Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 17:24   #61
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
NE! Rekao sam da su ambicije dugoročni planovi, što ne znači da je i planiranje zimnice (dugoročni plan) nužno i ambicija.
Ambicija je dugoročni plan.
Planiranje zimnice je osobni dugoročni plan.

Planiranje zimnice nije ambicija.
To mi je jasno.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ambicija je više ili manje dobro promišljen dugoročni plan.
Ambicija je plan ostvarenja vrlo kompleksnih i dugoročnih želja.
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Osobni dugoročni planovi i ambicije uvijek su odraz svjesnosti pojedinca o vlastitoj nesposobnosti.
Htio bih da mi se ukaže na treću kategoriju "dugoročnog planiranja" koja nije odraz svjesnosti pojedinca o vlastitoj nesposobnosti.
Ja naime smatram da je:
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Htjeti biti obrazova NIJE ambicija, već je ulaganje u vlastite sposobnosti.
...boldani dio - osobno dugoročno planiranje.
Naravno, kao niti planiranje zimnice, obrazovanje ovime ne postaje ambicija, ali je i dalje unutar kategorije koju si proglasio svjesnošću o vlastitoj nesposobnosti.

Podsjetimo se;

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Planiranje zimnice je dugoročni plan.
Obrazovanje je dugoročni plan.
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Iz priloženog je očito da je dugoročno planiranje UVIJEK odraz nesposobnosti rješavanja problema "u hodu".
Nadam se da nisam previše zakomplicirao.

Sada bih nastavio s analizom tvojih izjava:


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Iz priloženog je očito da je dugoročno planiranje UVIJEK odraz nesposobnosti rješavanja problema "u hodu".
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Dugoročni plan može biti, ukoliko je dobro promišljen, sasvim dobra stvar.
Ne znam dali je ovdje riječ o disleksiji ili o nekoj drugoj bolesti iz šarolike ponude koja se može prišiti sugovorniku, ali volio bih da se razjasne ove jezične kontradikcije, ako naravno postoje.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:36   #62
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Bome... ni tvoi postovi nisu neka svjetska pamet

Kao ni tvoji, ali iz mojih ne izvire bolesna ambicija. Iako često postavljaš tobožnja retorička pitanja, ista su itekako vrijedna odgovaranja. Tvoji postovi postižu veliku "gledanost" jer njima uspješno uspijevaš realizirati svoju pozamašnu ambiciju da drskošću i arogancijom provociraš i vrijeđaš. Naravno, u slučaju te tvoje konkretne ambicije, složila bih se da ista izvire iz nekakvog kompleksa manje vrijednosti koji se monstruozno pretvorio u narcisoidnost. Poznati obrazac...
Naime, nije neka izvanredna okolnost po forumima naići na osobe koje se svađaju sa širokim krugom pučanstva na svakoj božjoj temi.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:51   #63
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Htio bih da mi se ukaže na treću kategoriju "dugoročnog planiranja" koja nije odraz svjesnosti pojedinca o vlastitoj nesposobnosti.
Ja naime smatram da je:


...boldani dio - osobno dugoročno planiranje.
Naravno, kao niti planiranje zimnice, obrazovanje ovime ne postaje ambicija, ali je i dalje unutar kategorije koju si proglasio svjesnošću o vlastitoj nesposobnosti.
Nema je. SVAKO dugoročno planiranje je znak nesposobnosti da rješavamo probleme "u hodu".

Razlika između ambicije i dugoročnog planiranja je sljedeća.

Ambicija dugoročno planira određen uspjeh, poziciju, moć, ugled, bogatstvo... ambicija dakle ima subjekt (konačni cilj) neovisno o pojavljivanju "problema u hodu".

Dugoročni plan ima cilj rješavanja eventualnih "problema u hodu" ukoliko se isti pojave. No ukoliko do problema ne dođe, dugoročni plan nema niti jedan drugi cilj, jer sam po sebi "plan" nie nužno i "cilj", već služi kao "sredstvo za zaštitu" u slučaju "nepredvidivih okolnosti". Takav plan je najbolji kada ostane nerealiziran, jer to znači da nie došlo do "nepredvidivih teškoća".

