Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 15:12   #1
Astrolozi - kako radite i što mislite o radu putem foruma?

Uputio bih jedno pitanje Saradoniji, S.C , saši i zvjezdoznancu pa nek odgovore kada mogu bilo bi mi ipak glupo za ovo odgovarati novom temom.

Da li radite besplatne horoskope na pp? Kako reagirate kada vam netko postavi pitanje ?

ja evo moram priznati na mnogo foruma sam ispočetka zaista pomogao preko pp-a međutim kako je to raslo (znam mi se dogoditi da preko 50-pp-a dnevno ovdje dobijem) morao sam to srezati.

da li mislite da je fer od nekoga opširno tražiti nešto na pp samo tako bez da se družite sa tom osobom i kako reagirate ?

Evo imao sam baš jedan slučaj osobe, koja mi se javila na pp, koji sam pročitao ali naravno nisam odgovorio jer kad bi stigao, ipak moram raditi selekciju ne mogu cijeli dan odgovarati na pp-ove, i tražila od mene odgovor na jedno pitanje.

taj primjer mi je pomogao zapravo definitivno zaključiti da je rad na pp ponižavajući.

svi koji me ovdje znate već neko vrijeme možete potvrditi da do sada, a kako će biti ubuduće ne znam - nisam niti jednom ili eventualo jednom pogriješio.

i tako dobio sam tu poruku, nisam na nju odgovorio dva mjeseca, osoba ju je poslala ponovno, i tada sam pronašao vremena i pitala me isto pitanje. tada obično radim horarnu. i uglavnom osoba me pitala da li će se pomiriti sa bivšim dečkom, i rekla je da li to sad mogu pogledati. ja sam slučajno tada imao vremena bilo mi je žao i išao sam pogledati. međutim naknadno sam saznao da je u trenutku drugog postavljanja pitanja veza bila već obnovljena i kao takav horarni chart je bio bespredmetan. i onda je tako došlo do manjeg podbadanja itd.

zanima me kako reagirate na to, radite li išta preko pp-a , da li vam se pojave i takvi klijenti. evo meni je ovo drugi slučaj u praksi da sam ovo imao i na osnovu toga sam zaključio

da više ništa ne radim na pp.

mislim nije fer ima ljudi koji ne pišu uopće na astrologiji i padnu iz vedra neba da im nešto kažeš, nekada to i učinim jer imaju tešku životnu situaciju, ali jednostavno ne podnosim neku pubertetsku patetiku i odbijanje prognoze i napadanjem astrologa.

eto moralo se i meni dogoditi to jednom.

zaista primijetio sam ako ljudima radite sve besplatno nitko vas ne cijeni. kad sam počinjao i imao cijenu samo 20 eura, nitko me nije shvaćao ozbiljno. sad kad ju imam 50 itekako me ozbiljno shvaćaju.

kakva su vaša iskustva po tom pitanju.

@fish ako misliš da je ovaj post prikladniji za neku drugu temu slobodno prebaci.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 10:19   #2
samo komentar da se nadovezem na prethodni post..

pokusavam sudjelovati na pdf astrologija...procitala sam masu toga i pokusala sama desifrirat svoju natalnu...opcenite stvari o sebi znam iscitat(karakter i sl.)...sudjelovala u par tema (koliko moje skromno poznavanje ovog podrucja dopusta)...

na par molba da mi se pogleda posl. situacija, jer sam stvarno u razdoblju u kojem moram napravit rez, dozivim ignoriranje....
creditico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 17:47   #3
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Uputio bih jedno pitanje Saradoniji, S.C , saši i zvjezdoznancu pa nek odgovore kada mogu bilo bi mi ipak glupo za ovo odgovarati novom temom.

Da li radite besplatne horoskope na pp? Kako reagirate kada vam netko postavi pitanje ?

ja evo moram priznati na mnogo foruma sam ispočetka zaista pomogao preko pp-a međutim kako je to raslo (znam mi se dogoditi da preko 50-pp-a dnevno ovdje dobijem) morao sam to srezati.

da li mislite da je fer od nekoga opširno tražiti nešto na pp samo tako bez da se družite sa tom osobom i kako reagirate ?

