrvatski kondukteri začuđeno gledali, ali na karti jasno pisalo "pas".
Carina, hrvatska, gledala putovnicu da li ima titar test.
__________________
It's My Life!
Yalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 16:25   #547
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Hvala jin na odgovoru.
Moja je manji pas, 14 kg , 11 mj i nisam ju ucila na brnjicu.
Mislim da bih trebala. I svida mi se to sto ju ne trebam kupiti kod prodavacice karata nego kod konduktera -dovodis ih na gotov cin. hvala jos jednom, ici cemo uskoro.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
da, al tak tebi kondukter more reći da na sljedećoj stanici ideš van skupa s pesom
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 21:25   #548
Paaa istina. Ali opet , iz vlaka u vlak, negdje cu doci.
Salim se, naravno.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:33   #549
Samo budi samouvjerena i nedaj se nikom zaj******
Prijevoz psa je dozvoljen u vlaku. Ja nemam ama bas nikakav negativna iskustva iako nekad znaju biti reakcije na faca kad udem s ASTom kao da sam bacio bombu u vagon
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 23:40   #550
Pa gle mislim da se moze ... no da opet ja i moje kvaziii ideje ..

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:59   #551
hej ljudi, jedno pitanje. Lan je tek 15 dana samnom i savladali smo pelenicu za pišanje i kakanje, još ne smijemo van pa je to jedina opcija dok moramo biti u stanu. Također, napunilli smo prekjučer 3 mj. Inače planiram doma na Kvarner, što mislite kada je ok vrijeme za 2 i pol.satnu vožnju autobusom? Jer, realno, sigurno još ne zna trpiti i vjerojatno bi se pokenjao ili popiškio u tih gotovo 3 sata putovanja, što smatram da nikako nije ok prema ostalim putnicima. Kada bi bilo ok otići na takav put? Kada klinci shvate da mogu i potrpiti, a ne se popiškiti ili kenjati tamo gdje se u tom trenu nađu?
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:59   #552
Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
Kada bi bilo ok otići na takav put? Kada klinci shvate da mogu i potrpiti, a ne se popiškiti ili kenjati tamo gdje se u tom trenu nađu?
Da, ali to ćeš se još načekati. Pogledaj na Fejsu, ima nekoliko grupa u kojima možeš naći mjesto u autu, s time da se unaprijed dogovoriš koliko biste se često trebali zaustaviti i sudjeluješ u troškovima za benzin. Iskreno, nakon tako kratkog suživota s psom ne bih ti to preporučila - ne poznaješ ga dovoljno da bi mogao predvidjeti njegove reakcije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:14   #553
Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
hej ljudi, jedno pitanje. Lan je tek 15 dana samnom i savladali smo pelenicu za pišanje i kakanje, još ne smijemo van pa je to jedina opcija dok moramo biti u stanu. Također, napunilli smo prekjučer 3 mj. Inače planiram doma na Kvarner, što mislite kada je ok vrijeme za 2 i pol.satnu vožnju autobusom? Jer, realno, sigurno još ne zna trpiti i vjerojatno bi se pokenjao ili popiškio u tih gotovo 3 sata putovanja, što smatram da nikako nije ok prema ostalim putnicima. Kada bi bilo ok otići na takav put? Kada klinci shvate da mogu i potrpiti, a ne se popiškiti ili kenjati tamo gdje se u tom trenu nađu?
možda se varam, ali koliko znam psi se uopće ne smiju prevoziti u autobusima... Kad sam ja gledala ni jedan prijevoznik nije dopuštao.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:31   #554
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
možda se varam, ali koliko znam psi se uopće ne smiju prevoziti u autobusima... Kad sam ja gledala ni jedan prijevoznik nije dopuštao.
Smiju.
Ako prijevoznik dopušta. No, takvi su rijetki. S tim da kod nekih pas može samo dolje s koferima, a neki dopuštaju i u kabinu. ALI, bez obzira na to što dopuštaju na papiru, neki vozači si uzimaju za pravo zabraniti ulaz psu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 09:29   #555
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, ali to ćeš se još načekati. Pogledaj na Fejsu, ima nekoliko grupa u kojima možeš naći mjesto u autu, s time da se unaprijed dogovoriš koliko biste se često trebali zaustaviti i sudjeluješ u troškovima za benzin. Iskreno, nakon tako kratkog suživota s psom ne bih ti to preporučila - ne poznaješ ga dovoljno da bi mogao predvidjeti njegove reakcije.