Cilj kojeg takvi dugoročni planovi "štite" može biti bilo što. U slučaju kad nisam ambiciozan, to može biti jednostavan i ugodan suživot sa osobama koje me okružuju, što je u elektronsko doba prilično velik broj osoba, i time prilično visok cilj. No pošto subjektivno cjenim kvalitetu vlastitog (su)života, odlučio sam da ako ičemu treba težiti, onda je to kvaliteta života za sebe, i osobe koje me okružuju. To je logičan zaključak, i ja ne moram biti "predsjednik" tog logičkog zaključka. Jednostavno mi je u interesu da živim kvalitetno.
Taj cilj nema formuliranu "idealnu" točku jer je potpuno komparativan... što manje napora - što ugodniji život. Taj cilj nema definiran "smjer", i ja u tome nemam nikakvu funkciju van vlastitog koegzistiranja, što ionako već činim samim time što postoim.

Gdje je tu ambicija? U tome nema ničeg ambicioznog, iako je plan vrlo dugoročan, a cilj gotovo sigurno i nedostižan

Quote:
Nadam se da nisam previše zakomplicirao.
Ja uopće ne vidim "komplikaciju"

Quote:
Ne znam dali je ovdje riječ o disleksiji ili o nekoj drugoj bolesti iz šarolike ponude koja se može prišiti sugovorniku, ali volio bih da se razjasne ove jezične kontradikcije, ako naravno postoje.
Pa ne znam. Reci ti meni...
Postoi li kontradikcija u ovome što sam napisao?
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 17:55   #64
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Kao ni tvoji, ali iz mojih ne izvire bolesna ambicija. Iako često postavljaš tobožnja retorička pitanja, ista su itekako vrijedna odgovaranja. Tvoji postovi postižu veliku "gledanost" jer njima uspješno uspijevaš realizirati svoju pozamašnu ambiciju da drskošću i arogancijom provociraš i vrijeđaš. Naravno, u slučaju te tvoje konkretne ambicije, složila bih se da ista izvire iz nekakvog kompleksa manje vrijednosti koji se monstruozno pretvorio u narcisoidnost. Poznati obrazac...
Pitanje jest "otkud je tebi poznat taj obrazac", kada si ga u stanju tako detaljno opisati?

Psihološka projekcija


Quote:
Naime, nije neka izvanredna okolnost po forumima naići na osobe koje se svađaju sa širokim krugom pučanstva na svakoj božjoj temi.
Ukoliko je to točno... taj podatak me doista veseli, ma koliko god tebe to u konačnici i čudilo
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:06   #65
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pitanje jest "otkud je tebi poznat taj obrazac", kada si ga u stanju tako detaljno opisati?
Neposredni uvid, prirodna inteligencija i zdravi razum
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:10   #66
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Reci ti meni...
Postoi li kontradikcija u ovome što sam napisao?
Kontradikcije nema utoliko što si lišio dugoročno planiranje značenja koje smo mu pridavali kroz raspravu, pa ti tako razvodnio moje primjedbe.
Nigdje do sada nisam vidio to da je dugoročno planiranje usključivo spremnost da se stvari rješavaju u hodu, dapače, to dvoje stavljeno je kao suprotnost jedno drugome.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Nema je. SVAKO dugoročno planiranje je znak nesposobnosti da rješavamo probleme "u hodu"
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Dugoročno planiramo kako bismo rješili probleme u hodu.

Ako dugoročno planiramo, nesposobni smo rješiti probleme u hodu.

Dugoročni plan nema niti jedan drugi cilj osim rješavanja problema u hodu.
To mi se čine kao zaključci ovoga s kojima se ne slažem, ne samo po tome kako djeluju, nego po tome što sami po sebi znače.

Planiranje zimnice, obrazovanje i ostali osobi dugoročni planovi imaju cilj.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
No ukoliko do problema ne dođe, dugoročni plan nema niti jedan drugi cilj.
Jer sam po sebi "plan" nie nužno i "cilj", već služi kao "sredstvo za zaštitu"
Nije nužno, ali može biti.

U daljem tekstu objašnjavaš svoje stvarne ili hipotetske dugoročne planove. I da, oni se ne uklapaju u model ambcija o kojem govorimo niti imaju jasno definiran cilj.
Ali vjerujem da pojam kvalitete života za sebe i osobe koje me okružuju itekako sadrži jasne partikularne dugoročne ciljeve, pa smatram da nema ničeg negativnog u tome ako planiraš nastaviti zarađivati novac, imati isto ili naći bolje radno mjesto, održavati kontakte s točno određenim ljudima ili upisati kakvo poslovno usavršavanje.
Unutar tog širokog pojma koji sam ne mora biti (ali može biti) jasno definiran nalaze se više nego jasne odrednice, niti jedna nužno ambiciozna u negativnom smislu, ili negativna sama po sebi; time što je dugoročna.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:11   #67
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Neposredni uvid, prirodna inteligencija i zdravi razum
Kako iskreno od tebe, uzevši u obzir da "neposredno iskustvo" u ovom slučaju znači da mehanizam poznaješ iz osobnog, tj. ne-posrednog (bez posrednika) iskustva

