Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 21:21   #41
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne. Glavni aspekti su: konjunkcija, kvadrat, trigon, opozicija i sekstil. (ja uvažavam i inkonjunkciju)
Aha, kužim, hvala! Još samo nešto - uzimaju li se za inkonjunkciju manji orbisi ili je i u tom slučaju ok do 2, 3 stupnja?
Anandita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:10   #42
Quote:
Anandita kaže: Pogledaj post
Aha, kužim, hvala! Još samo nešto - uzimaju li se za inkonjunkciju manji orbisi ili je i u tom slučaju ok do 2, 3 stupnja?
Dakle ovo što opisah je neka vrsta sažimanja sinastrijskih aspekata prema egzaktnosti i služi kao metoda ekstrahiranja najbliskijih i navažnijih aspekata za jedan odnos. Unutar njih također može se napraviti neka vrsta hijerahije, po snazi djelovanja.

Da, inkonjunkcija i sekstil su u grupi glavnih aspekata manjeg intenziteta djelovanja pa ako ih želiš osjetiti onda možeš uzeti još manji orbis. Nakon ovog "sažimanja" sinastrijska slika jednog odnosa/veze se može dalje nadopunjavati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:36   #43
ja bih pitala u vezi separacijskog orbisa kod ju120pl koji je +0,50, da li je taj događaj prošao i neće se ponoviti ili može biti u stanju zadržanja, pa je to sudbonosni događaj...također bi pitala kod aspekta ju60ne je orbis -1,15, koliko je vjerovatnost da će se dogoditi i zadržati...(JU je u 7. kuću)
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:42   #44
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
ja bih pitala u vezi separacijskog orbisa kod ju120pl koji je +0,50, da li je taj događaj prošao i neće se ponoviti ili može biti u stanju zadržanja, pa je to sudbonosni događaj...također bi pitala kod aspekta ju60ne je orbis -1,15, koliko je vjerovatnost da će se dogoditi i zadržati...(JU je u 7. kuću)
Aspekt ne predstavlja egzaktan događaj, niti govori hoće li osoba doživjeti ili postići nešto egzaktno već pokazuju protok energije između tijela te - "koliko će se osobnog napora morati uložiti da postigne rezultat" (događaj). Energija između planeta u aspektu se može izraziti na nebrojeno načina zato se ne može promatrati izdvojeno jer su planete u aspektu "umrežene" u cjelokupnu kartu, kako kaže Arroyo "u tkivo nečija života". Ne treba gubiti iz vida da je primarno odrediti vrstu aspekta, aplikacija/separacija predstavlja dopunsko razmatranje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:56   #45
kada pitam za te aspekte, znam da mogu imati različitu simboliku, s obzirom da je JU dispozitor mog SO , da li aspekte koje JU prima govori o meni ili o partnerstvu s obzirom da je JU u 7. polju, pa kako je ju60ne- ( ne u 5. polju) , to može biti partner koji je veliki vjernik, što je i blizu tog tumačenja, da li tako mogu promatrati ju koji je u 7. polju
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:53   #46
molim vas, bi li mi netko objasnio što predstavljaju ovi minusi ispred aspekata?
najprije mi je palo na pamet da to predstavlja separaciju a sad kužim da nije to to.
jer se pojavljuju i kod aplikacije i kod separacije.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 17:21   #47
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
molim vas, bi li mi netko objasnio što predstavljaju ovi minusi ispred aspekata?
najprije mi je palo na pamet da to predstavlja separaciju a sad kužim da nije to to.
jer se pojavljuju i kod aplikacije i kod separacije.
To pitanje smo već imali, evo odgovora ovdi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 23:14   #48
taj dio mi je jasan ali onda izgleda nisam shvatila što su aplikacija i separacija.
po mojoj logici bi ovo iz primjera bila aplikacija. taj trigon od 118 kojem fale dva stupnja do egzaktnosti.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 21:25   #49
Jednom sam na nekom forum pročitala, sada ne mogu naći, ali uglavnom da separacijski aspekti s godinama dobivaju na snazi. Sada više nisam pametna u svezi separacijski/aplikacijski pa da mi pojasni ili je netko jednostavno provalio glupost. Hvala .
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 02:05   #50
Quote:
lorny kaže: Pogledaj post
Jednom sam na nekom forum pročitala, sada ne mogu naći, ali uglavnom da separacijski aspekti s godinama dobivaju na snazi. Sada više nisam pametna u svezi separacijski/aplikacijski pa da mi pojasni ili je netko jednostavno provalio glupost. Hvala .
Ja bih ti mozda preporucila da, umjesto da se oslanjas na forume, na kojima se obicno pise sve i svasta, pogledas vise po web-u clanke ili dulje tekstove koji tumace aplikacijske i separacijske aspekte. Na taj nacin se moze bolje razumjeti sustina aspekata pa onda i njihova primjena.

