Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 12:03   #201
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
osnova je bijela, ali po bočnim stranama oblažu nekim valovitim limom ili nečim sličnim u crnoj boji, a unutrašnjost balkona biti će oker

danas sam bila u stanu ... ide to kraju
Vidim ja dolaze nam novi studenti u Borovje. Neka, neka... Treba nam malo mlađe populacije. Ja sam inače starosjedioc Borovja. Tu sam se doselila u prvu zgradu koja je napravljena(onu bijelu kraj benzinske). A inače imam samo 19 godina. Dakle, moja zgrada je napravljena 1992. i otada sam ja tu. Moram priznati da mi fali zelenilo i kad gledam stare slike malo me uhvati nostalgija. Da samo znate kako je Borovje bilo lijepo prije. NIje ni sad loše samo što ima previše zgrada a premalo prostora za igru. Ali srećom, tu je nasip, a i Bundek je blizu.

Ako imate kakvih pitanja u vezi Borovja, samo pitajte.
__________________
ima me...nema me...
Patrokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:11   #202
Quote:
Patrokla kaže: Pogledaj post
Vidim ja dolaze nam novi studenti u Borovje.

Ako imate kakvih pitanja u vezi Borovja, samo pitajte.

studenti???? Otkud ti takav zaključak?!

a ... btw ... ima nas kaj smo u tom kvartu već godinama i to nas je i motiviralo na si tu pribavimo vlastite stanove ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:51   #203
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
studenti???? Otkud ti takav zaključak?!

a ... btw ... ima nas kaj smo u tom kvartu već godinama i to nas je i motiviralo na si tu pribavimo vlastite stanove ....

Pa vidim u prolazu dosta novih mladih ljudi. NIsam mislila sad baš na tebe.
A btw. nisam čitala baš sve od početka pa neznam točno sve što ste komentirali. Nemam vremena sad čitati sve po redu.
POZDRAV!
__________________
ima me...nema me...
Patrokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 11:46   #204
ja sam novi stanar u letovaničkoj u novim zgradama trokatnicama od vrgorca.nikakvih problema nema.toplana je dalekometna i prebacuje dim ,naselje je najljepše u zagrebu.a ima i mana kao i svagdje
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 12:40   #205
Quote:
nekson kaže: Pogledaj post
ja sam novi stanar u letovaničkoj u novim zgradama trokatnicama od vrgorca.nikakvih problema nema.toplana je dalekometna i prebacuje dim ,naselje je najljepše u zagrebu.a ima i mana kao i svagdje
one lijepe nove zgradice

zgodne su .... mi se prekasno sjetili ... a nećem stan u prizemlju

naravno da naselje ima mana .. ali mene tješi kaj je počela intenzivna stanogradnja, pa će to valjda dovući i popratne sadržaje ... u cijelom naselju ima jedan bankomat
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:14   #206
da te zgrade-nije dobro biti nisko u njma zbog visine nasipa osjećaš se ko u rupi bez pogleda,ja sam srećom na vrhu-fali puno toga u naselju ali navodno će se radit neki tržni centar i cjeli kompleks zgrada.cjelo naselje izgleda nekako nedovršeno a nije baš novo,piše na ta tabli naselje u izgradnji već više od 10 godina ako ne i 15,a možda i bolje tako nego da vrvi građevinama što će se i desit kad tad
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 10:08   #207
Quote:
nekson kaže: Pogledaj post
da te zgrade-nije dobro biti nisko u njma zbog visine nasipa osjećaš se ko u rupi bez pogleda,ja sam srećom na vrhu-fali puno toga u naselju ali navodno će se radit neki tržni centar i cjeli kompleks zgrada.cjelo naselje izgleda nekako nedovršeno a nije baš novo,piše na ta tabli naselje u izgradnji već više od 10 godina ako ne i 15,a možda i bolje tako nego da vrvi građevinama što će se i desit kad tad
o tom tržnom centru mantraju već otkad sam ja došla u Borovje ...cca 4,5 godine, a vjerojatno i prije od toga

