Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 00:19   #1
Suhi kašalj kod djece

imam malenu curicu, koja ima 6 godina.
evo cu izluditi, vec tri godine kaslje, nakon svake prehlade.
naravno, radi se o suhom kaslju, koji traje mjesec-dva...!
pauza, do prve prehlade i onda sve nanovo!

doktorica kaze da se ne radi o upali krajnika (ni treceg krajnika, odnosno daje malu mogucnost...!).
radio sam joj bris grla i nosa, davao joj antibiotike prema rezultatima brisa grla-nosa, i nista...!
jednostavno nakon svake prehlade (zadnje tri godine) suho kaslje.
jednom je cak popila i dvije doze klavocina bid, i odmah nakon njega i sumamed!!!
pogadjate, kasalj se nastavio...!

cak ni sirup pholcodin ne pomaze!!!

radio sam joj i alergijske testove, malo je alergicna na duhan, ali nista posebno! (kod mene se doma i tako ne pusi...!)
testove alergije na hranu jos nisam radio, jer ih iskljucujem zbog toga sto se kasalj UVIJEK javlja nakon prehlade.
ako ima jos i temper., tada je stvar duplo gora...!

sada je namjeravam ponovo odvesti na orl, i ostavljam je dok doktori ne rijese problem (ako je to uopce moguce!)
netko mi je rekao da se tu mozda radi o alergijskom kaslju na vlastitu slinu!!!


p.s. uvijek malo prije prehlade, i u pocetku prehlade, malena ima jak i neugodan zadah iz usta!
definitivno nije povezan sa zubima i stomakom, jer se uvijek javlja kako sam gore i naveo.

je li netko imao slicnih problema!!!???
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:57   #2
Ono što ti ja mogu reći iz svog osobnog iskustva da prehlade/viroze više nisu kao prije... prije bi se nakon viroze iščistio nakon 1-2 dana... još malo bi curio nos, malo bi iskašljao šlajm i to je to... nakon 2 dana zdrav ko dren...

untrag 2-3 godine, nakon svake viroze, slijedi 3-4 odvratnih dana sa iscjedkom iz nosa... nakon što se nos iščisti, još cca 2 tjedna kašljem i iskašljavam kao konj... po noći me kašalj zna probudit do te mjere da se moram dihnut iz kreveta i otić popit vode koliko je grlo nadraženo...

i da upravu si... od sline je nadraženo... tj. bakterija u slini...

prvo sam mislio da je problem u tome što sam pušač pa mi je sluznica nadražena od cigareta pa to pogoršava stvar...

Ali onda sam primjetio da mi se isto događa i suprugi i kćerkici (4 godine)...

Mala kad je krenula u vrtić, skoro godinu dana je vukla raznorazne viroze... nos jednostavno nije prestajao curiti... kad ju je viroza i pustila, nos je i dalje curio i često bio zaštopan... isto tako, u puno slučajeva je bio prisutan kašalj... ponekad produktivan, ponekad suh... ponekad je znala i povraćat od kašlja tj. iziritiranosti kašljem...

I doktorica i tete u vrtiću su nas uvjeravale kako je to period stvaranja imuniteta djeteta koje je do 3 godine bilo doma s roditeljima i praktički nije bilo izloženo previše virusima... a sad je kao u okolini gdje stalno neko djete ima nekakvu prehladu ili slično i da je to normalno...

mada mi se to činilo kao zamazivanje očiju, na kraju se ispostavilo kao istina...

Sve je trajalo do ljeta dok nije otišla na more... sad kad je počela nova "školska" godina, nema više problema sa virozama...

Evo sad prije 3 tjedna dana ju je uhvatila viroza koju je prenijela na mene...

njoj je prošlo za 2 dana sve... samo malo je kašljucala i ispuhivala nos...

A mene je treslo 2 tjedna... prvo je udarilo na nos i sinuse... onda kad se to smirilo, spustilo se na grlo te me grlo rasturalo 2 dana... nakon što se grlo smirilo, počela me dosta jako glava bolit i ujutro sam se probudio s upalom uha...