pozz
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 07:55   #51
Quote:
lorny kaže: Pogledaj post
Jednom sam na nekom forum pročitala, sada ne mogu naći, ali uglavnom da separacijski aspekti s godinama dobivaju na snazi. Sada više nisam pametna u svezi separacijski/aplikacijski pa da mi pojasni ili je netko jednostavno provalio glupost. Hvala .
Pozz
Obrnuto , aplikacioni vremenom postaje jači, separacioni se udaljava od egzaktnog aspekta samim time slabi.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 00:04   #52
Ljudi, najpre podzdrav svima od novog clana zainteresovanog za astrologiju, citam ovaj pdf dugo, jos uvek ucim i za sada mi solidno ide, ali ali...dal neko zna da odgovori na moje prosto pitanje... postavljam ga svud redom i niko da odgovori, a jako me zanima, a nisam odgovor na njega nasao ni u strucnim textovima i knjigama.

Dakle, da li aplikacioni i separacioni aspekti vaze i za odnos planeta prema stepenu ascendenta?

Primer- Mars se nalazi na 14 stepenu Vage, a podznak Vage pocinje na 15 stepenu... na tabeli aspekata na sajtu astrodienst pise da je mars u konjukciji sa asc, orbis 2 s (separacioni).
Ono sto me buni jeste to sto sam ja upoznat da se aplikacioni i separacioni aspekti gledaju po brzini planeta koje se priblizavaju ili udaljavaju jedna od druge. Medjutim ascendent nije planeta i nema svoju brzinu vec je tacka.
Set7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 12:30   #53
Quote:
Set7 kaže: Pogledaj post
Ljudi, najpre podzdrav svima od novog clana zainteresovanog za astrologiju, citam ovaj pdf dugo, jos uvek ucim i za sada mi solidno ide, ali ali...dal neko zna da odgovori na moje prosto pitanje... postavljam ga svud redom i niko da odgovori, a jako me zanima, a nisam odgovor na njega nasao ni u strucnim textovima i knjigama.

Dakle, da li aplikacioni i separacioni aspekti vaze i za odnos planeta prema stepenu ascendenta?

Primer- Mars se nalazi na 14 stepenu Vage, a podznak Vage pocinje na 15 stepenu... na tabeli aspekata na sajtu astrodienst pise da je mars u konjukciji sa asc, orbis 2 s (separacioni).
Ono sto me buni jeste to sto sam ja upoznat da se aplikacioni i separacioni aspekti gledaju po brzini planeta koje se priblizavaju ili udaljavaju jedna od druge. Medjutim ascendent nije planeta i nema svoju brzinu vec je tacka.
Pa to i nije bitno u tom slucaju stvar je da taj Mars je u bliskoj konjukciji sa
AC om, sve Planete koje se nalaze do 5° u blizini ACa ili koje druge akse se racunaju u konjukciji
pod uvjetom da su istom znaku, dali je to aplikativno ili ne je u tom slucaju sekundarno.
Da si kojim slucajem roden oko 10 min. prije bio bi tocno na ACu.

Kompjuterski program ne moze da pravi razliku izmedu akse tj. Ac a i planete,
jer ako je program tako podesen da pokazuje i aspekte planeta prema aksama onda on to pokazuje kao da se radi o planetama.
Pozdrav,
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:36   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Kao npr. kod definicije električne struje: jačina struje "I" jednaka je količini naboja "Q" koja prođe kroz poprečni presjek vodiča u vremenskom intervalu "t"... tako se i jačina aspekta definira kao količina energije koja prođe kroz određeni aspekt u vremenu njegova trajanja.
Morao sam ovo quotati ... sorry

jer ovo je primjer multifunkcionalnosti!
Uz rješavanje astroloških zavrzlama ona nudi i rješavanje problema sa električnim instalacijama u kući