......
Ja se astrologijom bavim već 9 godina. Moja iskustva sa ljudima su svakojaka, ali općenito važi pravilo da ako im pružiš prst oni odmah hoće cijelu ruku! Imam par ljudi kojima povremeno besplatno gledam(prijatelji) i par njih koje viđam na poslu svaki dan pa im se sažalim i pogledam, ali isključivo onda kada ja hoću. I nema šanse da mi natjeraju osjećaj krivice, jer im odmah kažem da je cijena horoskopa(kod mene) 500 kuna, pa ako ne žele platiti onda moraju čekati da budem slobodan ili raspoložen! Smatram da bi svi astrolozi morali naplaćivati svoje usluge,jer inače sam rad nema smisao i drugi ga ne cijene,kao i u svakom drugom poslu(npr. ako vam netko popravlja auto besplatno normalno da ćete ići kod njega i čekati i duže samo da ne morate platiti). Što se tiče ovog foruma, ovo bi po mom mišljenju trebalo biti prije svega mjesto razmjene iskustava, i to prije svega ljudi koji se bave i razumiju u astrologiju! A može se dogoditi da se i odgovori na neko pitanje ali isključivo na forumu(privatnim pismima nema nitko pravo gnjaviti,na njih nitko nije dužan odgovarati). I nitko ne bi trebao osjećati da mooooraaaa dobiti odgovor od astrologa, to je prije svega astrologova dobra volja!!! Ovaj forum je mjesto rasprave, a nikako mjesto gdje se mogu daviti astrolozi ljubavnim i drugim pitanjima!!! I što se prije to shvati i astrologija će krenuti prema naprijed. A dok astrolozi dozvoljavaju da ih vuku za rukav, ni astrologija neće biti ni mrvicu ispred gatanja svih vrsta(vidovnjaštva,runa,gatanja iz kave,tarota), što objektivno je(astrologija je nauka), pa se ni astrolozi ne moraju čuditi što ih stavljaju uz bok tim aktivnostima,koje imaju svoju vrijednost ali nisu nauke kao astrologija!!!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 00:36   #4
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Uputio bih jedno pitanje Saradoniji, S.C , saši i zvjezdoznancu pa nek odgovore kada mogu bilo bi mi ipak glupo za ovo odgovarati novom temom.

Da li radite besplatne horoskope na pp? Kako reagirate kada vam netko postavi pitanje ?
U vecini slucajeva, kada mi se netko javi na pm, odgovorim kada sam u mogucnosti. Uglavnom se radi o konkretnim pitanjima, razmjeni astroloskog misljenja ili samo prijateljskom cavrljanju. Zasto ne bih odgovorila? Iako, moram priznati da sam dobila par upita radim li za novac kompletne analize. Sto zasad ne radim.

Detaljne analize horoskopa se, po mom misljenju, ne mogu odraditi na pm, a niti ja imam toliko vremena. Isto tako smatram da nitko nije obavezan odgovarati na privatne upite niti bih sama nuzno ocekivala to od nekoga. Sve je stvar dobre volje (i vremena koje je netko spreman utrositi). Moram priznati da mi je puno draze kada vidim da se netko koliko toliko razumije u Astrologiju i kada pita neko suvislo pitanje iz kojega ja zakljucujem kako se osoba i sama bavi time te zeli nauciti vise.

Suspirium, mislim da ti se javljaju ljudi u skladu s onime sto i kako pises. Ti nudis neke gotove odgovore i brza tumacenja i ljudi dobivaju dojam kako ti to s lakocom i u kratkom vremenu odradis. S druge strane, prema onome sto ja pisem, tesko da ce se meni netko javiti s tim stavom.

Zasada su svaka moja "suradnja" ili "pomoc" bili konstruktivne prirode i bez sukoba. Nadam se da ce tako i ostati.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 04:51   #5
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
...

