Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 12:43   #41
shvaćam, imaju stanoviti utjecaj i slično, ali pridodavati im epitete tako da djeluju svemoguće je pretjerivanje. gdje je bila ta svemoć kad su ih progonili?
trebali bi se više otvoriti prema javnosti, ovako se mistificiraju (opravdano ili ne, to ne znamo) u praktično su uvijek u negativnom kontekstu.
nije mi zapravo jasno koja je njihova svrha.
"uuu, mi smo tajni, baš nam je super"
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:45   #42
Prvo su se udruživali kao sindikati zidara, a danas valjda hoće vladati svijetom.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:49   #43
Osnovno masonstvo dijeli se na tri stupnja: šegrt, djetić i majstor. A onda postoje još nekakvi škotski obred (33 stupnja) i slični obredi, što su nekakve nezavisne masonske grupacije koje nemaju veze s ovim prvim.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:26   #44
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Prvo su se udruživali kao sindikati zidara, a danas valjda hoće vladati svijetom.
hoće ili vladaju?? pitanje je sad...

Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Osnovno masonstvo dijeli se na tri stupnja: šegrt, djetić i majstor. A onda postoje još nekakvi škotski obred (33 stupnja) i slični obredi, što su nekakve nezavisne masonske grupacije koje nemaju veze s ovim prvim.
eh tek kad misliš da o njima nešto znaš, neznaš ništa. to su predpostavke.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:30   #45
Evo, pa pročitaj, vidjet ćeš da nisam jedini koji "misli da nešto zna"

http://en.wikipedia.org/wiki/Freemasonry#Degrees

Postoji sva sila tih masonskih obreda sa stupnjevima poslije 3°, kao što je Škotski obred, Yorkovski obred itd. Nijedan od tih obreda nije priznat kao jedini nastavak na osnovno masonstvo(tzv. Plavu ložu). Poznajem nekoliko bivših masona od ta prva 3 stupnja, pa sam o tome čuo.

U Americi postoji Grand College of Rites koji sprječava uvođenje takvih kvazi-masonskih obreda.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:36   #46
wikipedija??

Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Poznajem nekoliko bivših masona od ta prva 3 stupnja, pa sam o tome čuo.
niti jedan aktivan a ni ''bivši'' mason ne ide okolo i govori ljudima što su i kako su. to je i jedan od razloga zašto se mi sada nakon toliko godina od kad su nastali, i dalje pitamo što su zapravo oni. ono što javno otkriju nema veze s ičim - primjer; skupovi otvoreni za javnost, gdje se puno govori a malo kaže. ni to ''bivši'' mi nije baš jasno... se tamo ulazi i izlazi kad se hoće??
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:05   #47
tajne i ljudi ...

Quote:
Khor kaže: Pogledaj post



niti jedan aktivan a ni ''bivši'' mason ne ide okolo i govori ljudima što su i kako su. to je i jedan od razloga zašto se mi sada nakon toliko godina od kad su nastali, i dalje pitamo što su zapravo oni. ono što javno otkriju nema veze s ičim - primjer; skupovi otvoreni za javnost, gdje se puno govori a malo kaže.
pa jasna je stvar da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne. a ovoliko puno ljudi i kroz vjekove - ha,ha,ha - ne mo gu ce
a oni ipak cuvaju tajnu - kako?? ; tajne daklkem nit nema.tajna je samo nit vodilja za svakog od njih ponaosob
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:40   #48
Danas Masoni nisu tajna. U USA ima hrpetina njihovih hramova u koje se moze uci bez problema, izdaju casopise, organiziraju dogadjanja, itd. Uopce ne skrivaju pojam "Freemason".

Dal se na nekoj instanci nesto skriva... zato postoje teoreticari.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:42   #49
Quote:
kosta vujic kaže: Pogledaj post
pa jasna je stvar da ljudi ne mogu dugo cuvat tajne. a ovoliko puno ljudi i kroz vjekove - ha,ha,ha - ne mo gu ce
a oni ipak cuvaju tajnu - kako?? ; tajne daklkem nit nema.tajna je samo nit vodilja za svakog od njih ponaosob
a od kud ljudi s tvojim argumentima crpe svoje znanje?? iz wikipedije??
moš' se ti zajebavat a opet nemaš dume o tome.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:49   #50
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Danas Masoni nisu tajna. U USA ima hrpetina njihovih hramova u koje se moze uci bez problema, izdaju casopise, organiziraju dogadjanja, itd. Uopce ne skrivaju pojam "Freemason".

Dal se na nekoj instanci nesto skriva... zato postoje teoreticari.
da, imaju i svoje web sajtove, pa što? imaju i javne skupove!? tko je rekao da se pojam ''slobodni zidari'' skriva?? a amerika je priča za sebe.
inače, masoni izabiru nekog, ne ispunjava se neki papir za članstvo. ali kako izgleda jednom kad si unutra? iako postoje vjekovima nitko nemože jasno reči o čemu se radi. najviše o tome i pišu teoretičari, i to uglavnom teoretičari svjetskih zavjera. koji opet samo nagađaju o čemu je tu riječ.
zato, nemojte se praviti pametni ako zaista neznate (kao i večina nas) o čemu se zaista radi. baš zato što su tajnoviti i nastaju ovakve diskusije.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:54   #51
Upravo tako, pa sto? Bio je na nasoj televiziji neki "insajder" koji je pricao o 3 stupnja i bio uvjeren da je to sve. Pa sto?

