Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 14:28   #1
Korporacijski zatvori

Nakon 20 godina Ministarstvo pravosuđa Sjedinjenih Država a.k.a.Republike Sjeverne Amerike odlučilo ukinuti rad privatnih zatvora.

Dvije najveće tvrtke koje su se bavile poslovima privatnih zatvora GEO Grupa i CCA.
One su ujedno bile odgovorne za niz zatvorskih pobuna jer je postojala opravdana sumnja da su počinjeni razni zločini nad ljudskim pravima od ubojstava,zlostavljanja,sliovanja,i raznih oblika tortura uz krijumčarenje narkotika i zataškavanja.

Privatni zatvori su tragičan znak surovog kapitalizma.
Čisti profit ispred ljudi.
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 16:01   #2
.
Svaka (banana) država, koja je u večinskom vlasništvu stranih korporacija, je u biti 'korporacijski zatvor'.
Jači - tlači.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:21   #3
Budućnost hrvatskog ekonomskog razvoja vjerojatno će biti na tankoj granici između HDZ-a, koji ne bi mijenjao ništa, i crkvenih agenata u vlasti (MOST), koji također ne traže ništa, ali će stvarati suverenističku histeriju kao da traže.

Tako da se narednih nekoliko godina, s velikom sigurnošću, može staviti u ove okvire: - nastavit će se s vrištanjem o hrvatskoj lisnici u hrvatskom džepu, ali će se i dalje krotko skidati hrvatske gaće s hrvatskog dupeta. Ništa novoga.

Zadnje uređivanje arthura : 29.10.2016. at 20:59.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 06:31   #4
treba gradit zatvore, a ne skole i bolnice
boravak u zatvoru....100kn puni pansion
Tko ima kplus karticu 90kn
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 08:19   #5
Zanimljive teme otvaraš.

Na koji način funkcionira privatni zatvor? Evo, na primjer, ja sad želim otvoriti privatni zatvor, što mi sve treba i kako bih se financirala?

U SAD-u znači to ne otvaraju pojedine privatne osobe nego nužno korporacije ili?

Jel privatni zatvor baš nužno nešto loše ili ne mora biti?

Meni pada na pamet da bi ti privatni zatvori mogli biti specijalizirani za pojedina kaznena djela pa da bi se onda s tim ljudima moglo bolje raditi (onda bi trebalo i educirati specijalizirane stručnjake - npr. za dilanje i krađe, za silovanja, za gospodarski kriminal i sl.)
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 08:50   #6
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
treba gradit zatvore, a ne skole i bolnice
boravak u zatvoru....100kn puni pansion
Tko ima kplus karticu 90kn
kartica se može dostaviti s najbližeg kioska
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 09:20   #7
Od državne korporacije jedino je gora privatna. Nikada ništa što je "opće" ne smije pripadati pojedincu ili pojedincima.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 15:26   #8
Kako mrak.
" Ja ti idem u privatni zatvor na odsluzenje kazne. Istina da je skuplje, ali su uvjeti kud i kamo bolji !"
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 01:49   #9
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kako mrak.
" Ja ti idem u privatni zatvor na odsluzenje kazne. Istina da je skuplje, ali su uvjeti kud i kamo bolji !"
svedski stol i puni pansion
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:58   #10
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Zanimljive teme otvaraš.

Na koji način funkcionira privatni zatvor? Evo, na primjer, ja sad želim otvoriti privatni zatvor, što mi sve treba i kako bih se financirala?

U SAD-u znači to ne otvaraju pojedine privatne osobe nego nužno korporacije ili?

Jel privatni zatvor baš nužno nešto loše ili ne mora biti?

Meni pada na pamet da bi ti privatni zatvori mogli biti specijalizirani za pojedina kaznena djela pa da bi se onda s tim ljudima moglo bolje raditi (onda bi trebalo i educirati specijalizirane stručnjake - npr. za dilanje i krađe, za silovanja, za gospodarski kriminal i sl.)
Problem sa privatnim zatvorima je to što se oni otvaraju od strane korporacija koje onda dobivaju novac od države. Država bi inače morala graditi svoje zatvore za osuđenike, ovako se ta djelatnost outsourca.
Problem nastaje kada korporacije vrše pritisak na sudstvo i pravna tijela da donose zakone koji pogodiju zatvaranju ljudi preko mjere potrebog samo kako bi na konto toga ostvarivale profit. (država plaća vlasniku zatvora za svakog zatvorenika.)
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 16:11   #11
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Kako mrak.
" Ja ti idem u privatni zatvor na odsluzenje kazne. Istina da je skuplje, ali su uvjeti kud i kamo bolji !"
Zvuči fensi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.