....S druge strane, prema onome sto ja pisem, tesko da ce se meni netko javiti s tim stavom.
ma ti pišeš preveč pomirljivo, nikad prava Šk. od tebe

a sad ontopic (makar sam ja s ove strane pružanja astroloških usluga ): smatram da se vrijeme provedeno u radu za nekog treba njemu i naplatiti, dakle ne znanje koje se eventualno negdje dobilo besplatno nego sati koje će astrolog provesti analizirajući nekom kartu.
Kao što konobar i tehnički crtač i doktor imaju svoju satnicu, ok je i da astrolog ima, u tom ne vidim ništa loše, a i meni bi bilo neugodno da se netko satima grbi nad mojim natalom, da mi hrpu dobrih objašnjenja i savjeta, a ja ni mu ni bu, a uostalom i plaćam to kaj se ja ne stignem ili ne želim bavit time, pa mi je ok da netko drugi to odradi za sve nas

isto tako, našao sam negdje dobar tekst o đotišu, gdje kaže kome se ne radi horoskop, ovako po sjećanju... onome tko dođe pijan ili provocira, tko se sprda na račun astrologije, tko ne zna ni što bi pitao ili ima preopćenita pitanja, ili tek toliko da pita (tipa aj pogledajte pa mi recite bilo kaj... , ili zanima me samo posao, obitelj, ljubav, seks, investicije, selidba i da li da mi dijete upiše francuski ili da ide na balet, a u kom slučaju da li klasični ili moderni, a u tom slučaju da li da mu kupim roza ili violet balerinke... ) i tak u tom stilu.
Tako otprilike, i čini mi se da je pravo svakog astrologa da takve mušterije otkanta, pa bile one i Vodenjaci
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:18   #6
u redu ljudi ali mislite li

da u slučaju kada nešto i obavite besplatno


da li vas tada taj netko cijeni ? da li vas uzima ozbiljno i da li je svjestan onoga što činite za njega ?

evo na jednom forumu sam bio napisao - ne na ovom da Rusija dobiva 3:1 Nizozemsku.To u sustšini nije bila prava prognoza neko neki više osjećaj na osnovi planeta nisam ulazio. I sad dolazim na taj forum i imam ravno 74 pp-od pitanja jel je muž vara, pa sve do toga da li biljke preživljavaju zimu u stakleniku.

ja zaista sam se max trudio i uvijek hoću pomoći ali nekad imam osjećaj da ima likova koji te jednostavno ne jebu pet posto.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:38   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Uputio bih jedno pitanje Saradoniji, S.C , saši i zvjezdoznancu pa nek odgovore kada mogu bilo bi mi ipak glupo za ovo odgovarati novom temom.

