Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 03:08   #41
Jednom mi je jedan astrolog rekao da je, kad je Neptun u 7. kući, to nepovoljno za brak, da to znači da te partner-ica najvjerojatnije vara, i da kad on i njegovi kolege astrolozi vide da netko od njih ima taj položaj Neptuna da ga zezaju: "Rogonjo!".

Je li točno da je onaj tko ima Neptun u 7. kući varan? Ili da ga partner obmanjuje i da on nema jasnu sliku o partneru (recimo, da mu je partner muljator i lažljivac)? Da ima iluzije o svom braku?

Objasnili ste konjukciju Venere i Neptuna (osobno poznam par izuzetno šarmantnih i zgodnih muškaraca s tom konjukcijom).
Fish, što bi značila konjukcija Mjeseca i Neptuna u muškom horoskopu - možda nešto slično kao ova konjukcija Venere i Neptuna (mislim si - Mjesec je možda još nekako 'ženskija' planeta od Venere), a što u ženskom?
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 08:40   #42
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Jednom mi je jedan astrolog rekao da je, kad je Neptun u 7. kući, to nepovoljno za brak, da to znači da te partner-ica najvjerojatnije vara, i da kad on i njegovi kolege astrolozi vide da netko od njih ima taj položaj Neptuna da ga zezaju: "Rogonjo!".

Je li točno da je onaj tko ima Neptun u 7. kući varan? Ili da ga partner obmanjuje i da on nema jasnu sliku o partneru (recimo, da mu je partner muljator i lažljivac)? Da ima iluzije o svom braku?
Ako netko ima Neptun u 7 kući, tada je ta vrsta neptunske energije prisutna glede partnerskih odnosa. Treba dobro pogledati cijeli horoskop.
Ali na osnovu takvog položaja zaključiti da je dotični varan od strane partnera je površno !
Osim toga ovdje i sinastrija igra ulogu, oba horoskopa se gledaju.
Činjenica je da je velika vjerojatnost da postoji neka vrsta iluzije, idealizma, nejasnoće u svim vrstama partnerskih odnosa, odnosa na relaciji ja - ti.......ali kako čovjek prolazi kroz život i iluzije se razbijaju.
Odmah skočiti na takve zaključke je neozbiljno.
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:21   #43
Evo vam jednog jako dobrog primjera za učenje, moj partner je imao Sunce-Neptun na gotovo istom stupnju u Vagi, ja dva stupnja od njega Sunce-Neptun na gotovo istom stupnju u Vagi...s dodatkom da je meni Neptun vladar AC.Što reči na ovo?E sad,on je planirao, crtao kuće i vile koje nije nikad izgradio, pričao lijepe stvrai, govorio o sreći i egzistenciji s olovkom i dijagramima (Saturn-Merkur u konjukciji) a ja sam imala djecu (naravno njegovu) i te nacrte, pa sam buljila po cjele dane u to i nadala se, nadala...usput je on imao stalno po više ljubavnica u isto vrijeme, što stariji ljubavnice sve mlađe, ali nisam dala da nitko kaže riječ protiv njega! Propadajući tako skupa s njim, veselila sam se da će ipak jednog dana neka promjena u njemu donijeti rezultat svih onih nacrtanih stvarčica kojih je bila puna kuća, jer tada sam još uvijek vjerovala da se ljudi mogu promjeniti, ali to definitivno nije tako, jer ja ga nisam mogla mjenjati, a njemu je bilo baš dobro.Kako sam luda i majka (Mjesec u Biku), sve trulo, lažljivo i bolno čuvala sam (navodno) zbog djece, jer mislim da sam ja već na kraju bila zaljubljena u ljubav, a ne u njega,i nikada ga nisam prevarila(ovo me zaista sramota priznati).I tako jednog dana nađoh se bačena na ulicu, naravno on je u paru.Toliko o našim Neptunima, ali naravno ono što uvijek naglašavam cijele su nam karte bitne, ima tu svašta...
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 11:54   #44
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Evo vam jednog jako dobrog primjera za učenje, moj partner je imao Sunce-Neptun na gotovo istom stupnju u Vagi, ja dva stupnja od njega Sunce-Neptun na gotovo istom stupnju u Vagi...s dodatkom da je meni Neptun vladar AC.Što reči na ovo?E sad,on je planirao, crtao kuće i vile koje nije nikad izgradio, pričao lijepe stvrai, govorio o sreći i egzistenciji s olovkom i dijagramima (Saturn-Merkur u konjukciji) a ja sam imala djecu (naravno njegovu) i te nacrte, pa sam buljila po cjele dane u to i nadala se, nadala...usput je on imao stalno po više ljubavnica u isto vrijeme, što stariji ljubavnice sve mlađe, ali nisam dala da nitko kaže riječ protiv njega! Propadajući tako skupa s njim, veselila sam se da će ipak jednog dana neka promjena u njemu donijeti rezultat svih onih nacrtanih stvarčica kojih je bila puna kuća, jer tada sam još uvijek vjerovala da se ljudi mogu promjeniti, ali to definitivno nije tako, jer ja ga nisam mogla mjenjati, a njemu je bilo baš dobro.Kako sam luda i majka (Mjesec u Biku), sve trulo, lažljivo i bolno čuvala sam (navodno) zbog djece, jer mislim da sam ja već na kraju bila zaljubljena u ljubav, a ne u njega,i nikada ga nisam prevarila(ovo me zaista sramota priznati).I tako jednog dana nađoh se bačena na ulicu, naravno on je u paru.Toliko o našim Neptunima, ali naravno ono što uvijek naglašavam cijele su nam karte bitne, ima tu svašta...
Ali primjer za učenje, ono astrološko podrazumjeva pogled na karte.
Teško je bez toga.
Npr. u ovom slučaju, između svega ostalog pogledati kako mu je aspektirana Venera (vladar vage, znak žene),5. kuća, pa 12. kuća (npr. povezanost Venere i njegove i tvoje 12. kuće), pa i 7.-ma isto tako. Kakve su mu namjere (11. kuća)...joj puno stvari. Šta je s njegovim Marsom?.....itd....
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 12:05   #45
Da Libra, u pravu si, ali mi smo pričali o Neptunima u 7 kući i o tome tko koga obmanjuje s Neptunom u 7 kući, a mislim da je ovo zato interesantno što smo oboje imali Neptun-Sunce u 7 kući, samo na to sam mislila i inače ne bih dalje u širinu, mislim da sam dovoljno rekla.Inače, njegov Mars je u Strijelcu i Venera mu je također tamo...dalje ne bih.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:27   #46
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pitanje: tko bolje skriva tajnu - Neptun ili Pluton? Čija je energija vještija u tomu?
Pluton, normalno! kao vladar Škorpiona on je majstor čuvanja tajni, jer što Škorpionu(Plutonu) povjerimo nikad nitko ne sazna
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:38   #47
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Jednom mi je jedan astrolog rekao da je, kad je Neptun u 7. kući, to nepovoljno za brak, da to znači da te partner-ica najvjerojatnije vara, i da kad on i njegovi kolege astrolozi vide da netko od njih ima taj položaj Neptuna da ga zezaju: "Rogonjo!".