Šalu na stranu i pitanje kom.1 za multipraktika
Višegodišnjim studioznim promatranjem svoje Chart i Planetary positions na astro- com a napose u komparaciji sa prvom profi chart zamjećujem da mi planeti šeću!? Bježe! Jedan u zadnjih nekoliko godina za 6° - al nimalo zanemarivo
Obično gmižu za 1 do 2 ° naprijed ili nazad!?
Onda mi Uran nekada u drugoj sada "uteko" u prvu kuću!? Nije to mala stvar
Kako je to moguće pitam cijeneći tvoju stručnost? Hoću li doskora tako postati drugi znak ako se nastavi tim tempom?
Postati netko drugi?
Tko, kako i zašto to mijenja i kako je to moguće?
Ne ćirim baš jako često u my chart, ali kao da je relativno "nedavno" došlo do nekih korekcija


Može i netko drugi odgovoriti ako se osjeća raspoloženim?
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:34   #55
Quote:
Prior kaže: Pogledaj post
Morao sam ovo quotati ... sorry

jer ovo je primjer multifunkcionalnosti!
Uz rješavanje astroloških zavrzlama ona nudi i rješavanje problema sa električnim instalacijama u kući

Šalu na stranu i pitanje kom.1 za multipraktika
Višegodišnjim studioznim promatranjem svoje Chart i Planetary positions na astro- com a napose u komparaciji sa prvom profi chart zamjećujem da mi planeti šeću!? Bježe! Jedan u zadnjih nekoliko godina za 6° - al nimalo zanemarivo
Obično gmižu za 1 do 2 ° naprijed ili nazad!?
Onda mi Uran nekada u drugoj sada "uteko" u prvu kuću!? Nije to mala stvar
Kako je to moguće pitam cijeneći tvoju stručnost? Hoću li doskora tako postati drugi znak ako se nastavi tim tempom?
Postati netko drugi?
Tko, kako i zašto to mijenja i kako je to moguće?
Ne ćirim baš jako često u my chart, ali kao da je relativno "nedavno" došlo do nekih korekcija


Može i netko drugi odgovoriti ako se osjeća raspoloženim?
Natalna karta je "slika neba" u trenutku rođenja i kao takva opisuje ono što nam je "dano rođenjem". Baš kao što dobivamo gene s kojima nešto poslije napravimo u životu, tako i natalna karta s svim svojim potencijalima "izrodi naš život" u svim njegovim segmentima. U tom smislu (karakternom) najdominatniji jest tris (Sunce, ASC, Mjesec) kojima je najgeneralnije određen naš karakter. Iz tog karaktera proizlaze naši postupci, reakcije a na osnovi njih snosimo i posljedice i stvaramo samo svoja - individualna iskustva. To je princip kojim mi kročimo kroz svoj život i stvaramo svoju "sudbinu".

Također htjela bih naglasiti nešto (iako o tome često pišemo mislim da opet nije dovoljno)...počesto naime ljudi zaboravljaju da je natalna karta prikaz cijelog našeg života. Od početka/rođenja do kraja/smrti. I onda ljudi znaju u nekim svojim životnim fazama, dvadesetim, tridesetim godinama pomisliti da sve znaju o sebi i da su sve nadišli zato jer ih puca neki tranzit ...onda počmu prekrajati astrologiju, a nisu upoznali niti trećinu/četvrtinu svoga života (ovo pišem generalno).



Princip kojim astrologija funkcionira jest taj da dnevna/godišnja/višegodišnja kretanja planeta određenim znacima tvore sasvim određene aspekte na naše planete u natalnoj karti i na taj način dovode u fokus točno određene dijelove nas samih. Tj. mi tek s određenim tranzitom upoznajemo taj dio sebe i u njega "ugrađujemo" novo iskustvo (čitaj mijenjamo se). "Iskustvo na vlastitoj koži" u smislu ciklusa kroz koje prolazimo jest to što nas mijenja. Tako da se zapravo mi krećemo kroz život svojim mijenjanjem, a mijenjamo se zato jer stječemo iskustva na osnovi planetranih ciklusa kroz koje prolazimo.