Hvala Didi na savjetu, svakako ću poslušati mislio sam ići, ali da, ne usudim se ni ja još, više je bilo pitanje kada bi to moglo biti izvedivo, tipa za mj dana?


ladytoto, radim za njemačkog autobusnog prijevoznika pa sam donekle upućen, politike su razne, ali sam interno dobio mail da je u Brionima dozvoljen!

Coco_Nut volio bih da mi neki vozač kaže ne. U tom trenu bih mu zvao nadređenog a vozaču još jednom čitao opće uvjete poslovanja pa bi me zanimalo kako bi to završilo...
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:37   #556
Quote:
pfri kaže: Pogledaj post
Coco_Nut volio bih da mi neki vozač kaže ne. U tom trenu bih mu zvao nadređenog a vozaču još jednom čitao opće uvjete poslovanja pa bi me zanimalo kako bi to završilo...
Nadam se da nećeš imati problema.
Nažalost, bilo je po novinama i portalima dosta slučajeva gdje ljudima vozači nisu dopustili da se odvezu unatoč općim uvjetima i kupljenoj karti. I po zagrebačkim tramvajima i autobusima svako toliko dođe do incidenta iako ljudi sa psima sve odrade po pravilima. Ali bilo je i slučajeva kada putnici ne poštuju pravila i inate se.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:54   #557
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Nadam se da nećeš imati problema.
Nažalost, bilo je po novinama i portalima dosta slučajeva gdje ljudima vozači nisu dopustili da se odvezu unatoč općim uvjetima i kupljenoj karti. I po zagrebačkim tramvajima i autobusima svako toliko dođe do incidenta iako ljudi sa psima sve odrade po pravilima. Ali bilo je i slučajeva kada putnici ne poštuju pravila i inate se.
a znam, sve mi je jasno...ja još u tramvaju nisam imao neugodnih iskustava, dapače, samo pozitivnih, ali za autobus se stvarno ne brinem jer kažem, srećom pa radim u tom sektoru pa jednim pozivom kontaktiram nadređenog. Onda će valjda i vozač shvatiti. Ne volim torturu od strane vozača, njihov osobni stav mora ostati osobni, a ne mijenjati politiku kompanije!
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:58   #558
Štene od tri mjeseca da ne može 2,5 sata bez pišanja? Po mojim saznanjima može.

U slučaju da se i odlučiš na put autobusom, nećeš psa nositi na golim rukama već češ morati za njega imati adekvatnu torbu/transporter, u koju ćeš garant staviti neku dekicu/prostirku/nešto.......

Ape, taman da se i upiša - upišat će se na to nešto u tom nečemu gdje će biti.

No, opet pitam...od kada to štene od tri mjeseca ne može 2,5 sata BEZ da se upiša?!

Jednog smo si vozili iz Čakovca, drugog psa iz unutrašnosti Istre, kao dijete sam putovala po svoje ondašnje pse; štenci koje sam sada udomljavala su odlazili posvuda, svi mahom mlađi od tri mjeseca. Nitko nije stajao tokom puta svakih 35 minuta.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:20   #559
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Štene od tri mjeseca da ne može 2,5 sata bez pišanja? Po mojim saznanjima može.

U slučaju da se i odlučiš na put autobusom, nećeš psa nositi na golim rukama već češ morati za njega imati adekvatnu torbu/transporter, u koju ćeš garant staviti neku dekicu/prostirku/nešto.......

Ape, taman da se i upiša - upišat će se na to nešto u tom nečemu gdje će biti.

No, opet pitam...od kada to štene od tri mjeseca ne može 2,5 sata BEZ da se upiša?!

Jednog smo si vozili iz Čakovca, drugog psa iz unutrašnosti Istre, kao dijete sam putovala po svoje ondašnje pse; štenci koje sam sada udomljavala su odlazili posvuda, svi mahom mlađi od tri mjeseca. Nitko nije stajao tokom puta svakih 35 minuta.
hahah pa ja samo pitam, nismo još putovali pa zato pitam vas ovdje

a vidiš, stariji talijanski hrt putuje u autobusu za Pulu i to bez transportera, u krilu cijelo vrijeme.

strpit ću se još jedno mj dana, čisto za svaki slučaj
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 11:24   #560
Ma znam da ti ( samo ) pitaš; nisam ja direkt tebi odgovarala već opcenito napisala.

Super ako može tako u krilu. No, da je moj; pa još štenac , prvo putovanje bi išlo u nećemu od navedenog. Torba/transporter za mačke; nešto.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.