Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2009., 11:38   #1
Lightbulb Bolesti živčanog sustava

zanimaju me bolesti živčanog sustava.
ja npr. imam kvadrat mjesec uran (uran 6. kuća mj. 10. kuća ). imala sam nekoliko upala živaca po tijelu (kičma, ruka i lice) .
zanima me jel to to? ili mogu očekivati i dalje, ne znam epilepsiju ili nešto drugo, s godinama. može li se to uopće tako gledati?
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:12   #2
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
zanimaju me bolesti živčanog sustava.
ja npr. imam kvadrat mjesec uran (uran 6. kuća mj. 10. kuća ). imala sam nekoliko upala živaca po tijelu (kičma, ruka i lice) .
zanima me jel to to? ili mogu očekivati i dalje, ne znam epilepsiju ili nešto drugo, s godinama. može li se to uopće tako gledati?
Mjesec nisu živci. A upala je simbolizirana Marsom.


Živčani sustav je astrološkom simbolikom označen Merkurom (živac) i Uranom (impuls). Jača, neočekivana i nagla kidanja (slom) živaca vezana su uz napeti aspekt Merkur (živac) - Uran prije svega zato jer Uran izaziva isprekidano, nasilno, naglo djelovanje i munjevite promjene.

No također važno je naglasiti da Uran vlada cijelim živčanim sustavom jer je on viša oktava Merkura: uloga živca (Merkur) je provođenje i primanje živčanih impulsa (Uran). Zato napeti aspekt (i konjunkcija) na razini Merkur/Uran u natalnoj karti čini osobu podložnu nervnoj razdražljivosti jer je u osnovi cijeli njen živčani sustav neprestano napet i uznemiren.

Tvoj Merkur je skladno aspektiran Uranom (trigon), no kod tebe je općenito u pitanju osjetljivost (Mjesec) živčanog sustava (Mjesec u vodenjaku). To je stavljeno u fokus zdravstvenog pitanja jer je takav Mjesec napeto aspektiran upravo Uranom iz 6. polja. Kako živčani sustav koordinira rad mišića u ovom slučaju je najviše ugroženo srce jer Venera u lavu s Mjesecom i Uranom čini T-kvadrat. Da su u korjenu problema osjećajne tegobe vidljivo je time što T-kvadrat veže oba osjećajna tijela (Mjesec i Veneru) što čini cjelokupni osjećajni život osobe podložnim krajnostima - odlasku u krajnosti (Uran je žarišni planet). On ide iz neobuzdanosti do duboke shrvanosti, iz navala naprasitosti do "kriza idustajanja". Zato se može reći da ovaj T-kvadrat s fokusom u 6. polju potiče nagle lomove u osjećanom (Mjesec) i ljubavnom/društvenom (Venera) životu osobe koji se očituju na njeno fizičko zdravlje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 15:52   #3
o hvala ti puno Fish 1968.
znači za mene je najbolje da probam stabilizirati svoje emocije.
i da, nažalost, opis je točan.
sad sam u navali naprasitosti, i rješavam sve ono što je dosada stajalo godinama netaknuto. dakako, emotivno me iscrpljuje pa se pobojah za zdravlje.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:40   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Živčani sustav je astrološkom simbolikom označen Merkurom (živac) i Uranom (impuls). Jača, neočekivana i nagla kidanja (slom) živaca vezana su uz napeti aspekt Merkur (živac) - Uran prije svega zato jer Uran izaziva isprekidano, nasilno, naglo djelovanje i munjevite promjene.

No također važno je naglasiti da Uran vlada cijelim živčanim sustavom jer je on viša oktava Merkura: uloga živca (Merkur) je provođenje i primanje živčanih impulsa (Uran). Zato napeti aspekt (i konjunkcija) na razini Merkur/Uran u natalnoj karti čini osobu podložnu nervnoj razdražljivosti jer je u osnovi cijeli njen živčani sustav neprestano napet i uznemiren.
Zanimljiva mi je ova tema i baš htjedoh pitati za živčana uznemirenja, kad vidjeh da je Fish ovo već objasnila...Naime, primjetila sam da postanem poprilično nervozna kad radim (kad imam puno različitih stvari za napraviti u kratkom roku pa moram skakati s jedne na drugu i tako nekoliko njih istovremeno), do te mjere da osjećam kako su mi živci u nogama (nešto manje u rukama i ostatku tijela) prenadraženi, a i češće mi se događa onaj noćni sindrom "nemirnih nogu" kad imam čudnu potrebu te impulse u živcima "rastjerati" naglim i jakim trzanjem nogu. I ono vidi vraga, u mene kvadrat Merkur - Uran.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 16:42   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesec nisu živci. A upala je simbolizirana Marsom.


Živčani sustav je astrološkom simbolikom označen Merkurom (živac) i Uranom (impuls). Jača, neočekivana i nagla kidanja (slom) živaca vezana su uz napeti aspekt Merkur (živac) - Uran prije svega zato jer Uran izaziva isprekidano, nasilno, naglo djelovanje i munjevite promjene.

