Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2011., 22:15   #3761
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
ja samo tjeram princip, neću je ni sada platit da vidim o kojoj to prisili govore, pa ćemo malo i novinare pozvat .....ja imam vremena...i tarifu...
I sta da ti vise covjek kaze? Jos bi zvao novinare

Ajde se urazumi i shvati sto ti ljudi govore. Tvoje teorije urote su potpuno pogresno plasirane, zato te molim da prestanes pisati budalastine ako vec nemas sto pametno za dodati. Ok?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 09:41   #3762
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
.....osim toga caji i tako nema pomoći ali mi je sudac čudan, on valjda poznaje bolje zakon...
Zašto mu nema pomoći?Sudac je radio po zakonu.Odrezao ti je kaznu a imaš se pravo žalit drugostupanjskom sudu ako nije prošao rok.

Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
... i policajac i sudac koji ga je podražo u pogrešnom tumačenju zakona bili u prvu ne zbog novca nego zbog zakona a druga je stvar što SAMO ONI mogu sprovodit represivne mjere, ja samo tjeram princip, neću je ni sada platit da vidim o kojoj to prisili govore, pa ćemo malo i novinare pozvat .....ja imam vremena...i tarifu...
U zakonu piše može a ne mora i ne uvijek.Kako bi ti novinari pomogli osim da mu daš neku priču koju će on složit u par kartica i zaradit par sto kuna bez da će se nešto izvanredno dogodit.I nakon pisanja novinara rijeke će teći i dalje nizvosno.Ni jedan ni drugi nisu krivi jer su tako napisani zakoni.Vjerovatno te je tvoj princip i doveo do kazne.

Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
.PITANJE: KAKO UVJERITI SUCA DA JE "POSMATRAČ" POGRIJEŠIO... a i tako će me već sama žalba koštat 150 kn....
Točno tako kako si i opisao.Zašto bi te koštala 150 kn?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 13:02   #3763
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
… ali to ti neće pomoći da me ubijediš da su i policajac i sudac koji ga je podražo u pogrešnom tumačenju zakona bili u prvu ne zbog novca nego zbog zakona...
Objašnjeno je da, što se tiče zakona, policajac nije pogriješio. Što se tiče novca, od nekih 115 milijardi kuna proračuna, 250 milijuna je prikupljeno od novčanih prometnih kazni (ovo je okvirno, a ako trebaš konkretno, nađem i nadopunim). I dalje misliš da se to radi samo zbog novca?


Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
… ja samo tjeram princip, neću je ni sada platit da vidim o kojoj to prisili govore...
Platit ćeš ovako ili onako. Uostalom, kriv si, pa je i red da platiš.


Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
… pa ćemo malo i novinare pozvat...
Vjerojatno jedva čekaju.


Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
… ja imam vremena...i tarifu...
I novaca na bacanje?


Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
... PITANJE: KAKO UVJERITI SUCA DA JE "POSMATRAČ" POGRIJEŠIO...
Bit ćeš saslušan, pa ćeš vidjeti iz prve ruke. Nema tu nekog čarobnog pravila.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:56   #3764
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Bit ćeš saslušan, pa ćeš vidjeti iz prve ruke. Nema tu nekog čarobnog pravila.
Kakvo čarobno pravilo, pa cajo je malo "igro prognozu", možda je bio a možada i nije bio vezan.....nisi me baš utješio ali ok.....čut ćemo se još kad sudac kaže svoje jer je malo previše "slučajnih pogrešaka"....

Zadnje uređivanje Katrin : 21.09.2011. at 14:46.
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:53   #3765
Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
Kakvo čarobno pravilo, pa cajo je malo "igro prognozu", možda je bio a možada i nije bio vezan.....nisi me baš utješio ali ok.....čut ćemo se još kad sudac kaže svoje jer je malo previše "slučajnih pogrešaka"....
Sudac ili sutkinja će odlučiti na temelju dostupnih informacija.

Ali neke stvari ti ne idu u korist. Evo, sutra kad kreneš na posao zamisli da si policajac i malo bolje prati vozače i putnike u automobilima oko tebe te pobroji koliko njih _nedvojbeno_ nije vezano.

Ako putuješ duže od 2-3km, mogao bih se okladiti da ćeš vidjeti barem 15 vozača koji nisu vezani. Da si zaista policajac te zaustaviš te vozače koji _nedvojbeno_ nisu vezani, što misliš, koliko njih bi priznalo krivnju i platilo kaznu?