I svaki od tih stadija je trajao 1-2 dana... nemreš vjerovat...

I onda još kad se sve smirilo, nisam imao problema s kašljem preko dana, ali me tokom noći znalo probuditi... i tako cca tjedan dana kašlja nakon što sam praktički bio zdrav...

U svakom slučaju treba otići kod doktora i napomenuti taj zadah iz usta...

Neznam jel joj doktor prepisao kakav sirup za grlo tokom prehlada?

Mojoj kćerkici je doktorica prepisala sirup od islandskog lišaja i to joj je puno pomagalo...

Evo kako smo se mi borili sa virozama...

- puno tekućine... pretežito vode i voćnog soka...
- ne vruće, ne hladne... onako taman temperature kao voda iz slavine...

Jer vruća i jako hladna tekućina pogoduje upali...

- izbjegavali smo tuširanje za vrijeme temperature
- kad je imala temperaturu, nismo je previše pokrivali niti "bundali"
- ako je trebalo sniziti temperaturu, dali smo joj Lupocet
- puno mandarina i šipka
- prve dane kad je viroza počela, trudili smo se da što viš emiruje... ali ne da leži nego da ne divlja jer je jako aktivna inače... već drugi ili treći dan bi čak i poticali aktivnost...
- nos smo špricali sa otopinom morske vode da se ne štopaju sinusi

Eto, nadam se da sam malo pomogao...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 16:31   #3
@VTi underhood, hvala ti na odgovoru!!!

cuj, probao sam sve sto si napisao...cak i puno vise od napisanog!
mislim da nisam naglasio, da moja malena kaslje nakon bas svake prehlade...u zadnje 3 god., mogu reci da je prikasljala jednu i po god., i to u trajanju 24 h.

znaci kaslje mjesec dana (naravno suhi kasalj!), pa je pusti mjesec, pa onda ponovo, itd, itd...
od pustog kasljanja dogodilo bi se (prije puno cesce, odnosno stalno..) da od iziritiranosti i povraca i to vise puta dnevno!
suvisno je i napominjati kako bi se to odrazilo na njezin organizam!!
u zadnje vrijeme (nazad god. i po...) pocela se NAPOKON pojavljivati i slina iz nosa, recim nakon 7-8 dana od pocetka prehlade i trajala bi gotovo do kraja...

jedino sto bi donekle ublazilo taj grozni kasalj je davanje (domaceg) caja od sipka, i to gotovo vruceg na zlicu!
doduse, ne odmah, ali za 5-6 dana kasalj bi se poceo lagano smanjivati i intezitetom i ucestaloscu!

to je jedini nacin (koji je meni) uspio!

da ne zaboravim, ja zivim na moru...pa smo isprobali i sve blagodati mora.

bili smo i kod doktorice na orl-u, ona kaze da vidi krajnike totalno izbrazdane, sto je meni nevjerojatno jer nikad ih nije imala natecene...!!!
ne znam, radi li se mozda o tinjajucim krajnicima, koji konstantno iritiraju grlo, te tako izazivaju suhi i neproduktivni kasalj!

namjeravam je odvesti kod doktorice ponovo u srijedu, pa cu napisati novosti.
malena se taman oporavi, i onda ponovo grozni kasalj, koji je totalno unazadi!
strah me je i pomisliti, da joj se togodi kad podje u skolu!

volio bih cuti jos necija slicna iskustva, naravno i rjesenja problema, ako je to na ovaj nacin moguce...!

pozdrav, i hvala svima na odgovoru!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 17:27   #4
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
@VTi underhood, hvala ti na odgovoru!!!

cuj, probao sam sve sto si napisao...cak i puno vise od napisanog!
mislim da nisam naglasio, da moja malena kaslje nakon bas svake prehlade...u zadnje 3 god., mogu reci da je prikasljala jednu i po god., i to u trajanju 24 h.