Je li točno da je onaj tko ima Neptun u 7. kući varan? Ili da ga partner obmanjuje i da on nema jasnu sliku o partneru (recimo, da mu je partner muljator i lažljivac)? Da ima iluzije o svom braku?

Objasnili ste konjukciju Venere i Neptuna (osobno poznam par izuzetno šarmantnih i zgodnih muškaraca s tom konjukcijom).
Fish, što bi značila konjukcija Mjeseca i Neptuna u muškom horoskopu - možda nešto slično kao ova konjukcija Venere i Neptuna (mislim si - Mjesec je možda još nekako 'ženskija' planeta od Venere), a što u ženskom?
Kao prvo žalosno je što se ti likovi nazivaju astrolozima, ja bi rekao da su oni prije šarlatani! Ne postoji nijedna pozicija planeta u horoskopu koja je podložna odmah sirovim objašnjenjima. Neptun u svakoj kući horoskopa donosi potencijal za prijevaru (sebe samog ili od strane drugih) ali također i potencijal za duhovnost, spiritualnost, umjetnost, milosrđe.. Tako da neptun u 7.kući može dati partnera koji vara(ili laže), ali to ovisi o njegovim aspektima kao i o cijelom horoskopu. Također Neptun u 7.kući može donijeti duhovnog partnera, partnera koji se bavi umjetnošću(npr.muzika, slikarstvo, kiparstvo), partnera pomorca(veza Neptuna i mora) itd.., znači n emora biit varalica, to je samo jedn aod mogućnosti ali glupo je da samo radi toga klasificiramo ljude. Ali na žalost puno njih misli da se kuži u nešto a nemaju pojma o ničemu, nego još usput zbunjuju ljude koji tek ulaze u astrološke teme
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:09   #48
Zvjezdoznanac, slažem se s tobom, ali to ti je tako. Danas ih ima puno koji "sve znaju". Zato je dobro da se može razmijeniti mišljenja još negdje i još s nekim, kao npr. ovdje na forumu.