Baš si prirodno talentirana
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:26   #68
Quote:
The_Kid kaže: Pogledaj post
Kontradikcije nema utoliko što si lišio dugoročno planiranje značenja koje smo mu pridavali kroz raspravu, pa ti tako razvodnio moje primjedbe.
Dio "smo mu pridavali" ne uključuje mene, što razvodnjuje tvoju kritiku. Ne misliš valda da svi moramo imati tvoju percepciju pojma "dugoročnog planiranja"?

Quote:
Nigdje do sada nisam vidio to da je dugoročno planiranje usključivo spremnost da se stvari rješavaju u hodu, dapače, to dvoje stavljeno je kao suprotnost jedno drugome.
U slučajevima kada govorimo o balansu između "sposobnosti" i "ambicija", i kažemo da to ovisi o "psihološkoj atmosferi" individue, koja po toj tezi proizlazi iz "kompleksa manje vrijednosti", tada baratamo sa ukupno 4 faktora koja potencijalno proizvode 16 različitih kombinacija.

Tvoj pokušaj da napadneš tezu "isključivačkom" logikom koja napada samo dva faktora u jednoj kombinaciji je krajnje neadekvatan, jer propuštaš vidjeti da ovakva rasprava ne može imati "lijevu" i "desnu" orjentaciju, već treba uzeti u obzir svih 16 orjentacija.

Možda će ti zvučati čudno, ali najbolji psihološki tekst kojeg imamo barata sa 4 aspekta ljudske psihe, što u zbroju daje 16 različitih karakternih tipova.

Ako želiš osporiti moj pristup, morat ćeš zagaziti dublje u kompleksnost diskusije, jer ambicija se manifestira na 16 različitih načina, i moramo ih sve razumjeti da bismo znali što je ambicija.

Ako želiš biti kritičan, taj stav je dobrodošao. Ali kritiziraj tamo gdje je uporište mog argumenta, a ne površinski, u manifestaciji jedne od 16 mogućih ekspresija ambicije, koja sama za sebe nie bitna za raspravu koja uzima u obzir svih 16 ekspresija.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:26   #69
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Kako iskreno od tebe, uzevši u obzir da "neposredno iskustvo" u ovom slučaju znači da mehanizam poznaješ iz osobnog, tj. ne-posrednog (bez posrednika) iskustva

Baš si prirodno talentirana
Nije potreban poseban talent za prokužit iz neposrednog uvida u tvoje tekstove postojanje bolesne ambicije. Pa, kao i obično, ako je tvoja ambicija bolesna, onda je SVAKA ambicija bolesna tj. to postaje definicija ambicije.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:28   #70
Whatever Sve dok je neposredno iskreno, ja sam zadovoljan
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:54   #71
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Dio "smo mu pridavali" ne uključuje mene, što razvodnjuje tvoju kritiku. Ne misliš valda da svi moramo imati tvoju percepciju pojma "dugoročnog planiranja"?
Neobično je onda to kako je indirektna definicija dugoročnog poprimila notu nečega bez konačnopga cilja tek kada sam ukazao na očite suprotnosti u tvojim izjavama koje su se tog planiranja ticale, 1 ili 2 posta unazad, koje nisu dalje quotanje niti im je čini se pridata velika važnost.

To više nije niti bitno, s obzirom da svoje vrijeme na forumima ulažem isključivo u raspravljanje, a ne u uvjeravanje i poigravanje rječima.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
U slučajevima kada govorimo o balansu između "sposobnosti" i "ambicija", i kažemo da to ovisi o "psihološkoj atmosferi" individue, koja po toj tezi proizlazi iz "kompleksa manje vrijednosti", tada baratamo sa ukupno 4 faktora koja potencijalno proizvode 16 različitih kombinacija.

Tvoj pokušaj da napadneš tezu "isključivačkom" logikom koja napada samo dva faktora u jednoj kombinaciji je krajnje neadekvatan, jer propuštaš vidjeti da ovakva rasprava ne može imati "lijevu" i "desnu" orjentaciju, već treba uzeti u obzir svih 16 orjentacija.

Možda će ti zvučati čudno, ali najbolji psihološki tekst kojeg imamo barata sa 4 aspekta ljudske psihe, što u zbroju daje 16 različitih karakternih tipova.

