Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2005., 13:27   #81
bio i ja debelo zagrijan.
no, kada uzmeš cijenu stroja, brašna,struje, kvasac... kupljeni je daleko jeftiniji.
vjerovao ili ne.
osim u slućaju da imaš svoje brašno i malu elektranu
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 13:32   #82
osobno znam ljude (više njih) koji to imaju, ne peku više kruh doma. ak ti to kaj znaći.
još ako trebaš dva kruha
pogledaj malo i posudu u kojoj se peće, maleno je to.
eh da, uzimam svaki dan polubijeli po 4,60, super je.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 13:32   #83
A kakva je to tvoja računica pa ispadne skuplje s aparatom?

Jedino ako ti je jedan kruh dosta za tjedan dana?
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 13:42   #84
Ajde neka moram i dva puta peći (ne vidim problem u tome kad aparat i onako sve sam radi) to je skuplje za još jednu kunu, dakle 5Kn*30=150Kn.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 10:02   #85
ostavite se vi tih racunica! cinjenica je u tome da je kruh iz aparata puuuuno ukusniji nego kupljeni. koliko ja znam jos uvik postoje mlinice di mliju brasno, psenicno i kukuruzno. ako neko svaki dan zeli radit kruv, onda je najbolje uzet mjesecnu zalihu kruva i pec sebi kruv. moji doma imaju aparat za pec kruv, ali samo ja se tim bavim kad dodem nediljom, jer se mojima ne da petljat sa "elektronoikom" ali kad se napravi taj kruv, nestane za sekund!!!!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 10:17   #86
Gori od onog iz pekare ne more bit nikako.

I to je jedan od razloga što bih kupio tu aparaturu. Znam ja da je najbolji kruv onaj koji žena rukama izmisi za stolom. Pogotovo ako joj se za mišanja lagano približiš straga i ščepaš je za guzice što vrckaju čas livo, a čas desno.

No pošto moja žena neki dan postala feministikinja te više ne voli da je šćapam za guzice primoran sam kupiti aparaturu. Nju neću moć šćapati, ali će mi bar dati koliko toliko dobar kruh i razliku u novcu ću potrošiti na internet i forumske rasprave.

Zna li neko koji je aparat dobar, koliko košta i gdje ga kupiti?
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 10:25   #87
En ti jarca, još će neko svašat pomisliti.

Kupujem stvarno samo stroj za pečenje kruha i ništa drugo.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 12:05   #88
Kupio moj bratić taj stroj. Mislim da jedini razlog za kupnju može biti to što je tako ispečen kruh puno finiji, a ovo sa novčanom uštedom ne bi išlo. Naime, proces izrade kruha u tom stroju traje 3 sata. Tako da, ako ti treba 2 kruha na dan, aparat će ti bit uključen 6 sati.
I da, što se cijene tiče, rekao je da ga je platio 220 kuna.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 13:25   #89
Re: Aparat za pečenje kruha?

Quote:
Zavelim kaže:
pošto žena ne želi ni pod razno da ga mijesi i peče svaki dan (eto kakvi su došli dani i žene skupa s njima ).
Tuch to treba.
I ne dat plakat.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 13:29   #90
Znam da proces traje duže, ali to je normalno jer se u aparat stavlja brašno, voda i kvasac pa se mora čekati da tijesto uzkvasa. No mislim da se tu troši vrlo malo struje, najviše ide na samo pečenje, a to teško da traje više od sat vremena. U stvari bio bi najbolji aparat koji bi se moglo isprogramirati tako da staviš brašno na večer, a da kruh bude friško pečen ujutro pred doručak.

mmmmmmmmmmm

pa ponovo nariktam novu turu za pred kasni ručak kad dođem s posla.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 13:44   #91
Moja prijateljica ima taj aparat i prestala je kupovati kruh u pekari.

Probala sam, vrlo je ukusan.
Najbolje od svega je što ga tempira da kruh bude gotov ujutro.
Navečer stavi potrebne sastojke, navije ga na, recimo, 7 sati ujutro kad se probudi, čeka je pečen, a cijelom se kućom širi miris svježeg kruha.