znaci kaslje mjesec dana (naravno suhi kasalj!), pa je pusti mjesec, pa onda ponovo, itd, itd...
od pustog kasljanja dogodilo bi se (prije puno cesce, odnosno stalno..) da od iziritiranosti i povraca i to vise puta dnevno!
suvisno je i napominjati kako bi se to odrazilo na njezin organizam!!
u zadnje vrijeme (nazad god. i po...) pocela se NAPOKON pojavljivati i slina iz nosa, recim nakon 7-8 dana od pocetka prehlade i trajala bi gotovo do kraja...

jedino sto bi donekle ublazilo taj grozni kasalj je davanje (domaceg) caja od sipka, i to gotovo vruceg na zlicu!
doduse, ne odmah, ali za 5-6 dana kasalj bi se poceo lagano smanjivati i intezitetom i ucestaloscu!

to je jedini nacin (koji je meni) uspio!

da ne zaboravim, ja zivim na moru...pa smo isprobali i sve blagodati mora.

bili smo i kod doktorice na orl-u, ona kaze da vidi krajnike totalno izbrazdane, sto je meni nevjerojatno jer nikad ih nije imala natecene...!!!
ne znam, radi li se mozda o tinjajucim krajnicima, koji konstantno iritiraju grlo, te tako izazivaju suhi i neproduktivni kasalj!

namjeravam je odvesti kod doktorice ponovo u srijedu, pa cu napisati novosti.
malena se taman oporavi, i onda ponovo grozni kasalj, koji je totalno unazadi!
strah me je i pomisliti, da joj se togodi kad podje u skolu!

volio bih cuti jos necija slicna iskustva, naravno i rjesenja problema, ako je to na ovaj nacin moguce...!

pozdrav, i hvala svima na odgovoru!
Neznam baš koliko je pametno davati vruću tekućinu... jako vruće i jako hladne namirnice nisu preporučljive niti najzdravijim ljudima, a kamoli nekome ko ima kakav problemčić...

I sad mi nije jasno... kaže doktorica da su krajnici izbrazdani... pa zašto ih onda nije preporučila izvadit?

Sretno prijatelju... i nek curica što prije ozdravi
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:06   #5
Moja baba je moje kašljanje ono suho i ono zrelo liječila tako da bi mi skuhala čaj od kadulje, karamelizirala šećer i preko njega vrućeg prelila čaj i to bi mi dala piti. Tako 2 puta dnevno i prolazilo bi mi kroz 2-3 dana ko rukom dignuto. Inače, čim bih popila bi mi odmah bilo lakše.
Ako se grijete na centralno, obavezo stavljajte posude sa vodom na njih ili mokre ručnike. Zrak ne smije biti suh.
Nemojte je kljukati s antibioticima, samo će joj se uništiti imunitet. Radije joj dajte puno voća, tekućine (čajevi) vitamina i sve što može dignuti imunitet. Preporučujem ti Nativni propolis (www.hedera.hr )
Kad počne kašljati neka pošteno to odleži. Inače taj zadah može biti od hrane koji se sakupi u kriptama (rupice) krajnika koji nastaju kao posljedica upala. Iako su možda izbrazdane, ne znači da je njihovo stanje takvo da više nemaju funkciju. Možda bi bilo najbolje je odvesti kod specijaliste (ako ste u ZG, u Klajićevu) da procijeni. Nažalost, ovi opće prakse vole puno davat antibiotike onda kad treba i onda kad ne treba.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:21   #6
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Neznam baš koliko je pametno davati vruću tekućinu... jako vruće i jako hladne namirnice nisu preporučljive niti najzdravijim ljudima, a kamoli nekome ko ima kakav problemčić...

I sad mi nije jasno... kaže doktorica da su krajnici izbrazdani... pa zašto ih onda nije preporučila izvadit?