Ako želiš osporiti moj pristup, morat ćeš zagaziti dublje u kompleksnost diskusije, jer ambicija se manifestira na 16 različitih načina, i moramo ih sve razumjeti da bismo znali što je ambicija.

Ako želiš biti kritičan, taj stav je dobrodošao. Ali kritiziraj tamo gdje je uporište mog argumenta, a ne površinski, u manifestaciji jedne od 16 mogućih ekspresija ambicije, koja sama za sebe nie bitna za raspravu koja uzima u obzir svih 16 ekspresija.
Vidiš; ovo smatram razvodnjavanjem.
Doduše, nisam u potpunosti razumio gore napisano, ali nije potrebno da mi detaljnije pojašnjavaš.
U cilju suzdržavanja od možebiti nepotrebnih komentara zadržati ću se tako na tome da smatram da gore navedeno, iako mi djelomično nejasno, sada više nije niti bitno da zaključke koji su doneseni; ili su mogli biti doneseni u ovoj raspravi.

Sa štovanjem; do neke jednako zanimljive rasprave.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 19:21   #72
Drugarski pozdrav!
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 01:28   #73
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
pitam se sljedeće:

Treba li, stoga, neambicioznost tretirati kao dokaz sposobnosti?

Ako ambicije uvijek dolaze u pratnji nesposobnosti, znači li to da sposoban čovjek nikad nije ambiciozan?
Kako je onda postao sposoban (za nešto)?
i
Može li se uopće postati sposobnim, ma što to značilo, ili nam je sposobnost (za nešto) data genetski, upravo kao i talent? i ako je tome tako, koja je razlika između sposobnosti (za nešto) i talenta?

Kakve vajde od talenta (ili sposobnosti za nešto ako to znači isto), ako taj talent ne dolazi do izražaja radi manjka ambicije?
Sve polazi od osjećaja vlastite vrijednosti.
Oni koji su prihvatili natjecateljski sustav vrednovanja, osjećaj veće
vrijednosti postižu izdizanjem iznad drugih.
Vrijednost pojedincu daje pljesak gomile.
Vrijedni su uglavnom prvi, dok su svi ostali manje vrijedni.
Bitno je biti prvi, ili barem biti viđen sa prvim.
Ambicija je želja za pljeskom gomile ili barem za tapšanjem po ramenu onoga
kome gomila plješće.
Dakle, ambicijom se postiže osjećaj veće vrijednosti u društvu sa natjecateljskim
sustavom vrijednosti.

Međutim postoji i sustav u kojem se osjećaj vlastite vrijednosti ne postiže
izdizanjem iznad drugih, u kojem vlasitu vrijednost ne određuje pljesak gomile,
u kojem smo vrijedni i ako nismo u dupetu prvih.

U sustavu stjecanja moći nad samim sobom, za razliku od sustava stjecanja
moći nad drugim, ambicije nema, jer nema želje za pljeskom gomile.

Dakle, ambicioznost ne mora imati veze sa sposobnošću pojedinca već ima veze sa
sustavom vrijednosti u društvu, kojeg je taj pojedinac prihvatio kao mjeru za
vlastitu vrijednost.

U današnjem društvu natjecateljstvo se uglavnom mora prihvatiti.
Tko ne prihvati natjecanje bude odbačen kao nesposoban.
Tko izgubi u natjecanju ista mu je sudbina, bude odbačen kao nesposoban.
Znam da se na jednom mjestu ne podržava izdizanje iznad drugih, a to je Kristov etički nauk, koji nikako ne može opstati u sustavu gdje se vrijednost
stjeće izdizanjem iznad drugih.

I na kraju na vlastitom primjeru mogu zaključiti:
Budući da sam krajnje neambiciozan, svoje sposobnosti koje recimo da imam
nikad neću realizirati.
Prema tome neću niti dokazati da sam sposoban, dakle za okolinu sam nesposoban.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 03:04   #74
Imam jedno čist' praktično pitanje.

Želio bih na ovom forumu ostaviti 1000 postova. Mislim da ću se, ako želim postići taj cilj, morati preseliti na neke druge pdfove, jer mi na filozofiji sporo raste broj postova. Zahtjevni ste, bolje da trućkam kak' me žena vara...

Jesam li bolesno ambiciozan? Ili je to samo benigno dugoročno planiranje? Jesam li, na kraju, samo iskompleksirani, mali, brkati Zagorec?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 05:04   #75
Pošto sam pozvan na ovu diskusiju, udovoljit ću pozivatelju.