Meni zvuči prekrasno, u isplativost ne ulazim.
Vivianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 17:53   #92
Quote:
Zavelim kaže:
Gori od onog iz pekare ne more bit nikako.
ovisi iz koje pekare. recimo ja sam svojedobno kupovao kruh u Spanskom kod placa. Mali pogon u kontejneru Stil Brezovica, kruh i im je bio uvijek fenomenalan(imaju pekarnicu i tu na Jarunu na placu, ali nije tako dobar kao ovaj iz Spanskog), a kojih sve vrsta je bilo da ne pricam.

Quote:
I to je jedan od razloga što bih kupio tu aparaturu. Znam ja da je najbolji kruv onaj koji žena rukama izmisi za stolom. Pogotovo ako joj se za mišanja lagano približiš straga i ščepaš je za guzice što vrckaju čas livo, a čas desno.
sad si me sjetio tandema Slavka Štimca i Jagodinke u Varljivom letu '68

"Mesi, mesi nece da ti škodi"
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 18:04   #93
Nego Zavelime, nije mi jasno. Iz tvojih dosadasnjih postova covjek bi dao naslutiti da se iza tvog nicka krije krsni muskarac dinarskog tipa kojemu je najveci gust odlomiti komadinu domaceg(malo tvrdjeg kruha), a ovako ispada da si ti neki metroseksualac
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 18:47   #94
Ovdje u jamerici koriste posebnu smjesu za mašinu, koja već ima u sebi sve.TAJ kruh je gori od bilo kakve pekare, osim što je vruć i miriši.
A vruć kruh ionako nije dobro jesti.
Dali to uopće radi sa standardnim sirovinama?
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 19:44   #95
Quote:
luigi19 kaže:
Nego Zavelime, nije mi jasno. Iz tvojih dosadasnjih postova covjek bi dao naslutiti da se iza tvog nicka krije krsni muskarac dinarskog tipa kojemu je najveci gust odlomiti komadinu domaceg(malo tvrdjeg kruha), a ovako ispada da si ti neki metroseksualac
E moj luiđi, omekšala me ova zagrebačka magla zadnji dvaest godina. U kosti ušla.

A i žena se pritvorila od u

đava ti je klima, nemore ovdi čovik bit normalan sve i da oće
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:03   #96
zavelime, jel tebi forumski Barba Branko otac
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:10   #97
Quote:
Zavelim kaže:
E moj luiđi, omekšala me ova zagrebačka magla zadnji dvaest godina. U kosti ušla.
ako krene reuma javi, pa cemo srediti lijecenje na mom pcelinjaku
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:19   #98
Ma dobro ekonomska računica, sve je to u redu, ali kolko tu ima posla, to mene zanima.

Ovako odem u dućan i kupim kruh. Onako moram doma imat brašno i digo kvasac ili štoli cijelo vrijeme, pa dok se to napravi, pa kajaznam.. Pa ti se baš jede sendvič, a nema kruha, pa se živciraš što nisi jučer napravio, a jučer si bio umoran.. Kolko je tu zezancije?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:24   #99
Quote:
luigi19 kaže:
sad si me sjetio tandema Slavka Štimca i Jagodinke u Varljivom letu '68

"Mesi, mesi nece da ti škodi"


imam taj aparat.. s aparatom dođu i recepti..u kruh ide i šećer i malo ulja i kvasac.. moze se odgodit pečrnje i do 13 sati..

Imaju i različite vrste aparata u ovisnosti o veličini kruha koji želiš, cijena jednog dobrog aparata je oko 500 kn.. isti može praviti i krafne i tjesto za pizzu.. i marmeladu

Koristila sam aparat jedno vrijeme, pravila raznorazne kruhove.. od onih sa maslinama, suvim pomama itd do francuskih i raženih.. ali pošto mi ne jedemo puno kruha.. u zadnje vrijeme ga baš nesto i ne koristim

i da.. nema nikakvog posla osim stavit sve sastojke u aparat..aparat sam kvasa i miješa kruh
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:31   #100
Moja obitelj sve što je kupila prestala je koristiti. Mikrovalna, onaj cirkularni rezač za sve, pekač sendviča, čak i automatski djelitelj žumanjaka od bjelanjaka. Sve je to palo. Ostali su: nož, pećnica, mikser.

__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.