Tako da ovo tvoje pitanje o pomicanju planeta u natalnoj karti što se tiče astrologije ne stoji. Planete su tamo gdje jesu na stupnjevima na kojima jesu, a mijenjaju se kutevi (aspekti) pod kojim tranzite/progresivne planete djeluju na njih i na taj način oblikuju nas a time i naš život.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 19:20   #56
Da li se egzaktni aspekti u smislu energije osjete svakodnevno? Često imam osjećaj optimizma, "ushićenja", poriv da obavljam 100 stvari odjednom, a ne znam što bi prije od naglosti, višak energije koji se mora ispucati i sl...Sad me zanima da li se to pripisuje Ma 120 Ju egzaktno ili So 120 Ur egzaktno ili obje?
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 19:42   #57
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Da li se egzaktni aspekti u smislu energije osjete svakodnevno? Često imam osjećaj optimizma, "ushićenja", poriv da obavljam 100 stvari odjednom, a ne znam što bi prije od naglosti, višak energije koji se mora ispucati i sl...Sad me zanima da li se to pripisuje Ma 120 Ju egzaktno ili So 120 Ur egzaktno ili obje?
Što su aspekti egzaktniji to su snažniji. Tako da možeš točno "izlistati" iz svoje karte poredak aspekata u tom smislu.

Da, Mars 120º Jupiter je aspekt hiperaktivnosti. Dok je Sunce 120º Uran više aspekti tipa "doživljaj sebe se mijenja iz minute u minutu".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 20:59   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Također htjela bih naglasiti nešto (iako o tome često pišemo mislim da opet nije dovoljno)...počesto naime ljudi zaboravljaju da je natalna karta prikaz cijelog našeg života. Od početka/rođenja do kraja/smrti. I onda ljudi znaju u nekim svojim životnim fazama, dvadesetim, tridesetim godinama pomisliti da sve znaju o sebi i da su sve nadišli zato jer ih puca neki tranzit ...onda počmu prekrajati astrologiju, a nisu upoznali niti trećinu/četvrtinu svoga života (ovo pišem generalno).
Zahvaljujem na komplimentima!
Astrologiju sam upoznao onoliko koliko smatram dovoljnim za sebe i nastavio nekim drugim pravcima iz opet svojih razloga, a oprala si me da i nisi razumjela što te pitam (valjda zbog narečenih tranzita)


Quote:
Tako da ovo tvoje pitanje o pomicanju planeta u natalnoj karti što se tiče astrologije ne stoji. Planete su tamo gdje jesu na stupnjevima na kojima jesu, a mijenjaju se kutevi (aspekti) pod kojim tranzite/progresivne planete djeluju na njih i na taj način oblikuju nas a time i naš život.
Nisi razumjela što te pitam, a tebe pitam sa namjerom i svrhom.
Pitam kako je moguće da mi je neki planet do nedavno bio na 16° nekog zanaka, a sada kada pogledam je na 10° u trenutku rođenja (Saturn) onda mjesec na 1° a sada na 2° itd itd pa Uran iz druge završio u prvoj kući??
Tko to mijenja, kako i zašto?
Dakle u trenutku rođenja neovisno o tranzitima?
Ili je i to posljedica mojih tranzita i upoznavanja 1/4 života (hvala još jednom i na ovom komplimentu )
Prior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 21:08   #59
Quote:
Prior kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na komplimentima!
Astrologiju sam upoznao onoliko koliko smatram dovoljnim za sebe i nastavio nekim drugim pravcima iz opet svojih razloga, a oprala si me da i nisi razumjela što te pitam (valjda zbog narečenih tranzita)
Zato i napisah da pišem generalno da se ne shvati osobno.
Quote:
Nisi razumjela što te pitam, a tebe pitam sa namjerom i svrhom.
Pitam kako je moguće da mi je neki planet do nedavno bio na 16° nekog zanaka, a sada kada pogledam je na 10° u trenutku rođenja (Saturn) onda mjesec na 1° a sada na 2° itd itd pa Uran iz druge završio u prvoj kući??
Tko to mijenja, kako i zašto?
Dakle u trenutku rođenja neovisno o tranzitima?
Ili je i to posljedica mojih tranzita i upoznavanja 1/4 života (hvala još jednom i na ovom komplimentu )
Nisam te razumjela jer pišeš tako. Zato napisah kako stvari stoje u astrologiji.

Natalna karta ima u sebi prikazane egzaktne položaje (stupnjeve, minute, sekunde) na kojima se nalaze planete. Oni su nepromjenjivi i nitko ih ne mijenja - ne znam o čemu pišeš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 21:18   #60
Pardon ako se uplicem bez veze, ali planete i matematicke (citaj arapske) tacke mogu promijeniti stepen zavisno od mjesta reference. Ja sam na primjer prlilicno daleko od mjesta u kom sam rodjena pa se onda neke stvari mijenjaju, neznatno ali ipak znakovito, u ovisnosti od mjesta koje stavim kao referencu za moju kartu.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.