Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 20:02   #1741
toga sam se i ja sjetio, ali mi je nekako amoralno tako da o tome ni ne razmišljam

jedino ako je tako stvarno bilo.
Danijelko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:06   #1742
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost, al ja ne znam proceduru. Nikad me tako velike svote nisu kačile.
Mislim da se dogovoriš sa sucem.
Može i sačekat, da joj dođe doma s porezne prijedlog ovrhe ili kako se već službeno zove, pa se s njima dogovorit za plaćanje u rate (čak oni potiču tu mogućnost, te ti ostave 10 dana da im se obratiš prije postupka prisilne naplate). Ja san tako sad platija 2000 kn, 4x500 mjesečno

A usput mi je i pauza između suda i tog dopisa od nekih cca godinu dana dobro došla da skupljam lagano lovu sastrane...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:18   #1743
Quote:
Danijelko1983 kaže: Pogledaj post
toga sam se i ja sjetio, ali mi je nekako amoralno tako da o tome ni ne razmišljam

jedino ako je tako stvarno bilo.
i šta si onda napravio? a razmišljam isto tako da prijavim nekog iz bih-a jer mi je rečeno da nemaju ugovor s njima i nemogu ih kaznit, jel to može neko potvrdit?
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:43   #1744
Plačanje kazni u prometu

Mene zanima dali se kazna može platiti na rate... ako je presuda donesena več od strane prekršajnog suda... kazna iznosi 1000 kn budući da samo suprug i ja trenutno u nepovoljnim financijskim uvijetima ja ne radim...a njegova plača je mala... što napraviti i kome se obratiti ... riječ je o kazni za prekršaj u prometu
Dijana1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 21:27   #1745
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
Može i sačekat, da joj dođe doma s porezne prijedlog ovrhe ili kako se već službeno zove, pa se s njima dogovorit za plaćanje u rate...
Eto. To će joj valjda odgovarat..nisam za to zna.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 07:08   #1746
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
i šta si onda napravio? a razmišljam isto tako da prijavim nekog iz bih-a jer mi je rečeno da nemaju ugovor s njima i nemogu ih kaznit, jel to može neko potvrdit?
za ovo prijavljivanje nekog iz BIH imaš par postova gore što lik misli a isto tako i ja mislim pa ne bi nekom htio pravit probleme.
Ja ću najvjerojatnije reć da neznam ko je vozio i platit ovih 2000-5000, žaliti se pa će mi još malo spustit, pa na rate i to je to
Danijelko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 07:56   #1747
Quote:
iilic50 kaže: Pogledaj post
...još da se nadovežem na moje pitanje, ako mi netko može pomoć savjetom kako da sastavim žalbu ili prigovor , naime student sam i nezaposlen sam, nemam primanja pa nemam odkud platiti 500 kn za odvoženje auta i 300 kn za nepropisno parkiranje.
Prvo neznam niti kome trebam slat žalbu, dali mogu otići nekome, nekoj za to odgovornoj osobi pa u 4 oka popričat, ispričat situaciju, reć da para nemam, da sam otišao na par minuta nešto obavit na fax.. pa da mi možda ublaže kaznu ili tak nesto, daju na rate da otplaćujem??
Dali ima netko iskustva s tim da me usmjeri malo.
I zanima me ono sa društveno korisnim radom, dal mogu mjenjat kaznu za to?- kolko se čeka za to?
Žalbu podnosiš u Heinzlovu, u dva primjerka jedan muriji, jedan zagrebparkingu.Naravno da ti neče uvažit apsolutno ništa, ali možeš razvuč placanje, koje te ceka kad-tad...
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 07:59   #1748
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Ovako, imam ja jedno hitno pitanje. Dobio sam doma onaj zahtjev da prijavim tko je vozio auto 30.7. jer je tad uslikan da je prebrzo vozio. Znači trebam predat ime, prezime, datum rođenja i adresu vozača. Međutim, što se dešava ako je u međuvremenu ta osoba preminula? Koga onda ide ta kazna?
Očito ako je osoba preminula u međuvremenu, da je "preminula " i kazna.Po meni jedino logično rješenje.
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 08:05   #1749
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Virujem da se kasno javljam..ža mi je, al niko ništa ne piše pa ću ja dvi riči. Ne odlazi u zastaru jer bi sud rješenje donio u zakonskom roku i zastara ne nastupa.