Vrlo malo, vjerojatno nitko, već bi svi izmišljali maglu, nepogodne vremenske uvjete i slične smicalice u cilju da zadrže novac u novčaniku. To je u prirodi čovjeka, a sudac ili sutkinja to znaju.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 09:33   #3766
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
Ništa ja ne prebacujem na drugog.....ako zakon kaže da se vozaču može izreći pismena opomena ako u zadnjih 12 mjeseci nije napravio nikakakv prekršaj pa za zašto to "čuvar zakona" nije primijenio u ovom slučaju a ne kao MOŽE A I NE MORA....!!!!!!....da može ako su domaći a ako su stranci onda traži kako da čovjeka sj... kolko god može.....ma daj molim te, policijsko tumačenje zakona...jadna li zemljo.....
Može se izreći pismeno upozorenje što znači može a i ne mora baš kako si i napisao za prekršaje do 1000 kn koja je osobito lake naravi.Gospoda u Saboru su mogli donijet da će se svaki vozač pismeno upozorit za prekršaje do 1000 kn koji nemaju več pismneno uopzorenje ili kaznu ali to nisu tako izglasali nego tako kako jesu i dali su tu ovlast policajcu da on određuje hoće li ili neće pisat upozorenje.

Sudac te je oderao jer si i njemu objašnjavao i tumačio kako se provode zakoni a to ni jedan sudac ne trpi.Uostalom imaš pravo žalbe drugostupanjskom sudu ako rok već nije prošao.Inače na sudu se rješava tvoj slučaj a ne ostali slučajevi u državi bez obzira kolki teški oni bili.

Bez obzira što ne bi trebalo postupat tako policija je uspostavljena na teritorijalnom sistemu i višedesetljetno nepisano pravilo je da se kažnjavaju stranci a domaći baš ne jer im mogu pomoći u rješavanju drugih djela/nedjela a pogotovo ako je stranac arogantan.

Davanje donacija ne oslobađa kazne tim više jer policajac ne dobiva plaću od grada Karlovca nego iz Zagreba.Ako ipak platiš kaznu smatraj to kao donaciju državi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:35   #3767
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može se izreći pismeno upozorenje što znači može a i ne mora baš kako si i napisao za prekršaje do 1000 kn koja je osobito lake naravi.Gospoda u Saboru su mogli donijet da će se svaki vozač pismeno upozorit za prekršaje do 1000 kn koji nemaju več pismneno uopzorenje ili kaznu ali to nisu tako izglasali nego tako kako jesu i dali su tu ovlast policajcu da on određuje hoće li ili neće pisat upozorenje.

Sudac te je oderao jer si i njemu objašnjavao i tumačio kako se provode zakoni a to ni jedan sudac ne trpi.Uostalom imaš pravo žalbe drugostupanjskom sudu ako rok već nije prošao.Inače na sudu se rješava tvoj slučaj a ne ostali slučajevi u državi bez obzira kolki teški oni bili.

Bez obzira što ne bi trebalo postupat tako policija je uspostavljena na teritorijalnom sistemu i višedesetljetno nepisano pravilo je da se kažnjavaju stranci a domaći baš ne jer im mogu pomoći u rješavanju drugih djela/nedjela a pogotovo ako je stranac arogantan.

Davanje donacija ne oslobađa kazne tim više jer policajac ne dobiva plaću od grada Karlovca nego iz Zagreba.Ako ipak platiš kaznu smatraj to kao donaciju državi.
SUDAC....čovjek je tako normlno samnom razgovaro i ostavio takav dojam da će mi kaznu barem prepoloviti ako ne i ukinuti uz pismenu opomenu kad ono 500 + 250....i to sve zato jer ja "imam primanja"....malo čudna etička načela u ovih naših sudaca...a da smatram to kao "donaciju OVOJ I OVAKVOJ državi"....harači, porezi, krediti u švicarcima i sad državi donaciju...daj molim te još jednom pročitaj šta si napisao a možda si se zeletio u izrazu.....pa zar nije važnije donirati onih petoro dice na Dubovcu.....sivkić molim te...

Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Sudac ili sutkinja će odlučiti na temelju dostupnih informacija.

Ali neke stvari ti ne idu u korist. Evo, sutra kad kreneš na posao zamisli da si policajac i malo bolje prati vozače i putnike u automobilima oko tebe te pobroji koliko njih _nedvojbeno_ nije vezano.

Ako putuješ duže od 2-3km, mogao bih se okladiti da ćeš vidjeti barem 15 vozača koji nisu vezani. Da si zaista policajac te zaustaviš te vozače koji _nedvojbeno_ nisu vezani, što misliš, koliko njih bi priznalo krivnju i platilo kaznu?