Da li radite besplatne horoskope na pp? Kako reagirate kada vam netko postavi pitanje ?
Što znači raditi besplatni horoskop? Odgovoriti na jedno pitanje ne znači raditi horoskop. Obradu cijele natalne karte ne radim, jer tko god je ovdje na forumu ima mogućnost da sam pročita osnovne postavke svoje natalne. Jer toliko je o svemu već pisano, da treba samo potražiti.
Što se tiče nekih konkretnih pitanja odgovorim u skladu s tim koliko imam vremena. Ako nemam vremena, javim se i kažem nemam vremena.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ja evo moram priznati na mnogo foruma sam ispočetka zaista pomogao preko pp-a međutim kako je to raslo (znam mi se dogoditi da preko 50-pp-a dnevno ovdje dobijem) morao sam to srezati.
da li mislite da je fer od nekoga opširno tražiti nešto na pp samo tako bez da se družite sa tom osobom i kako reagirate ?
Ne ulazim u to koliko je neka osoba fer ili nije kada traži odgovor na neko pitanje. Svatko ima nivo kulture ponašanja različit i tko sam ja da bilo koga osuđujem. I pobogu kakvo druženje? Šta se ti moraš družit s osobom da bi odgovorio na pitanja iz nečije natalne? Ne shvaćam o kakvom druženju govoriš. Dobiješ pitanje, pogledaš natalnu, odgovoriš, nema tu druženja.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Evo imao sam baš jedan slučaj osobe, koja mi se javila na pp, koji sam pročitao ali naravno nisam odgovorio jer kad bi stigao, ipak moram raditi selekciju ne mogu cijeli dan odgovarati na pp-ove, i tražila od mene odgovor na jedno pitanje.
taj primjer mi je pomogao zapravo definitivno zaključiti da je rad na pp ponižavajući.
Kakav rad na pp? Pa nije pp mjesto gdje bi astrolog trebao raditi. PP služi da izmjeniš nekoliko rečenica s nekim iz razloga što ti i ta osoba ne želite da ostatak foruma vidi o čemu komunicirate. Ako želiš radit astrologiju preko interneta napravi si web stranice, postavi cijenik, email i radi. Kakav rad na pp, besmisleno.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
svi koji me ovdje znate već neko vrijeme možete potvrditi da do sada, a kako će biti ubuduće ne znam - nisam niti jednom ili eventualo jednom pogriješio.
U svakom poslu pogreška se može desiti, pa tako i u ovom.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
i tako dobio sam tu poruku, nisam na nju odgovorio dva mjeseca, osoba ju je poslala ponovno, i tada sam pronašao vremena i pitala me isto pitanje. tada obično radim horarnu. i uglavnom osoba me pitala da li će se pomiriti sa bivšim dečkom, i rekla je da li to sad mogu pogledati. ja sam slučajno tada imao vremena bilo mi je žao i išao sam pogledati. međutim naknadno sam saznao da je u trenutku drugog postavljanja pitanja veza bila već obnovljena i kao takav horarni chart je bio bespredmetan. i onda je tako došlo do manjeg podbadanja itd.
Znaš i sam da je u prognoziranju astrološkom ključan faktor vrijeme. Velike se promjene mogu desiti u roku od 10 dana, a kamo li nakon 2 mjeseca. S druge strane, u radu s klijentima neophodna je komunikacija. Svaka prognoza ispaljena iz horara podložna je greški. Raditi na takav način daje naglasak na tebi i tvojim sposobnostima te eventualnom priznanju koje iz toga proizlazi. Nije pogrešno tražiti dodatne informacije ako ti nešto nije jasno. Ako si fulao prilikom horarne prognoze, fulao si, priznaj pa te nitko neće napadati. Najlakše je prebaciti krivicu na onoga tko je postavio pitanje. Tvoja je greška jer si pitanju krivo pristupio.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
zanima me kako reagirate na to, radite li išta preko pp-a , da li vam se pojave i takvi klijenti. evo meni je ovo drugi slučaj u praksi da sam ovo imao i na osnovu toga sam zaključio
da više ništa ne radim na pp.
mislim nije fer ima ljudi koji ne pišu uopće na astrologiji i padnu iz vedra neba da im nešto kažeš, nekada to i učinim jer imaju tešku životnu situaciju, ali jednostavno ne podnosim neku pubertetsku patetiku i odbijanje prognoze i napadanjem astrologa.
eto moralo se i meni dogoditi to jednom.
zaista primijetio sam ako ljudima radite sve besplatno nitko vas ne cijeni. kad sam počinjao i imao cijenu samo 20 eura, nitko me nije shvaćao ozbiljno. sad kad ju imam 50 itekako me ozbiljno shvaćaju.
kakva su vaša iskustva po tom pitanju.
@fish ako misliš da je ovaj post prikladniji za neku drugu temu slobodno prebaci.
Čuj, osobno mislim da ovaj forum nije mjesto gdje bi bilo tko tko radi astrologiju trebao skupljati klijente. Za to postoje druga mjesta, a ovdje se raspravlja i razmijenjuju iskustva. Ako imaš mnogo osoba koje te traže, pokreni privatan posao.
Zapitaj se zašto si iznapadan? Možda je problem tvoj način komunikacije s ljudima. Ako nemaš vremena ili ne želiš nekome odgovarati na pitanja uvijek postoji način da to toj osobi lijepo i uljudno objasniš. I tu prestaje svaki nesporazum.
Poanta je u tome, što ti radiš na forumu? Jesi li došao zarađivati ili volontirati? Po mojoj procjeni najbolje ti je da otvoriš profesionalnu web stranicu i tih 50pp dnevno preusmjeriš tamo.
I s obzirom da si astrolog greške traži u sebi i svojoj natalnoj karti, ne svaljuj krivicu na druge. Ne služi ti na čast.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:41   #8
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
u redu ljudi ali mislite li

da u slučaju kada nešto i obavite besplatno


da li vas tada taj netko cijeni ? da li vas uzima ozbiljno i da li je svjestan onoga što činite za njega ?