Strast, čast/slava i zavist vode čovjeka van ovoga svijeta. Pod "ovaj svijet" razumjevam sveukupnost opažaja osobe, njezinu "sliku o svijetu i sebi u svijetu". Ambicija može imati sve troje/četvero u korijenu. I šire.

U načelu, i uvjetno ću se složiti da osobna ambicija donosi više štete društvu. Ali ću isto tako reći da donosi, putem tih šteta, i neposrednu korist - otkrivanje egoizma. Kako osobnog, tako i kolektivnog. Pošto postoji, ima dobrog razloga za postojanje. Tu je da nas nešto nauči, tu je ultimativno zbog i poradi nas svih. Koja korist od bilo kakvog otkrivanja/pokazivanja egoizma? Pa lijepo, koristi nam da se bolje osvjestimo, da se bolje upoznamo, da dublje proniknemo u tajne vlastite prirode...jednostavno, da se bolje upoznamo.

Dobar je znak kada se sazna da se bolest ima. Puno bolja situacija od one do prije tren, kada se nije znalo, iako se tada sve činilo boljim, negoli sad.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:20   #76
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Kad sljedeći put osjetiš želju komentirati moj post, prvo lezi potrbuške na pod, i lupaj se nogama u guzicu 10 minuta

Ocito si shvatio analogiju na avion pa te nesto naljutilo. Awww...

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Naravno... motiv je uvijek ključ. Npr. kad se osoba prepozna u moim postovima, pa zasuje temu sa nekoliko gorkih postova u jalovu pokušaju da amortizira udarac vlastitom "self image-u".

C c c...kao sto sam i rekao...
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Taj isti ego ce popaliti sve moguce obrambene mehanizme ne bi li si kreirao iluziju ispravnosti.

"Dude"....ti si nebitan u ovoj prici.

Moj "self image" ne pada ili raste od rasprava po forumima.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Generalno točno. To obično radi na sljedeći način:

1) netko utvrdi da su ambicije patološko stanje duha
2) pojave se ogorčeni branitelji ambicija sa svoim obrambenim mehanizmima
Naravno...."here we go again...."


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Manje je bitno kome si uputio post, a daleko je bitnije da izneseš nekakav argument, što do sada nisi učinio, pa samo pojačavaš dojam ogorčenosti osobe koja se prepoznala u tekstu ç

Ne mislim iznositi argumente o banalnim stvarima koje bi trebale biti jasne iole normalnim ljudima.
Ako ti copy/paste-am hrpu argumenata ti ces nastaviti mlatiti praznu slamu jer vidim da te to jednostavno veseli u zivotu.

Dojam koji tebi ostavljam, ili bilo kome drugome nebitan mi je.
Opet ograniceno pretpostavljas da je ostavljanje dojma glavni motivator ljudi.

Nice try, though....
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 20:19   #77
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako si polupismen ili disleksičan, jer očito nisi razumio što sam napisao.
Ha bit ce da je to.

Za početak predlažem tečaj iz uporabe č i ć i "ije" i "je", though.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Došao si do nekog svog zaključka kojeg sada meni "stavljaš u usta" i na tome gradiš obranu vlastitog "self image-a".
Ne. Dajem drugu opciju mladim ljudima koji čitaju hrpu "noise-a" na webu.

Ti si mi apsolutno nebitan. Ne da mi nije stalo, nemam vremena vaditi čepove iz mozgova ljudi koji su si ih sami nabili, što zbog disbalansa pročitanog/doživljenog što zbog disbalansa vlastitog ega uvjerenog u nepogrešivost.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pročitaj pažljivo, i bit će ti jasno kome štete tvoje ambicije, i da to nema nikakve veze s preskakanjem prepona.
Jasno mi je.
Štete onima koji ih nemaju muda dosegnuti, pretpostavljajući da su bolesne.
Taj stav automatski gasi jednu od opcija kauzalnosti koju sami kreiramo.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post

To nie argument. Argument bi bio da si ukazao na nevaljalost konkretnog argumenta, i ponudio ispravnu izjavu čime bi korigirao moju pogrešku.

Ovo što ti radiš je čista insinuacija, bez temelja i bez mrvice argumenata.

Normalno da ti nije argument.
Da razumijes razliku između induktivne i deduktivne logike ne bi zaključivao s posebnog na opće.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Zdravost ambicije ovisi o kauzalnosti čega? Oprosti ali ja te ništa ne razumijem.
"Zdravost" ? Zanimljiva riječ.


Govorio sam o percepciji vremena i željenja nečega, što ovisno o toj percepcijji "imaš" ili "nemaš".

