Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 21:31   #241
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
a koliko ti je curica stara? jesi dobro namjestila zastitne gacice? koje pelene koristite? ja sam pocela sa njenih 4 mjeseca i nesto i prva je bila ajme, cjela mokra.... ali sada je lakse, prematan je svaka 3 sata , pelena bude cjela mokra, ali nigdje ne propusta, jer namjestimo dobro zastitne gacice)....trentno imamo 4 komada, ok, stavljam ih cijeli dan, za noc mi se ne stignu osusiti... jos cu malo isprobavati pa se odluciti...
ima 15 dana... do sad joj nisam stavljala jer je bila presitna...
zastitne znam da mi nisu dobre, sutra mi stizu nove pa se nadam da ce bit bolje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:15   #242
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ima 15 dana... do sad joj nisam stavljala jer je bila presitna...
zastitne znam da mi nisu dobre, sutra mi stizu nove pa se nadam da ce bit bolje...
a jos je ona mala...
nedaj se obeshrabriti, ima mnogo zena koje su pocele od rodenja, ali je teze,beba je mala, tebi je sve fisko, jos se niste uhodale...
kad bude malo starija mjesec, dva onda je puno lakse, znas njen ritam i sl... probaj sa novim zastitnima,ali ako ne ide ne razbijaj glavu, uzmi jednokratne pa se vrati platnenima kad ona napuni mjesec, dva...sada uzivajte, ti se dosta odmaraj, kad povratis snagu i uhvatis ritam biti ce puno lakse...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 10:10   #243
Imam pitanja vezano za papiriće (linere) koji se stavljaju u platnenu pelenu.

Jeste ih koristili kod novorođenčadi, odnosno jesu li potrebni kod isključivo dojenih beba? Sjećam se da je kakica od prvog djeteta bila različite konzistencije dok je samo dojio i kasnije kad je došla dohrana. Ima li to uopće neke veze?

Mogu li se lineri bacati u wc-školjku? Jesu li svi razgradivi (najviše me zanimaju ovi iz Brežica u roli)
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 10:16   #244
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
a jos je ona mala...
nedaj se obeshrabriti, ima mnogo zena koje su pocele od rodenja, ali je teze,beba je mala, tebi je sve fisko, jos se niste uhodale...
kad bude malo starija mjesec, dva onda je puno lakse, znas njen ritam i sl... probaj sa novim zastitnima,ali ako ne ide ne razbijaj glavu, uzmi jednokratne pa se vrati platnenima kad ona napuni mjesec, dva...sada uzivajte, ti se dosta odmaraj, kad povratis snagu i uhvatis ritam biti ce puno lakse...
ne odustajem ja tako lako...
cekam danas nove zastitne pa cemo probati...
ako ne pricekat cemo jos malo...
hvala...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:14   #245
Mi smo muku mučili sa SMibovim. Često mu je znalo procuriti na boku - na pregibu zaštitnih.
Kamarisove su nam
Uhodat ćete se.

Što se papirića tiče - mi ove iz Brežica bacamo (smiju se bacati) u WC. I u principu su ti bitniji kod isključivo dojenih beba nego kasnije - jer kasnije počnu tvrđe kakati, a do 6 mjeseci je to sve dosta tekuće pa ti je lakše pokupiti. Inače nama platnene ali nikad nikad nikad nisu propustile pokakane, samo bi tu ti tamo prije kad bi se popiškio pa nekako kapilarnošću (dok su papmersice propuštale na način da bi iz njih samo iscurilo).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 16:39   #246
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ne odustajem ja tako lako...
cekam danas nove zastitne pa cemo probati...
ako ne pricekat cemo jos malo...
hvala...
probaj, ako ne ide, sacekaj malo i probaj kad bude starija.... a javi svejedno bas me zanima vase iskustvo...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 21:15   #247
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mi smo muku mučili sa SMibovim. Često mu je znalo procuriti na boku - na pregibu zaštitnih.
Kamarisove su nam
Uhodat ćete se.