Ročište se može odgoditi (javiti dan prije), al ne znam kako sud postupa u sitacijama kad je stiska s vrimenom ko u ovom slučaju. Bilo bi dobro priložit kakav dokaz o spomenutom putu.


Ne vidim osnova za kazneno gonjenje


To prvi put čujem. Ne virujem da je moguće jer je izdržavanje kazne već u tijeku. Na to se tribalo misliti prije.


Dakako da vridi, al tebi zapravo triba dogovor sa sucem. Napiši nekakvu žalbu di se kaješ blabla...napišeš žalbu..sud te pozove..ponudiš da ćeš platiti iznos kazne za koji te terete. Sud voli takve..malo je onih koji su voljni platiti bez prigovaranja.
Dozvola ti triba zbog posla i slično pa zatražiš da ti sudac skrati zabranu upravljanja ili zamoliš da ti sudac odredi uvjetnu zabranu upravljanja.

Ukoliko ti je ovo prva kazna ne bi tribalo bit problema.


Parkira si na nogostup, pogrišio si i, nažalost, to je to. Ako taj tvrdi da si ti jedini krivo parkira, sve i ako laže, tebe to ni na koji način ne opravdava. Isto tako te ne opravdavaju ni ostali pogrešno parkirani automobili. Slikom nećeš ništa postići.

Ža mi je, al žalba ti nema smisla. Njome možeš odgoditi plaćanje. Sve je ušlo u proceduru i ne može te spasiti 'razgovor u 4 oka'. Jedino bi u žalbi moga zatražit da ti 300 kuna oprosti sudac obzirom na primanja i sl., pogotovo ukoliko ti je ovo prvi prekršaj.
Primjere žalbi imaš na ovoj temi. Malo prolistaj.

Onu kaznu od 500 kuna ćeš morat platit bez pogovora.


Ništa od zastare. Kakva je to nagodba, a da ne platiš?

Ako ti se baš ne plaća ta kazna (), požali se pismeno Holdingu (ili ko već drži taj parking u ZG), objasni situaciju, da je stari kupio 2-misečnu kartu, da ti nisi zna otkad vridi, mislio si da vridi od dana kupnje, kopiraj kartu, ili neku potvrdu o plaćanju iste (bilo bi dobro da se vidi da je plaćeno taj dan) i sve to pošalji u Holding ili di već. Ja sam se jednom žalio parking službi i upalilo je. Izgubit ne možeš ništa.
PITANJE: Parkirao sam lagano na nogostup, nekih 30ak cm, i pauk mi je odneso auto.Ok.pisao sam žalbu, naravno pedala.Šta da sad radim dal da čekam sud, i tamo pokusam sa sucem dogovoriti da ne platim kaznu od 300kn, samo onu za zagrebparking 500kn...jel imam šanse za to ???? da li se to isplati???
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 11:49   #1750
ovu za zagrebparking ćeš morat tak i tak platit bez obzira žalio se ti ili ne... ti se želiš jedino na ovu kaznu od policije, znam jer i ja imam isti takav slučaj...
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 13:58   #1751
Quote:
Balvan8 kaže: Pogledaj post
evo jedno pitanje, kupio sam parkirnu kartu prije 5 dana za 3. zonu zbog toga što su mi ispred zgrade i okolnih zgrada označili parking koji će se početi naplačivati od 01.10.2009. Karta traje od 01.10.2009. do 31.12.2009. Pošto ispred moje zgrade niti okolnih zgrada nije bilo mjesta za parkirat, ja sam se parkirao na parkirno mjesto gdje naplata parkinga već postoji godinu dana, pritom misleći da mi kupljena parkirna karta vrijedi od dana kada sam je kupio, a ne od 01.10. (moja greška nisam gledao otkad vrijedi, jer mi je kartu kupio i zaljepio stari pošto djelimo auto) auto je bio parkiran od 16h-21:20h. kada sam došao pred auto susjedi su mi rekli da je frajer napiso kaznu 2-3 min prije 21h. Da li bi se nekako mogao nagodit da ne platim tih 250kn ili ću ipak morat, ili je najbolje da tu kaznu zanemarim pa uopće ne platim dok ne ode u zastaru!?
idi u ZagrebParking i vjerojatno će ti stornirati kaznu
radi se o 2-3 dana, reci da si bio zbunjen...meni su opalili kaznu jer sa zaboravila prodruziti stanarsku parkirnu kartu (treba staviti reminder ) pa kad sam dosla tamo i produljila je, stornirali su mi kaznu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 14:04   #1752
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Prvi post i odma na Prekršaje...ccc...