Sretno prijatelju... i nek curica što prije ozdravi
doktorica me je poslala kod alergologa, a nakon tih nalaza da dodjem i da bi onda pogledala.
pomisljala je na alergijski kasalj...
ma meni nije jasno, kako mogu biti krajnici ako se ona nikad nije zalila na njih, odnosno mogla je uvijek gutati hranu...!!!???
(zato sam i pomisljao, ako je to uopce moguce, da se radi o "tinjajucim krajnicima"!)

vruci caj (mislio sam na caj tem. cca 60-ak stupnjeva C.), i vjeruj mi da je jedino to pomagalo!
u svakom slucaju, jos jednom hvala ti na odgovorima!

zivio!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:33   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Inače taj zadah može biti od hrane koji se sakupi u kriptama (rupice) krajnika koji nastaju kao posljedica upala. Iako su možda izbrazdane, ne znači da je njihovo stanje takvo da više nemaju funkciju.
eto, to me najvise brine...!
o kakvim upalama doktorica (specijalist-orl) govori, ako mi se malena nikad nije zalila na krajnike, odnosno kad bi i imala temperaturu, krajnici joj nisu bili nateceni...!!!
bas zato sam i pomislio da se radi o "tinjajucim krajnicima" (ako to uopce postoji...!), kao mogucim uzrocnikom suhog kaslja...

uglavnom, prosli mjesec dana sam joj davao sirup sirup na bazi propolisa od firme sphheciasol, a istovremeno i sirup za jacanje imuniteta od iste firme!
rezultat:
pet dana kasnije (nakom mjesec dana suhog kaslja) ponovo kaslje, a ne pomaze joj ni sirup pholcodin (koji djeluje u mozgu na centar za kasalj!), mada ga prvi put uzima, vec dva dana!

uglavnom, stanje je za izludit, jer stalno kaslje!!!

jednostavno nemam ideju....
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 21:53   #8
Quote:
imanideju kaže: Pogledaj post
eto, to me najvise brine...!
o kakvim upalama doktorica (specijalist-orl) govori, ako mi se malena nikad nije zalila na krajnike, odnosno kad bi i imala temperaturu, krajnici joj nisu bili nateceni...!!!
bas zato sam i pomislio da se radi o "tinjajucim krajnicima" (ako to uopce postoji...!), kao mogucim uzrocnikom suhog kaslja...

uglavnom, prosli mjesec dana sam joj davao sirup sirup na bazi propolisa od firme sphheciasol, a istovremeno i sirup za jacanje imuniteta od iste firme!
rezultat:
pet dana kasnije (nakom mjesec dana suhog kaslja) ponovo kaslje, a ne pomaze joj ni sirup pholcodin (koji djeluje u mozgu na centar za kasalj!), mada ga prvi put uzima, vec dva dana!

uglavnom, stanje je za izludit, jer stalno kaslje!!!

jednostavno nemam ideju....
Krajnici ne moraju boljeti i biti natečeni, ali streptokok može unutra fino papati tkivo i množiti se. Streptokok grupe A jedan je od najčešćih uzročnika bakterijskih infekcija u čovjeka.Postoji krvna pretraga tzv. ASO tj. antistreptolizin O koji predstavlja jedan od ekstracelularnih produkata streptokoka na koje se u organizmu stvara protutijelo koje određujemo u svrhu potvrde i praćenja streptokokne infekcije. Dakle, ako se nađe to protutijelo, postoji i streptokok koji im je izgleda promaknuo pri uzimanju brisa.

Što se tiče propolisa, ovaj Nativni propolis je nešto sasvim drukčije od sveg što se može naći na tržištu. To je hrvatski potpuno prirodni proizvod i čovjek koji ga je patentirao radio je studiju na Ruđeru. Daj si truda i pročitaj malo njihovu stranicu. Ja ti mogu reći samo dobro o njemu. Imam terminalno teško bolesnu majku koja je kemoterapije prošla bez ijednog pada krvne slike, a danas kada je potpuno nepokretna već godinu dana je održava u dobrom stanju bez upala, koje bi za njeno stanje trebale biti nerijetka pojava ali bi za nju mogle biti smrtonostne...eto, ne radim zaista nikakvu reklamu, ali uvjerena sam da je stvar super. Neka te ne brinu veličine kapsula, jer se one mogu otvoriti i sadržaj umiješati u jogurt (u tekućini se lijepi) pa tako unijeti u organizam. Ugodnog je okusa koji vuče na med.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 23:58   #9
hvala ti na odgovoru @Ivanicapeca!!!