No također važno je naglasiti da Uran vlada cijelim živčanim sustavom jer je on viša oktava Merkura: uloga živca (Merkur) je provođenje i primanje živčanih impulsa (Uran). Zato napeti aspekt (i konjunkcija) na razini Merkur/Uran u natalnoj karti čini osobu podložnu nervnoj razdražljivosti jer je u osnovi cijeli njen živčani sustav neprestano napet i uznemiren.
To sam ja!!! Vodolija sa Uranom u I, Ur 90 Me. Dakle,kad se visoko iznerviram imam osecaj da mi je organizam elektricna mreza visokog napona,dobijem temperaturu,gorim i tesko mirom slamam aspekt jer mir tesko nalazim .
Da li mi neko moze reci koji je planet jaci ovde (ako je to bitno) i sta je lek za konkretan polozaj u karti?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 01:12   #6
a zamislite koji je to blagoslov kad imaš i mars i merkur u kvadratu s uranom

sajko
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 01:33   #7
ah, naravno da imam merkur kvadrat uran, uz to mi je uran(u jarcu) prilično aspektiran i k tome i retrogradan...to utječe na mene na način da sam vrlo netrepeljiva, živčana, nestrpljiva i sve mora bit po mom. nadam se da neću imat živčani slom jednog dana hehe, no s obzirom na sunce u djevici i sve ovo, ne bih se čudila
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 21:15   #8
Tu nervozu zna prouzročiti i Mjesec u Vodenjaku. Ali i loše aspektiran Merkur.

Ja sam imala problem s paničnim poremećajem. I jedva sam se izvukla iz toga. Imam Merkur na ASC u kvadratu s Mjesecom u trećoj kući u Vodenjaku. Općenito Merkur na ASC zna dati živčane i nervozne osobe, a još kad je u kvadratu s Mjesecom iz treće kuće (kuća Blizanaca) u Vodenjaku (znak Urana)...

I k tome dodajmo još Pluton i Mars u 12.kući... Inače bilo koji malfelik u 12.kući može utjecati negativno na psihu i živce koji su usko povezani.

Međutim, naravno da se nervoza, živci, živčanost gledaju prvenstveno kroz Uran. Ali i ovi činitelji koje sam nabrojala iz vlastitog iskustva mogu uraditi svoje čak i ako ne postoje tenzije među Merkurom i Uranom.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 00:41   #9
Evo nekoliko primjera Alzheimera:



Alzheimerova bolest je degenerativna bolest mozga koja nosi gubitak (Saturn) mentalnih sposobnosti (serija 3.) poput sposobnosti razmišljanja, pamćenja i logičkog zaključivanja (serija 3).

Kada ova bolest napadne um ona napada one dijelove koji su uključeni u proces učenja, pamćenja, donošenja odluka, govora (serija 3.), informacije (Merkur) koje tada čovjek dobije zaboravlja u vrlo kratkom roku (Saturn). Neki od simptoma su i promjene u ponašanju i u karakteru osobe, neočekivane promjene raspoloženja, razdražljivost i agresivnost, itd...generalno bi se slika te bolesti mogla sažeti u dva astrološka dijela:

1. Mora postojati "uzrok" tj. jak fokus na umnom dijelu, gdje je on-um aktiviran:

- umna razdražljivost i agresivnost, napet i vrlo aktivan um (Merkur/Mars)
- nekontrolirani um, "pobunjeni um", nestabilan um, mentalni poremećaji (Merkur/Uran)


2. Bolest svojim napredovanjem dovodi do gubitka pamćenja pa su joj posljedice:

- zaboravljivost informacija, kratkoročno pamćenje, senilnost, propadanje živčanih stanica (napeti aspekti na relaciji Merkur/Saturn, odnosno vladar 3. polja/Saturn)

- potpuni gubitak memorije zbog kojeg se osoba vraća u djetinjstvo i prošlost (napete veze i aflikacije na relaciji Mjesec/Saturn)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 00:43   #10
Primjer 1: Reagan, Ronald




Uzrok:
  • Merkur (um) je vladar 6. polja = sklonost nervnim bolestima
  • Merkur/vladar 6. polja 0º Uran = nervna razdražljivost, bolest središnjeg živčanog sustava

Posljedica:
  • Merkur 0º Uran u Saturnovu znaku = kronična bolest živčanog sustava
  • Merkur/Uran 90º Saturn = propadanje živčanog sustava



Primjer 2: Heston, Charlton





Uzrok:
  • Mars je vladar 6. polja u Merkurov znaku = sklonost bolestima koje napadaju glavu (mozak)
  • Merkur/Mars 90º Uran = hiperaktivan živčani sustav, pretjerano stimuliran živčani sustav koji može puknuti, neuračunljivost

Posljedica:
  • Saturn vladar 3. polja = predispozicije za "umnu sporost"
  • Mjesec (memorija) 90º Saturn = gubitak memorije i mentalnih sposobnosti, senilnost
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.