Što kažeš za Mjesec konjukcija Neptun u muškom horoskopu, a što u ženskom (možda neka paralela s ovom gore već obrađenom konjukcijom Venere i Neptuna)?
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:58   #49
joj super tema, stvarno
tu bi se svasta moglo napisati.....

a za obmanu svakako presudan neptun ali ga se analizira zajedno s drugim planetama i polozajima. npr. neptun napet odnos asc, naravno da moze biti victim ili victimized, cak i da jedna te ista osoba to prozivljava, neko nju obmanjuje, ona nekog drugog. ali ako i saturn napeto aspektira asc ili ima nesto bitno u znaku jarca onda prije da ce biti victimized. ili pluton tu isto dobro dodje za analizu posto i on moze biti strasno victimized ili moze sam biti zlotvor. te tri planete su kljucne za viktimizaciju.

dok sama obmana kao takva, presudan neptun, ali ima tu jos. kombinacija s venerom, mjesecom, suncem. merkur za verbalnu obmanu, i ovi s trigonom su jako dobri lazljivci dok treba gledat ima li sta od blizanca i trece kuce istaknute (npr. sunce tamo) da se vidi oce li osoba verbalno biti premazana svim mastima. venera sama po sebi prirodno obmanjuje, ako je fokus T-squarea pogotovo. venera 12. kuca ili u ribama isto, mada je dosta cesto victimized.

neptun 5. kuca, definitivno ti ljudi nemaju jasne granice, svasta dopustaju i svasta rade, prirodno obmanjuju, nesvjesno. ne znam, treba bit ostatak karte dosta cvrsto na zemlji da to ublazi, ovi ljudi definitivno nemaju standardan zivot, pogotovo ne ljubavni. sunce i 5. kuca imaju jako puno veze sa zivotnim vrijednostima, onim cvrscima koje ti usadjuje otac kroz primjer, odgoj itd. ovdje to jako vague i foggy, sve moze....

nadalje, za obmanu je jako bitno da li imas griznju savjesti ili nemas. pa onda djevica i kuca djevice tu ulaze u picture. i saturn i znak jarac, dakle ta dva znaka kao dosta ogranicavajuca i stroga i moralna. znak lava moze pomoci jer je lav kao dostojanstven i ima visoke moralne kriterije, ne spusta se nisko, al zajebi ti to kad su veliki avanturisti a i pate za obozavanjem
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 19:57   #50
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Fish, što bi značila konjukcija Mjeseca i Neptuna u muškom horoskopu - možda nešto slično kao ova konjukcija Venere i Neptuna (mislim si - Mjesec je možda još nekako 'ženskija' planeta od Venere), a što u ženskom?
Evo budem napisala u kontekstu obmane što je tema topica.


Konjunkcija Mjesec/Neptun je zasigurno velika mašta, ali i velika psihička osjetljivost koja je po svemu sudeći naslijeđena s majčine/žemske strane makar se ta veza ne mora jasno vidjeti. Ovo je i velika pasivnost i podložnost unutrašnjem dojmu i prijemčljivost, ovo je pasivni otpor psihe prema svemu što njena vlastita logika ne prihvaća. Konjunkcija je posebno specifična jer fokusira energiju pa je ovo ogroman kapacitet za samoobmanu jer su iskustva Mjeseca samog po sebi vrlo osobna, a u kombinaciji s Neptunom ona ne primaju više nikakvih granica (Mjesec je nesvjesni obrazac, Mjesec je uvijek ogledalo ranijeg iskustva, u muškoj karti može stvoriti jaku idealizaciju majke i sklonost privlačenju "hirovitih žena"). Ovdje se osoba teško vraća u svijet koji postoji izvan njezina dojma koji je vrlo jak i vrlo subjektivan. U stanju je ufurati se vrlo duboko...ona je pravi majstor u zaobilaženju onog što njena psiha ne želi vidjeti.