navodno će u Justovoj zgradi biti Konzum .... i neka banka ... pa ajd bar to
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 10:28   #208
da?ajd bar konzum-nevjerovatno naselje,ima tako dobru poziciju skoro pa blizu centra grada a opet na mirnoj periferiji,tolko mjesta u njemu i zapuštenih velikih površina a ništa se ne gradi od infrastrukture,dok u svim drugim djelovima grada iskorištavaju i najmanju površinu za gradnju svega i svačega ovdje više od desetljeća sve stoji to mi nikako nije jasno?
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 11:53   #209
Quote:
nekson kaže: Pogledaj post
da?ajd bar konzum-nevjerovatno naselje,ima tako dobru poziciju skoro pa blizu centra grada a opet na mirnoj periferiji,tolko mjesta u njemu i zapuštenih velikih površina a ništa se ne gradi od infrastrukture,dok u svim drugim djelovima grada iskorištavaju i najmanju površinu za gradnju svega i svačega ovdje više od desetljeća sve stoji to mi nikako nije jasno?
s jedne strane kad gledaš ... nije to tako loše; ruku na srce, to je jedno od rijetko suvislo i planski građenih naselja gdje nije zgrada na zgradi i gdje ima zelenih površina. I zapravo, tek počinje intenzivnija stanogradnja. Ma riješit će se to za koju godinu. Just planira završiti zgradu do Nove godine, pa nije to tako daleko.
A kad šerif Mile krene u ZGBstanogradnju ... patit ćemo za ovim danima mira i tišine
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:09   #210
da se mene pita ja bi rađe da ostane tako-da jako ljepo i prostrano naselje kad usporediš folnegovićevo,kolko god da mi fali (infrastruktura) opet mi je i ovak divlje mirno i zapušteno ljepo.to se i ja bojim da kad se počne gradit onda ćemo kukati za starim borovjem
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:20   #211
Ah, Elegant nije to još sigurno da će biti Kozum i banka u Justovoj novogradnji. A i sve se bojim da ta zgarda ne bude gotova do Nove godine. Dosta je ambiciozno zamišljena a koliko vidim svako jutro kad idem na posao, sporo se to gradi. Oni po planu gradnje (kako su meni bili rekli) bi trebali biti pod krovom i krenuti s unutranjim uređenjem,a tek su sad na prizemlju.
pa jel ima kakav dućan na Borovju, ono di idete po mlijeko i kruh, čoksu i slično ?
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:24   #212
ma ima nekih malih privatnih skupih prčvarnica gdje može ući jedan čovjek ali bez prtljage
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:28   #213
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ah, Elegant nije to još sigurno da će biti Kozum i banka u Justovoj novogradnji. A i sve se bojim da ta zgarda ne bude gotova do Nove godine. Dosta je ambiciozno zamišljena a koliko vidim svako jutro kad idem na posao, sporo se to gradi. Oni po planu gradnje (kako su meni bili rekli) bi trebali biti pod krovom i krenuti s unutranjim uređenjem,a tek su sad na prizemlju.
pa jel ima kakav dućan na Borovju, ono di idete po mlijeko i kruh, čoksu i slično ?
hm ... da i meni se čini da je Just samo puno priče ....

a trgovinica ima ... male, ali čisto solidne ... ima i dvije pekare
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 10:19   #214
Ja sam jutros zvao Just, kazu da je sve u roku. Pod krovom do 6. mjeseca, useljenje do Nove godine. Kazu i da su prodali vecinu?

BTW Navodno ce cesta koja sad skrece oko benzinske otici ravno - pa parceli gdje Just sada odlaze materijal - te se ispod Drziceve spojiti sa Savicom. Sad napokon kuzim zasto su prosle godine izvodili onaj kraval s cijevima tamo gdje je parking za kamione i ex luna-park..