Evo ti primjer pisanja prigovora/žalbe:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1524
Ako ti di zapne javi na pm. Teško da ćeš proć lišo, da baš ništa ne platiš, posebno ako ti nije prvi prekršaj.
to se zalis kad ti stigne rješenje od prekrsajnog suda right?

al s cime doci na Prekršajni sud na kojem imas susret sa sucem u vezi prekršaja kojeg pokusavas negirati? samo s dobrom voljom i poniznoscu?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 19:40   #1753
Pozdrav, molio bi malo pomoci!

Danas mi na kucnu adresu stigla razglednica iz policije.

Kazna za prolazak kroz crveno (2000kn), kazna za pretjecanje kolone vozila koja stoji (2000kn) i pojas (500kn). Te sigurnosna mjera: zabrana upravljanja vozilom 3 mjeseca.

Bezobrazni pajkan mi nije dao niti kaznu u ruke niti je na licu mjesta sastavio zapisnik. Zapisao je samo nesto u blok i doviđenja. Ja potpisal nisam nista!

Stos je u tome sto se to dogodilo sve na cesti koja je bila u radovima, ja semafor nisam ni vidio (bio je onaj pomocni, mali, a ispred njega kombi) signalizacija nikakva. Kolonu sam pretekao jer su svi skretali desno a ja sam isel ravno. Za pojas nemam opravdanja osim da se to zbilo nakon 20m sto sam usao u auto (u centru Svete Nedelje).

Ako mi moze netko pojasnit pricu sto i kako bio bi zahvalan. Mislim ulozit zalbu samo neznam kak se to radi. Inace ovo mi je pri prekrsaj u 6 god.

Ovak nekak bi to zgledalo karikirano (pajkani = plavi, Ja = crveni):

http://www.imagesforme.com/show.php/714343_Drawing1.JPG
__________________
In the ghetto...

Zadnje uređivanje elvis again : 02.10.2009. at 20:12.
elvis again is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 12:54   #1754
Quote:
Keopsosobno kaže: Pogledaj post
PITANJE: Parkirao sam lagano na nogostup, nekih 30ak cm, i pauk mi je odneso auto.Ok.pisao sam žalbu, naravno pedala.Šta da sad radim dal da čekam sud, i tamo pokusam sa sucem dogovoriti da ne platim kaznu od 300kn, samo onu za zagrebparking 500kn...jel imam šanse za to ???? da li se to isplati???
Ne možeš se sa sucem dogovorit da ne platiš jedino ako ti sudac izda nekakvu opomenu (u što sumnjam..pogotovo u današnje vrime). A probaj, pričekaj...nego da još ne bi dobio 110 kuna sudskih troškova...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:11   #1755
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
to se zalis kad ti stigne rješenje od prekrsajnog suda right?
...ili kad ti policajac napiše prekršajni nalog s mogućnošću žalbe.

Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
al s cime doci na Prekršajni sud na kojem imas susret sa sucem u vezi prekršaja kojeg pokusavas negirati? samo s dobrom voljom i poniznoscu?
Ako te se tereti za prekršaj onda imaš valjda neki pisani oblik te 'teretnice'. Mislim, nije te niko usmeno optužio za nešto pa da se braniš na osnovu toga? Ne kontam. Malo pojasni.

Quote:
elvis again kaže: Pogledaj post
Bezobrazni pajkan mi nije dao niti kaznu u ruke niti je na licu mjesta sastavio zapisnik. Zapisao je samo nesto u blok i doviđenja. Ja potpisal nisam nista!
Niko se nije ogrišio o pravila. Nit ti oni imaju obvezu izdat zapisnik, nit ti imaš obvezu potpisat išta.

Ne znam baš kako se možeš iščupat iz ovoga. Jedino je lipa stvar u svemu tome to što nisi kažnjavan dugo vrimena. To bi ti moglo ublažit kaznu. Ipak je 4500 kuna prepreviše. Virujem da će i sudac to razumit. Također i to da nije bilo nikakve namjere, već samo nesporazum.

Ne kontam kako si ti zna da svi oni desno skreću? Jel dvotračna cesta u jednom smjeru? Ako je, onda ih nisi pristiza, al po kazni sve mi se čini da nije.
Za semafor te može opravdat to što ga nisi vidio od kombija pa da nisi zna zašto svi tu stoje. Al ako su radovi, semafor je za očekivat..uglavnom..situacija komplicirana.