Sve je već na tacni, samo što se rijetko to primjeti pa automatski pretpostavlja da nije tu.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Poznato mi je kako ambicije funkcioniraju, i da pre lako prerastaju u kompulzivno ponašanje koje pojedinca poonekad teško može kontrolirati.

"pre lako" ? zanimljivo...


Još jedan primjer zaključivanja s posebnog na opće na kojem gradiš smiješne tvrdnje.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Upravo zato ambicija i jest blago patološko stanje duha s vrlo nezgodnim potencijalom prerastanju u kompulzivno ili opsesivno ponašanje.
Odvijač je patološki alat s vrlo nezgodnim potencijalom da si ga kreten zabije u čelo.
Ajd dobro. Onda ću prestat šerafit si kuću.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
No to je samo još jedan argument u prilog mom mišljenju. Ne vidim što je tu dobro u nesposobnosti pojedinca da pod utjecajem vlastitih ambicija posluša razum i bude u skladu sa okolnostima.
Argument ?

Razum i ambicije trebaju SURAĐIVATI, a ne ISKLJUČIVATI jedno drugo.

Pravi balans je ključ. Ti bi jednostavno odbacio jedan dio da se ne moraš trudit naprezat mozak i srce u odabiru tog balansa.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pogledaj definiciju psihopatološkog ponašanja... ovdje smo nabrojali barem trećinu simptoma opisujući jako ambiciozne osobe
Of course, dude...
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:11   #78
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Znači to što sam ja sposoban fluidno komunicirati na engleskom jeziku ne znači mi ništa, jer nemam ambicija biti prevoditelj?
Ne. Ne znači ti ništa ako bi "htio biti prevoditelj" a nemaš dovoljno ambicije postati.
Govorio sam u kontekstu važnosti i sposobnosti i ambicije u postizanju cilja.

Mislim da sam bio dovoljno jasan.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
ps: ako te zanima kako nastaje denial u kojeg upadaš, preporučam da si pogledaš link.
Nema potrebe.
Čak i da dosad nisam naučio percipirati što je "denial", dobri primjeri su posvuda. Jedan od njih je jako blizu i vezan je za ego.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Pubertet, gledajući psihološki, je upravo korjen kompleksa manje vrijednosti. Klinci se osjećaju odraslo, ali još uvijek žive ovisni o roditeljima što ugrožava krhku strukturu njihova ega i tjera ih da se dokazuju. Da... pubertet je ambiciozan period života kojeg većina "zdravo" preraste postajući odgovorna i preuzimajući brigu o sebi. Na žalost, neki ostanu zauvijek ambiciozni, i umjesto da razvijaju sposobnosti - oni razvijaju ambicije, komplekse i u konačnici frustracije.

A ima i onih koji nauče balansirati ambicije i sposobnosti i dosegnu neke stvari u životu za koje ostali misle da su samo snovi.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što ti znači "iskonski element ljudskog duha"
Naravno...da razumiješ ne bi reagirao na ovakve izjave kao da si pao s Marsa.

Ljudska duša ima svoj put. Psiha je alat kojim se duša koristi.

Duša želi i voli. Ima svoj cilj. Ona će doći na taj cilj u ovom, onom ili nekom n-tom ciklusu, bio ti tog svjestan ili ne.
Tog nema u filozofskim raspravama i nema argumenata koje možeš pročitati.

Ograničenost i labilnost ljudske psihe čovjeka često onemogućuje u postizanju tog cilja jer čovjek gradi zaključke o svemu na temelju te iste ograničenosti svih svojih čula. Uz to čovjekov ego često zatvara daljni input jer misli da je dosta, što je bazirano na ograničenosti čula o kapacitetu vlastitog uma.

Jedno od tih čula je vezano i za percepciju vlastitog duhovnog bića i pravilno prepoznavanje istog. Neki to opisuju kao "slušanje svog srca" što je vrlo pojednostavljeno. Uz mnogobrojne ostale psihološke i parapsihološke sposobnosti, oglušavanje na glas vlastite duše je jedna od najvećih ograničenosti čovjeka koji s vremenom upada u tipiziranu kolotečinu života i zanemaruje svoj pravi "put". Taj put ne dolazi iz aparata koji je psiha, nego iz pokretača psihe, što je duhovno biće. Aparat se može i krivo koristiti.

Ti ih voliš brkati i koristiš patologiju alata da negiraš element ljudskog duha.
Čovjekov san je vizija moguće budućnosti. Neki snovi su realniji - bliži spoju sa trenutnom realnošću, neki manje realni - dalji. Neki su bazirani na pravim motivima, neki na programiranim od strane okoline. Rijetko tko od malena želi sjediti u saboru ili vodit birc ili kladionicu. Puno više ih želi letit, pjevat, gasit vatre, crtat, slagat mašine, učit druge...