vodim je preksutra kod doktora orl, pa cu vidjeti sta ce mi reci!
javim!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 00:42   #10
Ivanicapeca, hvala ti što toliko informacija ovdje podijeliš s drugima i nesebično daješ korisne savjete.
Kao drugo: može li se taj Nativni propolis kupovati u ljekarnama ili samo ovako preko interneta? Imaš li iskustva s ovim ostalim njihovim proizvodima (ova pčelinja pelud s propolisom, pa ovaj preparat za jačanje imuniteta kod alergija i sl.)?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 01:28   #11
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, hvala ti što toliko informacija ovdje podijeliš s drugima i nesebično daješ korisne savjete.
Kao drugo: može li se taj Nativni propolis kupovati u ljekarnama ili samo ovako preko interneta? Imaš li iskustva s ovim ostalim njihovim proizvodima (ova pčelinja pelud s propolisom, pa ovaj preparat za jačanje imuniteta kod alergija i sl.)?
nije bilo u ljekarni,pa smo naručili i došlo za dva dana(130kn,zaboravila točno koliko kapsula ima unutra ali nije dosta za jedan mjesec)
inače i moj je sin dugo imao suh kašalj i nije mu pomoglo
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 01:45   #12
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
nije bilo u ljekarni,pa smo naručili i došlo za dva dana(130kn,zaboravila točno koliko kapsula ima unutra ali nije dosta za jedan mjesec)
inače i moj je sin dugo imao suh kašalj i nije mu pomoglo
Šteta!
A inače ima u ljekarnama ili se isključivo preko interneta prodaje?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 01:51   #13
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Šteta!
A inače ima u ljekarnama ili se isključivo preko interneta prodaje?
ma naruče po potrebi,valjda im nije neka potražnja mislim ovi u ljekarni
inače,naručila sam prvo preko interneta i uopće ih nisu poslali
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 02:13   #14
Hvala ti.

Možda ako još netko ima iskustva s tim?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 02:17   #15
magarece mlijeko.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:01   #16
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, hvala ti što toliko informacija ovdje podijeliš s drugima i nesebično daješ korisne savjete.
Kao drugo: može li se taj Nativni propolis kupovati u ljekarnama ili samo ovako preko interneta? Imaš li iskustva s ovim ostalim njihovim proizvodima (ova pčelinja pelud s propolisom, pa ovaj preparat za jačanje imuniteta kod alergija i sl.)?
Može u apotekama, ali je skuplji jedno čak dvadesetak kuna, kako gdje. Osobno mi je ovim pouzećem najjednostavnije i najjeftinije. Nisam imala nikada nikakvih problema s narudžbama i dostavom, bilo da sam naručila telefonom bilo na njihovoj web stranici, dapače, pošto naručujemo svaka 3 mjeseca po 6 bočica, uvijek nam stave jednu gratis. Potreban je ipak neki kontinuitet pijenja da bi se vidjeli neki rezultati. Moja mama je počela piti propolis jedno 3 tjedna prije kemo, i zaista joj nije niti jednom pala krvna slika ispod referentnih vrijednosti, što je zaista svima bilo čudno.
Nisam probala druge preparate, ali vjerujem da su dobri, ako ništa, onda zato što ne koriste nikakve kemikalije u proizvodnji.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 00:55   #17
Mislim da ću probati, jer mi je imunitet dosta pao u zadnje vrijeme (dugo razdoblje stresa)...a inače sam imala problema s dišnim putevima...prvo peludna alergija u proljeće, sad u jesen prehlada, pa bronhitis. I tak, stalno nešto. Hvala ti, još jednom.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 01:05   #18
Zvuči kao alergija. Postoje i alergije na bakterije, teško ih dijagnosticiraju, ali relativno se lako liječi sa ljekovima za poboljšanje imunološkog sustava.