evo na jednom forumu sam bio napisao - ne na ovom da Rusija dobiva 3:1 Nizozemsku.To u sustšini nije bila prava prognoza neko neki više osjećaj na osnovi planeta nisam ulazio. I sad dolazim na taj forum i imam ravno 74 pp-od pitanja jel je muž vara, pa sve do toga da li biljke preživljavaju zimu u stakleniku.

ja zaista sam se max trudio i uvijek hoću pomoći ali nekad imam osjećaj da ima likova koji te jednostavno ne jebu pet posto.
Što se uopće zamaraš takvim stvarima. Smatraš li astrologiju svojom profesijom otvori web stranicu i postavi cijenik.
Poštovan ćeš biti onoliko koliko sam sebe poštuješ.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:56   #9
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
u redu ljudi ali mislite li

da u slučaju kada nešto i obavite besplatno


da li vas tada taj netko cijeni ? da li vas uzima ozbiljno i da li je svjestan onoga što činite za njega ?

evo na jednom forumu sam bio napisao - ne na ovom da Rusija dobiva 3:1 Nizozemsku.To u sustšini nije bila prava prognoza neko neki više osjećaj na osnovi planeta nisam ulazio. I sad dolazim na taj forum i imam ravno 74 pp-od pitanja jel je muž vara, pa sve do toga da li biljke preživljavaju zimu u stakleniku.

ja zaista sam se max trudio i uvijek hoću pomoći ali nekad imam osjećaj da ima likova koji te jednostavno ne jebu pet posto.
a što to ti činiš za njega?
pripazi da ti se ne potkrade ego, to je već mnoge talente uništilo... svi oni vidovnjaci i bioenergetičari prolupali su počeli od nekog osjećaja ili sposobnosti, početnih uspjeha itd...pa umjesto da pomažu ljudima, okrenuli se sebi, pohlepa ih zela i tako...
kao što rekoh, ne bi smio bit problem naplatit svoj trud i vrijeme, ako ti znaš da vrijediš, i ako utrošiš svoje slobodno vrijeme na to.
Ali ako baš inzistiraš na POMAGANJU, nesebičnom, onda ćeš morat progutat poneku gorku tabletu u smislu ljudi koji te neće poslušat, cijenit, platit i slično, to ti ide u rok službe

btw: kako znaš kome trebaš pomoć a kome ne?
imaš neku metodu?

EDIT: ja nisam astrolog, ne šaljite mi PP-e
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 12:27   #10
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
u redu ljudi ali mislite li

da u slučaju kada nešto i obavite besplatno


da li vas tada taj netko cijeni ? da li vas uzima ozbiljno i da li je svjestan onoga što činite za njega ?
pa to da li ce te netko cijeniti ili ne mislim da ne zavisi od cijene, a nije ni neka fiksna kategorija. ne ide to tako: ako uradim to i to ljudi ce se tako i tako odnositi i osjecati prema meni. zato sto svijet ne funkcionira tako, ljudi su razliciti, promjenjivi i cudljivi ako im i najvishe naplatish, ako im se nesto ne svidi ili ako su takvi sami po sebi mozda te opet nece cijeniti. to je tako.

mislim da ti to ne bi trebao biti prioritet vec da jednostavno izgradish profi odnos.

saradonija ti je super jasno rekla sustinu svega
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:20   #11
Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
ma ti pišeš preveč pomirljivo, nikad prava Šk. od tebe
Ja imam Mars u Vagi.

Quote:
isto tako, našao sam negdje dobar tekst o đotišu, gdje kaže kome se ne radi horoskop, ovako po sjećanju... onome tko dođe pijan ili provocira, tko se sprda na račun astrologije, tko ne zna ni što bi pitao ili ima preopćenita pitanja, ili tek toliko da pita (tipa aj pogledajte pa mi recite bilo kaj... , ili zanima me samo posao, obitelj, ljubav, seks, investicije, selidba i da li da mi dijete upiše francuski ili da ide na balet, a u kom slučaju da li klasični ili moderni, a u tom slučaju da li da mu kupim roza ili violet balerinke... ) i tak u tom stilu.
Pa eto, niti ja ne bih ulazila u analize s takvim pristupima. To mi jednostavno nema smisla niti se Astrologija koju ja poznajem svodi na to. Predaleko je od toga, zapravo.


Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
u redu ljudi ali mislite li

da u slučaju kada nešto i obavite besplatno


da li vas tada taj netko cijeni ? da li vas uzima ozbiljno i da li je svjestan onoga što činite za njega ?
A ti si dakle siguran da te netko cijeni i da je svjestan toga sto ti radis za njega samo ako ti plati? Pa to ti je, po mom misljenju, vrlo upitno.

Salu na stranu, meni da netko dodje s upitma gore navedenim u FW-ovom postu, rekla bih da ne cijeni uopce Astrologiju pa tada niti novac ne bi ucinio da pomislim drugacije. U takvom slucaju Astrolog je samo aparat u koji se ubacuje novac i onda o vergla.

Kao sto sam ti rekla, bitno je ono sto i kako prezentiras. Sebe i svoj astroloski rad.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:53   #12
zvjezdoznanac vam je najbolje odgovorio i ja tu mogu malo što dodati.

Saradonijo.....

nigdje ja nisam pogriješio,
niti jedna moja prognoza na ovom forumu nije bila pogrešna.

Pa došli smo bili čak do te točke da ljudi otvoreno priznaju kako sam pogodio pa si valjda u napadu bijesa to obrisala, postove od aleksandre i damira pod nekom izlikom. čak je i aleksandra napisala da ja sa 20 godina ne mogu imati pojma pa kad sam joj pogodio promijenila je mišljenje.

no to ovdje nije tema.

Ja imam svoje klijente nevezano za forum, bilo bi jadno da ih na nekom forumu skupljam.

Ti bi Saradonija Boga dala da meni možeš naći pogrešku i znam da to frustrira.

Ja rado pozivam sve članove ovog foruma da mi se javi svatko onaj kome sam ja išta pogriješio.

Najbolji primjer je ovdje zvjezdoznanac. Dakle, čovjek je zaista mislio da sam ja neka umišljena seljačina - moram priznati i ja sam tada mislio to za njega, međutim čuli se, razgovorali i uvjerio se u moje sposobnosti - kao i ja u njegove koje dotada nisam uviđao. Zaista pametan čovjek.

Ovdje je tema pp, NE JA. Dakle, ima li smisla ljudima raditi usluge, da li oni to dovoljno cijene.

ja mislim saradonija da ti je jako tužan dan kad god ne stigneš pljunuti na mene i moj rad koji je dosada bio besprijekoran.

Kad ti napišeš neku prognozu, ili daš detaljnu analizu e onda ćemo draga moja razgovarati.

ja sa obzora ne gledam u maglu nego u sunce.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:58   #13
pazi to ovo bokte koji cinizam.

prava mi se javila da mi govori da sam JA pogriješio...

Pa ti Saradonijo nisi nikad ni u PRILICI da pogriješiš.

Horarni chart je bio lažan. tu ja ne mogu ništa.