Vrlo malo, vjerojatno nitko, već bi svi izmišljali maglu, nepogodne vremenske uvjete i slične smicalice u cilju da zadrže novac u novčaniku. To je u prirodi čovjeka, a sudac ili sutkinja to znaju.
A joooj jumai....pa nisam ja ni sudac a niti mi se tamo po cesti igra policajaca......ne znaju ni oni zidat pa što, čovik je falio, a ako mu sudac vjeruje a mislim da hoće jer su ista ekipa (obojica igraju za državu).....mislim da baš nemam puno izgleda.....

Zadnje uređivanje Katrin : 22.09.2011. at 23:39.
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 02:39   #3768
Nisi shvatio. Taj policajac svaki dan primjeti toliko vozača ili putnika u vozilu za koje s 100% sigurnošću može reći da nisu vezani, da nema nikakve potrebe kažnjavati tebe koji si vezan ili za kojeg nije siguran da li si vezan ili ne. Kad bi taj policajac kaznio samo polovicu vozača ili putnika u vozilu koje primjeti da nisu vezani, već prvi dan bi ga pozvao nadređeni i rekao "ej, jesi li ti normalan".
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 08:42   #3769
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
SUDAC....čovjek je tako normlno samnom razgovaro i ostavio takav dojam da će mi kaznu barem prepoloviti ako ne i ukinuti uz pismenu opomenu kad ono 500 + 250....i to sve zato jer ja "imam primanja"....malo čudna etička načela u ovih naših sudaca...a da smatram to kao "donaciju OVOJ I OVAKVOJ državi"....harači, porezi, krediti u švicarcima i sad državi donaciju...daj molim te još jednom pročitaj šta si napisao a možda si se zeletio u izrazu.....pa zar nije važnije donirati onih petoro dice na Dubovcu.....sivkić molim te...
On je sa tobom normalno razgovarao jer tako i mora.Pitanje je da li si ti i njemu objašnjavao tako kao i nama.Donacija(svaka čast),lopovi,harači,porezi,novinari,principi,derač ina,demonstranti..onda i nije čudno što ti je odrapio kaznu jer sa svima u državi se možeš zaj....t osim sa sucima jer oni određuju kaznu.Tako je bilo i ostat će.Svagdje možeš ići u kratkim hlačama ali ne i na sud.A to nešto znači na kakvom su položaju.

Na njegovo rješenje imao si pravo žalbe Višem prekršajnom sudu?Jesi li to iskoristio?

Za kaznu kao donaciju državi je šala ali je to tako.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 20:35   #3770
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
On je sa tobom normalno razgovarao jer tako i mora.Pitanje je da li si ti i njemu objašnjavao tako kao i nama.Donacija(svaka čast),lopovi,harači,porezi,novinari,principi,derač ina,demonstranti..onda i nije čudno što ti je odrapio kaznu jer sa svima u državi se možeš zaj....t osim sa sucima jer oni određuju kaznu.Tako je bilo i ostat će.Svagdje možeš ići u kratkim hlačama ali ne i na sud.A to nešto znači na kakvom su položaju.

Na njegovo rješenje imao si pravo žalbe Višem prekršajnom sudu?Jesi li to iskoristio?

Za kaznu kao donaciju državi je šala ali je to tako.
Ma skoro u svemu se slažem s tobom ali je i činjenica da je sudac taj koji "vedri i oblači" bez obzira kakvo nama vrijeme paše i tako se i ponašaju, skoro pa diktaorski i nisam ovako kao što ti kažeš razgovarao s njim, pa nisam šeno baš toliko....:-))).... a što se tiče žalbe, ne znam baš, zalijepit će mi još koju stotinu a možda i hiljadu kuna sudskih troškova a osim toga dolje piše da nemam pravo žalbe, možda ću čisto iz inata napisat pismo u ministarstvo samo da odradim izbacim ovaj bijes (kao da će ga OD NJIH tko i primijetit).......jer kad i čovjek ubije čovjeka u olakotnu okolnost mu se uzima ako do tada nije bio kažnjavan....

_____________________________________________
NEĆEMO EU HOĆEMO MMF
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 14:55   #3771
evo samo pitanje,
danas sam dobio optužni prijedlog i poziv za sud...naime na optužnom prijedlogu su upisani totalno krivi podaci...od OIB-a, broja vozačke dozvole tj. isprave temeljem koje je izvršena identifikacija prilikom počinjenjea prekršaja... da li se na osnovu toga može tražiti da se odbaci optužni prijedlog u cjelosti...