Prirodna ambicioznost vodi u pravom smjeru. Lažna, programirana - u krivom.
Pravi smjer je teži. Većina bira lakši smjer.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Mislim da si nabacaopar "fancy" riječi zajedno, koje zapravo ne govore ništa, pa time i tvoj "argument" vrijedi jednako toliko - ništa!
Well...okay dude!

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Nesposobnost razumijevanja karikiranih primjera, za koje sam pravovremeno naglasio da su karikirani, jamačno proizlazi iz tvoje ambicije da diskreditiraš moje mišljenje i time sačuvaš svoj pozitivni i ambiciozni "self image".
Karikirani primjer ambicioznosti u pisanju šalabahtera ?

Opet ti o "self image-u".....c-c-c...


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Iz nekog razloga uopće nisam zabrinut činjenicom da me ambiciozni ne razumiju, i da su mišljenja da nemam blage veze o čemu pričam

To je sasvim uobičajena reakcija, baš kao što je običaj da se 98% ljudi deklarira kao "natprosječno inteligentni", iako je očito da njih 48% poriče vlastitu glupost.

Jednako je logično da i ambiciozni poriču vlastitu prirodu, pogotovo kada razotkrijemo njene uzroke, motive i stupanj opasnosti kojeg osobne ambicije imaju po društvo

Ne moraš se brinuti koliko te tko razumije...što se denial-a tiče i svjesnosti o vlastitoj gluposti...imaš tu dosta posla.

Da...morat ćemo definirati stupnjeve opasnosti koje ambicije imaju po društvo...bolje da odmah definiramo i vrste sirena.


Ako je tebi logično da ambiciozni poriču vlastitu prirodu...you have serious issues, dude....IMHO.

Ambicije bi se trebale vezati na vlastitu prirodu, a ne ići u kontru.
Ako nekog vuče u vodu plivat ko lud za rezultatom mozda bi to i trebao....ako ne bude no.1 bar je dosegnuo san biti plivač. Ako netko ima san i ambiciju žonglirati noževe a ispadaju mu stvari iz ruke mozda bi trebao poslusati drugi ambiciju. Jerbo nikad nije samo jedna. Zdrava i razvijena psiha pomaže pri odabiru ambicije.
Simple as that. Not easy, but simple.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
To što je ti smatraš suludom nie protu argument, već naprosto tvoje osobno uvjerenje.
Naravno!


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Insinuacija za koju nemaš uporište. Također nie argument.
Rekao si da je "dugoročno planiranje uvijek odraz nesposobnosti rješavanja problema u hodu".

Ako samo malo napregneš taj fantastičan aparat u glavi i uporište i argument u mojem postu su vrlo lako vidljivi.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Točno. Ali (barem) dva su načina na koi ljudi reagiraju na tu svjesnost, i to sam več opisao. Jedni se mjenjaju, i time zdravo prerastu kompleks manje vrijednosti, a drugi postaju ambiciozni sa željom da svima dokažu koliko zapravo vrijede, bez da se pri tome bitno mjenjaju, i to je nezdravo i neodgovorno ponašanje.
Naravno da je zdravo prerasti komplekse i naravno da je nezdravo voditi se željom o dokazivanju drugima.
Ono što je fenomenalno jest da tvoje poimanje mogućih ishoda ima samo dvije solucije.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Opet "fancy" riječi bez ikakvog značenja i argumentacijske težine
Vidim da ti nije zabavno ako se ne možes igrati sa dugim objašnjenjima. Previše kave je štetno, btw.
Spomenuo si "stvarne probleme". Rekao sam da su prerelativni i iluzija jer svako ima drugu definiciju onoga što je "stvarni problem".
Ako definiraš "stvarni problem" ono kako ga definira većina ja ću ti opet reći da je to iluzija.
I ne, ne mislim to "argumentirati" u stupidnim šamaranjima postovima koji ne vode nikuda.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Opet "fancy" riječi bez ikakvog značenja i argumentacijske težine!

Što je to "osnovni element ljudskog duha" koje si maločas nazvao "iskonskim"?

Rekao sam sve što mislim reći po tom pitanju.
Odgovor nećeš naći u filozofskim raspravama u kojima gubiš vid.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Moraš objasniti što to znači i kako to diskreditira moje argumente. Bez toga samo bezuspješno insinuiraš da posjeduješ znanje koje negira moje zaključke, i valda očekuješ da ti vjerujemo na riječ
Ti sam diskreditiraš svoje argumente prvenstveno jer gradiš zaključke s posebnog na opće.
Uz to, brkaš duhovne porive sa nezrelim egom. Po n-ti put.

Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ja mislim da laprdaš bez veze, ali ti mi svakako dokaži da sam u krivu time što ćeš nam pojasniti "iskonske elemente ljudskog duha" i njihovu implikaciju po pitanju ambicija.
Imaš zanimljiv nastup frustrirano-šefovskog karaktera.

Da li stvarno misliš da osjećam potrebu išta dokazivati?
Apsolutno mi nije bitno mislio ti da laprdam bezveze ili ne.


Btw, kad ti djeca odrastu javi mi jer cu kasnije trebati mladju radnu snagu bez ambicija whatsoever.
Bit će mi žao u startu al ću se utješiti činjenicom da si ti tako htio.



Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Hvala na prijedlogu, ali ja sam zapravo zadovoljan time kako me se percipira, i nemam ambicija mjenjati tu percepciju.
Naravno. Jer su ambicije bolesne.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post

No opet... to je još jedna insinuacija bez temelja, osnova, logike i bilo kakve raspravne težine.
Zar ne bi bio ponosan da ljudi odmah vide da je tvoj generalni stav o životu da "nema zdrave ambicije" ?


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Znači tko puno čita, gleda, sluša i razmišlja - taj nie perceptivan

Evo motiva za tvoj potpis

Ufff.....here we go again...

http://en.wikipedia.org/wiki/Deductive_reasoning

...


neee...tko PREVIŠE čita jedno te isto i piše na dugo i široko uskraćuje si mogućnost percepcije stvari koje NISU u toj literaturi. Ili na forumu.

Količina razmišljanja nije garancija ispravnosti zaključka, tim više kad ego zabije čep u moždani input.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Zašto imam dojam da unatoč izostanku moih ambicija sve što ja napišem ima neusporedivo veći odziv i utjecaj od tvog ambicioznog insinuiranja i razbacivanja "fancy" terminima koje nisi u stanju pojasniti?

Zato što se tvoj život očito vrti oko "dojma".

Prilično hrabro spominješ "fancy termine". Mislim da si zadnji koji bi trebao optuživati nekog da koristi bacanje vokabularnih začkuljica da bi ostavio dojam.

Tvoja percepcija moje "ambicioznosti" i "insinuacije" produkt su pogrešne pretpostavke o mojim motivima, koju gradiš na percepciji svojih.

Ne zamaraj se s time što ja jesam ili nisam u stanju. Nemaš dovoljno informacija.


Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
ps: ovo je retoričko pitanje... ne očekujem odgovor.

Tvoja očekivanja nisu na popisu aktivatora mojih djelovanja.
Ali ti to već znaš.

Kao što si znao da će odgovor svejedno doći.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 01:28   #79
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Ne mislim iznositi argumente o banalnim stvarima koje bi trebale biti jasne iole normalnim ljudima.

Dojam koji tebi ostavljam, ili bilo kome drugome nebitan mi je.
Naravno... zato i jesi ovdje... da ne izneseš argumente i ne ostaviš dojam.

Priznajem, odlično ti ide
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 01:37   #80
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Ne. Dajem drugu opciju mladim ljudima koji čitaju hrpu "noise-a" na webu.
Aha... sad kužim! Ne iznoseći argumente i ne ostavljajući dojam nudiš mladima "drugu opciju". U tom slučaju, smetni s uma moih zadnjih 10 postova na ovoj temi

Quote:
nemam vremena vaditi čepove iz mozgova ljudi koji su si ih sami nabili...
Nie ni čudo... pored ne iznošenja argumenata, i ne ostavljanja dojma... dobro da uopće stigneš pisati o bilo čemu, osim što nabrajaš što ti sve nie bitno u životu.

Quote:
...što zbog disbalansa pročitanog/doživljenog što zbog disbalansa vlastitog ega uvjerenog u nepogrešivost.
Zar čitanje nie doživljaj pročitanog?

I nie mi jasno... disbalans ega u odnosu na što?

Ah da... nemaš vremena iznositi banalne argumente, jer si zauzet iznošenjem svoih ozbiljnih problema. Silly me

Pošto mi se ne da kvotat ovu stihijsku enciklopediju koju si natipkao, samo još jedan point:
Zašto mi se cjeli život vrti oko "dojmova" pitaš!? Zato što ga doživljavam, i za sad me se prilično dojmio

Toliko za sad, i... knock your self out
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.