baš si destruktivna.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 14:40   #14
Suspiriuma znam s jednog drugog foruma,vrlo je profesionalan i solidaran.Imali smo neke trzavice,ali svoju subjektivnost,kad je riječ o astrologiji,uvijek ''pospremi u ormar'',to je za svaku pohvalu!Što se njegovih predikcija tiče,ne trebam posebno isticati da su točne.Mislim da je objektivnost neminovna za zvati se uspješnim i kvalitetnim astrologom,a objektivnost definitivno nije brisanje Suspiriumovih ili tuđih astro-postova.Isto tako,objektivnost nije iskazivanje osobnih averzija na račun teme.Pozicija astrologa na forumima je nazavidna zbog navale na pp-ove,za to sam da se astrolozima da neka naknada i tim putem,budući da svaki trud ima svoju cijenu,ali ako ništa,barem lijepa riječ.Koliko će astrolog biti zadovoljan povratnom informacijom,ovisi i o njemu,ali nezahvalnost je najgori mogući ishod.
Nadira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:30   #15
čovječe sam se svađate
a suspirium mi ni pogoodio da mi je brat zgodan a niti ja nego maMA
kad razmislim opp saturna i mjeseca me ne cini bolezljivom,2 upale grla,blaže manje blaže se dešavaju gotove svakome,dobro rođenje uz povredu nije kronično stanje jel sve je ok sade
imo je pravo za psihu,ali neke stvari u mom životu se pogodile,ne vide se na prvi pogled možda ili površan,npr talent za glazbu,ožuljci po tijelu veliki od operacija i svašta nešt
ali tema je trebali bi naplaćivati,iskreno platitla bi nekome za koga znam da je stručnjak u onom šta radi,a jedino mi na pamet pada damir jovetić,dakle planiram ga kontaktirati
ovako ovo po forumima čovjeku zbrku donese,bar meni je,shvaća čovjek sve tragično i fatalistički,pa više ni ne gledam
uostalom astrologija je davala puno krivih odogovora,koji vjerovatno ovise o onome ko ih tumači,a i kako se napominje da uvijek postoji izbor.čovjek svoje greške vidim i sam bez karte,bar ja jesam,ništa novo otkrila nisam(dobro položaji planea koji utiču na neke stvari tj ukazuju na nešto što sam znala već,ali nije bilo astrološki objašnjeno),ali i pola stvari navodno se nije vidjeloi,tj nije mi niko napomenio ak mi je ovlaš pogledo kartu
uvidjela sam da je volja bitna,ja nemogu promjeniti okolnosti s kojim sam počela ili stvari koje se događaju van moje kontrole,ali mogu promijenit svoj stav
uostalom bili madoona s onolikom punom 12 kućom stigla di je da se bavila astrologijom
po mom mišljenju astrologija i psihologija su srodne,jer trebaju dati rješenje,svoje mane i prednosti već znam i sama
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:41   #16
kako možeš za bracu reći da nije zgodan ali madonna ja sam tebi napisao jako mnogo toga, nema smisla izvlačiti detalje, što se tiče ove boležljivosti to si ranije drugačije prokomentirala, a pa čak i iz ovog posta što si napisala - ne vidim ozbiljniji prigovor osim ovoga za brata.

nije tema baš naplaćivanje nego koliko ima svrhe tumačiti ljudima nešto na forumu, je li to baš svrha foruma.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:49   #17
pa ima 120 kila,neproporcionalan mi nešto,i još svašta nešt,ja sam samo realna,uostalom da neko gleda njegovuu kartu reko bi sve naj,dečko već 5 godina sjedi za kompom i ništa ne radi,ama ništa ni do trgovine da izađe,ne izlazi iz kuće,a navodno ima odličniu kartu.nadam se da će se promijeniti to na bolje.
pa da jesam ali sam svatila da se ja osjećam boležljivo možda i bez energije ali to je sun squ mars.ali iskreno bolesna nisam,nemam nikake bolesti(osim jedne kou sam si sama navukla i tu mi ne treba astro da skontam neg znanje),niti moja obitelj je sklona kakim bolestinama,slabim imunitetima,alegrijama i sl.
pa svrha je ,jer ako ćeš iskrenog nekog za diskutiranje nećeš ih naći,ja spadam u neznalice,zato sam i došla ovdje po rješenja,sve sam ja znala i sama,samo su se neke stvari astrološki objasnile neke nisu itd.
svrha foruma,moje misšljenje pa naravno nećeš sistematski ići svakom nešt objanit,nismo svi majka tereza,pa ni ja ne bi bila,ali se može nekom napisati nešto kratko,a i ponuditi rješenje ni loše
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 17:56   #18
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

Saradonijo.....

nigdje ja nisam pogriješio,
niti jedna moja prognoza na ovom forumu nije bila pogrešna.

Pa došli smo bili čak do te točke da ljudi otvoreno priznaju kako sam pogodio pa si valjda u napadu bijesa to obrisala, postove od aleksandre i damira pod nekom izlikom. čak je i aleksandra napisala da ja sa 20 godina ne mogu imati pojma pa kad sam joj pogodio promijenila je mišljenje.

no to ovdje nije tema.