Hvala
marac1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 18:51   #3772
Napiši žalbu i stvar riješena!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:39   #3773
jučer dobila kaznu na 1500 kuna...900 kuna kazna + 544 kn obrade. Srušila biciklista na pješačkom (imao je čisto crveno) ja nailazila, on izletio na pješački i srušila ga. uopće ga nisam vidjela...uglavnom, oboje smo kažnjeni, on sa 300 kn jer je vozio po pješačkom biciklom na crveno + 100 kn obrade. Kak bi žalba, prigovor trebali izgledati? Reći da nisam kriva (što smatram da nisam jer je frajer jednostavno doletio, nisam ni kočit stikla), il priznat krivnju i žalit se na visinu kazne??? Uopće nismo bili kod suca, samo je nakon godinu i pola nakon nesreće došao prekršajni nalog. Da li je netko imao sličnu situaciju??? Šta napraviti???
Hvala unaprijed na pomoći
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 10:53   #3774
Napiši da se ne osjećaš krivom i to je to pa će predmet poslat na sud gdje ćeš usmeno objasnit cijeli slučaj.Tamo ćeš vidjet da li i tebe terete za nešto i da li je policija u pravu a onda ćeš tražit smanjenje kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:51   #3775
Uglavnom, mislim da ću u prigovoru reći da je moja brzina vozila bila prilagođena prometu (jer piše da nisam prilagodila brzinu kretanja uvjetima na cesti-max brzina koju moš postić na tom mjestu gdje je bila nesreća je 30 km/h, zbog brijega, a tak sam se i ja kretala, al to očigledno nije bilo dovoljno sporo...s tim da su napisali tak da ispada da dok vozim moram vidjeti i muhu u letu) i da je ovaj naletio protupropisno na mene(mislim da se je on kretao i brže od 30 km na/h jer je dolazio meni bočno na cesti koja ide malo nizbrdo, pa je imal lijepo ubrzanje), i da nije bilo nikakve mogućnosti da ga vidim i naravno da se pritom žalim na kaznu, te ću tražit oslobađanje od kazne ili opomenu...
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:48   #3776
u 1. mjesecu 2008. sam napuhao 0,8 promila. prošle godine sam dobio rješenje o tri mjeseca bez dozvole koje sam odgulio, a par mjeseci kasnije odgovor na moju žalbu. ona se odbacuje i još moram platiti 2500 + 190 kn. ja to nisam do danas platio, a danas me tražila policija doma, pretpostavljam zbog toga jer nemam nikakvih drugih prekršaja. zanima me slijedeće; 1. kak često policija dolazi na vrata ? 2. kaj ak im otvorim, privode me, koliko dugo sam u stanici, kak to ide ? kaj ak sam sa klincima solo doma ? kaj ak im žena moja otvori i kaže da me nema jer imaju pravo ući u stan ? 3. kaj ak ja sad platim kaznu, kaj se onda dešava ? 4. zastara je nakon ...? jel postoji zastara ? od kad se računa ?
hvala unaprijed !
umpah pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:57   #3777
@Štrumfetica:

Mislim da si ti dobila kaznu zato što vožnju nisi prilagodila uvjetima na cesti, a ne zato što si uzrokovala nesreću. Iako nisi precizno objasnila što se dogodilo, ti si ga srušila na semaforu, tebi je bilo zeleno (za automobile), išla si pravo, a on je prešao preko pješačkog dok je bilo crveno za pješake? Ili si ti skretala lijevo?


@Umpah: odvest će te na izdržavanje zatvorske kazne. Ne znam koliko dugo, zaboravio sam koliko "vrijedi" jedan dan zatvora, ali za 2700kn neće bit ispod 10 dana. Tražit će te dok te ne nađu. Neki kažu da je zastara 2, a neki 3 godine. Mislim da su u pravu ovi drugi. Ako platiš onda si slobodan.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:34   #3778
[QUOTE=Jumai;35985616]@Štrumfetica:

Mislim da si ti dobila kaznu zato što vožnju nisi prilagodila uvjetima na cesti, a ne zato što si uzrokovala nesreću. Iako nisi precizno objasnila što se dogodilo, ti si ga srušila na semaforu, tebi je bilo zeleno (za automobile), išla si pravo, a on je prešao preko pješačkog dok je bilo crveno za pješake? Ili si ti skretala lijevo?