I da netko zaista zna, kako bi ti znao razliku izmedju istine i lazi?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 18:08   #52
to je bilo u latinici. zar misliš da bi otkrivao nešto od interesa za masoneriju pred svekolikom javnošću?? ljudi vole skrivati neke stvari od drugih ljudi, npr. odvjetnik skriva svoju obranu za dobro slučaja, vojska skriva svoje planove za iznenađenje protivnika, jedna država kanalizira svoj utjecaj negdje i to prikriva. dakle, zar i oni ne skrivaju nešto što nebi voljeli podijeliti sa svima nama?? ili su oni dežurni dušebrižnici koji paze na nas??...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:47   #53
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
to je bilo u latinici. zar misliš da bi otkrivao nešto od interesa za masoneriju pred svekolikom javnošću?? ljudi vole skrivati neke stvari od drugih ljudi, npr. odvjetnik skriva svoju obranu za dobro slučaja, vojska skriva svoje planove za iznenađenje protivnika, jedna država kanalizira svoj utjecaj negdje i to prikriva. dakle, zar i oni ne skrivaju nešto što nebi voljeli podijeliti sa svima nama?? ili su oni dežurni dušebrižnici koji paze na nas??...
ja moram sakriti neke stvari od svoje bake jel voli ići okolo po selu na kavu
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:53   #54
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
ja moram sakriti neke stvari od svoje bake jel voli ići okolo po selu na kavu
baka ti je mason i neide ona na kavu nego u seosku ložu
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 12:22   #55
poznavao sam i ja par masona, djedovi prijatelji, nisu bili strasni i imali rogove, bili su tipicni karijeristi i intelektualci kojima je pasalo da budu okruzeni istima. Takvih je bar 95%, ali je problem sto oni imaju naredbe koje moraju izvrsiti, a nije da su na niskim polozajima.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:59   #56
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
poznavao sam i ja par masona, djedovi prijatelji, nisu bili strasni i imali rogove, bili su tipicni karijeristi i intelektualci kojima je pasalo da budu okruzeni istima. Takvih je bar 95%, ali je problem sto oni imaju naredbe koje moraju izvrsiti, a nije da su na niskim polozajima.
da, da, ma ti si sve...

okruženi istinama??
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:39   #57
Masonstvo i njihovi članovi mogu se pratiti proučavajući financijska tržišta, burze, te naravno velike fondove!
Naravno da nije to jedini način, ali to je meni najjednostavniji način!

Recimo točno se zna koji su fondovi najveći na svijetu, ali njihovi trenutni ulagači su velika tajna, možemo pretpostaviti da se razlozi njihove tajnosti sigurnosni, ali nije tako niti je to jedini razlog! Razlog je mnogo dublji, ako malo pogledate Windsor familiju, koja glasi kao jedna od najbogatijih u svijetu, te malo pogledate interese iste familije, onda ćete doći do Rokfeler-a, a njega je upravo uzdigla Windsor familija...pitanje je zašto...novac im ne predstavlja problem, jedni odgovor koji se nameće je moć...ali moć može doći u više oblika, kroz povjest se moć širila mačem, danas je malo suptilnija igra u pitanju...

Windsor-Rokfeler fond je najjači na svijetu, taj fond je stvorio Svj. banku, IMF, velikih naftnih kompanija na zapadu (ENRON, SHELL, TEXACO Oil), te u velikoj Britaniji BP...danas IMF je najjača organizacija za financiranje zemalja u tranziciji, mnoge su upale u klopku iz koje se više nemogu izvući, te je IMF-ov cilj postignut, kontrola zemlje preko monetarnih institucija...iliti novca!

Gore sam naveo stvari za koje sam 100% siguran, pošto radim u naftnoj kompaniji, te znam mnoge ljude iz istih firmi...problem je što znam možda 1% djelatnosti takvih moćnika i to čistom srećom, jer znam neke ljude iz velikih kompanija!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:47   #58
dobro se zna što su familije windsor i rockfeller radile u argentini i cijepljenjima protiv tetanusa, isključivo ženske populacije, a sve preko svijetske zdrastvene organizacije (who). no nekima će to odmah odbaciti jer je teško povjerovati da svijet nije onakav kakavim se čini... možda će odbaciti baš zato što se to i očekuje od njih, dakle da budu kao na ovoj slici ispod...

Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:10   #59
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
dobro se zna što su familije windsor i rockfeller radile u argentini i cijepljenjima protiv tetanusa, isključivo ženske populacije, a sve preko svijetske zdrastvene organizacije (who). no nekima će to odmah odbaciti jer je teško povjerovati da svijet nije onakav kakavim se čini...

Rade to oni i u Africi, već dugo vremena...što jadnici dolje znaju o zavjerama i psihičkim problemima moćnika koji im hranu šalju!
Ali Afrika je zasebna cjelina koja zahtjeva cijelu novu temu, jer je problem afrike preširok za jedan post!

Vezano uz sliku na kojoj je trokut (tema:Iluminati u Varaždinu), s okom u sredini, zar nije to horusovo oko (Egipat)...nevezano za porijeklo simbola, vido sam indentičan simbol u crkvi u slavoniji, iznad oltara, zlatni naravno, te nije predstavljao sveto trojstvo, kao što su me mnogi uvjeravali, jer su to vrlo različiti simboli, šteta što sam bio prepijan da uslikam oltar!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:23   #60
ma, mnogo ih koristi taj simbol, stavljajuči ga u svoj kontekst, vjerovatno preuzeto iz nečega svim im zajedničkoga, jer iz mnogo izvora bi mogli povuči paralele, tu bi mogli razglabat danima, ali u ovom kontekstu je to vjerovatno ''all-seeing eye'' tj. oko velikog nam brata kojem ništa nemože pobjeći i koji voli nadgledati svoje ''stado''...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.