Ja imam svoje klijente nevezano za forum, bilo bi jadno da ih na nekom forumu skupljam.

Ti bi Saradonija Boga dala da meni možeš naći pogrešku i znam da to frustrira.

Ovdje je tema pp, NE JA. Dakle, ima li smisla ljudima raditi usluge, da li oni to dovoljno cijene.

ja mislim saradonija da ti je jako tužan dan kad god ne stigneš pljunuti na mene i moj rad koji je dosada bio besprijekoran.

Kad ti napišeš neku prognozu, ili daš detaljnu analizu e onda ćemo draga moja razgovarati.

ja sa obzora ne gledam u maglu nego u sunce.
dečec, opet si zabrijao.
otvorio si temu, postavio pitanja, a kad dobiješ odgovore ne znaš kao PRAVO muško podnijeti mišljenja koja ti ne podilaze.
po ne znam koji put čitam u tvojim postovima da si nepogrješiv. mislim, super za tebe, no to tvoje samohvalisanje mogu svesti samo na one infantilne radnje tipa "moj tata je jači od tvog ili moj tata ima bolji auto od tvog tate".
enivej, čil aut!
i skuliraj se u odnosu prema ženama.
i da, ovo nije tema o tebi, ali niti o saradoniji i ne prozivaj je više.
kako bih ipak ostao on topic prokomentirat ću temu s one druge strane, strane korisnika.
i meni bi, kao i FW-u bilo neugodno da mi netko pro bono nešto radi. Svaki trud i svaki rad treba nagraditi. Vrijeme je novac i to je to.
Iako, mislim da bi bilo dobro svog astrologa upoznati na neki način....o.k. mi je i komunikacija preko pm-a ili putem maila, ali izuzetno mi je bitno osjetiti dušu astrologa, bitno mi je da smo na istoj vibri i da komunikacija lako teče.
Budući da se meni astrologija pokazala kao vrlo velika pomoć kada sam u dilemi i kad mi je potrebno čuti objektivan sud, i budući da nema šanse da svakome dam na uvid svoju kartu, biranje astrologa podsjeća me i na biranje psajho terapeuta pri čemu im je zajednički osjećaj povjerenja. Ako ne osjećam povjerenje, neću ni tražiti uslugu...Tako da..nisam za sebično pm-anje, ali za čašicu astro razgovora na taj način sam uvijek pogotovo što je nekima ovdje pm jedini način za početak komunikacije u smislu traženja astro pomoći.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:57   #19
Pitanje je bas osetljivo (namerno ignorisem ovaj deo topika gde se prepucavate).

Ja se profesionalno bavim i astrologijom (ali ne zivim samo od toga), moj muz se profesionalno bavi astrologijom ... oboje smo u tome nesto vise od 20 godina...profesionalno oko deset - medjutim, razmena informacija na forumima je dragocena, pre svega zbog ostalih astrologa koji dolaze.

Uvek rado odgovorim na pp, i ne mislim da je to gubljenje vremena - uostalom, besplatne konsultacije su korisne i nama astrolozima da neke svoje pretpostavke potvrdimo u praksi, bez opterecenja da je taj neko platio pa da izigravamo sveznajuce...

E, sad...neki ljudi imaju meru, neki nemaju, ali u principu mislim da ako astrolog nema i poriv da pomogne nekome i besplatno, onda je uputno da se zapita zasto se uopste time bavi.

Medjutim, mislim da bi se moglo postaviti i sledece pitanje - da li astrolozi i na koji nacin, koriste forume za sopstvenu promociju? U tom kontekstu, a sigurna sam da dosta astrologa na ovaj nacin dolazi i do klijenata, sasvim je normalno da - ako nista drugo - za takvu vrstu svoje promocije "zrtvuje" malo slobodnog vremena i odgovori na poneko pitanje.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:59   #20
asteri, mene je više zanimalo da li oni kojima to radimo dovoljno cijene, u ljudskom ne u materijalnom smislu. evo ja imao slučaj da nešto pogledamt ako preko pp-a i rekao ajde, i mene se popljuje jer nisam dao željeni odgovor...
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.