Da,mislim da je tako,u biti, tako je upravo za to me terete...da nisam prilagodila brzinu kretanja auta u blizini pješačkog prijelaza, osobinama(mislim...) i stanju kolnika, te gustoći prometa tak da se mogu na vrijeme zaustaviti dok doleti projektil biciklist il meteor možda, a on se tereti vožnjom preko pješačkog. Eto. A nesreća je izgledala otprilike ovako: ja dolazila od podvožnjaka, bilo je crveno, dva auta ispred mene, upalilo se zeleno i svi krenuli, prva dva projurila, a ja polako svojim dizelom, 75 konj snaga, s upaljenom klimom (moš mislit koju brzinu možeš postić s takvim autom), blagi zavoj u lijevo (u brijegić), nakon kojeg za par metara dolazi taj pješački. Dok je autima zeleno,pješacima je obavezno crveno. Biciklist je dolazio s moje desne strane, vozio se, skužio dva auta koja su projurila,njih propustio, vidio mene(koja sam se u drugoj vukla) i nastavio voziti,misleći,stići ću ja prije nje...ali nije...dok sam ga skužila bio je već pred autom. Nisam ni zakočila, odbacila sam ga. U biti se je više naslonio na mene i prehitio se s bicikla. Nije htio da zovem hitnu (bio je na podu dok sam izašla iz auta) ja inzistirala, i došla odmah i policija. S tim da je policajcima rekao da je mislio da će stići prije mene, tj da ću ga ja na vrijeme primjetiti i stati(kakti svaki dan se on tak malo vozi..).Malo se je zeznul. Malo su ga načestitali, biciklu se skoro ništ nije vidjelo, meni na autu šteta cca 1000 kn i sad još ovo. UHHHHHH!!!!!
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:58   #3779
Quote:
Štrumfetica kaže: Pogledaj post
Uglavnom, mislim da ću u prigovoru reći da je moja brzina vozila bila prilagođena prometu (jer piše da nisam prilagodila brzinu kretanja uvjetima na cesti-max brzina koju moš postić na tom mjestu gdje je bila nesreća je 30 km/h, zbog brijega, a tak sam se i ja kretala, al to očigledno nije bilo dovoljno sporo...s tim da su napisali tak da ispada da dok vozim moram vidjeti i muhu u letu) i da je ovaj naletio protupropisno na mene(mislim da se je on kretao i brže od 30 km na/h jer je dolazio meni bočno na cesti koja ide malo nizbrdo, pa je imal lijepo ubrzanje), i da nije bilo nikakve mogućnosti da ga vidim i naravno da se pritom žalim na kaznu, te ću tražit oslobađanje od kazne ili opomenu...
Ne trebaš bit preopširna u prigovoru jer se bez obzira što piše u prigovoru (kratko ili dugo) predmet dostavlja sudu a tamo ćeš sve u detalje ispričat i objasnit.Ako se žališ na kaznu znači da priznaješ krivicu.Ali možeš tražit i ukor ili smanjenje kazne.
Iako je to famozan član o neprilagođenoj brzini ukoliko je tebi bilo uzbrdo kako kažeš a on nema ozljeda kao ni bicikl išla si normalnom brzinom.Btw kako god prođen na sudu imat ćeš pravo žalbe.

Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
@Štrumfetica:

Mislim da si ti dobila kaznu zato što vožnju nisi prilagodila uvjetima na cesti, a ne zato što si uzrokovala nesreću. Iako nisi precizno objasnila što se dogodilo, ti si ga srušila na semaforu, tebi je bilo zeleno (za automobile), išla si pravo, a on je prešao preko pješačkog dok je bilo crveno za pješake? Ili si ti skretala lijevo?
Dobila je kaznu za izazivanje prom nezgode (čl.293) koja je sa 1000 kuna umanjena na 900 kn.Kazna za neprilagođenu brzinu je 500 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 12:18   #3780
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne trebaš bit preopširna u prigovoru jer se bez obzira što piše u prigovoru (kratko ili dugo) predmet dostavlja sudu a tamo ćeš sve u detalje ispričat i objasnit.Ako se žališ na kaznu znači da priznaješ krivicu.Ali možeš tražit i ukor ili smanjenje kazne.
Iako je to famozan član o neprilagođenoj brzini ukoliko je tebi bilo uzbrdo kako kažeš a on nema ozljeda kao ni bicikl išla si normalnom brzinom.Btw kako god prođen na sudu imat ćeš pravo žalbe.



Dobila je kaznu za izazivanje prom nezgode (čl.293) koja je sa 1000 kuna umanjena na 900 kn.Kazna za neprilagođenu brzinu je 500 kn.
hm...znači mogla sam dobiti i jedno i drugo? Tj i za izazivanje prometne nezgode i za neprilagođenu brzinu? Ili je u kazni sadržano i jedno i drugo? Joj u totalnoj sam dilemi da li prigovor ili ne...riskiram dodatne sudske troškove...kazna bi mogla biti i veća. Ili da tražim smanjenje novčane kazne(priznajem krivnju) zbog teške materijalne situacije...da li netko zna da li u tom slučaju traže izvatke plaće???
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.