Moje dijete je imalo sličan problem, dijagnosticirana mu je u Zagrebu alergija na hranu (mlijeko, jaje, grinje), kako se stanje nije popravljalo vodila sam ga u Prag na ponovnu dijagnostiku. Trebala bi pronač papire da točno navedem na koje vrste koka je nađena reakcija.

Dvije godine je bio pod terapijom i više se nije ponavljalo.

Nemoj dozvolit da ti naprave samo prick test, traži i krvnu pretragu IGE-a, vjerojatno će se pojavit i neki liječnik da bolje objasni.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 02:43   #19
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zvuči kao alergija. Postoje i alergije na bakterije, teško ih dijagnosticiraju, ali relativno se lako liječi sa ljekovima za poboljšanje imunološkog sustava.

Moje dijete je imalo sličan problem, dijagnosticirana mu je u Zagrebu alergija na hranu (mlijeko, jaje, grinje), kako se stanje nije popravljalo vodila sam ga u Prag na ponovnu dijagnostiku. Trebala bi pronač papire da točno navedem na koje vrste koka je nađena reakcija.

Dvije godine je bio pod terapijom i više se nije ponavljalo.

Nemoj dozvolit da ti naprave samo prick test, traži i krvnu pretragu IGE-a, vjerojatno će se pojavit i neki liječnik da bolje objasni.
Thanks. Ma ne, ja sam već na "ti" sa svojom peludnom alergijom, imam je već dugo i zapravo mi je sad puno slabija nego ranije.

Ovo ujesen je bila baš jaka prehlada, pa kašalj, pa bronhitis...totalno sam bila pukla, nakon dugotrajnog razdoblja napora i stresa (plus premalo sna, neredoviti obroci, napetosti itd.). Sad je dobro, iako sam još dosta iscrpljena i bezvoljna (tu više igra psihički faktor, ja mislim)...ali ne bih si više priuštila da i sad po zimi tako malo pazim na sebe kao što sam donedavno.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 19:20   #20
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Krajnici ne moraju boljeti i biti natečeni, ali streptokok može unutra fino papati tkivo i množiti se. Streptokok grupe A jedan je od najčešćih uzročnika bakterijskih infekcija u čovjeka.Postoji krvna pretraga tzv. ASO tj. antistreptolizin O koji predstavlja jedan od ekstracelularnih produkata streptokoka na koje se u organizmu stvara protutijelo koje određujemo u svrhu potvrde i praćenja streptokokne infekcije. Dakle, ako se nađe to protutijelo, postoji i streptokok koji im je izgleda promaknuo pri uzimanju brisa.

Što se tiče propolisa, ovaj Nativni propolis je nešto sasvim drukčije od sveg što se može naći na tržištu. To je hrvatski potpuno prirodni proizvod i čovjek koji ga je patentirao radio je studiju na Ruđeru. Daj si truda i pročitaj malo njihovu stranicu. Ja ti mogu reći samo dobro o njemu. Imam terminalno teško bolesnu majku koja je kemoterapije prošla bez ijednog pada krvne slike, a danas kada je potpuno nepokretna već godinu dana je održava u dobrom stanju bez upala, koje bi za njeno stanje trebale biti nerijetka pojava ali bi za nju mogle biti smrtonostne...eto, ne radim zaista nikakvu reklamu, ali uvjerena sam da je stvar super. Neka te ne brinu veličine kapsula, jer se one mogu otvoriti i sadržaj umiješati u jogurt (u tekućini se lijepi) pa tako unijeti u organizam. Ugodnog je okusa koji vuče na med.
bio sam kod doktorice orl sa malenom.
pogledala joj je tonzile i rekla da su totalno izrovane i unistene!!!
bas kako smo i pisali....
predlozila je operaciju tonzila i treceg krajnika.
ja i supruga smo pristali, jer dijete kaslje od godine dana, 6-7 mjeseci...!
sad moram prikupiti nalaze potrebne za operaciju....

volio bih da se to napokon rijesi!
jos jednom zahvaljujem svima koji su mi pomogli!
imanideju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.