No da bi se razumjelo odakle ovo i odakle sežu pravi korjeni ovog iskustva htjela bih istaknuti ono važnije. Radi se o tome da negdje u dubini duše osoba osjeća da je vlastita majka nije "doživjela", da nije priznala njen senzibilitet...ona nije uspjela osjetiti onu vrstu nježnosti kakvu bi dijete i ljudsko biće trebalo osjetiti od vlastite majke, od žene koja ju je donijela na svijet. Ta vrsta nedostatka fokusa s majčine strane je ono što poslije postaje njena inspiracija i izvor emotivne potrage u cijelom ovom životu...


Ovo može biti i majka koja je "svu vlastitu senzibilnost" proicirala na drugo dijete (ili drugu osobu ili "nešto drugo") pa se osoba poslije osjeća nedovoljno vrijednom tuđe pažnje jer je u samoj osnovi i korjenu izgubila fokus na sebi. Ovo je iznimno dubok unutarnji nemir koji može postati nepresušan i beskonačan izvor nezadovoljstva. Uz prisutnost drugih napetih aspekta (posebno ako su napeti aspekti s strane Merkura ili Urana) ovo je osoba koja "nakon četrdesete pije šaku sedativa jer ne može spavati". Ovaj aspekt ima Amy Winehouse.


No u osnovi ovo je uvijek velika žeđ za priznanjem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:05   #51
Fish - Nalazim puno ovog što si rekla u nekoliko muških i ženskih osoba s tim aspektom koje poznam.
Ovo zadnje što navodiš, u osnovi "velika žeđ za priznanjem", vidiš nisam se toliko na to fokusirala, ali sad mi je sinulo da je to kod tih osoba meni također dosta vidljivo.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:20   #52
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Fish - Nalazim puno ovog što si rekla u nekoliko muških i ženskih osoba s tim aspektom koje poznam.
Ovo zadnje što navodiš, u osnovi "velika žeđ za priznanjem", vidiš nisam se toliko na to fokusirala, ali sad mi je sinulo da je to kod tih osoba meni također dosta vidljivo.
Da, to je zato jer je ljudima s ovim aspektom teško razlučiti iluziju od stvarnosti....a ono što "ne znaju" jest da "njihova stvarnost" u osnovi počiva na onom prvom instinktu i prvom iskustvu, iskustvu u kojem ih "vlastita majka nije doživjela". Na jednom emotivnom nivou osoba tada zaključi da ona onda nije vrijedna ičije pažnje - zato je ovo i velika potreba za pažnjom i velika emotivna glad koju je teško da ne kažem nemoguće (Neptun) nahraniti (Mjesec).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:17   #53
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

zato je ovo i velika potreba za pažnjom i velika emotivna glad koju je teško da ne kažem nemoguće (Neptun) nahraniti (Mjesec).
Au, pun pogodak! Fakat ih je nemoguće "nahraniti" (ja se trudila i trudila! )
A tek kad uključe one mehanizme svoje povrijeđnosti, a tebi nije jasno je li zaista riječ o povrijeđenosti ili o taštini. Pa drž ne daj, kako god postupiš nije dobro, jer tko zna u kojem će svjetlu oni to sagledati: imam iskustva i s muškima i ženskima. I koliko god ih doživiš "duševnima" i osjetljivima, ponekad te povrijedi što znaju biti takvi da od te svoje (pre)osjetljivosti zapravo ne vide dalje od sebe (a i drugi ljudi imaju osjećaje, kao da to zaboravljaju).
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:31   #54
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Fish - Nalazim puno ovog što si rekla u nekoliko muških i ženskih osoba s tim aspektom koje poznam.
Ovo zadnje što navodiš, u osnovi "velika žeđ za priznanjem", vidiš nisam se toliko na to fokusirala, ali sad mi je sinulo da je to kod tih osoba meni također dosta vidljivo.