Uz sve ovo, pojas je suvišno i spominjat

Primjer žalbe imaš u linku u NoWa-inom postu pa probaj nešto suvislo sročit.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 15:02   #1756
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
..

Ako te se tereti za prekršaj onda imaš valjda neki pisani oblik te 'teretnice'. Mislim, nije te niko usmeno optužio za nešto pa da se braniš na osnovu toga? Ne kontam. Malo pojasni.
nemam nista jer mi pandur nije dao papir, a ja nisam htjela nista potpisat.

point je da ja jesam vozila 23 iznad propisa (van naselja), a on je trazio da platim na licu mjesta sto nisam htjela jer bi ostala bez kinte u tom trenu. onda krenuo vrijeđat da sigurno ja solo nisam zaradila za taj auto koji vozim i da scure poput mene uvijek imaju novca u novčaniku. onda sam dobila instant nervni slom i rekla da nema šanse da mu dam lovu te mu nazvala šefa isti sekund i uložila prigovor na rad policajca. jos smo se njegov šef i ja narednih dana pričali i policajac je dobio opomenu na rad

stigao sad optuzni prijedlog u kojem je taj policajac napisao da sam vozila 63 iznad propisa! Nisam jebemu, al stvarno nisam
a nemamo dokaza ni ja ni on ima samo napisano u optuznom prijedlogu da sam snimljena uređajem marke 'Traffinpatrol', al nema fotografije, nema ničeg.

moja riječ protiv njegove.
meni prvi prekršaj.
on dobio opomenu od šefa radi moje prijave.
imam li ja na sudu ikakve šanse da sudac povjeruje meni, a ne njemu

Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
...ili kad ti policajac napiše prekršajni nalog s mogućnošću žalbe.
jel ja sad pisem žalbu na optužni prijedlog tog policajca i s tim idem na sud kod prekršajnog suca
il čekam da vidim sta ce sudac rec?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:03   #1757
Dobar dan!

Ugledao ovu temu, kao napravljena za moje pitanje, a uvijek sam se ugodno iznenadio odgovorima na ovom forumu, pa bih molio malu pomoc ako itko ima iskustva s ovim:

Prije dugog vremena (ako bude potrebno potrazim kada) sam presao PJESICE sa frendicom preko crvenog (uska cesta, korak i pol, jednosmjerna, navecer, nigdje zive duse, osim nacelnika policije koji se lukavo skrivao iza neke kante).

Kaznio nas (nacelnik policije), 300kn svatko, nikad prije nisam bio kaznjavan, napisem zamolbu (trebao sam mozda zalbu pa nest slagat al mi bilo glupo jer sam potpisao na licu mjesta da sam pocinio taj prekrsaj) tipa nisam bio nikad prije kaznjavan, nigdje nikog nije bilo, pazio sam, student sam... ne upali.

Napisu mi u pismu da je odbijena zamolba (potpis od nacelnika policije) i da imam jos 8 dana da uplatim tih 300kn, medutim frendovi mi kazu da ignoriram, da cekam dok me zovu na sud pa da trazim dobrotvorni rad kojeg vjerojatno nikad necu odradit dok ne zastari kazna. Ok, ignoriram ja.

Evo jucer stigla opomena, provjeirli su svoj racun, vide da nisam uplatio, traze 300kn u roku od 8 dana ili ce pokrenut sudsku ovrhu (kolko sam skontao to znaci da ce mi nesto zaplijeniti u vrijednosti od 300kn?).

Frend mi kaze da kazem tati da vrati opomenu u policiju i da kaze da sam student, tj. da ne zivim tamo (oni u Vukovaru, ja u Osijeku - u Osijeku su me kaznili btw), ali nismo toliko daleko pa mi glupo...

Sto bi jos mogao napraviti? Imam pravo jos zamolbu pisati? Imate savjete?

Olakotne okolnosti sam neke naveo vec (student, nigdje nikog, uska jednosmjerna cesta), nisam rekao da radim i da si sam financiram fax.

Mislim, nije 300kn toliki novac, ali trenutno mi treba svaka kuna (upis uskoro, 5500kn za fax, a sam SVE placam, za fax i za zivot), pa bi bilo dobro da bar mogu odugovlacit placanje kazne, platit na rate ili odradit...