Zna li itko sto je planirano s onom parcelom preko puta Mesica prema Folki, gdje je bilo siprazje? Nedavno je dosao Zrinjevac, pocistio svo grmlje i korov, a ostavili su samo drveca. Nije valjda vrag da ce napraviti park? Mislim, to bi ipak bilo previse...
a212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 12:21   #215
nešto sam načuo da bi tramvajska stanica bila na početku mosta jel ko zna šta o tome?
nekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 12:29   #216
Quote:
a212 kaže: Pogledaj post
Ja sam jutros zvao Just, kazu da je sve u roku. Pod krovom do 6. mjeseca, useljenje do Nove godine. Kazu i da su prodali vecinu?

BTW Navodno ce cesta koja sad skrece oko benzinske otici ravno - pa parceli gdje Just sada odlaze materijal - te se ispod Drziceve spojiti sa Savicom. Sad napokon kuzim zasto su prosle godine izvodili onaj kraval s cijevima tamo gdje je parking za kamione i ex luna-park..

Zna li itko sto je planirano s onom parcelom preko puta Mesica prema Folki, gdje je bilo siprazje? Nedavno je dosao Zrinjevac, pocistio svo grmlje i korov, a ostavili su samo drveca. Nije valjda vrag da ce napraviti park? Mislim, to bi ipak bilo previse...
da da to zbilja bilo previše

ta shema sa spojem na Savicu je prilično stara stvar ... ako malo prolistaš postove, naći ćeš gdje sam stavila izvadak iz GUPa po kojem to ide. Ima još jedna dobra novost ... u cijeloj toj rekonstrukciji, dobit ćemo i tram stanicu! Provjereno, garantiramo
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:02   #217
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
da da to zbilja bilo previše

ta shema sa spojem na Savicu je prilično stara stvar ... ako malo prolistaš postove, naći ćeš gdje sam stavila izvadak iz GUPa po kojem to ide. Ima još jedna dobra novost ... u cijeloj toj rekonstrukciji, dobit ćemo i tram stanicu! Provjereno, garantiramo

Tramvajska stanica?????????????? Živi bili pa vidjeli!!! To će mi biti ispunjene sna!
__________________
ima me...nema me...
Patrokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:25   #218
Quote:
Patrokla kaže: Pogledaj post
Tramvajska stanica?????????????? Živi bili pa vidjeli!!! To će mi biti ispunjene sna!
bilo ma htv ... rekli da to ide ovo ljeto sa rekonsturkcijom Držićeve i denivelacijom ... svima bi nam to bio dosanjani san
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 21:02   #219
Quote:
a212 kaže: Pogledaj post
Ja sam jutros zvao Just, kazu da je sve u roku. Pod krovom do 6. mjeseca, useljenje do Nove godine. Kazu i da su prodali vecinu?

Ja sam tamo bila kod njih u 11. mjesecu i tada im je rok za pod krov bio 3. mjesec. Toliko o tome koliko su točni. Neće to biti useljivo do idućeg Uskrsa.
A to da su prodali većinu vjerujem, odnosno puno stanova kao u svakoj novogradnji uzmu podizvođači kao kompenzaciju, pa onda kasnije oni preprodaju po većoj cijeni.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 22:39   #220
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hm ... da i meni se čini da je Just samo puno priče ....

a trgovinica ima ... male, ali čisto solidne ... ima i dvije pekare
Ja isto brojim dane kad će doći napokon nekakav Konzum ili nešto slično. Ova tri dućana su fakat samo za ono najosnovije, a i kao svi privatni mali dućanćići bar su jedno 20-30 posto skuplji.

Sva sreća da je prek mosta ima blizu Getro, pa nije problem skoknut u nabavu.

Ali zato Borovje po meni ima drugih velikih prednosti koje brišu nekako ove sitne nedostatke: Široke ulice, puno mjesta za parking, puno prostora za igru dječice i blizina grada.

Mene iskreno zanima kada će izgraditi vrtić, mada sam čula pohvale za vrtiće na Folki i Savici, a onaj jedan na Folki je prilično blizu, vidim da roditelji pješice odlaze po djecu.

I ono što bi fakat bilo prijeko potrebno je - pošta.

Što se tramvajske stanice tiče isto jedva čekam, mada sam ja nedavno štopala i od naše zgrade do tramvajske Savica-Folka mi treba ravno 7 minuta bržeg hoda.
Loli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.