bez brige, istinito
meni je i sunce i mjesec u opoziciji s neptunom, isti orbis dijele, neptun je midpoint. ni mama ni tata me ne dozivljavaju tj. dozivljavaju me kao problem. i ja njih dozivljavam kao jos veci problem, ko dva narkomana. prava jedna amy winehouse family
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:33   #55
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Au, pun pogodak! Fakat ih je nemoguće "nahraniti" (ja se trudila i trudila! )
A tek kad uključe one mehanizme svoje povrijeđnosti, a tebi nije jasno je li zaista riječ o povrijeđenosti ili o taštini. Pa drž ne daj, kako god postupiš nije dobro, jer tko zna u kojem će svjetlu oni to sagledati: imam iskustva i s muškima i ženskima. I koliko god ih doživiš "duševnima" i osjetljivima, ponekad te povrijedi što znaju biti takvi da od te svoje (pre)osjetljivosti zapravo ne vide dalje od sebe (a i drugi ljudi imaju osjećaje, kao da to zaboravljaju).
ma to bas nevjerujem. si sigurna da ti ljudi nemaju nesto od raka? jer mjesec neptun ti je emocionalno strasno gladan ali i strasno skroman i zeljan zrtvovanja kad vidi da se drugom treba pomoci. navikli su na to da se maknu u drugi plan
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:40   #56
skrenuli smo malo s teme.

mislim da za obmanjivanje treba vidit ima li osoba naglasenu i veneru i neptuna u horoskopu. primjetila sam jos i ovan ili mars u 1. ili 5. kuci da tu ima neke veze. ili npr. napet aspekt marsa i neptuna. ili mars i neptun naglaseni. ne znam kako da to objasnim. ne znaci da ti ljudi nece bit victimized nego da ce izmjenjivat uloge, trazit da netko njih prca i imat brdo onih koje ce oni motat oko malog prsta.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:47   #57
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ma to bas nevjerujem. si sigurna da ti ljudi nemaju nesto od raka?
Imaju!

Kako znaš?
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:56   #58
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Imaju!

Kako znaš?
pa oni su poznati po tom da imaju monopol na emocije neptun se mice s puta, i kad je los i manipulira, drukcije manipulira dok mjesec prozdire i kad je dobar i los. mjesec se jednostavno mora hraniti, danonocno zamisli bebu s bocicom dok sebicno sise, e to je rakic i mjesec, tako oni nastavljaju od kolijevke pa do groba sisati i njihove su potrebe cesto najvaznije a drugima sto ostane.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:53   #59
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Au, pun pogodak! Fakat ih je nemoguće "nahraniti" (ja se trudila i trudila! )
Konjunkcija Mjesec/Neptun je i "neslućeni potencijal"...ali osoba za vlastiti potencijal ne mari. A ne mari zato jer u osnovi sebe ne doživljava "vrijednom spomena". U njenom sistemu vrijednosti jedino je silna potreba da se ona "napokon vidi". Ali to njoj neprestano izmiče jer fokusa nema, jer fokus je uvijek negdje drugdje i u tom slijepom praćenju i u toj slijepoj potrazi i ona se polako gubi...i tu leži njena obmana...


...ovo što je Beti napisala za rakovsku energiju stoji, no bez obzira na znak u kojem je konjunkcija ovo je uvijek jaka ljepljivost (podložnost). Imaš sreće ako si bila s te strane ogledala pa nisi bila s one druge tj. meta projekcije ove konjunkcije (kada "umisli" da joj netko krade tako željenu pažnju), to može biti vrlo destruktivno.


P.S. Inače...u vezi konjunkcije Mjesec/Neptun - ovdje u baki osoba može tražiti majku jer Mjesec je uvijek projekcija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:00   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P.S. Inače...u vezi konjunkcije Mjesec/Neptun - ovdje u baki osoba može tražiti majku jer Mjesec je uvijek projekcija.
A i to je bilo u jednom slučaju koji znam (kod muškarca).
S druge strane, istovremeno jako podložan majci.

Kod žene koju znam neki nerješeni i mutni odnosi s majkom i zamjeranje da je braću više voljela.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Konjunkcija Mjesec/Neptun je i "neslućeni potencijal"...ali osoba za vlastiti potencijal ne mari. A ne mari zato jer u osnovi sebe ne doživljava "vrijednom spomena". U njenom sistemu vrijednosti jedino je silna potreba da se ona "napokon vidi". Ali to njoj neprestano izmiče jer fokusa nema, jer fokus je uvijek negdje drugdje i u tom slijepom praćenju i u toj slijepoj potrazi i ona se polako gubi...i tu leži njena obmana...
A ovo je živa istina. To bi bila srž.
Potencijala svakako imaju - i kreativnosti jako puno, ali kao da sve to pogube i profućkaju zbog tog nedostatka fokusa, gubljenja u iluzijama.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.