Eto, svi savjeti dobrodosli, sorry ako sam sta izostavio ili krivo istipkao zurio sam se dok sam pisao

Hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje Ryuu : 03.10.2009. at 16:56.
Ryuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:23   #1758
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
moja riječ protiv njegove.
meni prvi prekršaj.
on dobio opomenu od šefa radi moje prijave.
imam li ja na sudu ikakve šanse da sudac povjeruje meni, a ne njemu
Šta misliš?
Nedavno sam bio u sličnoj situaciji i rezultat je takav da je sutkinja zaključila da sam kriv, jer "nema razloga da ne vjeruje očevicu, a uz to i službenoj osobi" kako piše u rješenju

Doduše možda ti ta opomena donese koji bod kod suca...al ne znam, sretno u svakom slučaju
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 05:58   #1759
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
stigao sad optuzni prijedlog u kojem je taj policajac napisao da sam vozila 63 iznad propisa! Nisam jebemu, al stvarno nisam
Nema on tebi šta pametovat kakvo se auto vozi i te šeme. To njega ne triba zanimat i nije njegov posa, al dobro, to si sama riješila

E sad, mene čudi da nisi dobila nikakav zapisnik o brzini jer se isti obvezno daje uz prekršajni nalog. Znam da policajci za pojas, mobitel i slične stvari znaju neizdat prekršajni nalog, al do sad nisam čuo da za brzinu (prilikom zaustavljanja vozača) ne izdaju nalog i zapisnik.

Virujem da ti je pokaza brzinu kojom si vozila. Takva je uobičajena procedura.

Određeni uređaji imaju svojevrsnu memoriju pa ostane zabilježena brzina tako da se može dobiti ispis izmirenih brzina tog dana, u tom periodu..e sad jel taj Traffinpatrol ima tu memoriju il se ona briše nakon nekog vrimena, to ne znam.

Ako ima memoriju i moguće ju je iščitat, opet postoji mogućnost manipulacije tako da je policajac izmirio brzinu nekom drugom i pripisao je tebi.
E zato bi bilo dobro da znaš u koje si vrime zaustavljena i imat neku potvrdu toga..a i to bi moglo bit problematično ako je ta brzina izmirena ubrzo nakon tvog odlaska. Uglavnom, probaj zatražit ispis ako je moguće za taj dan, u to vrime jer je mala vjerojatnost da će sudac tebi povirovat, ko što i MEP kaže.

Kad dođe do neslaganja tužitelja i optuženog, traži suočavanje, a i sudac će, virujem, sam zatražit pa se onda tucite argumentima
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
jel ja sad pisem žalbu na optužni prijedlog tog policajca i s tim idem na sud kod prekršajnog suca
il čekam da vidim sta ce sudac rec?
Je, sad se žališ na optužni prijedlog putem policijske postaje. Da sad ne pišem sve, evo ti link di je sve pojašnjeno.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 06:22   #1760
Quote:
Ryuu kaže: Pogledaj post
Napisu mi u pismu da je odbijena zamolba (potpis od nacelnika policije)
Ovo mi baš nije jasno. Sud bi ti triba dat rješenje, a ne postaja, odnosno načelnik. Valjda zato što si pisao zamolbu, a ne prigovor pa to postaja rješava..hm...

Ža mi je što nisi posla prigovor. Sam iz inata ne bi platio tu kaznu ako je tako bilo sve ko što kažeš. Po meni - krajnje bezobrazno postupanje načelnika jer svojim postupkom nikog ne ugrožavaš niti ometaš. Možda je bio neki nadzor pa je zato tako postupio. Ne vidim drugog razloga. Ako je razlog bilo što osim nadzora, onda je takvo kažnjavanje toliko jadno. Dno dna.

Možeš opomenu i sam vratit u postaju, al to ti neće pomoći jer te sama postaja kaznila. Nema suca. Nažalost. Mislim da bi bilo koji normalan sudac razumio cilu situaciju, a olakotne okolnosti više nego izgledne da sve prođe s običnom opomenom.

Il će bit ovrha ili zatvor. Probaj otić u postaju i razgovarat. Ne vidim drugo rješenje.



Uf, kako mi sad pada na pamet Broj Jedan i njegova mala crna knjižica odakle vadi sve grije(he) iz prošlosti načelnika policije, a ovaj se počne rumenit u licu i pristaje na sve...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.