Što se papirića tiče - mi ove iz Brežica bacamo (smiju se bacati) u WC. I u principu su ti bitniji kod isključivo dojenih beba nego kasnije - jer kasnije počnu tvrđe kakati, a do 6 mjeseci je to sve dosta tekuće pa ti je lakše pokupiti. Inače nama platnene ali nikad nikad nikad nisu propustile pokakane, samo bi tu ti tamo prije kad bi se popiškio pa nekako kapilarnošću (dok su papmersice propuštale na način da bi iz njih samo iscurilo).
Hvala na odgovoru.
I ja se nadam da nam neće propuštati pelene jer MM baš nije najsretniji s tim da drugo dijete ima platnene. Inače, i nama su pampersice s prvim propuštale na sve strane.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:30   #248
sutra nam stizu nase pelenice od tete sivalice
joj cakanih modela, javimo kad ih isprobamo... za sada sam extra zadovoljna sa ovih 4 koje imamo, platnene su definitivno za nas
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:31   #249
bog društvo. mi koristimo bambino mio i papiriće i jako smo zadovoljni zasad. Bebica mi ima 7 dana i još nam nije propustilo, čak i cijelu noć izdrži jer je ne presvlačim po noći.
majamagdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:33   #250
dobila sam nove zastitne gacice, koje su nam jos uvijek prevelike, ali srecom drze dobro...
uz njih sam dobila i par novih pelena i moram priznati da sam odusevljena...
jedino sto joj po noci stavim jednokratnu pelenu, nekako mi zao da stoji mokra po cijelu noc...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:12   #251
gdje u zg ima za kupit linera od bambina?

neda mi se do samobora a samo tamo imaju dućan.

pitala sam u par ljekarni al me čudno gledaju. jedna žena u ljekarni mi je objasnila da su oni ljekarna i da oni imaju stvari za bolesnike! ko da ne znam di sam došla!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:24   #252
u kojem dijelu Zg-a si?
imaš na okretištu u Dubravi u Bebinom svijetu i u ljekarni Barulek u ulici Križnog puta
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:32   #253
super! u maksimiru sam pa mi je ok i jedno i drugo.
hvala!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:32   #254
ajme tek sad vidim - pa nemoj nam se poroditi na putu po linere
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:44   #255
ma ne budem! vidiš da mi ne ide! idem sutra po njih!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 23:09   #256
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
dobila sam nove zastitne gacice, koje su nam jos uvijek prevelike, ali srecom drze dobro...
uz njih sam dobila i par novih pelena i moram priznati da sam odusevljena...
jedino sto joj po noci stavim jednokratnu pelenu, nekako mi zao da stoji mokra po cijelu noc...
ma to njima ne smeta, ja svojo preko noci stavim tetru i ima za upiti koliko hocete...
mogu sada nakon koristenja reci da iskreno bolje mi spava dok nosi platnene nego prije, i kad se pokati puno je mirnija...nekako tkanina pokupi svu tekucinu a govance ostane suho, dok u jednokratnoj ona to nikako ne moze upiti pa samo pliva po povrsini...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:29   #257
Ima li netko zaštitne ili cover od bambino mio 9-12 kg?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:35   #258
Ja sam ih kupila,zašto pitaš?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:50   #259
moja cura ima pelenski osip uz koji su se sad pojavile i gljivice... pretpostavljam da je to sve od jednokratnih pelena jer sam i ja turbo osjetljiva i koristim samo pamucne uloske...
dobila sam mast da joj mazem kako bi gljivice prosle, ali sam sad u dilemi koje pelene koristiti dok joj ovo ne prodje... ja bi pokusala s platnenima jer mislim da su joj zdravije, medjutim vlaga pogoduje stvaranju gljivica pa nisam pametna sta da radim...
ima li koja od vas iskustva s gljivicama i platnenim pelenama?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:28   #260
imam još par pitanja u vezi čuvanja pelena dok čekaju pranje.

čula sam da ih treba pošpricat otopinom čajevca da ne smrde i da se ne razvijaju bakterije pa me zanima u kojem to omjeru ide?
i kaj to stvarno onda manje smrdi?

u kakvoj kanti to treba držati, skroz zatvorenoj ili otvorenoj?
ako je zatvorena, unutra će se svašta razvit u 2-3 dana koliko stoje, popišane, polupokakane i mokre,
a ako držim kantu malo otvorenu onda bu mi cijela kupaona smrdila.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.